...Tohum Nedir - Nasıl Çatlatılır... (DETAYLI)

• Konbuyu başlatan Labtech
  • Başlangıç tarihi
L

Labtech

Guest
Tamam suda nem ayarlamaya gerek yok elbette. Öyle birşey söz konusu olamaz tabiiki. Toprağı nemli tutcan kanka o zaman... bide bardak kapat tepesine..

Beyoflu

Yeni üye
Suda bekletme sürem kaç gün olmalı sıcaklık 28 derece sabit . 4 günün sonunda ilerleme YÖK diye ektim

L

Labtech

Guest
@beyoflu
kanka yanlış anlama nolur ama..
 bu youtubedeki suda çatlatma mevzuları beni pek sarmıyo.. yok tepesine vuracan su alacak falan.. uğraşamam kanka.. fantezi geliyo bana.. tohumsuzun hiçbir videosunda böyle bişeye rastlamadım ben.. peçete ve oprak candır... paran varsa rockwell ve jiffy daha candır.. çok fazla fantazi aramayın.. tohumunuza yüksek nemli bi ortam ayarlayın o çatlar..
çok param var diyen varsa, bi fahişe tutsun, genital organına bi tohum koysun.. en çok merak ettiğim o ag.. ordaki nem miktarı tohum çatlatmaya yetiyomu çok merak ediyom :D:D 
konuda söylediklerimi harfiyen yaparsanız, 10 tohumda taş çatlasın 1 fire verirsiniz kanka.. fantazi aramayın.. !!!

Beyoflu

Yeni üye
@labtech eyvallh üstad Peki son birşey soracağım suda uzamadı kök peceteye alsam sıkıntı yasarmıyım yoksa toprağa mı alayım uzamadan ( 1mm bile çıkmadı catladı ucu gözüktü okadar )

L

Labtech

Guest
kanka tohumun mayonez de olmuş olabilir.. kabuğu kırmadan hafif arala bi bak... mayonez gibi cıscıvık olduysa at gitsin..

Ali G Haze

Yeni üye
Cvp: ...Tohum Nedir - Nasıl Çatlatılır... (DETAYLI)

Merhabalar benim de kızlar yolda sorun olmazsa 1-2 haftaya elimde olurlar.Benim merak ettiğim şey şu.Diyelim tohumlar patladı toprağa aldım.İlk olarak daha küçük bir saksı da mı büyütmeye başlayıp sonradan büyük saksıya almalıyım(tohumlar auto)ve diğer sorum ise toprağa aldıktan sonra direkt mh ışığın altında büyümeye mi sokmalıyım ya da bir süre karanlıkta mı beklemesi gerekiyor?Karanlıkta bekleyecekse ortamın nem ve sıcaklığı nasıl olmalı?

L

Labtech

Guest
Kanka 1. Sorunun cevabı: saksı değişiminde genelde kök kopması gibi sorunlar yaşarız ve kızımız strese girer. Bana soracak olursan yetiştirmeyi yapacağın ana saksıya atman daha sağlıklı olur. Geniş geniş  yapar kökünü kızın..

2. Sorunun cevabı: tohumu toprağa gömdükten sonra hemen ışık yakmana gerek yok. Ama kafanın ucunun küçük bir zerresini bile görsen yak ışıkları, (çimlenmede mh. Ampuller daha faydalıdır..) çünkü yaprağının 1 mm lik alanına bile ışık değse kız dicekki, heee ışık bu tarafta kafayı o tarafa doğru çıkarıyımda ışık alıyım.. bu süreç 1-2 gün. Riske girmeyim dersende direk yak kanka. Çimlenmede özellikle bebek bitkilerde nem %70 uygundur..

Nowomen_nocry

Yeni üye
Bu yazıyı okuduğum çok iyi oldu. Ekip biçmek konusunda o kadar cahilim ki ben tohumdan çıkan o beyaz çıkıntı yukarı bakacak şekilde tohumu ekeceğiz zannediyordum. Meğer beyaz çıkıntı aşağı bakacakmış. Şimdi doğrusunu öğrendim. 

L

Labtech

Guest
Teşekkür ederim kankalar.. yeni makaleler hazırlıyorum. Yoldalar takipte kalın..

Coban

Üye
Peki hocam tohumu çatlatmak için peçeteye döktüğümüz su çeşme suyu olursa tohumlar ölür mü? Bir ikincisi ise ph 6.5-6.4 olan içme suyu ile mi başlayayım. çatlatmaya?

L

Labtech

Guest
valla ben onlarca tohum çatlattım.. hiçbirinde suyu ayırt etmedim.. çeşme suyundan sülfürik asit akmıyosa kullanabilirsin kanka..

karadag26

Yeni üye

Kanka ellerine saglik cok guzel bi makale hazirlamissin devamini dört gozle bekliyorum.. bisey sorucam ben bebekleri peseteye koydum peceteyi direk hava almicak posete koysam sorun olur mu yoksa uç verdikten sonra mi posetin icine alayim farkeder mi ?

L

Labtech

Guest

karadag26' Alıntı:
Kanka ellerine saglik cok guzel bi makale hazirlamissin devamini dört gozle bekliyorum.. bisey sorucam ben bebekleri peseteye koydum peceteyi direk hava almicak posete koysam sorun olur mu yoksa uç verdikten sonra mi posetin icine alayim farkeder mi ?

Kanka kilitli poşet sera etkisi yaratmak içindir, tohum çatlayana kadar kullanabilirsin, kökleri gördükten sonra yetiştirme yapacağın medya ne ise oraya dikmen lazım kızı...

L

Labtech

Guest

hanhan' Alıntı:
eline koluna sağlık babaa.. lise biyoloji dersleri tadında baya güzel ve açıklayıcı olmuş

Kanka sağol ama güzelim linklerimin hepsi şu hızlıresim sitesi yüzünden açılmıyo ag.. o kadar emek boşa gidiyo bir tane site yüzünden

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* **** ********** ****** ****** *** ****** ********* ***** ****** ** ********* hahahaha** ****** hahahaha ****** *** ********* *** ********
  • Night owl Night owl:
    ** * ***** **** ***** hahahaha hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    ***** ****** hahahaha*** ** ***** ****
  • G Groww1010:
    ***** hahahaha ** ** hahahaha****** ** ***** ***
  • G Groww1010:
    * **** hahahaha ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** hahahaha** ***** ******* *****
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ** *** **** ****** hahahaha******
  • G Groww1010:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** * ***** ***** ** ******* *** ***** ****** **** ***** ******* ****** ****** *****
  • G Groww1010:
    ***** ** hahahaha****** ***
  • G Groww1010:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • G Groww1010:
    ********* ***** ********** ***** ******** ****** ***** ******* ********* ** *******
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
    Night owl Night owl: ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**