Yağmurlu hava / Gübre ?

zehir0t

Üye
Arkadaşlar herkese iyi growlar bol dumanlar diliyorum ..

bir konu hakkında fikir almak istiyorum
Köfteci tohumlar
arkadaşlar 55 gün önce ektiğim 10 gün önce çiçeklenen tohumların tüm olumsuz hava şartlarına rağmen resimdeki şekle geldi .. 3 gündür hava yağmurlu ki bugün gittim saksıya biraz yarasa gübresi döktüm bir buçuk avuç kadar birde üsten saksı başına 1 litre kadar muz kabuğu gübresi verdim yalnız hava firtinaliydi ve yağmurluydu burda yağmurlar başladı ve havalar soğudu dönemlerini büyütmek ve geliştirmek.istiyorum bu zamana kadar vegte iki kere güvercin gübresi verdim önerilerinize ihtiyacim var napmaliyim havalar sıcaklık çok düşüyor bölge de hep yağmur var ne versem iyi gider
Wqhio.jpg
WqpNA.jpg
WqvIf.jpg

OttoMan347

√SEFİR√
Saksı başı 1 buçuk avuç yarasa gübresi ve 1 lt muz gübresi çok gelir. Muz gübresini nasıl yaptığını bilmiyorum ama yoğun ise fazla gelir yarasa gübresi de 3 çorba kaşığı vermen yeterli olabilirdi. Yağmurun herhangi bi zararı olmaz. Bitki çiçekte zaten havaların soğuması az ama hızlı hasata neden olabilir

zehir0t

Üye
Kankam 3 adet muz kabuğunu 1 litrelik kaba doldurdum üç gün beklettim suyunu aldım 5 litrelik kaba doldurdum su ilave ettim biraz katı npk gübre verdim içine biraz da soğan kürü vardi onu ekledm yarın litre kadar saksı başına 1 litre döktüm ama toprak ıslaktı zaten

WDT

Üye
Arkadaşlar herkese iyi growlar bol dumanlar diliyorum ..

bir konu hakkında fikir almak istiyorum
Köfteci tohumlar
arkadaşlar 55 gün önce ektiğim 10 gün önce çiçeklenen tohumların tüm olumsuz hava şartlarına rağmen resimdeki şekle geldi .. 3 gündür hava yağmurlu ki bugün gittim saksıya biraz yarasa gübresi döktüm bir buçuk avuç kadar birde üsten saksı başına 1 litre kadar muz kabuğu gübresi verdim yalnız hava firtinaliydi ve yağmurluydu burda yağmurlar başladı ve havalar soğudu dönemlerini büyütmek ve geliştirmek.istiyorum bu zamana kadar vegte iki kere güvercin gübresi verdim önerilerinize ihtiyacim var napmaliyim havalar sıcaklık çok düşüyor bölge de hep yağmur var ne versem iyi gider
Wqhio.jpg
WqpNA.jpg
WqvIf.jpg
Dostum sağanak yada sert yağmur dan korusan yeter. Başka türlü yağmur zarar vermiyor. Yalnız yağmur sonrası bir bitkimde küf sorunu çıkmıştı

zehir0t

Üye
Valla burda 15 gündür yağmur var bugün fırtınaydi bildiğin .. Karadeniz'de sigaralar zehir çıkıyor ama yağmur çok var tutturursan en kalite sigara burda çıkıyor diye biliyorum .. nem çok var yağmur birde toprağı besliyor

• Like
Tepkiler: WDT

Zorro

Üye
Kanka aynı yerdeyiz anladıgım kadarıyla daha uzun süre daha yagmur görür bitkilerimiz :)

zehir0t

Üye
Kanka aynı yerdeyiz anladıgım kadarıyla daha uzun süre daha yagmur görür bitkilerimiz :)
Kanka Karadeniz'in en yağmur alan yerindeyim ben Doğu Karadeniz .. yok böyle bişey ya sel.oldu fırtına oldu olmayan şey kalmadı yine ayakta agaclarm çok iyi baktm burdan ustadlarn önerileriyle bizde yarı prof olduk

Zorro

Üye
Aynı memleketteyiz kanka eylül ayına kadar yagmurlar devam edecek diyorlar güneşsiz büyütcez kızları kanka :)

WDT

Üye
Enerji yaprak saplarına birikmiş dostum. Kırmızı bu dönemde iyi ye işarettir. Bitki sömeğe girince o enerjiyi kullanacak. Sonra o yaprak saplarının yeniden yeşile döndüğünü görürsün

zehir0t

Üye
Enerji yaprak saplarına birikmiş dostum. Kırmızı bu dönemde iyi ye işarettir. Bitki sömeğe girince o enerjiyi kullanacak. Sonra o yaprak saplarının yeniden yeşile döndüğünü görürsün
Baba toz yarasayida bastım diplerine bu saaten sonra sade güneş lazm hava durumu 10 gün yağmurlu gösteriyor :)

Zorro

Üye
Kanka bende muz kabugu kurutup toz haline getirdim üstten serpiyom bnde sıvı yarasa gübresi var yagmurlu havada ne kadar işe yarıcak sıvı gübreler bilmiyomda

zehir0t

Üye
Olm bu yarasa gübresini balkonda çiçek vardi az bişey ona verdim bitki takla attı 5 saate tüm çiçekleri döktü :)) noluyo abi

Tunç

Kıdemli Üye
Kanka Karadeniz'in en yağmur alan yerindeyim ben Doğu Karadeniz .. yok böyle bişey ya sel.oldu fırtına oldu olmayan şey kalmadı yine ayakta agaclarm çok iyi baktm burdan ustadlarn önerileriyle bizde yarı prof olduk
Kenevir aslında çok gaddar bir bitkidir . Biz nazlı alıştırdık sakınan göze çöp batar misali

OttoMan347

√SEFİR√
yağmurdan dolayı toprak ıslakken gübreli su versek sıkıntı yaratır mı üstad @OttoMan47
Yağmur aşırı yağarsa bi nevi toprağı yıkıyor eğer yağmur sonu verirsen sorun olmaz. Ben yağmurdan sonra gübre vermeyi doğru bulmuyorum. Yağmurda birçok besin var şimşek çakarsa azot da oluşuyor bence yağmur sonrası toprak kuruyana kadar gübre vermek gereksiz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
    S Süperot54: **