Tek bitki Purple Haze

Beng-ü Bade

Yeni üye
Cvp: Tek bitki Grand Daddy Purple

Ripley' Alıntı:
Beng-ü Bade' Alıntı:
53. Gün 
Bitki boyu 60 cm yakın 
https://imgur.com/gallery/32ocP85
https://imgur.com/gallery/x0tA3D6

Tek sıkıntı son çıkan yeni yapraklar çok az farklı renkte açık yeşil çıkıyor. 

Bunu nasıl düzelteceğim ?

Normal bişey ayrıca o acik yeşillik sarıya dönmeye başlar ise haber ver.

Son hali renk sarı değil 

https://imgur.com/gallery/SGpW35s

Beng-ü Bade

Yeni üye

Mr.Mrs.420' Alıntı:
Beng-ü Bade' Alıntı:
Arkadaşlar çok mutluyum çiçeklenmenin ilk belirtilerini gördüm inanılmaz mutlu oldum anlatamam. İlk deneyimim olmasından sanırım ama çok iyi geldi bu durumu görmek :)
ilk Beyaz pistilleri görebiliyorum 
https://imgur.com/gallery/LmN6K6T

Hadi maşallah çok güzel gözüküyor buda benim son durum kanka.

https://imgur.com/a/p1GDZM6

Dostum çok profesyonel bir grower işi çıkarmışsın tebrikler.

Bee

Yeni üye
RE: Tek bitki Grand Daddy Purple

ultra takipteyim kanka seni. bende birazdan bir güncelleme yapacağım. benim kızlar şu an cinsiyetini belli etti. daha çiçeklenmeye sokmadım ama bu gün sokmayı düşünüyorum. senin kız da harika gidiyor. çok güzel olacak diye düşünüyorum

Beng-ü Bade

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Beng-ü Bade' Alıntı:
Bir güncelleme geçeyim istedim her hangi bir sıkıntısı yok gibi ama gözünüze takıla bir şey olursa lütfen bildirin. 

https://imgur.com/a/diwVKoW

Harikalar kanka isik görmeyen yerlere bir bak bakalım budama ıstiyor gibi duruyor

Kanka kesinlikle istiyor hatta geçenlerde Yesil odada konu açtım, tohumsuz da gördü budaman lazım demiş oda, Fakat ciceklenmede ikinci haftadayım acaba sıkıntı yasarmiyim diye sordum gözünden kaçtı sanırım adminin. 

Budama yapabilir miyim alt taraf hiç ışık almıyor hatta video cektim sana ulaştırmak icin yükleyebileceğim bir yer bulamadım maalesef. Bi yardımcı ol kanka nasıl yapalım bu işi?

Bee' Alıntı:
ultra takipteyim kanka seni. bende birazdan bir güncelleme yapacağım. benim kızlar şu an cinsiyetini belli etti. daha çiçeklenmeye sokmadım ama bu gün sokmayı düşünüyorum. senin kız da harika gidiyor. çok güzel olacak diye düşünüyorum

Kanka umarım ikimizinde yüzü gülecek. Bende hemen hemen her gün senin bitkine bakıyorum ;) 

Nazar değmesin iyi gidiyoruz.

Bee

Yeni üye

gün içinde sıçmış durumdayım stresten. işler cortladı. yemin ederim terapi gibi geliyor şurası. iyi ki başlamışım grow işine

Beng-ü Bade

Yeni üye

Bee' Alıntı:
gün içinde sıçmış durumdayım stresten. işler cortladı. yemin ederim terapi gibi geliyor şurası. iyi ki başlamışım grow işine

Ah be kanka İnan hepimiz aynı durumdayız maalesef çok karamsarım bir o kadar endişeli stresi falan geçtim, İnan aynı şekilde banada terapi niteliğinde oldu bu deneyim. ilk defa yapıyorum bu Grow denemesini (İngilizcesi çok havalı Grouvv ) :) yolun yarısındayım ilk bitkim ilk tecrübem ile yolları yarıladık umarım bizi yarı yolda bırakmaz. :)

Gün içinde sadece akşamları yarım saatimi ayırabiliyorum bitkiye, o kadar az görüyorum ki bazen 1-2 gün hiç uğramadığım oluyor. Ama şansıma çok bir problem yaşamadım, iki büyük sorun dışında birincisi ilk filizlendiği hafta yeni yeni gelişme döneminde çok fazla su veriyormuşum bunu İnan kendim algıladım 2. Gün toparladı bitki. Hatta bunu tuttuğum günlükte de danıştım ripley ustad yanıtladı ışık problemi yaşadığımı söyledi bana biraz uzaklaştırdım ışığı bitkiden 10-15 cm kadar ve suyu azalttım. İkincisi daha majör bir hata hatta benim icin dönüm noktasıdır tamamı devam mı ? Niteliğinde bir andı bitkiye topping uygulamışım bitki canavar gibi büyüyor her şey harika bir kaç gün sonra bitkiyi eğiteceğim diye dala hafif bir baskı yaptığım anda çıtırtıyı duydum ve tamam dedim buraya kadarmış, zaten yapım Yaradılışım gereği biraz tedirgin biriyim çok sevmem illegal işleri çok rahat bir adam olmadık hiç sevmem yani uzatmayayım :) bitki o stresten başarıyla kurtuldu kendi başına...

Sadece gübreli su veriyorum 54 litre saksı var plastik (alamadım öyle cancanlı saksılar delikli oluklu, kumaş, ekstra güçlü formülü olan saksılar falan almadım alamadım değil almadım, söyle düşündüm ilk defa yapıyorsun bi dene bak uyarsa yaparsın uymazsa yapmazsın gibisinden başladım açık konuşayım bir daha yapar mıyım ? Çok zor yapmam sanmıyorum yaparsamda tek bitki yaparım benim altından kalkabileceğimden fazlası olur 2. Bitki eminim bu konuda. Genede erken konuşmayalım hasatı alınca ne kadar alındığının hiç bir önemi yok bu konuda mütevazi olamayacağım kankalar kusura bakmayın çok güzel türler genetikler special ürünler yağından her türlüsünü denemiş biriyim odaklandığım tek nokta lezzet 50 gr versin ama içeyim keyfim yerine gelsin stresimi atayım İkide böyle forumda sizin gibi değerli arkadaşlarla tartışalım, atıp tutayım hiç tanımadığım kankalarla bir birimizin grouvvina yorumlar yapayım güzel kanka bu forum helal olsun tohumsuz kardeşimize yoktu eskiden, vardır burada benim yaşlarda kankalar (39 yaşındayım) güzel bir platform. 

Amma yazmışım. Memnun oldum kankalar. 

Sigara güzelmiş ??✌️?

R

Ripley'sOG

Guest

Kafalar kafalar 
passitleft.gif

Bu güzel sohbetin üstüne sana iş çıkarmak gibi olmasın dayı yaşca büyüksün benden bir kardeşin olarak budama yapman gerek aslında bakarsan bloomda yapılmaz denir ancak bu someklerin daha çok olduğu ve olgunlaşıp şiştiği dönem içindir.Bu dönemlerde özellikle schwazzing yapılır ama sen sucker  budamasi yapmalısın güzel abicim bitkiye 1-2 gün stres olur ama getirisi kat ve kat daha fazla şekilde hem daha gelişen ne calyx var ne bud erken yani acıma vur makası dayııı dikkat et kendine

Dumanın bol olsun

Beng-ü Bade

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Kafalar kafalar 
passitleft.gif

Bu güzel sohbetin üstüne sana iş çıkarmak gibi olmasın dayı yaşca büyüksün benden bir kardeşin olarak budama yapman gerek aslında bakarsan bloomda yapılmaz denir ancak bu someklerin daha çok olduğu ve olgunlaşıp şiştiği dönem içindir.Bu dönemlerde özellikle schwazzing yapılır ama sen sucker  budamasi yapmalısın güzel abicim bitkiye 1-2 gün stres olur ama getirisi kat ve kat daha fazla şekilde hem daha gelişen ne calyx var ne bud erken yani acıma vur makası dayııı dikkat et kendine

Dumanın bol olsun

Tekrar teşekkürler

Ü

Üye silindi 15628

Guest

Bitkini çok beğendim bengü bade.

Beng-ü Bade

Yeni üye

NyxSteel' Alıntı:
Bitkini çok beğendim bengü bade.

Eyvallah dostum sağol ?

Ripley' Alıntı:
Kafalar kafalar 
passitleft.gif

Dumanın bol olsun

Selam üstadım budama yaptım bayaa fan yapraklarını temizledim. Bi kontrol edebilirmisin bakalım dostum sana zahmet 

https://imgur.com/a/PKr6U9m

R

Ripley'sOG

Guest

Selam dayı,

Dallari harika temizmişsin lakin golgede kalan o diger yapraklarida al 
https://ibb.co/G2kZMmk bitkiye schwazzing yapalim işaretlediğim yerlerdeki fan yapraklarını ve bazi yapraklari alalim.Bitki boğulmuş bi durumda hem rahatlar hemde ileride oluşabilecek kuf,mantar vs engellimis oluruz.Görünüşü belki sana güzel geliyor dayi ama resmen kaos yaşıyor erkenden önlem alıp dahada güzel hallere getirelim bitkiyi
Basindan beri beraberiz iyi olmasını isterim ben her zaman simdi yaprak budamalarini birbirine karisanlari alicaksin üst  uste binen birbirine engel olan bunun üstüne teller ile biraz bitkinin dallarını gerebilirsin.

Kolay gelsin

Beng-ü Bade

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Selam dayı,

Dallari harika temizmişsin lakin golgede kalan o diger yapraklarida al 
https://ibb.co/G2kZMmk bitkiye schwazzing yapalim işaretlediğim yerlerdeki fan yapraklarını ve bazi yapraklari alalim.Bitki boğulmuş bi durumda hem rahatlar hemde ileride oluşabilecek kuf,mantar vs engellimis oluruz.Görünüşü belki sana güzel geliyor dayi ama resmen kaos yaşıyor erkenden önlem alıp dahada güzel hallere getirelim bitkiyi
Basindan beri beraberiz iyi olmasını isterim ben her zaman simdi yaprak budamalarini birbirine karisanlari alicaksin üst  uste binen birbirine engel olan bunun üstüne teller ile biraz bitkinin dallarını gerebilirsin.

Kolay gelsin

Yav dostum, kardeşim senin hakkını nasıl ödeyecez kanka, helal et üstadım hakkını. Kendi adıma çok teşekkür ederim. 

Yarın akşam da onu halledeyim, buradan haber ederim.

R

Ripley'sOG

Guest

Estağfirullah dayı abimsin yolumuz denk düşerse bir ara cigara içer keyifli keyifli güle eğlene sohbet ederiz. 

Kendine iyi bak

Bee

Yeni üye

kanka seni tampon tampona takip ediyor ve kopyalıyorum ::) sabah budadım birdahaki sulamaya dalları telle bağlıycam. harika gidiyor kızın. kel aynak gibi yaptım diye korkmuştum biraz ama seninkide benim kız gibi oluş

Beng-ü Bade

Yeni üye

Bee' Alıntı:
kanka seni tampon tampona takip ediyor ve kopyalıyorum ::) sabah budadım birdahaki sulamaya dalları telle bağlıycam. harika gidiyor kızın. kel aynak gibi yaptım diye korkmuştum biraz ama seninkide benim kız gibi oluş

Ahahaha :)  aynen kanka dediğin gibi oldular kel aynak :)

Aldım elime makası önüme gelene giriştim :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ****** **** **** ** ******** ** ** ** ******* ***** ** ****** ****** *** ********** ********** **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • L lityum:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ****** ** *
  • L lityum:
    ***** hahahaha******** **** **** ** ******** ** ** ** ******* ***** ** ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ***** *** ********* *** ****** *** **** hahahaha****** ****** ** *
  • D dolunayloord:
  • L lityum:
    hahahaha ***** **** hahahaha******* hahahaha ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** ********* *** ****** *** **** hahahaha ******* ********* ****** ********* ***
  • kkush kkush:
    * **** hahahaha **** hahahaha* *** hahahaha******* ***** **** hahahaha******* hahahaha ******
  • kkush kkush:
    ** **** ** ******* ** ***** ******* ***** ******* ***** ********** ****** ****** ****** ********* ***** ********* *********
    +1
  • kkush kkush:
    ****** ***** ******** ********** * ********** ***** hahahaha**** ********* ****** ********* ***
  • L lityum:
    ******** ** ******* ********* * **** hahahaha **** hahahaha* *** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ****** ** **** *******
  • L lityum:
    **** **** hahahaha***** ********* *****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** **** hahahaha***** ********* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ***** ******** ********** * ********** ***** ******** * ***** ***** **** ****** ******* ** **** ******** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    **** **** hahahaha***** ********* *****
  • kkush kkush:
    *** ****** hahahaha* ***** ***** ** ********** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ******** ****** *** ***** ***** ***** ***** ***** **** ****** ******* ** **** ******** ***
  • L lityum:
    L lityum: **** ***** *** ****