Super Silver Haze (son hafta)

lemonze

Yeni üye
Merhaba, 

10 Ocak'ta başladığım bu serüvenin 17. haftasına gelmiş bulunmaktayım. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini ve bitkinin şuanki görünümünü değerlendirmeniz için sizinle paylaşmak istedim. 

Işık:
1000w LED (100*10w)

Grow Kabini: 
170*65*65 cm ölçülerinde bez dolap 
Mylar
USB Fanx2 
Co2 (maya ve ş eker karışımı)
2 Fesleğen :)

Saksı:
25 litre 

Toprak:
Plagron Batmix 25L

Gübreler:
AN Connoisseur Bloom A+B (grow gübresi kullanmadım) 
AN Big Bud
AN Overdrive
AN Bud Candy
AN Flawless Finish

Bitkim şuanda tam 1.07m uzunluğunda. 5. haftada ana kolaya topping yaptım ve izlediğim videolardan yola çıkarak ScroG yapmayı denedim. 

10 Mayıs: 
https://imgur.com/a/T9uXijB

Sizce hasat tarihi ne zaman? Flush işlemine ne kadar sürede geçmeliyim? Tricomların hala berrak olduğunu düşünüyorum, süt beyazı olması için 1 haftası var sanırım ama bazılarında amber rengi de görülüyor. Sizce sebebi nedir? 

Teşekkürler.

cannabis16

Ordinaryüs
trichomeların yarısı şeffaf diğer yarısı  rakı rengine geldi mi flush zamanı gelmiş demektir benim için.
pistil hesabına göre gidersen de pistillerin ;%40 ı karardığında flush zamanı gelmiş demektir..

bitkilerinin ince detaylarını en iyi sen görürsün..buradan ahkam kesmek çok mantıklı olmuyor..evet trichomeların şeffaf gibi duruyor ama pistillerin %40 a yakını kararmış gibi..bunun bir çok sebebi olabilir tabii..ışık yakınlığı-nem eksikliği-sıcaklık fazlalığı gibi..,
bence trichome hesabına göre git zira en doğru sonucu o verir.gelişimlerini günden güne takip edip ona göre bi yol haritası çiz.
ama bu bitki benim olsa flusha en az bir haftası var derdim..

amberleşmeler bazı bitkilerde erken evrede olabiliyor,benim de başıma gelmişti,nedenini bilmiyorum,araştırıp bulur paylaşırsan bizde öğrenmiş oluruz

dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha ********** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ** **** ******