Tohumlar Çatlamadı....

Outdoor4505

Yeni üye
Sponsordan aldıgım (degenetica ) Auto Blue Dream 3 adet suda beklettiim sonra peçeteye aldım oda sıcaklıgı ortalama 25-28 derece arasında peçeteyı gunde ıkı kez kontrol ettım kurumasına ızın vermedım 6.gün 2 adet patladı çok küçüktüler topragı cok hafıf kabartıp hafifçe gömdüm filiz yukarıda kalıcak şekilde fıs fıs la ıslattım ışık altına ladım 27 Derece %65 nem vardı sonuç olarak 1gün sonra baktım birisi çürümüş birisi kafa çıkartmış yani 3 te 1 diyebilirim diger çatlamayan tohum içine su almış çürüyüp kalmış.şimdi kalan 3 tohumu direk saksıya gödüm yıllardır ektıgım gıbı parmak ucuyla uzerıne saydam poşet gecırıp bı kac delık bıraktım ışık altında bekliyor şimdi ben nerede hata yaptım bu tohumlar kalitesiz belliki elimde kaldılar son 3 lü topraga attıgımı nne yapayım yardımlarınızı beklıyorum harmanlıktan alkol aldım devrık cumleler için özür :)

OrionZM

Yeni üye
Alınan cinslere göre değişiyor sanırım. 3 farklı genetik aldım. Yıllardan beri aynı yöntemle patlatırım ki bence sorun çıkarma ihtimali en düşük yöntemdir. 1 gün suda bekletirim. Tohumlar çatlayıp bardağın dibine indiğinde,hafif nemli iki pamuk arasına alıp üzerini streçle sararım. Sıcaklığın 22-28 derece olduğu bir ortamda ışık almayacak şekilde bekletirim ve 1-2 güne filiz verir. Ama nedense degeneticadan aldığım cinslerde sorun yaşamaya başladım. ilk baş Jack H. auto ekildi. 6 da1patlamadı. daha sonra Grand daddy Auto ekildi 6 da 3 patlamadı. Diğer patlayan 3 taneden de bir tanesi genetik hasarlı çıktı.Boyları bodur kaldı nedense. Şuan elimdeki son genetik olan Green Crack Fem. tohumların 6 da 6 sı patlamadı. Durumu önce sitedeki arkadaşa anlattım beni whatsapp hattına yönlerdirdi. Şuan yaklaşık 10 gün geçti whatsapp daki arkadaş anca yanıt verdi. Foto istiyor :) Foto da atıldı ama hala cevap yok yok yok. Geri dönüş yapılmıyor. Oysaki bizler güvenebilceğimiz bir adres bulduk demiştik. Her geçen gün güvenim azalıyor. Beklediğim ilgi ve alakayı bulamadım. Şuan için hiç yardımcı olmadılar. Görmedik, Duymadık, Bilmiyoruz modundalar... Yazık oldu yani.

Outdoor4505

Yeni üye
Patlamayan tohum merak edenler bizde pazartesi başlamadık 2005dan beri içiyorum 2009 dan bu yanada yetiştiriyorum indoor hiç yapmadım yalan yok Sponsor tohumlarını suda beklettım 3-5 saat sonra parmagımla suyun dıbıne gonderdım 24 saat sonra peçeteye sarıp ıslattım saklama kabına aldım oda sıcaklıgında 2 gun bekledı actım tık yok 2 gun sonra tekrar baktım ınceden kuyruk cıkartmıs 2 si biri yine boş bir gün daha bekletip topraga aldım 2side çürüdü baş verdikten sonra 3-te 0 yani sonra diger 3 ünü direk topraga attım kuyruk cıkarttı birisi yine tık yok kuyruk cıkartanlar en gec 2 gun e baş vermeli ama 3 gün oldu bi hareket yok baksam çürümüştür bakmak ıstemıyorum sogudum gitti. Son paramı gönderdigim sponsor çıkmazsa foto cek at dedı attım görüldü yaptı mesajlar attım yine görüldü yaptı 3 gündür sponsor dilsiz şekilde watsapta ilgileniyor para da istemiyorum tohumda bir genetık daha alıcam en az şikayet hangısın deyse onu alayım dedım yıne cevap yok belki benden sıkıldı başka bi numaradan yazarım artık beyfendiye .

higthead

Jolly Green
Bazen kabuğu kalın tohumlar geç patlıyabiliyor. Bende kalın olan tohumları bazen filizin çıkacağı bölümü tırnak törpüsü ile hafifçe zımbaralıyorum anında filizleniyor.

• Like
Tepkiler: Xcd

Kanka

Administrator
Yönetici
konuyu açan kankam daha once farklı bı sıte onerımı yaptıgı ıcın uyarı almış neden ordan almaya devam etmedın ozaman gumruktemı patladı nerde patladı tek çaren buraysa burdanda alma gıt yapma 2005 den berı yapsam ben kendı tohumumu uretırdım , uretemıyorsanda aldıgın yerle dıyalogu ıyı tut

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
O kadar tohum filizlendirme ile ilgili konu var. Hala daha nasıl tohum patlatılamaz şaşıyorum. Kimse sorunu kendinde aramayıp tohumlar kalitesize geçiliyor. Neden ben bu güne kadar filizlenmeyen 1 adet dahil tohumum olmadı diye düşünmeden edemiyorum. Şu tohumları sıcakta ve nemli ortamda patlatınnnn. peçete arasına koyup tabağın üstüne atıp bırakmayın mini sera yaratın kendinize.

OrionZM

Yeni üye
O kadar tohum filizlendirme ile ilgili konu var. Hala daha nasıl tohum patlatılamaz şaşıyorum. Kimse sorunu kendinde aramayıp tohumlar kalitesize geçiliyor. Neden ben bu güne kadar filizlenmeyen 1 adet dahil tohumum olmadı diye düşünmeden edemiyorum. Şu tohumları sıcakta ve nemli ortamda patlatınnnn. peçete arasına koyup tabağın üstüne atıp bırakmayın mini sera yaratın kendinize.
Dostum daha öncede tohum patlattım, bir sürü yöntem var.
22-28 derecelik sıcaklık sanırım patlaması için yeterlidir?
iki pamuk arasında alıp pamukları yeterince ıslatıp üzerini streçle kapladığında sera yaratmış olmuyor muyuz?
Kaldı ki aynı şekil aynı şartlarda sponsordan aldığım 3 cins tohumuda, aynı zamanda 2 şer tane 2 şer olmak kaydı ile patlatmak için pamuğa yatırdım. Diğerleri sorunsuz şekilde patladı (geriye kalanlardan 1-2 fire verdim. Kimisi filizlenip kurudu, kimisi bodur kaldı, kimisi hiç çatlamadı) ama green crack fem 6 da 6 hiç çatlamadı. Kimse sorunu kendinde aramıyor diyorsun. Peki tohumların genlerinin bozuk yada uygun saklama koşulunda saklanmayıp bozulma durumu sence söz konusu olamaz mı? Yalan yok bu forumdan hepimiz faydalanıyoruz. Çok güzel bilgiler var. Sponsoruda sayenizde tanıdık. Gayette memnunduk. Sorunsuz bir şekilde tohumlar elimize ulaşıyor. Ama bu sıralar sponsorda bir sıkıntı var ve doğal olarakta insanlar gelip burada paylaşıyor. Bu durumu hemen kullanıcı hatası olarak es geçmek ne bu foruma ne de siz yöneticilere yakışır. Kaldı ki durumu sponsora bildiriyoruz bir geri dönüş dahi almıyoruz. Yazışmalar telefonda duruyor. İsterseniz tüm yazışmaları video yada foto şeklinde paylaşabilirim. Sponsorun insanlara yaklaşım tarzınıda görmüş olursunuz. Sanırım o zamanda hatayı bizlerde bulmazsınız.
Amacımız burda sponsoru kötülemek vs vs değil. Ortada yanlış veya hata varsa hataların çözülmesi. Yoksa bizlerde sponsorun bizler için nasıl bi nimet olduğunun farkındayız...

Outdoor4505

Yeni üye
konuyu açan kankam daha once farklı bı sıte onerımı yaptıgı ıcın uyarı almış neden ordan almaya devam etmedın ozaman gumruktemı patladı nerde patladı tek çaren buraysa burdanda alma gıt yapma 2005 den berı yapsam ben kendı tohumumu uretırdım , uretemıyorsanda aldıgın yerle dıyalogu ıyı tut
Farklı site önerimi yapmadım çünkü sponsordan başka kimseden almadım dialogu ıyı tutmak için öncelıkle cevap almak gerekli bu gun 2. siparişimi geçmek istedim cevap alamadım tohumlarda sorun cıktıgında ise 3 gün cevap alamadım sonra 3. günden sonra görüldü yapıp kapatmaya başladılar resım ıstedı gönderdım cevap gelmedi kushseed tekı arkadas yardımcı olacagını soyledı sımdı onunla irtibattayım o yardımcı olacagını soyledi bugün. daha önce hiç bi yere genetik tohum parası göndermedim sponsora bi haftada 1700 tl yolladım elımde 3cm lik bir auto var. Kendi tohumumu üretmedigimi de söylemedim 2005 ten beri bu grow işini gizli saklı kendi tecrübelerimle yaptım tohumsuzun videolarından sonra merak saldım yıllar sonra buraya tekrar geldim Genetik denemedim . Denemek suç sanırım bu konuyu açmadan önce 1 hafta cevap bekledim sinir yaptım ister istemez Bu konuyu açtım sorun cıkartmak degıl cozmek istedim sadece keşke ilgilenilse. günde bir kez 15 dk cvp alıyorsun bazı günler oda yok sponsordan ne yazarsan yaz fark etmez kibarca insanca konuşmaktan belimiz kırıldı dilenciymişiz gibi davranmaya gerek yok

Son düzenleme:

Outdoor4505

Yeni üye
3 tohumdan birisi çürük çıkıyor isterimki bi tecrübe et sanada denk gelsin kanka sıcak nem karanlık çiftçilik yapan bi elektrikçiyim tohum nasıl patlar gelişir bilirim toprakta kendi kabugunu kıramadan çürüyen tohumuda bilirim kısmet bana denk gelmiş en azından yardımcı olucaklarını söyledıklerıne minnettarım umarım ki yardımcı olucaklar.

Samsun

Yeni üye
Tohum çürük çıkınca kendini de yırtsan boş. Aynı durumu yaşıyorum zayiat çok fazla bende de. Kendilerine yazdım ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

higthead

Jolly Green
Tohum çürük çıkınca kendini de yırtsan boş. Aynı durumu yaşıyorum zayiat çok fazla bende de. Kendilerine yazdım ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

Dostlar tamam tohum gelişimden sıkıntı olabilir ama ard arda olmaz yahu hadi 1 tanesi çıksın ama kalanlarda çürük olmaz. Suya atıp suda bekletip üstüne ıslak peçetede bekletmenin ve bu iki işlemin tohumları nasıl hızlı çürüteceğinden kimnse bahsetmiyor. Fazla nem fazla ıslaklık tohum u çürütür daaa.

Adam suya atıyor saka gibi fazla fazla 24 saat bekletiyor sonra ıslak peçete veya pamuk veya ıslak toprağa gömüyor sonra da aaaaa bu tohum çürük =) Haklısınız ne diyeyim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********