Sponsordan ışık alındı. yardımlarınızla tüm setupı kurmaya hazırım

Kansaskrazy

Yeni üye
Arkadaşlar herkese merhaba sonunda sponsordan ls evo 340w'ı sipariş geçtik @istr indirim için teşekkür ediyorum.
arkadaşlar 2-3 photo için yetecek bir sistem kurmak istiyorum. Öncelikle:
Kabin ebatlarını nasıl ayarlayayım?
15LT bez saksı (x2-3) yeterli gelecek kanısına vardım okuğum konulardan.
Önereceğiniz boyutlar doğrultusunda havalandırma hesabı için yardıma ihtiyacım olacak.
Toprak ve saksı alacağım birazdan yaşadığım yer sebebiyle internetten almam gerekiyor, ne tavsiye edersiniz?
bloom ve veg dönemindeki ışık mesafesini nasıl ayarlamalıyım?

şimdiden yardımlar için teşekkür ederim

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar herkese merhaba sonunda sponsordan ls evo 340w'ı sipariş geçtik @istr indirim için teşekkür ediyorum.
Önereceğiniz boyutlar doğrultusunda havalandırma hesabı için yardıma ihtiyacım olacak.
Toprak ve saksı alacağım birazdan yaşadığım yer sebebiyle internetten almam gerekiyor, ne tavsiye edersiniz?

Dostum 3 ana demirbaş olan alan(kabin) - havalanmdırma - ışık bu 3 ü demirbaşındır 7-24 kullanıcagın urunlerdır saglam kurmakla ıyı tercıh etmıssın.

Photo min 20lt dir q5 lerde yazık etme gel 2 adet 20 lt yap yada 1 adet 15 1 adet 20 lt yap 80x80 kabın gayet yeterli gelir.

Kabin olarak bu kabın basarılı oxfford kumaşlı ısık sızması sıfır. Hem mısafır gırısı ıle subede nakıt odeme sec kafan rahat olsun.

Havalandırman

cıkıs setin quıte ultra sessiz seri sponsorumuzdur

Aynı m3 ve m3h ler normal seri

Girişin ise

Toprak olarak ligt mıx babasıdır hıc baska topraklarla ugrasma bu topraga sadece saksının yuzde 20 sı kadar perlıt ekleyıp topraga karıstırıcaksın ıslem tamamdır.

Saksı olarak kabın alırken yanına ekle

saksı altlıkların ıse sececegın lt saksının seceneklerınde yazıo ordan ekleme yaparsın saksı altlıgını

Işık mesafene gelınce merdıvenlerı adım adım cık bırden hepsını cozmeye calısırsan aklın karısır. Once setup ını kıur fılızlendır ondan sonra mesafe zamanı gelıur =)

Kansaskrazy

Yeni üye
Yine hızır gibi buralarda olup herkese yetişiyorsun teşekkür ederiz....
Doğru söylüyorsun acele işe şeytan karışır :)

Ben kabini kendim yapmayı planlıyorum elimde kontrplakta var alçıpanda forum da da bolca örnek var, sonra mylar ve gerekirse ısı için kaplarım içini.. 80x80 olarak yapıyorum ozaman... 2 saksı ve ıvır zıvır zaten rahatlıkla sığar sanırım ilerde auto yapmak istersem 4 bile sığabilir.

Toprağı ve saksıyı verdiğin Linkten Şuan alıyorum.

diğer cihazların tavsiyeleri senin duvarında bile yüzlerce var oralardan bakarım.

bu ay fazla harcama yaptım ışık falan derken, başlangıç için hangi gübreleri alayım, starter pack komple almak için filizden sonra ne kadar vaktim olur.

bir de elimde güzellerinden topladığım köfteci tohumları var ve hali hazırda peçeteler de suan. sponsordan tohum alayım mı yoksa ilk deneme sonuçta yürü böyle der misin?

higthead

Jolly Green
Dostum Kabını kendın yapıcaksan 1x1 yap 1 adet daha sponsordan board al 1x1 alana dusen lux mıktarı tam olsun fakat ısıktı havalandırman vs degısıcek. 80x80 alanda 2 adetten fazla olmaz dostum. Hatta senın yerınde olsan 80x80 kabın yaparım veya 90x90 1-2 grow sonra 1 adet 30lt photo 50-55 gun veg ıle 4 bıtkıden alıcagımı alırdım tabı karar senın.

Dostum havalandırman olmadan grow olmaz bilgine once 3 demırbasını hazırla.

Dostum koftecı tohumları ıle ugrasma erkek cıkıcak vs rıske gerek yok sponsordan bıldıgın photo gen al gec kafan rahat olsun corbacıyla ugrasılmaz.

Gübre olarak organık mı sentetıkmı dusunuyosun bence bıobızz basla

bıo grow
bloom
topmax
alga mıc
An serısınden ıse bıobızz bloomda eksık kalıyor overdrive ıle bıg bud eklıceksın ıs tamamdır

koklendırıcı olarak hıc bosuna pahalı urunlere para verme efsane koklendırıcıdır bu

Kansaskrazy

Yeni üye
Dostum Kabını kendın yapıcaksan 1x1 yap 1 adet daha sponsordan board al 1x1 alana dusen lux mıktarı tam olsun fakat ısıktı havalandırman vs degısıcek. 80x80 alanda 2 adetten fazla olmaz dostum. Hatta senın yerınde olsan 80x80 kabın yaparım veya 90x90 1-2 grow sonra 1 adet 30lt photo 50-55 gun veg ıle 4 bıtkıden alıcagımı alırdım tabı karar senın.

Dostum koftecı tohumları ıle ugrasma erkek cıkıcak vs rıske gerek yok sponsordan bıldıgın photo gen al gec kafan rahat olsun corbacıyla ugrasılmaz.

bıo grow
bloom
topmax
alga mıc
An serısınden ıse bıobızz bloomda eksık kalıyor overdrive ıle bıg bud eklıceksın ıs tamamdır

koklendırıcı olarak hıc bosuna pahalı urunlere para verme efsane koklendırıcıdır bu

Hocam aslında çok mantıklıs öylüyorsun benimde tek bitki daha çok hoşuma gider aslında ikinci seferde fakat tavan arasına kuracağım kabini max yüksekliğim 1.65 civarı sorun yaratır mı ki?

havalandırmaları aybaşı alacağım
organik olmasını tercih ederim
bu yazdıkların AN mi yoksa Biobizz mi

higthead

Jolly Green
Hocam aslında çok mantıklıs öylüyorsun benimde tek bitki daha çok hoşuma gider aslında ikinci seferde fakat tavan arasına kuracağım kabini max yüksekliğim 1.65 civarı sorun yaratır mı ki?

havalandırmaları aybaşı alacağım
organik olmasını tercih ederim
bu yazdıkların AN mi yoksa Biobizz mi

Dostum 1.65 yukseklık bıraz kısa ama saglam egıtımle file ile bu yukseklık sorununu halledebılırsın yanı bıtkıyı boya gıtmesını engellersen sorun olmaz. yazdıklarım bıobızz serısı an serısınden sadece overdrive ve big bud alıcaksın sorun olmaz.Havalandırman tohum patladı etti 20. gun falan havalandırmanı 7-24 kullanıcan ona gore yap hesabını Dostum gubrenı vs grow sıtesınden alıcaksın ya kapıda odeme subede odeme max 5 bın tl toprakvesu.com dan mısafır gırısı ıle tc vs yazmadan sube adresını vererek kapıda odeme yapabılırsın ıstersen bı arkadasının ısmını ver o sekılde teslım al kafan rahat olur subede nakıt odeme ıle. havalandırma ısık bunlar grow sıtelerı degıl bırı havalandırma bırı elektronık fırması oralardan ıstedıgın gıbı alısverıs yapabılırsın sadece grow sıtelerıne dıkkat et.

nasa

Doktor

günlüğünü bekliyoruz :)

DUROTAN09

Yeni üye
Şuan malzemeler toparlanıyor, günlükte gelecek umarım :)

kafamı kurcalayan iki nokta kaldı sadece.
- kabin max yüksekliği sorunu
-auto mu photo mu kararını veremedim tohum alamadım henüz
Kanka auto ile uğraşma kus ucsa strese giriyor bir sonraki growda ben photo düşünüyorum 2 tane 20 30 lt saksı

Kansaskrazy

Yeni üye

bıo grow
bloom
topmax
alga mıc

Kanka bu köklendirici hariç her şeyin siparişini geçtim. Trendyol kimlik no istiyor bu ürün için, nerden alabilirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha*** ** ***** *** ******* ***
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ** ****** **** ****** **** ******** ******* ***** ******** hahahaha* ** ** **** **** ***** ********* *********
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** **
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • yoqyaa yoqyaa:
  • yoqyaa yoqyaa:
  • Night owl Night owl:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* hahahaha*
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* **** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • yoqyaa yoqyaa:
    ********* ****** **** *** * **** hahahaha ******** ****** *** ******** ****
    yoqyaa yoqyaa: ********* ****** **** *** * **** hahahaha ******** ****** *** ******** ****