Türk cigarası ne ya knklar?

A Lone

Kıdemli Üye
Öncelikle bu konuda bazı kavramları netleştirelim sonra zaten mevzuyu az çok anlarsın.
Kenevir bitkisinin 3 ana türü vardır.
Cannabis indica : Koltuğa çivileyip iç dünyana yolculuk yaptıran eskilerin deyimiyle düşündüren.
Cannabis sativa :Cap canlı ve heyecanlı hissettirip insanları sosyalleştiren makara muhabbet gırla götüren ve yine eskilerin deyimiyle güldüren.
Cannabis rudealis : çok düşük thc içeriğine sahip olduğu gibi otomatik çiçeklenme nedeniyle birçok auto bitkinin dedesi yahut nenesidir.

Meksika ve Latin Amerika bu bitkiye marihuana(marijuana) demektedir.
Hindistan taraflarında ise ganja olarak isimlendirilmiştir.
Biz Türkler de kenevir yahut Esrar diyoruz.

Şimdilerde genetik ve indoor ortamlarda üretilen sigaralara sokakta mari denmekte.

Skunk aslında yanılmıyorsam bir indica türüydü ve ecnebiler ağır kokusu nedeniyle ingilizce kokarca anlamına gelen skunk demişlerdi adına.
Sokakta ise alakasız bir şekilde türlü kimyasallara maruz bırakılmış rengi koyu kahve ve siyaha dönük acayip hızlı girip hızlı terkeden kafasıyla bonzaiyi anımsatan bokun ismidir. Bide bizimkiler genelde zıkang der :D

Tilki kuyruğu ise genelde güzel bakılmış yüksek thcli iri sömeklere verilen isimdi bir zamanlar Samsun Çarşamba,Hatay ,Sakarya Akyazı ve hendekte güzel devasa ağaçlar yetiştirip kol gibi sömek aldıklarında bu tilki kuyruğu çıktı derlerdi.

Ecnebiler ise çiçeklenme dönemi tekrardan vege giren bitkilere(reveg olanlara) Fox Tail yani tilki kuyruğu diyor ve o da düşük thcli kötü olur genelde

Türk otu dedikleri şey bu topraklarda büyümüş belli oranda sativası yahut indicası baskın, düzgün sulanıp gübrelenmemiş , hasad kriterlerine dikkat edilmeden ahada eylüle giriyog cenderme gelmeden yolup satak mantığında üretilen esrar çeşididir.

Uzun lafın kısası yerli tohum olup güzel şartlarda herşeyine dikkat ederek yetiştirilen bazı sigaraların indoor ortamda yetişmiş marileri bozduğuna çoğu kez şahit oldum.
Önemli olan şey senin bitikye ne verdiğindir.
Sen ona verirsen o da sana verir lakin dünyanın en iyi ıslah edilmiş tohumunu da dandik bir toprağa ekip hiç bir şeyine dikkat etmeden lambur lumbur yetistirirsen o da kenar mahalle haze tarzı boktan bir sigara olur...
Eline sağlık üstad . valla ben ofis buzdolabi karton kutusunda 5 lt saksida tasarruflu ambul ile torbaci tohumundan yaptığım sigara dibi tutunlu kapakta bayilip uyudugumu ve kaç kişiyi unuttuğumu biliyorum . tohumsuz ilk videolarını izleye izleye öğrendiğim zamanlarda . sponsorda yok tu . :)

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Eline sağlık üstad . valla ben ofis buzdolabi karton kutusunda 5 lt saksida tasarruflu ambul ile torbaci tohumundan yaptığım sigara dibi tutunlu kapakta bayilip uyudugumu ve kaç kişiyi unuttuğumu biliyorum . tohumsuz ilk videolarını izleye izleye öğrendiğim zamanlarda . sponsorda yok tu . :)
İşte sizlere en canlı şahit ne demiş eskiler?
Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur

HollyFox

Yeni üye
Kanka bu konuda inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Mari esrar ot cigara kenevir ganja weed bunlar hep aynı şeyin farklı milletler farklı dillerde söyleniş şekli hepsi aynı şey.

Adama ürün ne diyorum. Mari diyor. Esrar olduğunu biliyorum genetiği ne diyorum. Yüzde yüz mari diyor. Torbacıların ne sattıkları hakkında en ufak bir fikri yok. Torbacıdan sigara aldığım zaman tadına bakınca ben söylüyorum bu sigara sativa indica muhtemelen genetiği bu diye

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka bu konuda inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Mari esrar ot cigara kenevir ganja weed bunlar hep aynı şeyin farklı milletler farklı dillerde söyleniş şekli hepsi aynı şey.

Adama ürün ne diyorum. Mari diyor. Esrar olduğunu biliyorum genetiği ne diyorum. Yüzde yüz mari diyor. Torbacıların ne sattıkları hakkında en ufak bir fikri yok. Torbacıdan sigara aldığım zaman tadına bakınca ben söylüyorum bu sigara sativa indica muhtemelen genetiği bu diye
Benim eski tedarikçime arada bir gelirdi normal sigaranın gramını 200 e verirken mariyi 300 e veriyordu. Bende fişeği aldığımda sorardım ha bu nedu diye. 2-3 defa paketteki bazı sömeklerin kafa yapmadığını farkettim muhtemelen erken hasad vardı. Evde tripten tribe giriyorum güzellik yaptığım arkadaşa yazıyorum iyi uçuşlar diye arkadaş diyo ki la bizim köyün sigarası bile daha iyi ben tabi şok
Nasıl olur falan geliyor beraber deniyoruz harbiden kimse yok. Bendekinden yapıyorum eleman diyor uh iyi ki bu bana denk gelmemiş ahahahahaha çok fazla geri dönüş olunca bıraktıydı mari getirmeyi

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Ben bazı kesimlerde cigara sorduğumda kanal bağlamak veya çözmek için.Bana knklar Marijuana diyorum.Bana diyor normal ot diyor.Knklar normal türk otu diyorlar.ne yani Marijuana ile normal otun aynı olduğunu hepimiz biliyoruz.Peki neden böyle bir ikilem var Türkiye'de.Yada gerçekten normal ot diye bişey mi var?
Normal ot biraz daha ucuz oluyormuş.Mari diyorlar biraz daha pahalı.Anlamis değilim Marijuana yı ansiklopedi gibi biliyorum.Hem bilgisel hemde kültürel olarak.Fakat bu olayı çözmüş değilim.
Avrupa mal yerliden daha kaliteli ve pahalıdır malesef ülkemizde kanka yerli muzla ithal muzun bile fiyatı farklı

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka aynen ordan bir yayıldı bir süre piyasadaydi sonra birden yine yok oldu 4 kişi kol kola girip yürümüştük devrilmemek için:D
Üniversite yıllarında hem cahil hemde aşırı hızlı olduğumuz için herkes neredeyse üflediğimi biliyordu. Okuldan bir kaç arkadaş ortak yüklü alım yapacak beni de ekspertiz için çağırdılar gittik eve .Ev de okulun hemen 400-500 ilerisinde oturduk açtılar malzemeyi parmak kalınlığında iki tane sömek ama bakıyorum rengi açık yeşil sarımtırak ve bol tohumlu içimden diyorum la bu nasıl sigara daha olmadan toplamış itneler kafa yapsa bari vs.
Neyse sömek ve tohumlar ayıklandı o arada bende pet şişe ayran folyosu ve permatik ile zanaatımı konuşturuyorum.
4 er kapak aldık ama vakit biraz dar olduğundan bekleme falan yok 3.leri doldururken bana hafiften gelmeye başladı kafası biz işi bitirdik ayakkabıları giyip okula gittim çocuklar gelmedi çünkü evde bayıldılar.
Ben mi bana bir şey olmadı dersten önce kantinde bi sigara içeyim demiştim ve dayanamayıp kantinin bahçesinde cayır cayır kusmuştum ahahahaha

.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Şimdi bazen düşünüyorum da ne deli sigaralar içiyorduk. Ucuz bol ve kaliteliydi. Çorbacılar kimseyi dolandırmaz, sürekli müşteriysen alışveriş öncesi bilgilendirme yapar, kova yada bongdan vurma yahut bu sana gelmez diye uyarırlardı artık herkesin dini imanı para olmuş.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka böldü evet okadar bolduki aldığımız sgrayi biryere kadar içip farklı sgra da aliyoduk mertlik bozuldu hem pasif sgralar dönüyo piyasada hemde madamlar delikanlilik peşinde imkanı olan da kendi çorbasını kendi yapiyoki en temizi bu şekilde artık ortalik kimyasaldan gecilmiyo. Yeni nesil cidden cok şanssız.
Belki bizde muasır medeniyetler seviyesine ulaşırız bir gün diyeceğim ama yönümüz Avrupa'ya doğru gözükse de orta doğu çöplüğüne geri geri koşuyoruz adeta. Şimdi yeni sivil anayasa mevzusu dönüyor arada keneviri geçirirler belki diyorum ama polyanna gelse bu konuda iyimser olamaz.
Yine kederlendim durduk yere iyi mi?
Yeni nesilin işi cidden çok zor.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kankam tekrardan bir kurtuluş mücadelesi verecez gibi gözüküyor bu gidişle.
İnsanlarda sabır diye bir şey kalmadı.
Bugün Twitter'da bir hesap eski emniyet müdürünün narkotik şube başkanı olması ile uyuşturucu trafiği üzerine bağlantılarını belgeleri ile paylaşmış. Yemin ediyorum kanım dondu yazılanları okudukça. Bozulmayı,yozlaşmayı geçtim artık çürüme raddesine geldik hem devlet hemde millet olarak. Bazen hak ettik ve Allah'da cezamızı veriyor diye düşünüyorum. Gençlerin bilinç şuur hiç bir şeyleri kalmamış trend olan ne varsa onun peşinden sürükleniyorlar. Allah sonumuzu hayır eylesin dicem de aklımızı başımıza toplamadıkça onun da bize pek yardımı olacağını düşünmüyorum.

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Kanka timarhane gibi oldu artık ülke bizdeki haftalık olan olaylar batı da herhangi bir ülkede birtanesi olsa adamlar neler yapiyo tüm ülke hakkını savunuyo. Geçen dostlarla oturduk biri dediki moruk bizim ülkenin tüm şehirlerine sanki gökyüzünden birşey sıkıyolarmis gibi degilmi herkez robot gibi benzin 40 lirayi geçmiş millette tık yok. Ben sunuda anlamiyorum cahil bir çocuk vardı cezaevine girdi ordan aradi abi burda bir adam var 300 kilo ile yakalanmis oda 12.5 aldı bende 12.5 aldım ben meydancilik yapiyorum o koğuş agasi :) dedim salak ne bekliyodun. Sistem kökten bozulmus durumda yani iyi birşey oldugunda mesela kadin voleybol takiminin basarisi gözümden yaş geldi mutluluktan ama uyudum uyandim içleri pislik dolu insanlarin konu hakkındaki yorumlarini izledim ulan bayragimizi tüm dünya siralamasinda ilk sirada dalgalandirmislar bu bir gruba nasıl koyar koyuyo anlamiyorum. Umarim en azindan kenevir yasalaşırda bir nebze boştan yere insanlar harab oluo gitmez kimyasal yolunda tezgah yolunda neyzenin bir şiiri var çok beğenirim. Umarim herşey güzel olur güzel insan..

Ekmek herkese yetecekti aslında. Tarlaya karga dadandı, ambara fare, fırına hırsız, memlekete harami... Geldikleri gibi gitmediler; Kimi itini bıraktı, kimi bitini, kimi de PİÇİNİ Yoksa bu kadar soysuzun bizden olması mümkün değil....
Hislerime tercüman oldun kankam öfkemi nefretimi döksem şimdi buraya ne yazmaya kelimeler yeter nede okuyanlarda yaşama sevinci. Neyzen babaya da ölürüm icabında bende bir sözü ile noktalayayım konuyu.

Bizim millet gariptir her lafı kaldırmaz,
İ*ne dersin kızar da, s*kersin aldırmaz...

Öncelikle bu konuda bazı kavramları netleştirelim sonra zaten mevzuyu az çok anlarsın.
Cannabis indica : Koltuğa çivileyip iç dünyana yolculuk yaptıran eskilerin deyimiyle düşündüren.
Cannabis sativa :Cap canlı ve heyecanlı hissettirip insanları sosyalleştiren makara muhabbet gırla götüren ve yine eskilerin deyimiyle güldüren.
Cannabis rudealis : çok düşük thc içeriğine sahip olduğu gibi otomatik çiçeklenme nedeniyle birçok auto bitkinin dedesi yahut nenesidir.

Şimdilerde genetik ve indoor ortamlarda üretilen sigaralara sokakta mari denmekte.

Skunk aslında yanılmıyorsam bir indica türüydü ve ecnebiler ağır kokusu nedeniyle ingilizce kokarca anlamına gelen skunk demişlerdi adına.
Sokakta ise alakasız bir şekilde türlü kimyasallara maruz bırakılmış rengi koyu kahve ve siyaha dönük acayip hızlı girip hızlı terkeden kafasıyla bonzaiyi anımsatan bokun ismidir. Bide bizimkiler genelde zıkang der :D

Tilki kuyruğu ise genelde güzel bakılmış yüksek thcli iri sömeklere verilen isimdi bir zamanlar Samsun Çarşamba,Hatay ,Sakarya Akyazı ve hendekte güzel devasa ağaçlar yetiştirip kol gibi sömek aldıklarında bu tilki kuyruğu çıktı derlerdi.

Ecnebiler ise çiçeklenme dönemi tekrardan vege giren bitkilere(reveg olanlara) Fox Tail yani tilki kuyruğu diyor ve o da düşük thcli kötü olur genelde

Türk otu dedikleri şey bu topraklarda büyümüş belli oranda sativası yahut indicası baskın, düzgün sulanıp gübrelenmemiş , hasad kriterlerine dikkat edilmeden ahada eylüle giriyog cenderme gelmeden yolup satak mantığında üretilen esrar çeşididir.

Uzun lafın kısası yerli tohum olup güzel şartlarda herşeyine dikkat ederek yetiştirilen bazı sigaraların indoor ortamda yetişmiş marileri bozduğuna çoğu kez şahit oldum.
Sen ona verirsen o da sana verir lakin dünyanın en iyi ıslah edilmiş tohumunu da dandik bir toprağa ekip hiç bir şeyine dikkat etmeden lambur lumbur yetistirirsen o da kenar mahalle haze tarzı boktan bir sigara olur...
Eline koluna gotune sağlık Gardasimmmmm .:pbenekli ayhandan alıntıdır

Kanka timarhane gibi oldu artık ülke bizdeki haftalık olan olaylar batı da herhangi bir ülkede birtanesi olsa adamlar neler yapiyo tüm ülke hakkını savunuyo. Geçen dostlarla oturduk biri dediki moruk bizim ülkenin tüm şehirlerine sanki gökyüzünden birşey sıkıyolarmis gibi degilmi herkez robot gibi benzin 40 lirayi geçmiş millette tık yok. Ben sunuda anlamiyorum cahil bir çocuk vardı cezaevine girdi ordan aradi abi burda bir adam var 300 kilo ile yakalanmis oda 12.5 aldı bende 12.5 aldım ben meydancilik yapiyorum o koğuş agasi :) dedim salak ne bekliyodun. Sistem kökten bozulmus durumda yani iyi birşey oldugunda mesela kadin voleybol takiminin basarisi gözümden yaş geldi mutluluktan ama uyudum uyandim içleri pislik dolu insanlarin konu hakkındaki yorumlarini izledim ulan bayragimizi tüm dünya siralamasinda ilk sirada dalgalandirmislar bu bir gruba nasıl koyar koyuyo anlamiyorum. Umarim en azindan kenevir yasalaşırda bir nebze boştan yere insanlar harab oluo gitmez kimyasal yolunda tezgah yolunda neyzenin bir şiiri var çok beğenirim. Umarim herşey güzel olur güzel insan..

Ekmek herkese yetecekti aslında. Tarlaya karga dadandı, ambara fare, fırına hırsız, memlekete harami... Geldikleri gibi gitmediler; Kimi itini bıraktı, kimi bitini, kimi de PİÇİNİ Yoksa bu kadar soysuzun bizden olması mümkün değil....
Helal olsun Dayıoğluuuu

Tr@cyaLı

Ordinaryüs

On numara yazmışsın

Aynen öyle KNK Ak 47 mi desen silah sanır.Gelato desen pasta bile sanamaz.**** yerinde Esrarın yemeklerinde keki de olur desen inanmaz.Yok amkkkk artık çorbasıda var **** diye dalga geçerler.Ama sordunmu ben cigaranin içini dışını bilirim derler.Thc desen zik gibi kalırlar.Cbd yi demiyorum bile.Ben thc vs yüzde vs şeyleri saydığım da esrar hakkında bir bilgin yok diyor bana.Ahaha onun için ben cahil insanlarla cigaranin bilimsel muhabbetini keseli 2 sene oldu.He he deyip gecistiryorum.Adam inanmıyor ****.bizler sanki Esrar dinindeyiz.Onlar da bu dinin ateistleri ahaha :p

Kanka böldü evet okadar bolduki aldığımız sgrayi biryere kadar içip farklı sgra da aliyoduk mertlik bozuldu hem pasif sgralar dönüyo piyasada hemde madamlar delikanlilik peşinde imkanı olan da kendi çorbasını kendi yapiyoki en temizi bu şekilde artık ortalik kimyasaldan gecilmiyo. Yeni nesil cidden cok şanssız.
Bizim bı abi anlatırdı.Derdi bizim arkadaşlar hasat alırdı.Tabi o zaman bolllouk vardı.Masaya koyarlarmis.dort kişiyseler bir avuç ona bir avuç ötekine vs vs.Heytt be şansa bak aga

Ü

Üye silindi 19785

Guest
Bizim bı abi anlatırdı.Derdi bizim arkadaşlar hasat alırdı.Tabi o zaman bolllouk vardı.Masaya koyarlarmis.dort kişiyseler bir avuç ona bir avuç ötekine vs vs.Heytt be şansa bak aga
2006-2007 tam hatırlamıyorum hendekte dağ köyüne fındık toplamaya gitmiştim arkadaşlara yardıma. M abi bu akşam bizi yevmiyeye çağırıyor dedi. Dedim olm zaten çalışmaya geldik fazla mesaiden mi korkucam.
Kocaman bir köy evinin salonunu düşün yere branda sermişler iki tane yan yana kanepe gibi öbek var ortada içeride 6-7 kişi bağdaş kurmuş bir yandan ayıklıyorlar bir yandan sigara dönüyorlar. Abilerin abisi M abimiz gençler hoşunuza giden sömek olursa alın demişti. Evden çıkarken poşet istediydim :D
İş bitimi ellerimizdeki yapışkan kalıntıları 2-3 gün içmiştik.

2006-2007 tam hatırlamıyorum hendekte dağ köyüne fındık toplamaya gitmiştim arkadaşlara yardıma. M abi bu akşam bizi yevmiyeye çağırıyor dedi. Dedim olm zaten çalışmaya geldik fazla mesaiden mi korkucam.
Kocaman bir köy evinin salonunu düşün yere branda sermişler iki tane yan yana kanepe gibi öbek var ortada içeride 6-7 kişi bağdaş kurmuş bir yandan ayıklıyorlar bir yandan sigara dönüyorlar. Abilerin abisi M abimiz gençler hoşunuza giden sömek olursa alın demişti. Evden çıkarken poşet istediydim :D
İş bitimi ellerimizdeki yapışkan kalıntıları 2-3 gün içmiştik.
Heyttt bee helal Halo dayı gibi adammış.Yada şey Polat'ın dayısı Emmi gibii.Heyttt ulann

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • C cabbar01:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha* hahahaha**** ***** ******** ********* ********* hahahaha* ***** ***** **** ******** ******** *** ********* *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ** ******** ***** *** ****** ********** ***** ******* ***** *** ********** hahahaha ***** hahahaha *** ********* **** ** ***** ********* ********** ********** ********* ******* *** ***** hahahaha*
  • C cabbar01:
    ******* *** hahahaha* ********* **********
  • 2 2008Grower:
    hahahaha**** ***** ******* ********** hahahaha ****** **** **** ***** ********** hahahaha ***** *** ***** ****** hahahaha** *********
  • C cabbar01:
  • C cabbar01:
    ***** ********** ********** ******* ** * ******* ****** ****** *** ********* ***** ***** *******
    ** ***** **
    +1
  • 2 2008Grower:
    ********** ********* ***** ********** ********* ******** *** **** ***** hahahaha ******** ** *** **** ****
    ****** ***** ** ***** ***** ********** *** ****** hahahahahahahaha*** ****** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha*** ******** ********** **** *** ******** ***** **
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ****** **** *** ******** **** ********** **** **** ****** ******* hahahaha**** ********** ******* hahahaha* *******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    **** ******* ********** ********* ****** ** ** **** **** ***** hahahaha ********** **** ******** *********
  • 2 2008Grower:
  • kkush kkush:
    ***** ****** ********** ***** **** ******* **
  • kkush kkush:
    ** *** *** hahahaha ******* **
    +2
    ****** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** ***** ******** ***** hahahaha* hahahaha*** ** **** hahahaha **** *** *** * **** hahahaha ********* ******** hahahaha ***** *
    +1
  • 2 2008Grower:
    ********** ***** hahahaha ****** hahahaha ********
    ***** hahahaha*** ***** ********** ***** ******* ***** ** **** ******* ******** ********* ******* ***** hahahaha******** ********* *** ********** *** *** *** ******* **** ***** ** **** hahahaha ***** ****** ******* ******** ****** ******* ** hahahaha **** ***** *****
    **** ***** ******* ***** ***** ***** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** ********** ****** ******* ******** hahahaha** ***** ** hahahaha **
    ***** ********** **** ***** ******* ***** ***** ****** ******* ** ********* ******** ******* hahahaha* **** ******* ** hahahaha** ********** ***** ********* ***** hahahaha***** ******** hahahaha*
    nicozaniolo nicozaniolo: ***** ********** **** ***** ******* ***** ***** ****** ******* ** ********* ******** *******...