Sorun ne anlayamıyorum

Yesil888

Ordinaryüs
herkez ışık çok az diyince baya bi indirdim 45 cm kadar ışığı 2 3 gündür böyle ama hala bütün bvitkilerin yaprakları yukarı doğru kıvrık bi düzelme göremeyince ışığı tekrar kaldırdım 55 60 cm bestwadaki kırmızı ışığıda kapattım, revive verdim şimdi saksı değiştirip kurusun vericam gübreleri full kankam, bitkiler stresten çıksa çiçeğe sokucam kabine sığmamaya başladılar umarım hemen stresten çıkarlar

istanblue420

Yeni üye
Şuan bitkiye ışığı yakından dayamalı mıyım yoksa dahada kısmalı mıyım bilmiyorum ışık 90 cm de 4 tane 6500 k 50 watt torc bi tanede 110 w bestwa çalışıyo bitkileri çiçeğe soktum sokucam karanlık 8 9 saat şuan yavaş yavaş kısaltıyorum günleri bitkiler zaten herma tohumu çiçeğe böyle sokarsam yarısından çoğu herma olcak

Yesil888

Ordinaryüs
Kankabitkinde isik stresi var, ypraklar dalgali olmus, nem kac. Kapat 110 w isigi torshlari indir biraz asagi.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yapraklari takip et, isik stresi normalda kisa sürede düzelir. Insallah cabukca cikarlar stresten.

istanblue420

Yeni üye
Kanka yapraklari takip et, isik stresi normalda kisa sürede düzelir. Insallah cabukca cikarlar stresten.
kanka bu çok üzün sürdü ışığı 90 cm çeksemde ışık stresi geçmiyo ısı 22 24 derece arası nem 55 - 65 arası seyrediyo 4 torc çalışıyo şuan 2 beyaz 2 sarı 100 watt bestwayı kapattım ışık şuan 9 saat karalık ama en üstten pistiller çıkmaya başladı ilk 15 gün ışık uzak takılcam sonra vericem ışığı yapıcak bişey yok

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka resimlere tekrar baktim, yapraklar yanlardan yukari kalkmis ama ayni zamanda sivri uclarda yukari kivrilmis, bunun nedeni fazla sulama veya kalsiyum eksikligin de olur. Bekle toprak tam kurumadan su verme. Yapraktan da calmag ver. Remin kenerlarinda kalan yapraklarin rengide mat, yani canli yesil degil, buda calmag eksikliginden olur.

istanblue420

Yeni üye
Kanka resimlere tekrar baktim, yapraklar yanlardan yukari kalkmis ama ayni zamanda sivri uclarda yukari kivrilmis, bunun nedeni fazla sulama veya kalsiyum eksikligin de olur. Bekle toprak tam kurumadan su verme. Yapraktan da calmag ver. Remin kenerlarinda kalan yapraklarin rengide mat, yani canli yesil degil, buda calmag eksikliginden olur.
Kankam süpersin bu dediklerine dikkat edicem yardımın için çok saol

istanblue420

Yeni üye
Kanka stress devam ediyo
Işık mesafesi 85 çektim ısı 22 - 25 nem 49-71

istanblue420

Yeni üye
Bi el atın ustalar @nasa bitki çiçeğe giriyo ufak pistiller görmeye başladım böyle giderse herma olcaklar sorunu çözemiyorum yaprakların uçları yanlardan yukarı doğru kıvrılıyo bazıları pençe yapıyo en üst yaprakların hepsi öyle

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ****** ******** ********* ******* hahahaha hahahaha*** hahahaha * ****** ******
  • A ax-b:
  • NewGardener NewGardener:
  • R R1K12:
    ****** ******* ** ** ******** *** ***** ****** ******* **** ******** hahahaha**** *****
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
    ********* ****** hahahaha* **** ******* ****** ********* ******* ********** * **** ******** *** ********* hahahaha ********** ******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ********* * hahahaha **********
  • A ax-b:
    ***** **
  • A ax-b:
    ***** * hahahaha* **** ****** ** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ** ** ******** ***** hahahaha* *** **** ****** ***** hahahaha* hahahaha ******* **** *******
  • A ax-b:
    ***** *** hahahaha* *****
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ****** ********** **
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ***** ******* ***** hahahaha***