Tek bitki Purple Haze

Bee

Yeni üye
RE: Tek bitki Grand Daddy Purple

abi 9 gün önce yine kırpmışım dokuz günde yeniden çarşamba pazarına dönmüş ortalık. yemin ederim kestiğim yapraklar kadar hasat alsam altı ay içerim

Beng-ü Bade

Yeni üye
Cvp: Tek bitki Grand Daddy Purple

Bee' Alıntı:
abi 9 gün önce yine kırpmışım dokuz günde yeniden çarşamba pazarına dönmüş ortalık. yemin ederim kestiğim yapraklar kadar hasat alsam altı ay içerim

Çiçeklenme evresinde artık dal yapmaz dediler bakalım benim ilk budama bu. Ya çok bir seyler vermeyecekmiş gibi duruyor şimdilik bakalım.

Bee

Yeni üye

kanka banada çok birşey çıkmaz gibime geliyor ama el kadar bitkiyi çiçeğe sokuyorlar dana gibi oluyor alıyorlar mis gibi hasatı.  biz çok birşey bilmiyor olsakta destek kuvvetli. yanlış birşey de yapmadık. Eldeki dallar arşa ulaşacak kol gibi sömekler almamamız için bir sebep göremiyorum. bu hasatı alayım sonrasında tek bitki yapıp fantezinin dibine vurucam

Beng-ü Bade

Yeni üye

Bee' Alıntı:
kanka banada çok birşey çıkmaz gibime geliyor ama el kadar bitkiyi çiçeğe sokuyorlar dana gibi oluyor alıyorlar mis gibi hasatı.  biz çok birşey bilmiyor olsakta destek kuvvetli. yanlış birşey de yapmadık. Eldeki dallar arşa ulaşacak kol gibi sömekler almamamız için bir sebep göremiyorum. bu hasatı alayım sonrasında tek bitki yapıp fantezinin dibine vurucam

Ya umarım tatmin eder ikimizide, bazen çok zorlanıyorum ama gelecek olan bud lari düşündükçe bi toparlıyorum. Bencede tek bitki en ideal olanı yani iki yada üç bitki olsa ben başa çıkarmayabilirdim sulama gubre hazırlama yaprakları kontrol et tohum çatladımı küf olabilir mi nem oranı yok su oranı pH değeri ec bilmem nesi saksı boyutu lst egitimi schwazz budama sucker budama, flush, npk meselesi, çiçeklenmeye girdi stresi bla bla bla 

Zor iş dostum bakma aslında bayaa zor en güzeli tek bitki ve gerisi senin fantezin. :)

Fakat dostum lütfen irtibatta kalalım seninle Grow sonu görüşelim belki yakınızdır bir birimize bir keyf sigarası yaparız belli mi olur :)

jugly

Yeni üye
bol hasatlar

12 Şubat 
https://imgur.com/gallery/ITK2c4j

19 Şubat transplant yapıldı) üzerinden 3 gün geçti. 

https://imgur.com/gallery/Td6Tzp6

Son hali bu arkadaşlar, 

23 Şubat 2020 güncel 

https://imgur.com/gallery/lCQNo28

27 Şubat 2020 güncelleme 

https://imgur.com/gallery/xdX1Zmx

Güncellemelere haftalık olarak devam etmek istiyorum bir aksilik olmadığı sürece. 

Bir kaç sorum var aslında onlarda bu entry ye ekleyeyim belki sonuna kadar okuyan bir master grower arkadaş okursa yardımcı olabilir diyerekten ; ışık döngüsünü akşam saat 19:00 da başlatıp ertesi günün öğlen 13:00 a kadar aydınlık sağlıyordum fakat sulama zamanında sulamayı ışık açıkken yaptığım için bitki biraz strese girer gibi oldu, bu sebeple döngüyü bu günden itibaren evden işe çıkış saatim olan sabah 08:00 da karanlık döngüyü başlattım yani sabah kalkıp işe giderken ışık sistemi off (kapanıyor) konuma gelecek şekilde ayarladım ki sabah ise gitmeden önce rahat bir şekilde su verebilmek için. Bu durumda söyle bir handikap oluşuyor, 08:00 dan itibaren bitki 6 saat karanlık odada kalıyor ve işe gittiğim için ardiyenin kapısını kapatmak zorunda kalıyorum ve öğlen 14:00 a kadar karanlık odada fanlar aktif şekilde kalıyor ve sıcaklık 30 dereceye kadar çıktığını gördüm. Bunu henüz çözemedim ama şimdilik havalar serin bir iki aya kadar dahada ısınacaktır bakalım neler yapacağım önerisi olan arkadaşlardan bu konuda fikir beyan etmelerini rica ederim.

Beng-ü Bade

Yeni üye

edizparlar' Alıntı:
Beng-ü Bade' Alıntı:
Yapraklardan spreyle cal-mag verdim.

işte daha önce yaptın mı? var mıdır bir yararı? veya bi hastalık durumunda mı böyle bir çözüm oldu
Haftada bir kere yapıyorum eğer topraktan verdiğim suya karıştırmazsam mutlaka yapraklardan veriyorum ama dediğim gibi haftada 1 kere spreyle yapraklar ıslanacak kadar 1 litreyi bitiremedim henüz azar azar veriyorum haftalık

Sharpnes4

Yeni üye

Kanka kabin çalışma saatlerini çözdün mü bilmiyorumda Sabah 08:00 Akşam 20:00 Yapsan nasıl olur ? işten geldikçe sularsın ?  

Benm kabin ışık kaçırıyor dışarı mesela camdan falan biri ayıkmasın diye böyle yapıyorum hem karanlık modda kabin ıiçine ışık almasıda mümkün olmuyor .

Bee

Yeni üye

Beng-ü Bade' Alıntı:
Bee' Alıntı:

Ya umarım tatmin eder ikimizide, bazen çok zorlanıyorum ama gelecek olan bud lari düşündükçe bi toparlıyorum. Bencede tek bitki en ideal olanı yani iki yada üç bitki olsa ben başa çıkarmayabilirdim sulama gubre hazırlama yaprakları kontrol et tohum çatladımı küf olabilir mi nem oranı yok su oranı pH değeri ec bilmem nesi saksı boyutu lst egitimi schwazz budama sucker budama, flush, npk meselesi, çiçeklenmeye girdi stresi bla bla bla 

Zor iş dostum bakma aslında bayaa zor en güzeli tek bitki ve gerisi senin fantezin. :)

Fakat dostum lütfen irtibatta kalalım seninle Grow sonu görüşelim belki yakınızdır bir birimize bir keyf sigarası yaparız belli mi olur :)

kanka bu mesajı kaçırmışım. Koparmayalım tabi irtibatı. muhtemelen yakınızdır:)

Beng-ü Bade

Yeni üye

Bee' Alıntı:
Beng-ü Bade' Alıntı:

kanka bu mesajı kaçırmışım. Koparmayalım tabi irtibatı. muhtemelen yakınızdır:)

;) haberleşiriz

Sharpnes4' Alıntı:
Kanka kabin çalışma saatlerini çözdün mü bilmiyorumda Sabah 08:00 Akşam 20:00 Yapsan nasıl olur ? işten geldikçe sularsın ?  

Benm kabin ışık kaçırıyor dışarı mesela camdan falan biri ayıkmasın diye böyle yapıyorum hem karanlık modda kabin ıiçine ışık almasıda mümkün olmuyor .

Selam kanka çalışma saatlerini akşam 20:00- sabah 08:00 olarak belirledim, kabının bulunduğu ortam kesinlikle ışık sızdıramaz kapalı penceresiz bir oda sadece ısı pompası ve su deposu var içinde ve bir havalandırma bacası var dolayısı ile ışık sızma durumu imkansız. Her şey normal ilerliyor. Bir sıkıntı yok sadece nem durumu bazı yağmurlu günlerde kontrolden çıkıyor 80-85 i görüyor ama o zamanda kapıyı açık bırakıp vantilatörü full çalıştırıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**