Soru :indoor kullanım için kar suyu faydalı mıdır zararlı mı?

HighMann

Müptezel
faydalıdır çok faydasını gördüm ilk 2 -3 hafta kadar ph bakmana gerek yok ama sonrası biraz riskli oluyor genede kontrol etmeden verilmemeli gübreyi biraz fazla kaçırdınmı yanma olayı olmuyor saf su :)

HighMann

Müptezel
an kullanıyorsan hiç ph bakmadan devam edilebilir ppm olayı normal çeşme suyuna oranla hiç yok gibi birşey gübreye yüklenilebiliyor çok iyi çok güzel bi nimet kullanılmalı kesinlikle başka su vermesen çoook daha iyidir :)

Lowmembers

Müptezel
Kar suyu biriktirip eritip indoor da bitkiyi gübre ile beslemek faydalımıdır ?
Dostum kar suyunu ne icin kullandığına göre faydaları artıp azalabilir. Herseyden once gübreyi en yüksek faydalı ve zararsiz sekilde ppm i qyarlayip vermene olanak saglar. Cok güzel flush atar. Yagmur suyu hele.. yani basit degil aslinda o kadar. Ama cok dikkat cekici de olmayabilir. Benle dalga gecenlet var yagmur suyunkar suyu kullandigim icin. Ama buyur
Sonuç bu ^^

https://ibb.co/GnX11L0

Woppy

Ordinaryüs
Kanka bende yağmur suyu ve kar suyu kullanıyorum arada ışıklar açılmadan fis fis bile yapıyorum :)
Bence fısfıs olayını cok yapma knk yaprak üzerinde kalan su mercek görevi görüp yapraklarda benek benek olabilir sende hasta zannedirsin bi ton iş riske girme nem farklı birşey fısfıs la attığın su farklı

Lucky

Müptezel
Bence fısfıs olayını cok yapma knk yaprak üzerinde kalan su mercek görevi görüp yapraklarda benek benek olabilir sende hasta zannedirsin bi ton iş riske girme nem farklı birşey fısfıs la attığın su farklı
Böyle şeyler olmuyor kanka çiğ gibi bitki serinken yapıyorum tozu toprağı alıyor mis gibi kokuyor tertemiz oluyor.Bi saat civarinda nem artiyor.Son haftalarda kar suyunu soğuk doğal isisina yakın fisliyorum ve aynı soğuklukta sulama yapıp termal şok bile yapıyorum ve bence on numara tricomda basıyor :)

Cashh

Doktor
an kullanıyorsan hiç ph bakmadan devam edilebilir ppm olayı normal çeşme suyuna oranla hiç yok gibi birşey gübreye yüklenilebiliyor çok iyi çok güzel bi nimet kullanılmalı kesinlikle başka su vermesen çoook daha iyidir :)
Ben beslenme için sadece yağmur suyu ve kar suyu kullanıyorum o kadar ki flush için ziyan etmiyim dedim ama flush ı da onunla yapıcam karar verdim

Cashh

Doktor
Dostum kar suyunu ne icin kullandığına göre faydaları artıp azalabilir. Herseyden once gübreyi en yüksek faydalı ve zararsiz sekilde ppm i qyarlayip vermene olanak saglar. Cok güzel flush atar. Yagmur suyu hele.. yani basit degil aslinda o kadar. Ama cok dikkat cekici de olmayabilir. Benle dalga gecenlet var yagmur suyunkar suyu kullandigim icin. Ama buyur
Sonuç bu ^^

https://ibb.co/GnX11L0

Fotoğraf açılmıyor dostum

Cashh

Doktor
ph her zaman kontrol edilmeli yüksek düşük ph dalgalanmaları besin kitlenmesine ve bitkinin ölümüne sebep olur
Günlük gözlem yapmak lazım kitlenme yoksa sorun yok. Mesela yağmur suyuna kar suyuna ulaşana kadar musluk suyu verdim ph ölmedim günlük takip ettiği sonuçlar olağan üstü kirlenme olmadı hiç

Lucky

Müptezel
Bende tek su kar suyu yağmur suyu kullanıyorum ama fıs fıs nedir
Kanka bitkiye şu puskurtuyorum toz filtrem yok toz oluyor :) terlemede sıkıntı oluyor birikirse kötü oluyor bende temiz hijyenik saf ayarında diye onla yıkıyorum terazide değil yapraklar şu birikmez :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O obeb:
    +1
  • O obeb:
    hahahahahahahaha
    +1
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
    hahahaha ******* *** ****** *** ****** ****** *** *** hahahaha** ******** **** ** *** ***** ***
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    hahahahahahahaha
  • G gokzn:
    ****** ******** ****** **
  • G gokzn:
    ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** hahahaha**
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** **** ********* ****** ******** ******* ******** *** *** *** ******** ***** *** hahahaha** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • higthead higthead:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    +1
  • higthead higthead:
    *** hahahaha ****** *** ***** ****** ********* ***** hahahaha *** hahahaha*** ***** ********** *** ********* **** hahahaha* **** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** **** ** ********* hahahaha***** ****** ****** ** hahahaha ********
  • G gokzn:
    ***** ***** ******** ******* ******* ****** **** ***** **** *** hahahaha ******
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    ******** ******* ******* hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** *** ***** *** ** *** *** ********** ******* ******* ********* *** * *** ******* ****** *** ********** ********* **** hahahaha ******* ******* *** ******* ****** *** ******** *** ***** ******** ******* ********
  • higthead higthead:
    *** *** ******** **** **** ******** ****** ****** *** *** * **** ******* *** ******* ****** *** ***** ******** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** ******** ******** *** ********* ****** hahahaha**** ****** *** ******* ********* *** ******* ********** hahahaha* ** ******* ***** ********* **** *** * ********* ********** ********** ****** **** **** ******** ******** hahahaha***
  • higthead higthead:
    hahahaha ****** ********** **** **** hahahaha** ********** ******* ******* ** ****** ********* ***** **** ******* **** hahahaha** ******* ******* ****** **** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ***** hahahaha** ********* **** ***** hahahaha**** *** ******** hahahaha* ********** hahahaha** hahahaha* *** ******** hahahaha* ** ********** ***** **** ***** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ******* *** ********** ****** ****** **** ******* **** hahahaha******
  • yoqyaa yoqyaa:
    **** ******** ********** ********** *** ********* ** ******** ****** hahahaha* ********* ****** ***** ******* ******* hahahaha* ******* hahahaha**** ******* ***** ******* ******
    yoqyaa yoqyaa: **** ******** ********** ********** *** ********* ** ******** ****** hahahaha* *********...