Yaprak uclarinda sararma ve kuruma

Ogkush9666

Yeni üye
Kanka ben gubreli toprak allmix toprakla basladim ilk hatam buydu gubreye 25. Gunde basladim suan 37. Gundeler gubre olarakta
Biobizz
Grow
Bloom
Heaven
Cal mag
Acti vera
Top mac
Alg a mic
Bunlari veriyorum. Gubreyi kesmelimiyim sence?

sonerads

Kıdemli Üye
Arkadaslar yapraklar cok inceldi ve sararma kuruma oluyor ne yapabilirim cozum olarak?
kanka magnezyum eksikliğine benziyor, sadece uçlarda değil yanlardan da sararma var. link bıraktım bi bak istersen hastalıklara. sadece calmag vermen iyi gelir diye düşünüyorum. litre başı ne kadar veriyorsun gübrelerden, sulama sıklığın ne?

Ogkush9666

Yeni üye
Kanka haftada 1 dolu 1 bos sulama yapiyorum ph 6 ile 6.5 arasi
1.5ml grow 1ml bloom 2 ml heaven 1 ml acti vera 2ml calmag 1 ml top max

sonerads

Kıdemli Üye
ph min 6.2 olsun kanka 6 düşük, gerekli besinleri alamıyor olabilir topraktan. sen bir sonraki sulamanda sadece calmag ver birkaç gün bekle diyeceğim ama potasyum eksikliği kaynaklı da olabilir emin olamadım yanlış bilgi vermek istemem. çünkü verdiğin gübre oranları çok yüksek değil, besin yanığı olduğunu sanmıyorum.

Tchilloman

Yeni üye
Arkadaşın toprak yanlış bilmiyorsam allmix, bu durumda gubreler yine fazla geliyor olabilir mi? iki sulama arası gübre kesilip sadece sulama yapmak bitki için zararlı olur mu

sonerads

Kıdemli Üye
Arkadaşın toprak yanlış bilmiyorsam allmix, bu durumda gubreler yine fazla geliyor olabilir mi? iki sulama arası gübre kesilip sadece sulama yapmak bitki için zararlı olur mu
Kanka ben light mix kullaniyorum ama forumda all mix kullananlar da var, fazla gelecegini sanmiyorum. Ben sulamayi 1 gubreli, 1 sadece humik ve calmag ile yapiyorum. 1 gubreli, 1 sadece su olarak da yapabilirsin bitkiye hicbir zarari olmaz hatta onerilen sulama bu sekilde, bazen ben de bos sulama yapiyorum. Gubreli sulamada besinleri yeterince veriyorsan, her sulamada ph ayari yapiyorsan bos sulamanin hicbir zarari yok, daha iyi bile diyebilirim.

higthead

Jolly Green
All mix topraklarda genellikle 1 aydan sonra çok az miktarda gübre kullanımı önerilir. Tabi bu bitkinin verdiği tepkiye göre değişkenlik gösterir. Boş sulama yap topraktaki gübre bitkine yeter şuanlık. Gübre fazlalığı sıkıntıdır ama gübre azlığı geri dönüşü kolaydır. Ph ayarla calmag takviyesi yap.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    ***** ******** *** hahahaha ******* *****
  • kkush kkush:
    hahahaha**** ***** hahahaha hahahaha**
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    *** ***** ******** * ***** ******** ** ***** hahahaha *** ***** hahahaha **
  • D despotdes:
  • D despotdes: