Yardım Lütfen!!! Yapraklarda Sorun

nightowl

Üye
Aynen o sekilde her sulamada gubreyi ufak ufak arttirarak devam edebilirsin bitki boyutu buyudukce ihtiyaclarida o oranda artiyo ama heycan yapip gubreye bogmamalisin kanka buna dikkat et her zaman fazla gubredense az gubre daha iyidir, bitkini gozlemleyerek gerekirse fotolar cek karsilastir ona gore devam et kazasiz belasiz bitirirsin insallah
Başından beri; 0,25-0,50-1-1,5 diye hep ufaktan artırıp hiç abanmadım, az verdim hiç aşırıya kaçmadım. Biraz besinsiz kaldı sanırım, bekleyelim bakalım 1 haftaya neler olacak. teşekkürler sana da aynı dileklerimi iletiyorum.

nightowl

Üye
Son durum nedir başkan
Bitkinin yarısından aşağısı hala sarı ve kuruyup dökülüyor aşağıdakiler, yeni gelenlerde ve sömeklerde bir problem yok şükür. A+B bloom gübreyi bir tık arttırdım, 1lt/2ml veriyordum, son iki gübreliyi 1lt/3ml ve 1,5lt/4ml verdim, son durum bu şekilde. Öneri varsa sevinirim.

nightowl

Üye
Aynı sorunu ben de yaşıyorum dostum, ne yapacagimi ben de bilemedim. Biobizz ph down kullanıyordum onu çöpe attım. Grow gübresini senin gibi bi tık daha arttırdım. Adwa12 aldım. Benim de yarısından aşağısı sapsarı, şuan ışıklar yanıyor yoksa foto atardım. Hasatımızı illa ki etkilemiştir ama umarım çok değildir.
Ben de geçen hafta adwa ad12 aldım, daha önce yaptığım şekilde damacana suya 1lt/1ml elma sirkesi ile 2-3 kez ölçüm yaptım ph 6,3 olarak suladım. Adwa olmadan yaptığım ph hep doğru olmuş, ph’dan değil anladığım kadarıyla. Grow gübresine geç başlamıştım sanırım azot yoksunluğu çekti ve çiçeğe girince iyice kendini gösterdi. Yaptığım tüm işlemler ve araştırmalar sonucunda tek eksik/hata bu olmuş, başka da açıklaması yok. Aynı setup ile tekrar iki tane başlattım ve dün topraktan çıktılar. Bakalım; aynı toprak, aynı işlemler ile 2. haftadan itibaren an grow gübresiyle başlayıp bu sefer eksiksiz ilerleyeceğim. AN’nin tüm gübreleri var, uygulamasından hafta hafta hepsini eksiksiz vereceğim. Bu sefer ne olacak göreceğiz. Ayrı bir günlük 1 hafta sonra açacağım. 2xAmnesia Haze photo, 26 lt kumaş sakslar (bu grow 19 kullanmıştım) vs. Yeni gelen yapraklarda ve sömeklerin şişkinliğinde bir sorun yok, sömeklerim ilk grow’a göre fazlasıyla tatmin edici. Umarım sağlıklı ve yüksek thc’li bir sonuç olur ikimizinki de.

nightowl

Üye
Sorunu buldum sanırım, @silas üstadın sulama konularına biraz fazla takılmış olmalıyım ki aşırı sulama korkumdan 19 lt kumaş saksıyı 3-4 günde bir suluyordum. Toprağı sürekli kontrol edip iyice kuruyunca veriyordum fakat sulamayı 19 litre saksıya çok az yaptım sanırım. Sürekli 1,5 lt suladım. Sanırım kökler susuz kaldı, yapraklar veg döneminin 40-45. günlerinde sararmaya başlamıştı ve bu uyarıyı besin eksikliği olarak gördüm hep. Toplamda 9 hafta süren veg'in son 3 haftası ve hali hazırda çiçeklenmenin 4. haftasında sorun devam etti. Son sulamayı 3lt yaptım. Bu grow bu şekilde bitecek artık, yapacak bir şey yok maalesef. Sömeklerin durumdan ilk deneme olmasına rağmen çok memnunum, daha da şişecekler son 3-4 hafta. Yeni 2 tane kız başlattım, aynı genetik 4. günündeler. Bu sefer 30 lt normal saksı yapıp, pomza taşı ve ekstra deliklerle hava almasını sağlayacağım, kumaş saksıyı 2 günde bir sulamak gerekiyor, sularken de yanlardan akıtmamak için 20-25 dk yedire yedire yapmak gerekiyor.
Kısacası kumaş saksı benim ekosistemime uymadı, ne kadar da nem makinası ve nemi olması gereken değerlerde tutsam da, bulunduğum bölge çok kuru iklime sahip, kumaş hemen kuruyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • F Firstgrow0:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha ******** ******
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ******* ** ***** ******** hahahaha ******** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******* ***** ***** ******** ********** hahahaha* ***** ******* ***** ***** ***** ********** ******* hahahaha ***** *** hahahaha****** ****** ********** ****** **** *** ********
  • D despotdes:
    ** ****** ******** ***** *** ***** *** hahahaha*** ***** ********* ********** ********* hahahaha ***** ***** ****** ***** *******
  • D despotdes:
    ********* * ****** hahahaha***** ****** ****** hahahaha****
  • D despotdes:
    ** ******* *** ****** ****** hahahaha hahahaha* ***** ******** ***** ****** ***** **********
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahaha*** **** ********** ********** ******* ****** *******
  • D despotdes:
    ***** ******* hahahaha** ***** ** ******* *** ******* ********** ***** ******** **** hahahaha**** ***** ****** ********
  • D despotdes:
    ******* **** hahahaha** hahahaha ****** ********** **** hahahaha**
  • D despotdes:
  • 420x 420x:
  • D despotdes:
    ** * ******* ********* ********* **** hahahaha ***** ******* * ** **** ******* ****** ** ****
  • D despotdes:
    ** ***** **** ********** ***** ***** hahahaha***
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********* ********** hahahaha* ***** *** ********** **** **** ******* hahahaha* *** ** ***** ********* **** ****** * ******* hahahaha* ******* ** hahahaha* **** hahahaha* ***** hahahaha*** ***** *****
  • Schrödinger Schrödinger:
    **** ****** ****** ********** **** ***** ****** ** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
    Schrödinger Schrödinger: **** ****** ****** ********** **** ***** ****** **...