yaprak uçlarında sararma yardım lütfen.

sonerads

Kıdemli Üye
kankalar selam. 2 adet kızım var, 4 haftalık photo bluedream. 60*120*180 kabinde 300w cobled kullanıyorum uzaklık yaklaşık 35-40 cm. nem 40-50 arasında, sıcaklık 22-26 arasında.
ilk 10 gün boş sulama yaptım. 10. gün sensi grow a/b, piranha, voodoo, b52 ile gübreye başladım, 4te 1 oranında verdim. 3-4 günde bir sulama yapıyorum, bir gübreli, bir calmag+humik şeklinde. son sulamayı 3 gün önce yaptım calmag ve humik ile, asıl gübreleri 6 gün önce pazar günü verdim. gübreleri son verdiğimde normal tablonun yarısından biraz az verdim, 5'e 2 gibi. bazı yaprak uçlarında bugün hafif yanık gördüm, dün farketmemiştim bunları belki de vardı ama bugün dikkatimi çekti.
Son sulamada ph ayarını tam yapabildiğimden emin değilim cihaz biraz dandikti bugün adwa12 ph metre geldi, bundan sonra onunla yapacağım.
sizce gübre mi yoksa ph kaynaklı mı oldu bunlar. flush atmalı mıyım ne derseniz? ayrıca 3. fotoda çok belli olmayabilir ama hafiften beyaz/sarımtrak benekler var yaprağın orta kısımlarında ama çok yaygın değil birkaç yaprakta var. ilk gübreyi tam 20 gün önce vermiştim. Bu arada diğer kızımda herhangi bir sorun yok, onun gelişimi biraz yavaş ilerledi ilk başlarda, aralarında 5-6 günlük fark var gelişim olarak. yardımlarınız bekliyorum.
Bir de 6 gün önce main lining yaptım, onunla ilgili bir sorun gören olursa her türlü yardıma açığım bu ilk deneyimim:)
https://imgur.com/ir3YYkW

Ü

Üye silindi 22832

Guest
cobled 60cm çekmelisin
sensi grow için biraz beklemelisin.
yapman gereken tek şey ph ayarlı su + vodoo ve b-52 vermen

sonerads

Kıdemli Üye
cobled 60cm çekmelisin
sensi grow için biraz beklemelisin.
yapman gereken tek şey ph ayarlı su + vodoo ve b-52 vermen
sağolasın kanka 60 cm çektim şuan. yarın sulamada dediklerini normal besin tablosunun yarısı kadar vereceğim. bu arada elimde tarantula ve piranha da var onlar da kök gelişime yönelik bildiğim kadarıyla, bir de onların etkisini attıran carboload. sence onlardan da 1/3 gibi versem olur mu?

Ü

Üye silindi 22832

Guest
ppm değerleri üzerinden gitsen daha iyi olur.

PPM CHART.JPG

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********