SST (Sprouted Seed Tea) Mısır Çayı (Çiçeklenme Dönemi İçin)

Xcd

Astral

bu bitki baştan sona sadece kompost tea uyguladığım bir bitki günlükten gelişimine ve uygulamalara bakabilrsin toprakta tek bitki sadece.
Kuru ve yaş gramajı yazıyor. İnceleyip sen karar ver dostum

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kankacım biz bu karışımı elimizde bulunan hali hazır biobiz gübreleriyle yapabilirmiyiz

• Like
Tepkiler: Xcd

Xcd

Astral
yapılabilir tabi ki ben sadece kendi kullandıığm gübrreeleri yazdımm diğerlerir tecrübe etmedimm etkisi ne kadar fark eder bilemiyorum

Ü

Üye silindi 23498

Guest
yapılabilir tabi ki ben sadece kendi kullandıığm gübrreeleri yazdımm diğerlerir tecrübe etmedimm etkisi ne kadar fark eder bilemiyorum
Kanka içerikler hemen hemen aynı bibobizle. İkiside organik. Denemekte fayda var. Great white biraz pahalı onun yerine mykos kullanabilirim. Toprağada 20şer gramdan fazla uygulama yapmıştım ekerken çiçekleri. Toprağımda ekstra olarak yanmış küçükbaş solucan ve yarasa eklemesi yapmıştım. Gübreleri full set gidiyorum. Sıvı gübreleri çay şeklinde vererek daha çok verim alabileceğimize inanmaya başladım artık bu yüzden deneyeceğim. Kuru kompostumuz bulunmadığı için sıvı gübrelerden yapacağım çayı. Bakalım sonuçları paylaşırım

• Like

Xcd

Astral
umarım güzel olur sonuçlarıı beenimleede paylaşşrssan sevinirimdeneyeim görelim. mykos da olur tabi ki ama kompst cayı haftada 1 kereeden azla veme çok yükleme yapmayalım yakmayalım bitkilerri. ayrıca toprağını da kendin hazırllamışsın bununda faydasını xtra görürsün

Ü

Üye silindi 23498

Guest
umarım güzel olur sonuçlarıı beenimleede paylaşşrssan sevinirimdeneyeim görelim. mykos da olur tabi ki ama kompst cayı haftada 1 kereeden azla veme çok yükleme yapmayalım yakmayalım bitkilerri. ayrıca toprağını da kendin hazırllamışsın bununda faydasını xtra görürsün
Kanka hem konuyu aktif tutmak adına hemde diğer kankalarla bilgi alışverişi yapmak için buradan yazmaya devam edeceğim. Eğer senin içinde bir sakıncası yoksa. En son hah başarılı olduk dersem, daha çokta bilgi toplayıp faydasını görürsem o zaman konu açacağım. İlgin için teşekkürler. Bu ara kafayı tamamen kompost ve çaylara takmış durumdayım. Sürekli okuyorum. Ayda iki kere yeterli olacaktır. Uyarını dikkate alacağım.

• Like

Xcd

Astral
nasıl istersen ne sakıncası olacak sen yararlan herkes yararlansın biraz işlerimm yoğun ama yeni konular açacağım kopost tea tariflerini buadan paylşacağım çeşitleri ilee burdan devam edelim yeeni konularada linkk atacağım merrak etme sadece zamann bulammıyorum en kısa zamanda detayları il tarifleri ile yeni çayları paylaşacağım faydalaarı ve kullanımm zammanları ile birlikte

Ü

Üye silindi 23498

Guest
nasıl istersen ne sakıncası olacak sen yararlan herkes yararlansın biraz işlerimm yoğun ama yeni konular açacağım kopost tea tariflerini buadan paylşacağım çeşitleri ilee burdan devam edelim yeeni konularada linkk atacağım merrak etme sadece zamann bulammıyorum en kısa zamanda detayları il tarifleri ile yeni çayları paylaşacağım faydalaarı ve kullanımm zammanları ile birlikte
Teşekkürler kankacım sabırsızlıkla bekliyorum tecrübelerini. Bu arada paylaştığın bütün ürünleri inceleyip bende olanlarla kıyasladım hemen hemen içerikler aynı. Guakolong complete yerine alternatif arıyorum şuan. Ziraatcileri bi gezeyim en iyisi ben :)

Xcd

Astral
guanokalongun compleete organicssini alabilirsn al gerçekten çok iyyi çünkü ayarında karışım yapılmmış birşey içerisinde hurma ağacı külü var %90 potasyum içerikli yani alternatif bulamayabilirsin söyliyim sana 0.5kg lık kutuda alsan yeterli içinde bir çok şey var

Ü

Üye silindi 23498

Guest
guanokalongun compleete organicssini alabilirsn al gerçekten çok iyyi çünkü ayarında karışım yapılmmış birşey içerisinde hurma ağacı külü var %90 potasyum içerikli yani alternatif bulamayabilirsin söyliyim sana 0.5kg lık kutuda alsan yeterli içinde bir çok şey var
Kankacım tekrardan selamlar ve teşekkürler. Tea ve SST olayını tam kavrayamamakla birlikte rahatsız etmek istemedim. Çalışmalarımız başladı bitkilerimizide besledik. Sonraki grow için deneme yapmak istemiştim açıkcası faydalıda oldu. Tek hatam 12 saat yerine sıvı gübre eklediğim çayı 24 saat demledim gereksiz oldu. Son 12 saat kala sıvıları eklemek mantıklı geldi bana kokudan dolayı. Katıları 12 saat demleyip sıvı eklenecekse (melas denemedim) 12 saat sonra eklenmeli nacizane fikrim.
hazır ürünler yerine ev yapımı organik tariflere yönelmiş bulunmaktayız. Eğer imkan olursa toprak altınada kompost atacağız. Teşekkürler ve görüşmek üzere

Xcd

Astral
dostum bunlar denenmiş şeyler yanlış düşünmüşsün o eklediğin melas mikro yaşam için besin, beslenmezlerse üreyemezler bunlar zaten denenip tecrübe edilmiş şeyler neden değiştirdiğini anlamadım. Eklediğin o katı veya sıvı organik gübreler o 12 saat içerisinde mikorizalar tarafından parçalanıp bitkinin daha kolay özümseyebileceği bir forma dönüşüyor. Sen bütün amaçtan sapmış oluyorsun bu şekilde :) ayrıca çok fazla beklemesi kompostu çok asidik hale getirebilir buda bitkilerini yakar. :/ yaptığın kompost tea olmuyor yani ayrıca çok beklemesi durumunda çöpe gider

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 27466

Guest
@Xcd ustam root güb. Yerine humic kullanabilir miyiz ? Birde yonca tohumlarını suda filizlendirme için neler yapılabilir

Ü

Üye silindi 27466

Guest
humic zaten listede var black diamond. root yoksa ekleme rootsuz yaparsın
Dediğin gibi veg için uyarladım.
yonca filizlendirdim 2 günde 1-2 cm kök saldılar. Bunları 3 büyük dal aloevera ile robotta çektim.
önce sıvı olanları 10 litreye göre ayarladım. Seaweed 2x kattım. 150ml keçiboynuzu ekledim. ardından 40L/dk pompamı çalıştırdım. Tülbent içerisine 2 avuç solucan gübresi ekledim kovaya sarktırdım. Ardından 2 çay kaşığı mikoriza ekledim ve demlemeye bıraktım. Bakalım olacak gibi...

Xcd

Astral
photo bitkilerimde hafta 1 defa uyguyorum ama auto bitki tecrübem yok kompostunun köpürmesini takip et ne kadar ç.ok baloncuk o kadar güzel çalıştığını gösterir

Yukarıda ki tariften
1- Bloom gübresi
2- Bloom Booster
3- Muz kabukları
4- Yarasa gübresi
Bunları ÇIKARTIYORSUN

Mısır yerine Yonca Tohumu (alfa alfa seeds) kullanıyorsun... Bu da Veg için kolay gelsin :)
Canlı sohbetten de sana ulaşmıştım. Ancak buradan da detaylı bilgine başvurmak için yazıyorum. Seedling veg bloom dahil sst formatında doğal yöntemlerle gitmek istiyorum. General Organics ve guanalakong marka ürünlerine yöneldim tavsiyen üzerine. Sorularıma geleyim.
1-bloom sst tarifine yer alan lt 1ml grow ve lt 2ml bloom miktarı, bloom evresinde her aşamada devam ediyor muyuz? Yoksa streching den sonra sadece bloom mu kullanıyoruz?
2-veg döneminde sst imize katı olarak solucan gübresi ve mikoriza(veg de daha fazla gerekli midir?)katıyoruz? Yarasa, complete Organics ve muz çıkıyor ayrıca mısır yerinde alfa alfa seeds filizlendiriyoruz.
3-ilk sst mizi 2 haftalık dönemde başlayıp, tabloda yazan ilk 2 haftada bloom grow karışık göstermiş, ikisini de kullanarak mı sst yapıyoruz. Yoksa veg de sadece grow ana gübremiz ile mi sst yapıyoruz?
Aslında bşr çok sorum var, sormak istediğim. Bunlar belli başlıları olsun. Grow sisteminde detaylı, önceden planlı gitmeyi seviyorum ve sst konusun da bilgilerine ihtiyacım var. İyi günler, iyi growlar dilerim.

Xcd

Astral
Bu karışımı verdikten 1 hafta sonra aynısında bir daha verirsem yakma olasılığım var mı
kompost tea lerde yakma sorunu olabiliyor o yüzden her ihtimala karşı elde ettiğiim kompostu biraz daha seyreltip vermeni tavsiye ederim. Talimatlara harfiyen uyman lazım mesela fazla demleme, demleme olayı bittikten sonra kompostu bekletme gibi hareketler kompostun asidik olmasına neden olabiliyor. az ve seyrelterek başlayıp dozajı yavaş yavaş arttırmanı tavsiye ederim.

Xcd

Astral
Canlı sohbetten de sana ulaşmıştım. Ancak buradan da detaylı bilgine başvurmak için yazıyorum. Seedling veg bloom dahil sst formatında doğal yöntemlerle gitmek istiyorum. General Organics ve guanalakong marka ürünlerine yöneldim tavsiyen üzerine. Sorularıma geleyim.
1-bloom sst tarifine yer alan lt 1ml grow ve lt 2ml bloom miktarı, bloom evresinde her aşamada devam ediyor muyuz? Yoksa streching den sonra sadece bloom mu kullanıyoruz?
2-veg döneminde sst imize katı olarak solucan gübresi ve mikoriza(veg de daha fazla gerekli midir?)katıyoruz? Yarasa, complete Organics ve muz çıkıyor ayrıca mısır yerinde alfa alfa seeds filizlendiriyoruz.
3-ilk sst mizi 2 haftalık dönemde başlayıp, tabloda yazan ilk 2 haftada bloom grow karışık göstermiş, ikisini de kullanarak mı sst yapıyoruz. Yoksa veg de sadece grow ana gübremiz ile mi sst yapıyoruz?
Aslında bşr çok sorum var, sormak istediğim. Bunlar belli başlıları olsun. Grow sisteminde detaylı, önceden planlı gitmeyi seviyorum ve sst konusun da bilgilerine ihtiyacım var. İyi günler, iyi growlar dilerim.
1-) Bu SST çiçeklenme dönemi için. Bloom evresinin her aşamasında devam edebilirsin ama ben son haftalar beslemeyi kesiyorum kendi uygulamam bu şekilde kompost tea lerin içerisinde mikoriza bulunmalı yoksa maddelerin çözünmesi çok yavaş olur. Bloom dömeninde de azot kullanmaya devam ediyor bitki ama içeriğe bakarsan grow daki azot miktarı düşükür.
2-)Mikoriza her dönemde oluyor çünkü demenirken maddeleri çözümleyenler mikorizalar. Complete oragnicsi çıkartmana gerek yok o dengeli bloomları çıkartsan kafi. Mısır yerine yonca ekliyoruz evet ama oranları 2 ye bölerek 1/2 mısır + 1/2 yonca yapabilirsin. sana kalmış
3-)Ben gün hafta sürelerine pek takılmıyorum çünkü farklı yetiştiricilerde çok farklı sonuçlar görüyoruz 2. haftadan ziyade 3. yaprakların açılıp açılmadığına ve cüssesine bakarak cüsseye göre dozaj ayarlamak en güzeli yoksa çaylarda yanma oluyor bunu bazı arkadaşlarda gördüm. Azar azar miktarlarla seyreltip tepkiye göre arttırmak lazım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    I isoT: ****** ********** ********** *** ***