SuperLemonHaze-DarkDevil ve BigYield Auto

• Konbuyu başlatan Üye silindi 14998
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 14998

Guest
Veg 23. Gün
Bir kaç bitkinin bazı yaprak uçları yanma belirtisi gösterdi gübresiz sulama ile çözüldü sıkıntım. Bitki boyları 20cm 25cm arası değişiyor.
Işığı 70cme çektim biraz boy atsınlar istiyorum. Nem %55-60 arası sıcaklık min 19 max 27 derece
Kelle uçurma güzel sonuç verecek gibi duruyor. 

http://imgur.com/a/J5VGsm4
http://imgur.com/a/0AVLKut
http://imgur.com/a/TOIBpKG

Autolar çiçeklenmeye girdiğinde Mh lamba ile devam edecekler photolar sebebiyle, biraz araştırma yaptım sıkıntı olmaz sömek ağırlığı daha az olur ama tad, koku ve thc potansiyeli güçlenir demişler hatta çiçeklenme son 2 haftası hpsden MH ye geçenler fln var bilginiz varsa yeşillendirirseniz sevinirim.

cannabis16

Ordinaryüs
öncelikle yaptıklarını güzel paylaşmışsın , tebrikler

yabancı forumlarda Metal Halide lambayı çiçeklenme döneminde kullanmayla ilgili pek çok paylaşım okudum..deneyenler de var.. sonra bu ceramik metal halide çıkardılar renk sıcaklığı 3500 K..onunla daha iyi çiçeklendi diyenler oldu..herkes bişeyler deneyip paylaşıyor..
bense yüksek wattlı prizden 400w civarı güç çeken 3500 K renk sıcaklığında clu veya cree teknolojisindeki ledlerden denedim mesela 600 HPS ayarında sonuç aldım..

HPS ler 2000 K renk sıcaklığı..metal halideler 4000 K....ben 3500 K ile çok iyi sonuç aldığımı söylüyorum ..3500 K renk sıcaklığının dalga boyuyla güzel verim alabildiysem 4000 K ile de alınabileceği kanaatindeyim.
tohumsuz 6500K lık florasanlarla bile çiçeklenmede budlar aldığını söylemişti bi videosunda mesela..

denedim mi MH çiçeklenmede yok,denemedim..benim felsefem belli,tabiatı taklit et..o parlak beyaz ışığı büyüme evresinde ver..sarımsı sonbahar ışığını yani HPS yi çiçeklenmede ver..bitkiyi ekstradan ışık stresiyle afallatmanın alemi yok..ama bu cannabis öyle bi yabani bitki ki gübreden yakma bi şekilde bud veriyor..

düşüncem böyle..

paylaşımlara devam..işin rast gitsin

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Cvp: SuperLemonHaze-DarkDevil ve BigYield Auto

cannabis16' Alıntı:
öncelikle yaptıklarını güzel paylaşmışsın , tebrikler

yabancı forumlarda Metal Halide lambayı çiçeklenme döneminde kullanmayla ilgili pek çok paylaşım okudum..deneyenler de var.. sonra bu ceramik metal halide çıkardılar renk sıcaklığı 3500 K..onunla daha iyi çiçeklendi diyenler oldu..herkes bişeyler deneyip paylaşıyor..
bense yüksek wattlı prizden 400w civarı güç çeken 3500 K renk sıcaklığında clu veya cree teknolojisindeki ledlerden denedim mesela 600 HPS ayarında sonuç aldım..

HPS ler 2000 K renk sıcaklığı..metal halideler 4000 K....ben 3500 K ile çok iyi sonuç aldığımı söylüyorum ..3500 K renk sıcaklığının dalga boyuyla güzel verim alabildiysem 4000 K ile de alınabileceği kanaatindeyim.
tohumsuz 6500K lık florasanlarla bile çiçeklenmede budlar aldığını söylemişti bi videosunda mesela..

denedim mi MH çiçeklenmede yok,denemedim..benim felsefem belli,tabiatı taklit et..o parlak beyaz ışığı büyüme evresinde ver..sarımsı sonbahar ışığını yani HPS yi çiçeklenmede ver..bitkiyi ekstradan ışık stresiyle afallatmanın alemi yok..ama bu cannabis öyle bi yabani bitki ki gübreden yakma bi şekilde bud veriyor..

düşüncem böyle..

paylaşımlara devam..işin rast gitsin

Teşekkürler güzel yorumun için az çok neyse bilgim okuyana yardımı olsun hatam varsa düzeltilsin, yeni şeyler öğrenip gelişeyim mantığıyla yaklaşıyorum. Ben de olduğu kadar doğayı taklit etme peşindeyim(sentetiklerin dibine vuruyoruz o ayrı) photo bitkiler ile beraber auto deneyim dedim ilk auto bitkilerim bunlar ondan Mh lamba devam edecek photoları çiçeklenmeye sokana kadar ya da SHP lamba ile değişeceğim önerilerinize göre bakalım. Photo bitkiler önceliğim onu belirteyim.

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Yardımınıza ihtiyacım var. Birkaç gün önce tds metreyi çalışır hale getirdim, musluk suyunu ölçtüğüm zaman bekletilmiş musluk suyu bu 1400ppm gözüküyordu. İlk bir iki hafta bu suyla sulama yapmıştım bitkileri sonra damacanaya döndüm. Bir gübreli bir gübresiz sulama şeklinde gidiyorum ortalama 380ppm ayarlıyorum. Bugün gübresiz sadece kök geliştirici ve fülvik asitli su verdim ppm 57 idi. Drenajdan çıkan suyu ölçtüğümde 2200-2400ppm ph 6 gözüküyor? Suladığım suyu gübreli gübresiz hep 6.5ph ayarlıyorum. Photo bitkilerde yanma belirtisi yok autonun sadece birinde birkaç yaprağın ucu sarıya döndü. Tavsiyeleriniz lütfen. Başta musluk suyu kullandığım için mi oldu bu?drenajdan çıkan suyun ppmi yüksek mi oluyor?

hightimes1980

Yeni üye

Sintharia' Alıntı:
Yardımınıza ihtiyacım var. Birkaç gün önce tds metreyi çalışır hale getirdim, musluk suyunu ölçtüğüm zaman bekletilmiş musluk suyu bu 1400ppm gözüküyordu. İlk bir iki hafta bu suyla sulama yapmıştım bitkileri sonra damacanaya döndüm. Bir gübreli bir gübresiz sulama şeklinde gidiyorum ortalama 380ppm ayarlıyorum. Bugün gübresiz sadece kök geliştirici ve fülvik asitli su verdim ppm 57 idi. Drenajdan çıkan suyu ölçtüğümde 2200-2400ppm ph 6 gözüküyor? Suladığım suyu gübreli gübresiz hep 6.5ph ayarlıyorum. Photo bitkilerde yanma belirtisi yok autonun sadece birinde birkaç yaprağın ucu sarıya döndü. Tavsiyeleriniz lütfen. Başta musluk suyu kullandığım için mi oldu bu?drenajdan çıkan suyun ppmi yüksek mi oluyor?

Dostum fikir yürütücek olursak , belkide saksı ıcınde kalan dıger gubre bırıkıntısı yuzunden yapabılırmı ? inan sen bana sordun ama bilgim yok bu konuda sadece fikrimi belirteyim en azından dedim ))

Ü

Üye silindi 14998

Guest

hightimes1980' Alıntı:
Sintharia' Alıntı:

Dostum fikir yürütücek olursak , belkide saksı ıcınde kalan dıger gubre bırıkıntısı yuzunden yapabılırmı ? inan sen bana sordun ama bilgim yok bu konuda sadece fikrimi belirteyim en azından dedim ))

Kalsiyum ve türevleri biriktiği için olabiliyormuş musluk suyu kireç dolu olduğundan yaşıyorum sıkıntıyı zamanla çözülerek gider denmiş veya flush uygulayarak çözebilirsiniz denmiş ben flush attım dün autolara, drenajdan çıkan su 500ppm civarlarına düştü bıraktım. Bugün diğer saksılara da yapmayı planlıyorum ki takibi düzgün yapabileyim..

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Photolar 31. Gün Veg.   Autolar 9. Gün Bloom

Flush sonrası bir hafta bitkilere dokunmadım bugün hepsini sulamaya karar verdim saksılar baya hafiflemişlerdi.Drenajlardan kökler çıkıyor sıkıntı olmaz sanırım?

Tüm saksılara 4 litre su verdim. 
Photo olanların ppm 700 ayarladım 6.5 ph.Drenajdan çıkan 750 oldu. GH grow micro bloom fulvik bioroot
Autolara sadece fulvik ve biobloom ekledim 40 ppm ph ayarlamadım 7.0 idi. Geçen flushladığımda drenajdan gelen su 6.0ph idi yükseltir diye düşündüm. Drenajdan çıkan ppm 800 oldu ph 6.5. Bir de katı guanokalong gübresini ezip toz hale getirdim parmağımla toprakta açtığım deliklere döktüm.
Hala drenajdan çıkan suyun ppmi verdiğime göre yüksek. Gelecek sulama photolara sadece su vereceğim. Autolar için gübreli su vereyim mi 2. Hafta olacak çiçeklenmede?

http://imgur.com/a/mPHMLbJ

Psyduck

Yeni üye

Sintharia' Alıntı:
Photolar 31. Gün Veg.   Autolar 9. Gün Bloom

Flush sonrası bir hafta bitkilere dokunmadım bugün hepsini sulamaya karar verdim saksılar baya hafiflemişlerdi.Drenajlardan kökler çıkıyor sıkıntı olmaz sanırım?

Tüm saksılara 4 litre su verdim. 
Photo olanların ppm 700 ayarladım 6.5 ph.Drenajdan çıkan 750 oldu. GH grow micro bloom fulvik bioroot
Autolara sadece fulvik ve biobloom ekledim 40 ppm ph ayarlamadım 7.0 idi. Geçen flushladığımda drenajdan gelen su 6.0ph idi yükseltir diye düşündüm. Drenajdan çıkan ppm 800 oldu ph 6.5. Bir de katı guanokalong gübresini ezip toz hale getirdim parmağımla toprakta açtığım deliklere döktüm.
Hala drenajdan çıkan suyun ppmi verdiğime göre yüksek. Gelecek sulama photolara sadece su vereceğim. Autolar için gübreli su vereyim mi 2. Hafta olacak çiçeklenmede?

http://imgur.com/a/mPHMLbJ

Harika görünüyorlar masallah

cannabis16

Ordinaryüs
herzman alttan çıkan su TDS yüksek olur.. bir önceki sulamadan kalan gübreler bunun en büyük nedeni..
TDS çiçeklenme zamanı 1200-1300 leri geçmesin kafi..tuzlanma başlangıç değerleri bunlar..
gübreli de ver autolara..pistilleri açtığı zaman gübreyi daya sömekler oluşuncaya kadar..auto photo farketmez,

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Super lemon haze 
Çiçeklenme 19. Gün
http://imgur.com/a/E8tnALA
 Generalin önerdiği çizelge ile gübreleme yaparken tüm bitkilerde nitrojen patlaması oldu. Autolarda sıkıntı yarattı. Çadırda yer kalmadığı için erkenden kestim onları. Toplam 50 60gr bir şey vermişlerdir. Bigyield gayet tatmin ediciydi. Darkdevila keçiboynuzu pekmezi verdim 10lt suya 1tatlı kaşığı. Bitki stunlandı sonra hiç büyümedi sanırım yaktım :) Ondan içtiğimde pek randıman vermiyor. 
SLH ler sıkıntısız gözüküyorlar. Ph dalgalanması yaşadım biraz.
Şu an LucasFormula ile besliyorum
Ghe micro 6ml/3.8 Lt
Ghe bloom 12ml/3.8 Lt. 
800-850ppm oluyor bu oranlar ile. 
Ghe Probloom 2 damla litre başı
Diamond nectar 2ml/ Lt
Bigbud 2ml/ Lt
1000ppm oluyor
Grow kullanmıyor abimiz. Deneyen birçok kişi güzel sonuç almış.
Defoliation yaptım bitkilere deneyim dedim sanırım ayarı fazla kaçırdım çoğu fan yaprağını kestim bitkilerin her yeri ışık görüyor.Umarım zararını görmem. Ppm değerlerini arttırmalı mıyım sizce ileride öneriniz nedir?

kankokan2000

Yeni üye
az besliyosun kızları ama aç görünmüyolar.eline sağlık güzel görünüyor.yaprakları ne zaman yoldun şu an bi def yapılmış hali yok.

Ü

Üye silindi 14998

Guest
4 gün oldu def yapalı. Super lemon daha önce yetiştirdim biraz hassas gübre konusunda yanıyor hemen ondan düşük tutuyorum şu haftalar. 

http://imgur.com/a/V1QXFNI
Bir bitkide yukarıdaki fotoğraftaki sorunu yaşıyorum yorumlarınız lütfen.  Ph gübreli gübresiz hep 6.5 ayarlıyorum sularken.
Bu da kestiğim autolardan 
http://imgur.com/a/iD5dfL5

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Çiçeklenme 27.gün
http://imgur.com/a/ASFV96U
Bitkiler sağlıklılar. Hepsine 6.2 phlı gübresiz 40ppm su ile flush attım. Drenajdan çıkan suyu 400ppme indirdim.Toprak kuruyunca yaprakları koyu yeşil olan bitkilere sadece bloom gübreli yaklaşık 700ppm su verdim. Açık yeşil olanları normal oranlarda devam ettim 850ppm ph 6.2 ayarladım ikisinde de. Budların üstünü kapayan yaprakları budadım, bazı yaprakların sadece uçlarını kesiyorum hepsini kesmek yerine sömekleri açığa çıkarmak yeterli.

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Çiçeklenme 35.gün
http://imgur.com/a/52Wabpj
3gün önce gübreli su vermiştim
Canna Terra Flores 2ml/L
Canna PK 13/14 1.5ml/L
900ppm gibi bir rakamdı doğru hatırlıyorsam. 
Bugün 6.2phlı su verdim tüm bitkilere. Drenajdan çıkan ppm 850idi. 6. ve 7. Hafta pk kullanacağım, 8. Hafta sadece ripen vermeyi düşünüyorum. 9. Hafta da flush pekmez ile.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
    T taysın: *** ***