Sorun ne anlayamıyorum

istanblue420

Yeni üye

4 litre saksılardaki bitkilerim sanki ışık çok yakınmış yada çok sıcakmış gibi yaprakları yukarı doğru pençe yapmaya başladı

Rüzgarı azalttım ışık nerdeyse 80 90 cm çıkarttım ama yapraklar düzelmiyor

Azottan şüphelendim Terra vegayı biraz azalttım bu seferde üst yapraklarda hafif sararmalar olmaya başladı

Revice sipariş ettim şuan yolda 15 20 gün önce çiçeğe sokmam lazımdı ama streste oldukları için sokamıyorım
Sokana kadarda artık saksım küçük kalmış olucak saksı büyütmek zorunda kalınca

Sıcaklık 20-24 derece arası değişiyor
Ben 60 75 arası değişiyor
Işığım bestwa dandik 100 watt bi LED
Gübre canna rhizo canna Terra ve cannazym kullanıyorum arada cal MAG

Sorunumu çözmeme yardımcı olursanız süper olur dumanınız bol olsun

istanblue420

Yeni üye
1 tane 100w ile okadar çiçek gelismez kanka o isikla 1 tane yaparsin sadece. Işık yetersiz. Çiçek yapraklarini semaya açmış isik duasina çıkmış.
Kankam şuan mesele gelişmesi değil stresten çıkarsam bitkiyi dayicam ışığı 1 gün 2 tane torc taktım yanına 3 bitkide stress vardı şimdi 5 inde var baktım strese girdiler söktüm torcları

muadip

Müptezel
Mesele ışıksa dayarım ışığı problem yok şuan 3000 lux ışık alıyolar stresteki bitkiye ışığı fazla verme diye okumuştum ondan napıcağımı bilmiyorum sorun ışığın az olması mı
Isik yetersiz oldugu için kankam yapraklar yukari bakiyor 3k lux cok az biz filizde 15k lux dayiyoruz bitkiye 5 kati az veriyorsun. Bir de bu arada revive ve calmag ayni haberin olsun :) canna rhizo kök gübresi,cannazym vitamin destegi ve enzim solisyonu,
canna terra flores mi yoksa vegami diger gubren? Bir de topragin nedir?

istanblue420

Yeni üye
Isik yetersiz oldugu için kankam yapraklar yukari bakiyor 3k lux cok az biz filizde 15k lux dayiyoruz bitkiye 5 kati az veriyorsun. Bir de bu arada revive ve calmag ayni haberin olsun :) canna rhizo kök gübresi,cannazym vitamin destegi ve enzim solisyonu,
4 tane torc taktım şuan önce 2 tanesini taktım sabah, akşam gelince 2 daha taktım ışığın boyunu ayarladım hepsinin ışığı 70 cm ayarladım tepeye yaprakların ucları hala yukarıya dikili bi kaç gün böyle denicem

istanblue420

Yeni üye
bu benim 5. hasatım ilk hasatım efsaneydi 2 tane bitkiye krallar gibi baktım 110 w bestwa ledle koca koca sömekler yaptım diğer her hasatta illa bi sorun çıktı bişeyleri hep yanlış yaptım istediğim verimi alamadım bundan 2 önceki hasatımda green gelato diğer 3 süper skunkı dölledi herma oldu ve birsürü tohumum oldu bende şimdi onları kullanıyorum ve birsürü küçük saksı attım 3.7lik bez saksılara

istanblue420

Yeni üye
şimdide her hasatta olduğu gibi parasızlıktan bitkinin saksı değişimi vs durumlarına geç kaldım :D bunlar nerdeyse 1 1.5 2 aylık bitkiler bunları bu saksılarda çiçeğe soksam kökde herhangibi sorun olurmu zaten herma çocukları olduğu için aralarında herma olan olucak olanı elerim @OttoMan347 @Kanka

istanblue420

Yeni üye
şimdide her hasatta olduğu gibi parasızlıktan bitkinin saksı değişimi vs durumlarına geç kaldım :D bunlar nerdeyse 1 1.5 2 aylık bitkiler bunları bu saksılarda çiçeğe soksam kökde herhangibi sorun olurmu zaten herma çocukları olduğu için aralarında herma olan olucak olanı elerim @OttoMan347 @Kanka

Bitkiler stresten çıkmadı hala ve üst yapraklarda böyle bi renk değişimi oldu 3 5 tanesinde bu tarz renk açılmaları oldu
Yapraklar hala dümdüz değil sorun ne üstadlar neyi yanlış yapıyorum
Sıcaklık 20-24
Nem 55- 65
Işık 55 cm 13000 lux

istanblue420

Yeni üye

nasa

Doktor

Bitkiler stresten çıkmadı hala ve üst yapraklarda böyle bi renk değişimi oldu 3 5 tanesinde bu tarz renk açılmaları oldu
Yapraklar hala dümdüz değil sorun ne üstadlar neyi yanlış yapıyorum
Sıcaklık 20-24
Nem 55- 65
Işık 55 cm 13000 lux
kanka bitkilerinde çok bi stres olduğunu sanmıyorum nitrojen eksikliği var gibi hafif ancak bu konuda @Silas veya @Yesil888 kankalar sana daha iyi yardımcı olabilirler

Yesil888

Ordinaryüs
Isik yetersiz, kizlar acliktan ölecek, NPK gübresi ver. Calmag istiyorlar. Calmag yapraktan verebilirsin, NPK gübresi ile calmag karistirma.

istanblue420

Yeni üye
kanka bitkilerinde çok bi stres olduğunu sanmıyorum nitrojen eksikliği var gibi hafif ancak bu konuda @Silas veya @Yesil888 kankalar sana daha iyi yardımcı olabilirler
Bitkilerde stres olduğuna eminim kankam ama ne olduğunu tam anlayamıyorum yapraklar eski hasatlarımda olduğu gibi düz ve aynı renkte değil, nitrojenle ilgili hiç bi bilgiye sahip değilim biraz forumda araştırıyım hemen müdale edicem

istanblue420

Yeni üye
Isik yetersiz, kizlar acliktan ölecek, NPK gübresi ver. Calmag istiyorlar. Calmag yapraktan verebilirsin, NPK gübresi ile calmag karistirma.
Işık çok azdı evet ben yer açılsın diye sağlam bi budama yaptım onun stresindeyken çok ışık vermiyim diye bekliyodum, şimdi 4 tane daha torc taktım ışık 50 cm ama hala 15 16 k lux alıyorum kabin sıcaklığı 25 oldu biraz daha yaklaştırmalı mıyım

istanblue420

Yeni üye
Işık çok azdı evet ben yer açılsın diye sağlam bi budama yaptım onun stresindeyken çok ışık vermiyim diye bekliyodum, şimdi 4 tane daha torc taktım ışık 50 cm ama hala 15 16 k lux alıyorum kabin sıcaklığı 25 oldu biraz daha yaklaştırmalı mıyım
Son durum bu

Yesil888

Ordinaryüs
Gübre semasindaki tam miktari ver, bende canna kullaniyorum. Bu büyüklükteki bitkiye 25.000 lüx civari isik vermelisin. Isigi yaklastir, baktin üst yapraklar yanlardan yukari kalkmis, bu isik fazla geliyor demektir.O zaman isigi biraz uzaklastirirsin.
Saksı küçük diye hep canna serisi gübrelerin 4te 3 ünü verdim gübre az geliyorda olabilir şimdi revive aldım yarın saksı değişimi yapıp revive vericem

istanblue420

Yeni üye
Gübre semasindaki tam miktari ver, bende canna kullaniyorum. Bu büyüklükteki bitkiye 25.000 lüx civari isik vermelisin. Isigi yaklastir, baktin üst yapraklar yanlardan yukari kalkmis, bu isik fazla geliyor demektir.O zaman isigi biraz uzaklastirirsin.
herkez ışık çok az diyince baya bi indirdim 45 cm kadar ışığı 2 3 gündür böyle ama hala bütün bvitkilerin yaprakları yukarı doğru kıvrık bi düzelme göremeyince ışığı tekrar kaldırdım 55 60 cm bestwadaki kırmızı ışığıda kapattım, revive verdim şimdi saksı değiştirip kurusun vericam gübreleri full kankam, bitkiler stresten çıksa çiçeğe sokucam kabine sığmamaya başladılar umarım hemen stresten çıkarlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Deex Deex:
  • Deex Deex:
    Deex Deex: ****** *** ******* ***