Yağmurlu hava / Gübre ?

zehir0t

Üye
Bizim growlar dağda malum her zaman cikilmiyor yağmur iken gübre vermek zorunda ben kaldım bir zararını görmedim ama şunu diyebilirim her yağmurdan sonra bitkimde anormal farklar görüyorum yağmur suyu adeta ilaç gibi birde gübreden yakma riskini minimuma indiriyor doğal flash :))

OttoMan347

√SEFİR√
Bizim growlar dağda malum her zaman cikilmiyor yağmur iken gübre vermek zorunda ben kaldım bir zararını görmedim ama şunu diyebilirim her yağmurdan sonra bitkimde anormal farklar görüyorum yağmur suyu adeta ilaç gibi birde gübreden yakma riskini minimuma indiriyor doğal flash :))
Zararı olmaz tabi. Yağmur en güzel ilacı bitkilerin keşke sadece yağmurun taze suyuyla sulayabilsek

zehir0t

Üye
Zararı olmaz tabi. Yağmur en güzel ilacı bitkilerin keşke sadece yağmurun taze suyuyla sulayabilsek
7 gün üst üste rüzgarlı sağanak kızlarına yağmur yağdığını düşünsene :)) biz onu yaşıyoruz burda güneş açmıyor kanka bildiğin gibi değil 47 deki güneşin yarısının yarışı olmuyor burda ama ne hikmetse buranın ürünleri daha etkili oluyor diyebilirim ve bunun nedenini hep merak ederim nem çok yüksek burada ondan kaynaklanıyor olabilir mi

OttoMan347

√SEFİR√
7 gün üst üste rüzgarlı sağanak kızlarına yağmur yağdığını düşünsene :)) biz onu yaşıyoruz burda güneş açmıyor kanka bildiğin gibi değil 47 deki güneşin yarısının yarışı olmuyor burda ama ne hikmetse buranın ürünleri daha etkili oluyor diyebilirim ve bunun nedenini hep merak ederim nem çok yüksek burada ondan kaynaklanıyor olabilir mi
Nemin yüksek olduğu kesimlerde veg güzel geçiyor, güneşin güzel olduğu kesimlerde bloom. Bize bloomda güneş lazım kanka. 47 güneşinde özenle bakılan bitkiyi hiç içtin mi tarla hariç :D

zehir0t

Üye
Nemin yüksek olduğu kesimlerde veg güzel geçiyor, güneşin güzel olduğu kesimlerde bloom. Bize bloomda güneş lazım kanka. 47 güneşinde özenle bak
Kankam takiliyorum :)) o değilde yarasa gubresini katı olarak çok verebildim 6 çorba kaşigi .. havada güneş yok kapalı yanma durumu güneşle alakası varmı, yani hava kapalı diye daha tolere edebilir mi fazla gübreyi :)

OttoMan347

√SEFİR√
Kankam takiliyorum :)) o değilde yarasa gubresini katı olarak çok verebildim 6 çorba kaşigi .. havada güneş yok kapalı yanma durumu güneşle alakası varmı, yani hava kapalı diye daha tolere edebilir mi fazla gübreyi :)
Kanka 6 kaşık her türlü fazla gelebilir hava açık, kapalı farketmez. Yakmamasını ümid ediyorum :) verdikten sonra yağmur nasıl bir etki etti bilemem inşallah bi sıkıntı yapmaz. Yanma olursa saksıda mıydı bitkin flush atarız. Saksıda değil de doğal toprakta ise 6 kaşık fazla gelmez yağmur yayar onu toprağa

zehir0t

Üye
Kanka 6 kaşık her türlü fazla gelebilir hava açık, kapalı farketmez. Yakmamasını ümid ediyorum :) verdikten sonra yağmur nasıl bir etki etti bilemem inşallah bi sıkıntı yapmaz. Yanma olursa saksıda mıydı bitkin flush atarız. Saksıda değil de doğal toprakta ise 6 kaşık fazla gelmez yağmur yayar onu toprağa
Kankam öncellikle fikirlerini söylediğin için yardımcı olduğun için sağol Varol :) saksıda ama dibi kesik saksının :)) bişey olmaz umidd ediyorum . İşin rast gitsin Ottoman bitanesin

zehir0t

Üye
Ya beyler ben bu fideleri çok geç.ektim 58 günde böyle oldular havalar bozdu burda güneş daha çok zor hep yağmur genelde.bunlar büyümez daha diyolar ustadlar ne der acaba varmı yorum yapabilcek tecrübeye dayali :) ?

Zorro

Üye
Kanka büyürde ne kadar verimli olur bilmiyorum bende aynı durumla karsı karsıyayım yagmurlar elimizi kolumuzu bagladı ama az cok büyüyor kızcagız :)

zehir0t

Üye
Kankalar su trikom.nedir biri bana açıklayabilir mi somegn ustndeki kıllar.saniyodum o deglms nedir tricomm :)

zehir0t

Üye
Kankalar hiç bir sıkıntı yapmadı gübreyi fazla verdiğim halde yağmur ile tolera etti :)) yağmurda bir tık gübreyi artırırn ki alabilsin

OttoMan347

√SEFİR√
Kankalar hiç bir sıkıntı yapmadı gübreyi fazla verdiğim halde yağmur ile tolera etti :)) yağmurda bir tık gübreyi artırırn ki alabilsin
Kanka toz gübreler suladıkça fermente olur alır bitki arttırmak la alakalı bi durum yok sen suladıkça o çözülüyor bitki alıyor tekrar sulayın a tekrar çözülüyor bidaha alabiliyor toprakta besin drenajdan akıp, bitki alıp bitene kadar devamke. Bitkiye göre dozajlar değişiyor bi tık artıp bi tık düşebilir verilen oranlar hepsi standart olmuyor sevindim adına valla yanma olmadıysa iyi yanlız drenajlardan biçoğu akıp gitmiş olabilir yapraklardan takip et istiyorsa bitkin yine ver

zehir0t

Üye
Kanka toz gübreler suladıkça fermente olur alır bitki arttırmak la alakalı bi durum yok sen suladıkça o çözülüyor bitki alıyor tekrar sulayın a tekrar çözülüyor bidaha alabiliyor toprakta besin drenajdan akıp, bitki alıp bitene kadar devamke. Bitkiye göre dozajlar değişiyor bi tık artıp bi tık düşebilir verilen oranlar hepsi standart olmuyor sevindim adına valla yanma olmadıysa iyi yanlız drenajlardan biçoğu akıp gitmiş olabilir yapraklardan takip et istiyorsa bitkin yine ver
Kankam çok güzel bir konuya değindin bu konuyu açtığım günden beridir memlekette yağmur var :) sence hala fermante olmamış varmıdır hala yoksa vereyim yine üç dört gün sonra . Birde yapraklardan nasıl anliyabilirim ki yaprakların hepsi gayet sağlıklı duruyor fazla bişey gelse yada çok az gelse yapraktan anlarım ama diğer türlü normalsa yapraklar ne anlayabilirim ki ? Birde kankam yarasa gübresi fosfor bakımından çok iyi muzdan hariç potasyum için ne verebilirim ( şey düşünüyorum en kotu ihtimal npk potasyum ağırlıklı akıllı gübre vericem ) potasyuma abanmamm lazım ..

OttoMan347

√SEFİR√
Kankam çok güzel bir konuya değindin bu konuyu açtığım günden beridir memlekette yağmur var :) sence hala fermante olmamış varmıdır hala yoksa vereyim yine üç dört gün sonra . Birde yapraklardan nasıl anliyabilirim ki yaprakların hepsi gayet sağlıklı duruyor fazla bişey gelse yada çok az gelse yapraktan anlarım ama diğer türlü normalsa yapraklar ne anlayabilirim ki ? Birde kankam yarasa gübresi fosfor bakımından çok iyi muzdan hariç potasyum için ne verebilirim ( şey düşünüyorum en kotu ihtimal npk potasyum ağırlıklı akıllı gübre vericem ) potasyuma abanmamm lazım ..
Kanka rengi biraz açılsın hemen ver gübreyi ben alışkın olduğum için baktığımda anlıyorum biraz da bitki boyu yaprakları sömekleri falan az çok belli ediyor miktarını bana. Hayatı boyu nasıl yetişmiş en iyi ben bildiğim için kökleri ne alemde onu da anlıyorum gübre miktarını ona göre ayarlıyorum. Potasyum için meşe odunu külü ve hurma ağacı külü kullanabilirsin extra olarak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ********* ********** ******* ******* ****** hahahaha ****** ***** hahahaha* ***
  • ax-b ax-b:
    **
  • Narkotik Narkotik:
    **** ****** ********* ***** ******* ******* ****** **** ****** ********* ***** ********** ******** *** ******** ********** **** ******* **** ***** *** **** hahahaha** ******* **
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ******** *** ********* *** ******** ******* **** ******** ******* ******* ** ** **** ****** ********* ***** ****** **** *** hahahaha** * hahahaha ******* ******** *** ** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** *** ***** hahahaha ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** **** ***** ***** ****** * ******* *** **** **** ***** ****** ******* ******* ****** ******** ********* *** ******* * ***** ********* *** **** **** ****** * ******* * ***** hahahaha***** *******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* **** ** ****** ******** **** **** **** ***** **** ******* *** *** **** ***
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ** ***** ******* ***** ** ******* ******** ****** ******** ** ** ******** ***** **** ** ** ******* ***** ** ***** ******** ****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ***** *** ********** *** * hahahaha* ** ****
  • Night owl Night owl:
    ******** ** ***** ***** ***** ********** ** * ** ***** ******* ****** * * ****** **********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ***** ******* * * ** *** ** **** **** * * ********* **** * * ****** hahahaha* hahahaha**** **********
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ***** * **** *** *** ***** ******** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ********** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** ****** *** **** ***** ****** ** *** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** *** ***** ********** ******* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ***** **** ******* ******** ******