YAPRAKLAR KIVRILIYOR

Burjuvas

Yeni üye
Bitkime ilk gübreli suyunu yanlışlıkla fazla verdiğim için flush atmak zorunda kalmıştım, 1 hafta kadar bir süre geçti çok strese girmiş gibi görünmediği için mainlining yaptım ama ondan sonra yapraklar kendini deli deli yapmaya başladı sorunu suyla ilgili diye düşünüyorum ama flush attım diye neredeyse 1 hafta su vermedim sorun için yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim

istr

Ordinaryüs
Bende yapraklara baktım fazla azot gibi geldi :) napcaz simdi :D
o zaman size 3. bi görüş lazım kankalar, ışık kapalı flashla çekmiş o kadar koyu görülmesi normal geldi bana. Mainling kaynaklı stres olabilir. Bide flush sonrası 1 hafta da kuruduysa oksijensizlik de yaşamıştır. Stres üstüne stres tokatı atmış bitkiye kankamız. Normal işleri düzenine oturtup devam etsen bi sorun kalmaz bence kanka

Burjuvas

Yeni üye
o zaman size 3. bi görüş lazım kankalar, ışık kapalı flashla çekmiş o kadar koyu görülmesi normal geldi bana. Mainling kaynaklı stres olabilir. Bide flush sonrası 1 hafta da kuruduysa oksijensizlik de yaşamıştır. Stres üstüne stres tokatı atmış bitkiye kankamız. Normal işleri düzenine oturtup devam etsen bi sorun kalmaz bence kanka
Gerçekten öyle oldu bu arada o zaman hava çıkışım olmadığı için çok uzun sürdü kuruması, şuan hepsi stabil ama o zaman yavaş yavaş toplar sanırım kendini

istr

Ordinaryüs
Ama yine de doygun gözüküyo bitkiler, bi sonraki sulamada nitrojen miktarını minimum tut bence gübreli suluyacak isen.

istr

Ordinaryüs
Gerçekten öyle oldu bu arada o zaman hava çıkışım olmadığı için çok uzun sürdü kuruması, şuan hepsi stabil ama o zaman yavaş yavaş toplar sanırım kendini
Photo ise veg sürecinde rahat rahat toparlar kanka vaktin var, auto ise inşallah toparlar :D (toparlar 1 2 gün ışığını iklimini düzgün alınca )

istr

Ordinaryüs
Haklısın hocam bu olabilir, ışık açık 23-25 arası ışık kapalı 18/20 derece normalde 20 altı olmuyor ama geçtiğimiz günlerde 17 lere kadar düştü kuluçka ısıtıcısı aldım bende sorunumu çözer diye düşünüyorum o zaman
Ekstra bide bu da var, 18 derece altında enzimler yavaşlar, bu da ekstra strese sokmuş bitkini belli ki, ama morarma falan yapmamış fosfor durumu iyi yani. (normalde soğuk fosfor kitleyip saplarda morarma yapıyo, sende de muhtemelen fosfor alımını durdurup yaprak bükülmesine sebep olmuş olabilir. Fosfor eksikliğini de stresten sayabiliriz yani ısı normale dönünce normale döner.) Yani ben de çok engin tecrübeli değilim ama benim başıma gelmiş olsa izleyeceğim tek yol iklimi stabilleştirip bitkinin toplamasını beklemek olurdu kanka.

istr

Ordinaryüs
https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/nitrogen-toxicity
yaprak uclari asagi doğru pençe yapmis kanka sitede fotoğrafları seninkine benziyor, fotoğraf yaniltabilio bazen sen yine bakarsin duruma.
İçerikte yaprak kıvrılmasının, stres kaynaklı olmasından bahsetmiş kanka, fazla sulama vs vs de tetikleyebilir diyo. Nitrojen fazlalığı olarak bence öncelikle yaprağın kıvamını göz önünde bulundurmak lazım, plastikimsi bir hal alıyor nitrojen fazlalaşınca

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****