Yaza sigara olsun

5.yaprak

Üye
Toh7m regular dedigin corbacimi ve cicege ne zaman girecegini isik periodundan mi ayarliyoruz
2 aylik bitkim var cirbaci isik modu 24x24 yaniyor
Dunde buradaki kankalar a sordum topping yapabilirmisim kafayi kopardim goz atsan sende

Kanka benim bu resme bakarak bitki için dişi diyebilir miyiz Yoksa erken mi hala

5.yaprak

Üye
Keşke bakaydın kankam. En üstteki sürgünlerin araya bakıver
Artık Akşam eve gidince bakacağız bir de benim kalbim falan yok direkt karton kutunun içinde Çin malı 100 watt led var 24 saat şu anda acik acaba o yuzden mi boya gitti Kanka bu arada memur ısı için bir kart almıştım kart bugün geldi Yarın da sanırım nem cihazı ile zamanlayıcı gelecek bakalım ne olacak

Son düzenleme:

Avare

Doktor
Artık Akşam eve gidince bakacağız bir de benim kalbim falan yok direkt karton kutunun içinde Çin malı 100 watt led var 24 saat şu anda acik acaba o yuzden mi boya gitti Kanka bu arada memur ısı için bir kart almıştım kart bugün geldi Yarın da sanırım nem cihazı ile zamanlayıcı gelecek bakalım ne olacak

Avare

Doktor
Mısır filizi çayı şeker yerine azıcık keçi boynuzu özü ile tatlandırılıp kızlar 200 er ml sulandı. Sanırım bir tanesini kaybedicez yaprakları hafiften artık benden buraya kadar diyor ama çıkmadık candan ümit kesmiyoruz

Emmy

Müptezel
Kankalar ilk growu yapıp tüttürmeye başlayınca fazla ara verdiğimi ve elimdekinin yazı geçirmeye yetmeyeceğini sezimledim.
Yazın hem sıcaktan mütevellit hemde yurt dışından gelen misafirlerimizden dolayı grow yapmam söz konusu değil.
Temmuz başı daha outdoor bitkiler çiçeğe bile girmeden harman kalıp eylüle kadar evde battaniyeleri yemeyelim:D
(harmanlığım cidden çekilmiyor)

Bu grow da yine kısıtlı zaman olayına takıldığımız için yarı deneysel yarı fayda üretimine yönelik şekilde ilerleyeceğiz.

Fazla bir beklentim yok amacım temmuza kadar baltayı vurup en geç 15 ine dekorları tornistan yapmak.

Kabinimiz 80x80.
Işığımız mars hydro ts 1000.
Havalandırma giriş pasif.
Çıkış sp 250.
Toprak bir önceki toprak sadece 10 lt a101 torfu ilave edildi.
Tohumlar regular.
Su dinlendirilmiş ve ph 6 ya çekilmiş belediye gazozu.
Veg dönemi azot kullanmayacağım bu grow solucan gübresi yeterince iş hallediyor hatta fazla bile geldi geçen sefer.
Mısır filizi hazırladım 1 lt onu da çiçeğe kadar iki hafta verip direkt pk - keçi ikilisi ile bitirmeyi hedefliyorum.

Tohumları 1 gece suda bekletip ertesi gün Kapaklı kahvaltı tabağında peçete arası peteğin üzerinde patlattık.

Bir çok denemeden ancak 8 tane yi hayatta tutabildim çünkü kabuklar çok zor açıldı.

300 ml kahve bardaklarına aldım çimlendiklerinde. 2 gün önce de fiming yaptım.
Aslında toping yapacaktım ama resimlere bakınca zaten neden "fakayım ki kaçırdım" dediğimi anlarsınız :)
İlk saksılardaki toprak harmanlanmamış geçen growdan kalma erkek bitki toprağı olduğu için bitkilerin bazısına bazı şeyler fazla gelirken bazılarının eksikliğini yaşıyor bu nedenle transfer edildikten sonra epsom tuzu solüsyonu ile hem yaprak yem topraktan besleme yapıldı.

Kök gelişimlerinin artık sıkıntı olabileceğini düşünerek bugün itibariyle 7 litre saksılara alındılar. İyi ki de bakmışım çünkü 300 ml lik bardağı neredeyse komple sarmışlar.

15 gün daha veg verip şarteli indiricez nasipse
şu anda vegin 3 haftasında bulunuyoruz.

Iki gozumun çiçeği ... sen grow yaparsinda ben nasil en son görürüm.. başarılar ve bol hasatlar diliyorum .. umarim icenin burnundan kan gelir :D

Son düzenleme:

Avare

Doktor
Kanka bitkilerin ac kalmis, gübre ver.Sararmalari neden bu, bak yapraklarda acik yesil olmus, ölecek kizlar acliktan. O verdigin karisim ne ise yarar bilmiyorum ama bitkilerin NPK gübresi istiyor.
Abi bitkileri karton bardakta fazla tuttuk ne yazık ki. O yüzden bazısında eksik bazısında fazla besin emareleri baş gösterdi.
Azot solucan gübresi olarak toprakta var ekstra ilave yapınca kısa sürede azot fazlası uyarısı veriyor bitki abi.

Yesil888

Ordinaryüs
Abi bitkileri karton bardakta fazla tuttuk ne yazık ki. O yüzden bazısında eksik bazısında fazla besin emareleri baş gösterdi.
Azot solucan gübresi olarak toprakta var ekstra ilave yapınca kısa sürede azot fazlası uyarısı veriyor bitki abi.
Ph yi kac yapiyorsun, kanka bir sekilde bitkilerin topraktaki gübreyi alamiyor, bunun sebebini bulmamiz lazim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ***** ** hahahaha **
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ******* **** ********** ***** *** hahahaha****** ** ****** hahahaha ********* ******** **
  • 2 2008Grower:
    ****** ****** ***** ****** hahahaha****** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ** **** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ****** **** *** ***** ******* **** **** ****** ***** ****** ***** ****** *****
  • Night owl Night owl:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +1
  • 2 2008Grower:
    ** *** ***** hahahaha** ****** *** ****** ***** hahahaha* **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* **** **** ******* ********* ********* ***** *** ** **** *** ***** ********** *** ** ** ** ***** ** ***** **** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******* hahahaha *********
  • 2 2008Grower:
    * *** ********* ** **** ***** **** hahahaha***** ***** hahahaha** ***** ***** *** **** *****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ****** ** ******** ****** ***** ** ***** hahahaha * ***** * *** ********* ** **** ***** **** hahahaha***** ***** hahahaha** ***** ***** *** **** *****
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ***** ********* ********* ****** ***** ******* ******* ******* *** *** **** ***** ** **** ***** ***** ****** **** *******
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ***** ******** ******** ***** ***** ****** * ********* ********* **** ****** ** ******** ****** ***** ** ***** hahahaha * *****
  • 2 2008Grower:
    ****** ***** ***** * **** ***** *** ****** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** ***** ***** ******** ****** ****** ***** *** ******* ****** ***** ********* ********* ****** ***** ******* ******* ******* *** *** ****
  • Night owl Night owl:
    *** **** ** ********** ** ** **** ** ********* ****** ***** ***** * **** ***** *** ****** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** hahahaha ***** ******** ******** ***** ***** ****** * ********* *********
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha ***** ***** ******
  • Night owl Night owl:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** hahahaha*** **** ** ******* *** **** ****** ****** ****** ******* ***** *******
    İstanbul İstanbul: ******** hahahaha*** **** ** ******* *** **** ****** ****** ****** ******* ***** *******