Ustalar bi göz atarmısınız

cannabis16

Ordinaryüs
bak ne güzel genel halini de fotoğraflayınca olay kabak gibi ortaya çıkıyor...

Azotu çok geliyor artık bitkiye.yaprak renklerinden de belli zaten..grow+bloom gübresi mi veriyosun yada bloom gübresi veriyorsun da Azot oranı mı fazla bilemem veya ekstradan calmag verirken calmag gübresinin Azotu da çok da o mu Azot birikimi yapıyor..bunu sen bilirsin..
bi bak ne veriyorsun,içerikleri ne,ona göre Azotu az gübrelemeye geç..Fosfor ve Potasyum ağırlıklı gübrelemeye dal..

Azotu çok geliyor artık bitkiye.yaprak renklerinden de belli zaten..grow+bloom gübresi mi veriyosun yada bloom gübresi veriyorsun da Azot oranı mı fazla bilemem veya ekstradan calmag verirken calmag gübresinin Azotu da çok da o mu Azot birikimi yapıyor..bunu sen bilirsin..
bi bak ne veriyorsun,içerikleri ne,ona göre Azotu az gübrelemeye geç..Fosfor ve Potasyum ağırlıklı gübrelemeye dal..
Evet kanka bloom ve calmag veriyorum 2 bloom 1 calmag yapıyorum ağır geldi sanırım ne yapmam lazım yardımcı olursan çok mutlu olurum bi dolu bi boş mu yapayım bloomu

Boş sulama yapayım 2 sefer sonra 1bloom 1boş mu yapayım kanka azotu azaltmak istiyorum pk 13 vermeye başlıcam 12 mayısta 3.5 hafta olmuş olacak

cannabis16

Ordinaryüs
ben sana teşhisi koydum..Azot fazla geliyor dedim..toprağa giren toplam Azotu sen bileceksin..elindeki gübrelerin Azot miktarlarını toplayıp kafanda profil oluşturacaksın..bence calmagının Azot oranı çok yüksek,o yüzden böyle oluyor bu bitki..sana tavsiyem NPKsı 1-0-0 olan Terra Aquatica calmag al..hangi evrede verirsen ver Azot oranını çok yükseltmediğinden böyle sorunlar yaşamazsın..sensi calmag falan Azotu 4.. çok fazla gelir bloomda..
bir boş bir dolu olayını sen belirleyeceksin,herkesin grow ortamı farklı ve bitkilerin hızı da farklı...
ama bu bitkiler bende olsa ve gübre+calmagla Azot fazlalığı çektiğini gördüysem ,elimdeki calmagı değiştirme imkanım da yoksa... Calmagı ve Gübreyi normal doz verip PK 13/14ü de devreye sokarım ki Fosfor ve Potasyum oranı yükselsin.. aslında bana sorarsan o calmagı hiç kullanma git aktardan hemen epsom tuzu al,4litre suya 2 çorba kaşığı gelecek şekilde gübreli suya ekle ve sistem rahatlasın-Azot yükünden kurtulsun..

ben sana teşhisi koydum..Azot fazla geliyor dedim..toprağa giren toplam Azotu sen bileceksin..elindeki gübrelerin Azot miktarlarını toplayıp kafanda profil oluşturacaksın..bence calmagının Azot oranı çok yüksek,o yüzden böyle oluyor bu bitki..sana tavsiyem NPKsı 1-0-0 olan Terra Aquatica calmag al..hangi evrede verirsen ver Azot oranını çok yükseltmediğinden böyle sorunlar yaşamazsın..sensi calmag falan Azotu 4.. çok fazla gelir bloomda..
bir boş bir dolu olayını sen belirleyeceksin,herkesin grow ortamı farklı ve bitkilerin hızı da farklı...
ama bu bitkiler bende olsa ve gübre+calmagla Azot fazlalığı çektiğini gördüysem ,elimdeki calmagı değiştirme imkanım da yoksa... Calmagı ve Gübreyi normal doz verip PK 13/14ü de devreye sokarım ki Fosfor ve Potasyum oranı yükselsin.. aslında bana sorarsan o calmagı hiç kullanma git aktardan hemen epsom tuzu al,4litre suya 2 çorba kaşığı gelecek şekilde gübreli suya ekle ve sistem rahatlasın-Azot yükünden kurtulsun..
Benim çeşme suyu dinlendirdiğim de ph değeri 6.8 ila 7.0 arası uygun mudur? Calmag değiştiririm problem değil bunu elimden çıkarayım Yarın aktara gideyim Epsom tuzu alayım Bu gün boş sulama yaptım bi dahakine epsom yapıcam sonra bidaha ki sefere bloom yapıcam sonra pk 13 vermeye başlıcam 19lt saksıya 2lt e kaç ml pk13 vereyim ve kaç kere pk13 vericem verirken sadece pk mı vericem bloom ve pk karıştırmadan sadece pk vericem dimi kanka bunu da söylersen sana zahmet çok mutlu olucam :) bu arada heyecanımı madur gör bu ıslandığım ilk yağmurum :D

cannabis16

Ordinaryüs
Benim çeşme suyu dinlendirdiğim de ph değeri 6.8 ila 7.0 arası uygun mudur? Calmag değiştiririm problem değil bunu elimden çıkarayım Yarın aktara gideyim Epsom tuzu alayım Bu gün boş sulama yaptım bi dahakine epsom yapıcam sonra bidaha ki sefere bloom yapıcam sonra pk 13 vermeye başlıcam 19lt saksıya 2lt e kaç ml pk13 vereyim ve kaç kere pk13 vericem verirken sadece pk mı vericem bloom ve pk karıştırmadan sadece pk vericem dimi kanka bunu da söylersen sana zahmet çok mutlu olucam :) bu arada heyecanımı madur gör bu ıslandığım ilk yağmurum :D
ne bileyim kaç ml yetecek senin bitkilere..gübrelerin hepsinin dozajını sen tutturacaksın..deneye yanıla..havalandırmam kuvvetli benim-ışığım da minimum şartlarda yeterli en az 400HPS.. bitkilerim hızlı ve ana gübreyi besin tablosunda yazan dozajın 2 katı , PK gübresini de 1,5 katı kadar artırıp verince çiçek sorunsuz geçiyor. hiç boş sulamam da yok,yoksa yaprak renkleri hemen sarıya dönmeye başlıyor-besin az diyor....senin bitkilerin yavaştır , besin tablosunda yaan miktar bile çok gelir...veya benim grow ortamımdan daha iyidir ve hızlıdır bitkiler sen daha fazlasını verince rahat eder...şuan verdiğin dozajlarda bile Azot çok fazla diyor ,bunu biliyorsun , bu veri ışığında kafanı çalıştır bitkin hızlı mı yavaş mı diye ???? ne yapman lazım ,çok basitledi de mi olay ??? gübreyi daha düşük dozlarda vereceksin uyguladığın dozajlardan...yaprak renkleri açılırsa da artıracaksın...bu bu kadar basit..

ne bileyim kaç ml yetecek senin bitkilere..gübrelerin hepsinin dozajını sen tutturacaksın..deneye yanıla..havalandırmam kuvvetli benim-ışığım da minimum şartlarda yeterli en az 400HPS.. bitkilerim hızlı ve ana gübreyi besin tablosunda yazan dozajın 2 katı , PK gübresini de 1,5 katı kadar artırıp verince çiçek sorunsuz geçiyor. hiç boş sulamam da yok,yoksa yaprak renkleri hemen sarıya dönmeye başlıyor-besin az diyor....senin bitkilerin yavaştır , besin tablosunda yaan miktar bile çok gelir...veya benim grow ortamımdan daha iyidir ve hızlıdır bitkiler sen daha fazlasını verince rahat eder...şuan verdiğin dozajlarda bile Azot çok fazla diyor ,bunu biliyorsun , bu veri ışığında kafanı çalıştır bitkin hızlı mı yavaş mı diye ???? ne yapman lazım ,çok basitledi de mi olay ??? gübreyi daha düşük dozlarda vereceksin uyguladığın dozajlardan...yaprak renkleri açılırsa da artıracaksın...bu bu kadar basit..
Sağolasın ustam anlatım şekline bayıldım süpersin teşekkürler :) mesela lt 2ml bloom veriyordum şimdi lt e 1.5 yada 1 vericem deneye deneye tecrübe edinicez inşallah sizi yine sık sık rahatsız etcem hakkını helal et :)

Son düzenleme:
Üstadım yarın aktardan Epsom tuzu alıyorum 4lt e 2 çorba kaşığı mı tatlı kaşığı mı veriyordum ve bu epsom tuzunu bloom ile karıştırıp vericem ?

ben 4 litreye 2,5 çorba kaşığı atıyorum.. sen 1,5 at,bitkilerin yanmasın..az gelirse 2 ye çıkarırsın bir sonraki sulamada
Tamam anladım ustam seni çok yormak istemiyorum son sorumu sorayım bloom ile epsom tuzunu aynı anda versem nasıl olur mesela önce bloom a sonra b koyuyodum suya şimdi ilk epsom tuzu sonra sensi bloom a ve b karıştırıp vericem doğru anlamış mıyım üstad

cannabis16

Ordinaryüs
Tamam anladım ustam seni çok yormak istemiyorum son sorumu sorayım bloom ile epsom tuzunu aynı anda versem nasıl olur mesela önce bloom a sonra b koyuyodum suya şimdi ilk epsom tuzu sonra sensi bloom a ve b karıştırıp vericem doğru anlamış mıyım üstad
hangisini önce koyarsan koy ,güzelce karıştırdığın takdirde hiç bir sorun olmaz.. yalnız epsom tuzunu tam olarak erittiğinden emin olman için ilk epsomu atıp erittiğini gördükten sonra diğerlerini atsan daha mantıklı..

Ustam Epsom tuzu aldım tatlı kaşığı ile 4lt e 3 kaşık attım iyice çalkaladım sonra sensi bloom a 4ml verdim sensi blooom b 4ml verdim ve fotoğraflarını çektim sence yaprak temizlemeye gerek var mı bence var gibi duruyor ama nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum.

cannabis16

Ordinaryüs
Acayip Azot yükü var bitkide..toprakta emilmeyen Azot birikmiş,bitkiyi de bitirmiş..sen ne olur ne olmaz diye bi flush at buna..en alt yapraklarda yanmalar da başlamış..Azottan bayılmış bitki..daha önceden neden görmedim bunu bilmiyorum,belki de flush attığını söyledin,ondan söylemedim...bilemiyorum..ama bu bitkinin toprağı çok kirli,tuzlanma var,orası aşikar...flush atacaksın..neyi nasıl yaparsan yap,ben sadece teşhisi koydum..

İlk growum kanka acemiliğime ver önceden hiç flush atmadım flush atayım ben bu bitkiye bu akşam mı atayım yoksa yarın mı bide flush nasıl atılır kanka bana bi link varsa atar mısın yoksa araştırayım youtubeden falan

cannabis16

Ordinaryüs
saksı hacminin 3 katı su ile toprağı yıkaya yıkaya saksının altından emilmemiş gübre-tuz vesaireyi çözerek atmak..klorsuz olması için şebeke suyunu dinlendirirsen faydalı bakterileri öldürmemiş olursun...

işin güzel tarafı bu bitkinin bi şekilde hasada gelmek için çok fazla mukavemeti var... hiçbirşey bilmeden,incelemeden,yabancı kaynak araştırmadan taaa buraya kadar gelmiş bitki..bu senden değil,bitkinin azizliğinden...yabani bitk işte,bir şekilde hayata tutunuyor...

sen , benim şu konuyu oku da gow nedir,ne niçin yapılır bi kabataslak çöz olayı..

Sağolasın üstad dinlendirilmiş 1 damacana şebeke suyum var onunla flush atayım öyleyse alttan temiz su akana kadar dökeyim 7.0 ph ayarı var geçen ölçtüm bu arada şunu da sorayım bu gün suladım yarın toprak tam kurumadan flush atıcam çürüme olayı falan olmaz herhalde çünkü saksıların altında ızgara var yerle temas etmiyor alttan hava alıyor. Birazdan bebeği uyutayım senin konuyu okuyucam kanka

saksı hacminin 3 katı su ile toprağı yıkaya yıkaya saksının altından emilmemiş gübre-tuz vesaireyi çözerek atmak..klorsuz olması için şebeke suyunu dinlendirirsen faydalı bakterileri öldürmemiş olursun...

işin güzel tarafı bu bitkinin bi şekilde hasada gelmek için çok fazla mukavemeti var... hiçbirşey bilmeden,incelemeden,yabancı kaynak araştırmadan taaa buraya kadar gelmiş bitki..bu senden değil,bitkinin azizliğinden...yabani bitk işte,bir şekilde hayata tutunuyor...

sen , benim şu konuyu oku da gow nedir,ne niçin yapılır bi kabataslak çöz olayı..

Şimdi girip okudum üstad ben nerde hata yaptığımı da öğrendim ben önce tohumları peçeteye koydum filizlendirdim sonra bez gardrop ve 100-120w Samsung lmh301 led sipariş verdim vantilatör siparişi verdim termal battaniye ile gardrop içini sardım sonra bez saksı ve Light bio mix toprak sipariş verdim ve kabine aldım ondan sonra bloom ile pk siparişi verdim ama çiçeklenme olana kadar hiç kullanmadım sadece normal çeşme suyu verdim sonra karbonfiltre ve kabin siparişi verdim Çiçeğin iki haftasında yeni toprak ve sudan 60 120 180 kabin aldım karbonfiltre Dr den aldım 360m3 carbon filtre comfort fan set 100mm Dr silen kanal tipğ anksiyetel fan 100mm-100m3 aldım. Hani şuana kadar hep eksik şeylerle büyüttüm bu boya getirdim bitkilerimi şuan yerleri güzel bu ilk growum ilk heyecanım tecrübe ediniyorum inşallah yardımınla hasat alıcam ve bi daha ki grow seni ve kendimi çok gururlandırıcağıma eminim tabi senin desteğinle üstad

cannabis16

Ordinaryüs
kök çürümesi light mix toprakta olmaz..torf almamızın nedeni de bu,kökler oksijensiz kalırsa kök çürüğü olur...hava alan torf tarzı bi toprak bundan kullanıyoruz...suyu yiyince balçık olmuyor,sadece suyu tutuyor ama yine sünek-geçirgen...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** ******* ********* *** hahahaha*
  • W Weed&Jess2k:
    ***** hahahaha*** ******* ********* ***** ******* ********* ******** ******* ***** hahahaha**
  • W Weed&Jess2k:
    *** ********** hahahaha ***** ***** **** ********* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • W Weed&Jess2k:
  • W Weed&Jess2k:
    ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • W Weed&Jess2k:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ******** ********