SLH, WW, Amnesia Haze (Auto) 1000W / First Grow

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Elektrik faturaso bence sıkıntı çıkarmaz çünki portatif klima sadece 2000w. Mikro dalga da aynı şekilde. Takip felan diyorsan artık bu saatten sonra yapıcak bir şey yok kanka :( Fiyat konusunda sıkıntı yok. Benim de 400 - 400 iki tane ledim viperspectra var. Onları flowering döneminde fullspectrum olduğu için tat versin diye takıcam. Gübreleri bilerek aldım çünki maks thc istiyorum. Led almayıp hps almamın sebebi de sömeklerin dolu dolu şişmesi.
Takip içinde otomatik ödeme yapıp kağıt gelmesini engelleyeceğim binama. Aklına başka bir şey geliyor mu. Not mahiyetinde güzel oluyor böyle konuşmak.
Portatif klimaya ihtiyacın yok bence ısı 28 üstüne çıkmadığı sürece.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu arada 1200 watta günde 20 saat çalışan sistemde yaptığım hesap bu 350-400 tl 3200 wattı sen düşün. Ayıklarlar adamı sakın klima falan kullanma. Bu işin ilk kuralı güvenlik bunu da sakın unutma.

matheus

Yeni üye
Hahaha iyiymiş :) thc yi yükselten okuduklarıma göre bitkinin yaşadığı stres daha ağır gibi geliyor. Sırf stresi arttırmak için auto bitkimin dallarını kırdım özellikle hasatın ağırlığından çok kalitesini düşündüğüm için minimal organik gübre kullanıyorum ben ve ilk gübreli sudan önce eğitime başlıyorum. 48 günlük bitkimi ilk eğdiğim fotoyu bulamadım ama sanırım 10. Gündü ve şimdi kokusunu duymalı ve sap kalınlığını görmelisin. Sana tavsiyem sakın topping yapma konunu takip edicem bitki resimlerini güncel atarsan lst ye başlayacağın ve yeri geldiğinde süper cropping yapacağın zamanı ve dalları söyleyebilirim. Ben topping vs yapmadım ama resimde gördüğün gibi 1 ana 2 tanede ana dala yakın super cropping( high stress yaratan bi işlem) yapılan dalım var. Çoğu kişi hasatın az olur vs diyecektir eminim ama amacım dediğim gibi thc sinin yüksek olmasını sağlamaktı ondan bitki outdoor olmasına rağmen bildiğin ağladı elimde. Bugün çıkanıda baston eğitimine alacağım. Konumu takip edersen görürsün işkencelerimi

Ben de auto eğitmek isteyenlerdenim. 8 kelle yapmayı düşünüyorum bitkiyi. Growdairies'te yapan çok kişi var ve tabiki konunun takipçisiyim. Bİ köklensin her günün fotosunu atıcam zaten. Benim kafamdaki eğitim sistemi topping ve lst. Finalde olmazsa olmaz scrog. Dal kırma taraftarı değilim ama bitki başı tepe sömeklerden 16-17 gr almayı düşünüyorum. 8 tepeden eder sana 100 gr felan. 1000w hps faktörü de var tabikide. Planım hedefim bu. 6 bitki. Güzel bir çizelge. 1000w ışık ve güzel bir eğitim. 8 kellenin zor olacağına inanmıyorum ben. Auto eğitilmez diyenler youtubede video izlememiş. Ha bi hafta ha 2 hafta. Geç olsun ama istediğim gibi olsun. Diğer growumda auto olmayacak. Aramızda kalsın ama tohumları hollandadan kendim aldım getirdim :D Umarım birbirimizi kaybetmeyiz dostum.

matheus

Yeni üye
Klima maalesef ki 1000W hps olan ışığımın 32 derece olan kabinimin içini ferahlatmak için olmalı. 15 gün sonra dersek temmuz bitip ağustos ortası geliyor. Olduğum yer zaten serin bir bölge. Kışın soğuktur. Bakalım. Zaman ne göstericek. Şu an için klima çalıştıramam demiyorum ama maalesef hps olduğu için yaz aylarında biraz canımı sıkıcak. Mücadeleye devam :)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Klima maalesef ki 1000W hps olan ışığımın 32 derece olan kabinimin içini ferahlatmak için olmalı. 15 gün sonra dersek temmuz bitip ağustos ortası geliyor. Olduğum yer zaten serin bir bölge. Kışın soğuktur. Bakalım. Zaman ne göstericek. Şu an için klima çalıştıramam demiyorum ama maalesef hps olduğu için yaz aylarında biraz canımı sıkıcak. Mücadeleye devam :)
Öncelikle sana verebileceğim eğitim tavsiyesi ve genetiklerle 3-4 saksıdan 10-11 haftada 500 gr alabilirsin çünkü alanın var ve anladığım kadarıyla maddi sıkıntı yok 1000 watt mh ve hps kullandığına göre. 2. Si ben olsam portatif klimaya hayvan gibi bayılacağıma cool tube alırdım genetic olarak özel birşey aramıyorsam indica ağırlıklı çalışarak bu işi kökten Çözerdim heralde. Ama dediğim gibi canlıdan yana sıkıntı yoksa yapıştır klimayı :) nema problema hahah

matheus

Yeni üye
Öncelikle sana verebileceğim eğitim tavsiyesi ve genetiklerle 3-4 saksıdan 10-11 haftada 500 gr alabilirsin çünkü alanın var ve anladığım kadarıyla maddi sıkıntı yok 1000 watt mh ve hps kullandığına göre. 2. Si ben olsam portatif klimaya hayvan gibi bayılacağıma cool tube alırdım genetic olarak özel birşey aramıyorsam indica ağırlıklı çalışarak bu işi kökten Çözerdim heralde. Ama dediğim gibi canlıdan yana sıkıntı yoksa yapıştır klimayı :) nema problema hahah
CoolTubem var. Reflektör aldım yani şundan. https://www.growkent.com/Harvest-Master-Reflektor-XXL-AC-200-mm,PR-756.html. Canlıdan sıkıntı yok kanka zaten aylık sigara param bu aldıklarımdan fazladır diyebilirim. Bunaldım artık. 6 autodan alırım bence dediğim gibi 600 700 gram sigara. bundan sonraki saksıda 2 tane lemon haze ekip uzun uzun eğitmek istiyorum. Alan var. Her şartı sağladım maks verim istediğim için farketmişsindir. Biraz yönlendirilmeye ihtiyacım var o kadar. Her gün makale okuyorum ama dediğim gibi tek verdiğim su şu 3 gündür uğraştığım mücadele. problema cero :cool:

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu arada indoor setim mars hydro 60-60-140 çadır ve çapraz askılı 2 adet mars hydro ts 600 üm var. Daha hiç kullanmadım ancak 220 m3 aksiyel çekiş fan, 160 m3 bosch giriş fan 195 m3 aktif karbon filtrem var hesabıma göre elektirk faturam aylık 80 tl fark edecek ve önce dikey başlayıp sonra yatay kullanarak çadırı micro grow mantığı ile 2 bitkiyi komple lst ile eğerek 2 auto yetiştiricem bundan sonra ve ortalama en az 150 gr alabileceğimi net biliyorum

matheus

Yeni üye
Bu arada indoor setim mars hydro 60-60-140 çadır ve çapraz askılı 2 adet mars hydro ts 600 üm var. Daha hiç kullanmadım ancak 220 m3 aksiyel çekiş fan, 160 m3 bosch giriş fan 195 m3 aktif karbon filtrem var hesabıma göre elektirk faturam aylık 80 tl fark edecek ve önce dikey başlayıp sonra yatay kullanarak çadırı micro grow mantığı ile 2 bitkiyi komple lst ile eğerek 2 auto yetiştiricem bundan sonra ve ortalama en az 150 gr alabileceğimi net biliyorum
Kanka kutsal kitaplarda adın geçmeli. Günlerdir aradığım adam senmişsin. Tecrübe lazım tecrübe. Neler yaşadım lan 3 günde. 3 evlat öldürdüm biri sakat...................... Hadi hayırlısı senin konularını da takipteyim kanka. Telegram adın felan varsa ordan da konuşabiliriz anaonim bir şekilde istersen.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
CoolTubem var. Reflektör aldım yani şundan. https://www.growkent.com/Harvest-Master-Reflektor-XXL-AC-200-mm,PR-756.html. Canlıdan sıkıntı yok kanka zaten aylık sigara param bu aldıklarımdan fazladır diyebilirim. Bunaldım artık. 6 autodan alırım bence dediğim gibi 600 700 gram sigara. bundan sonraki saksıda 2 tane lemon haze ekip uzun uzun eğitmek istiyorum. Alan var. Her şartı sağladım maks verim istediğim için farketmişsindir. Biraz yönlendirilmeye ihtiyacım var o kadar. Her gün makale okuyorum ama dediğim gibi tek verdiğim su şu 3 gündür uğraştığım mücadele. problema cero :cool:
Cooltube rağmen ısı artıyor mu?

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Kanka kutsal kitaplarda adın geçmeli. Günlerdir aradığım adam senmişsin. Tecrübe lazım tecrübe. Neler yaşadım lan 3 günde. 3 evlat öldürdüm biri sakat...................... Hadi hayırlısı senin konularını da takipteyim kanka. Telegram adın felan varsa ordan da konuşabiliriz anaonim bir şekilde istersen.
Çok okuyan mı bilir çok gezen mi :)
Ben her zaman hem okuyup hem gezen daha iyi bilir derim. Ondan tavsiyem oku. İlk growunda miktar değil tecrübe peşine düş derim. Bu zaten oldukça kolay yetişen bi dalgaa proff olmaya gerek yok :) telegram ne ben biraz yaşlıyım ondan yeni nesil şeyleri pek bilmiyorum :)

matheus

Yeni üye
O zaman tekrardan saygılar üstadım. Boşverin telegramı. Dediğim gibi 2 yıldır foruma üyeyim ve bu acemilikler tamamen heyecandan oldu. Bilirsiniz o tohumu ilk patlatmanın verdiği heycanı. Allmix'e ekmek felan tamamen heycanının getirdiği şeyler. Benim için daha acı oldu çünki bildiğim şeyi tekrar öğrendim... Yine günden güne araştırıyorum ama yine tecrübeli insanlara sormakta fayda var. Hem okuyup hem gezen, hem mantığını kavrayan diyelim. Biz mantıkta ve okumakta biraz eksik yaptık. Artık olmaz bence. Yarın ve diğer gün biraz olsun umutlarım yeşerir umarım. Siz de lütfen konuyu bırakmayın yoksa çölde kaybolmuş bedeviye dönerim artık :D

Selam kanka uzerınden zaman gecmış baya ama umarım bitkilerin yol almıştır. 1000 watt hps/mh de ısı ve elektrik faturası büyük sıkıntılara yol açabilir. Quantum led veya mars hydro ts3000 tarzı sağlam ledler öneririm. Ayrıca bitkileri bu kadar kafana takma dünyanın en dayanıklı bıtkısını yetiştiriyorsun herşey deneme yanılma yöntemiyle 2.grow sonrasına oturur. Işık olarak ledlere geçmeni öneririm. 250 600 arası olsa sıkıntı değil ama 1000 w hps mh sıkıntılara yol acabılır bol şans

matheus

Yeni üye
Selam kanka uzerınden zaman gecmış baya ama umarım bitkilerin yol almıştır. 1000 watt hps/mh de ısı ve elektrik faturası büyük sıkıntılara yol açabilir. Quantum led veya mars hydro ts3000 tarzı sağlam ledler öneririm. Ayrıca bitkileri bu kadar kafana takma dünyanın en dayanıklı bıtkısını yetiştiriyorsun herşey deneme yanılma yöntemiyle 2.grow sonrasına oturur. Işık olarak ledlere geçmeni öneririm. 250 600 arası olsa sıkıntı değil ama 1000 w hps mh sıkıntılara yol acabılır bol şans

Selam kanka, klima çalıştırdığım için ve yeni abonelik felan cart curt 800TL geldi. Bu ay yarısı kadar bekliyorum. Bitkilerde baya yol aldı. Konuyu müsait oldukça güncelleyeceğim.

1-2 bitkimde problem var. O da ilk growum olduğu için biraz afalladık ama bu tecrübeyi tekte yaşamak daha iyi oldu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01: