Tam Spektrumlu Tek Dönem HİD Lamba

Arkadaşlar 400w balastım var

Hid lamba kullanıyorum mh ve hps lambalardan şimdi PHİLİPS 400w MH lambada 32.000 lümen var

ilk dönem için yani veg için 36.000 lümen 400w MH

ancak 400w philips tam dönem lambada 58500 lümen var bu sayede MH dönemi içinde 21 bin lümen fazla demek ve daha iyi bir büyüme dönemi demek lümen hesabına göre sizce hangisini kullanmalıyım tam spektrum yani tek lamba iki dönem için kullanılabilir olanı alsam daha mı iyi yoksa mh 400 ve hps 400 ü alsam farklı farklı kullansam mı daha iyi ???

tek dönem 400w lamba 58.000 Lümen

Port

Yeni üye
Ayrı ayrı MH HPS kullanman daha iyi
Bütçe yapmak istiyorsan SHP kullan geç hasatta çok farketmez

bu lambalarla arka arkaya growlar çıkartamayacağını belirtmek isterim sık bozulur

Bol şans..

Kanka çift spektrumlu lambayı neden kullanmayayım mesela büyüme döneminde de 55.000 lümen çiçeklenme döneminde de diğer türlü 35.000 büyüme MH 55.000 HPS olucak lümen düşük olacak böylelikle ???

Ayrı ayrı MH HPS kullanman daha iyi
Bütçe yapmak istiyorsan SHP kullan geç hasatta çok farketmez

bu lambalarla arka arkaya growlar çıkartamayacağını belirtmek isterim sık bozulur

Bol şans..
Bütçe dediğin aynı fiyat bi yorumunda mh hps ayrı kullanman daha iyi olur demişsin

diğer yorumda shp kullan demişssin çift spektrumlu kullan yazmışsın ????
Bütçe aynı para ediyo zaten

Port

Yeni üye
Virgül koymamışım ondan karışıklık oldu önce şunu açıklayayım.

MH ile HPS yi ayrı ayrı almak SHP den daha pahalıdır diye biliyorum. Bütçeni korumak istiyorsan SHP kullan

gelelim neden ayrı ayrı kullanıyoruz
-Bitkiler büyüme döneminde MH, çiçeklenme döneminde HPS ye ihtiyaç duyar SHP de ikisini de barındırır bu nedenle ayrı ayrı kullanmanı önerdim

cannabis16

Ordinaryüs
400 HPS ile daha fazla lümen bitkiye veririm mantığı,düz mantıkta doğru..HPS ve çift spektrum diye geçen HPS lambaya ilaveten MH spektrumu da ilave edilmiş lamba ile bitkin daha erken çiçeklenmeye geçer.. öyle MH lamba altındaki gibi gelişimde dallanıp budaklanmaz..daha kısa bitkilerin olur..cinsiyeti daha erken gösterirler..

400 MH takıp sonradan çiçeklenmede HPS ye geçtiğin bitki daha iyi gelişir..lümen fazla doğru ama spektrum uygunluğu da bitkilerin gelişimini etkiliyor.. mevzu gelişim zamanı olduğunda doğru spektrum cfl-florasanda 5500-6500 Kelvin arası..MH 4000 K dır mesela..ledlerdede 4000-5000 K civarı renk sıcaklığı büyüme evresinde bitkiyi daha nizami büyütüyor..

HPS lambayla başlayıp bitiren de gördüm,6500 K florasanla büyütüp çiçeklendirende...gördüm..hasat sonunda aman aman farklar olmadığını gördüm yabancı forumlarda

ama şu da var..bu hasadını aldığımız bir canlı ve o canlının tohumunda dnasına şifrelenmiş belli başlı kurallar var..
parlak bahar-yaz ışığında büyüyüp,ağustosla başlayan sarımsı-kırmızıya dönük güneş ışınlarında çiçeklenmeye giriyorlar..öyle denk geliyor normal fotoperiyot cannabislerde ..

benim görüşümse ; tabiatı ne kadar güzel taklit edersek bitkimiz okadar daha az strese girer,mutlu olur ve hasadıyla bizi o derecede mutlu eder.. ben MH ile vejetatif dönemi HPS ile de çiçeklenme dönemi yapmayı bitkinin doğasına daha uygun olduğu kanısındayım..

Führer

Üye
Virgül koymamışım ondan karışıklık oldu önce şunu açıklayayım.

MH ile HPS yi ayrı ayrı almak SHP den daha pahalıdır diye biliyorum. Bütçeni korumak istiyorsan SHP kullan

gelelim neden ayrı ayrı kullanıyoruz
-Bitkiler büyüme döneminde MH, çiçeklenme döneminde HPS ye ihtiyaç duyar SHP de ikisini de barındırır bu nedenle ayrı ayrı kullanmanı önerdim
Kanka o nasıl açıklama? Adam taştaş mı geçiyon dese haklı

400 HPS ile daha fazla lümen bitkiye veririm mantığı,düz mantıkta doğru..HPS ve çift spektrum diye geçen HPS lambaya ilaveten MH spektrumu da ilave edilmiş lamba ile bitkin daha erken çiçeklenmeye geçer.. öyle MH lamba altındaki gibi gelişimde dallanıp budaklanmaz..daha kısa bitkilerin olur..cinsiyeti daha erken gösterirler..

400 MH takıp sonradan çiçeklenmede HPS ye geçtiğin bitki daha iyi gelişir..lümen fazla doğru ama spektrum uygunluğu da bitkilerin gelişimini etkiliyor.. mevzu gelişim zamanı olduğunda doğru spektrum cfl-florasanda 5500-6500 Kelvin arası..MH 4000 K dır mesela..ledlerdede 4000-5000 K civarı renk sıcaklığı büyüme evresinde bitkiyi daha nizami büyütüyor..

HPS lambayla başlayıp bitiren de gördüm,6500 K florasanla büyütüp çiçeklendirende...gördüm..hasat sonunda aman aman farklar olmadığını gördüm yabancı forumlarda

ama şu da var..bu hasadını aldığımız bir canlı ve o canlının tohumunda dnasına şifrelenmiş belli başlı kurallar var..
parlak bahar-yaz ışığında büyüyüp,ağustosla başlayan sarımsı-kırmızıya dönük güneş ışınlarında çiçeklenmeye giriyorlar..öyle denk geliyor normal fotoperiyot cannabislerde ..

benim görüşümse ; tabiatı ne kadar güzel taklit edersek bitkimiz okadar daha az strese girer,mutlu olur ve hasadıyla bizi o derecede mutlu eder.. ben MH ile vejetatif dönemi HPS ile de çiçeklenme dönemi yapmayı bitkinin doğasına daha uygun olduğu kanısındayım..
Kanka daha önce Philips 400w mh kullandım adı var diye aldım ancak Lümen 32.000
Şimdi Lumatek 400w mh alıcam 40.000 lümen varmış amazonda filan baktım değeri 40.000 yazıyo sanırım en kalitelisi bu sen hangisini kullanıyorsun acaba ?

Kanka bu arada Philips 450w yeni bi MH lamba çıkarmış ama bi yerde gördüm lümen 30.000 yazıyor 400w ye göre düşük ne kadar doğru bilmiyorum alınır mı sence ??

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
bu dediğin lambaların hepsiyle yani Türk grow sitelerindeki 450 MH ismini yeni çıkardılar..eskiden 400 MH ismi altındaki lambanın aynısı..çin yapımı Philips adına..ben bunu kullandım ve osram MH ayarında..gayet iyi bi ürün zira çinde her kalitede ürün var,hem de ucuz işçilikle abd üretiminin yarısı çinde imal ediliyor.. greenpower diye geçen her dönem lambası olan HPS yide kullandım..o belçika üretimli haliyle pahalı işçilik ve fiyat..

sen birde 400 MH yada HPS lambaların üzerinde yazan lümenlerine takılma..o en yüksek lümeni zaten ilk growda alırsın..sonradan düşüyor ışık PARı lümeni..ortalama 32000 lümen MH da , 50000 lümen HPS de olur...

4 grow da bir değiştirirsin lambaları..artık ışık verse bile kalitesi çok düşüyor..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** hahahaha**** ********* ******** ******* *********
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahaha ******** ******** ***** ********
    ErdemRS6 ErdemRS6: hahahahahahahaha ******** ******** ***** ********