Yeni başlıyorum destek üstadlar

Venom

Yeni üye
Merhaba üstadlar . 
Öğrenci işi evde yetiştirmek istiyorum . Cam kenarında ve balkonda duracak şekilde yardımlarınızı ve önerilerinize ihtiyacım var . 
Tohumları Uzun süredir biriktirdiğim yaklaşık 30 adet tohumdan 6 adet çatlatıp filizlendirdikten sonra saksılara ektim ve 3 tanesi kafasını gösterdi . Çok fazla okudum ama kafam karıştı cam kenarında yapacağım için . Ev sıcaklığı 20 derece üstü nem oranını tam olarak bilmiyorum onun için ölçe almayı düşünüuorum . Yardımlarınızı bekliyorum.

https://resimyukle.xyz/i/J6JBf4

https://resimyukle.xyz/i/05Ke6P

https://resimyukle.xyz/i/42JVyc

15 Nisan 1- Hafta 
https://imgur.com/a/MYfE83K

Büyük saksıya almalı mıyım ve gübre kullanımına başlamalı mıyım ?

deadnull

Yeni üye
dostum selamlar,

verdiğin linkler çalışmıyor, köfteci tohumları çok sağlıklı değil. ne olduğunu bilmediğin bir türü yapıcaksın. uygun sitelerden sipariş ver özel tohum al. balkonda duracak ise outdoor gibi bir şey olmuş olacak. outdoor vakti geldi gibi. bir problem yaşayacağını sanmıyorum, önümüz güneşli günler. başarılar dilerim :)

Venom

Yeni üye
Cvp: Yeni başlıyorum destek üstadlar

deadnull' Alıntı:
dostum selamlar,

verdiğin linkler çalışmıyor, köfteci tohumları çok sağlıklı değil. ne olduğunu bilmediğin bir türü yapıcaksın. uygun sitelerden sipariş ver özel tohum al. balkonda duracak ise outdoor gibi bir şey olmuş olacak. outdoor vakti geldi gibi. bir problem yaşayacağını sanmıyorum, önümüz güneşli günler. başarılar dilerim :)

İlk denemem olacak o yüzden köfteciden kalanlar ile deneme yapmak istiyorum. Acemiliğimi atmak istiyorum . O yüzden hangisi dişi çıkacak bi fikrim yok o yüzden bekleyeceğim . Beklerken neler yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim . 
Linkleri güncelledim ?

deadnull

Yeni üye

Venom' Alıntı:
deadnull' Alıntı:
dostum selamlar,

İlk denemem olacak o yüzden köfteciden kalanlar ile deneme yapmak istiyorum. Acemiliğimi atmak istiyorum . O yüzden hangisi dişi çıkacak bi fikrim yok o yüzden bekleyeceğim . Beklerken neler yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim . 
Linkleri güncelledim ?

selamlar dostum, 

"403 Forbidden

nginx
"
Hatası çıkıyor linklerde. çok dişi çıkması bekleme dostum. yine de yapacağım diyorsan ve forumda birazcık gezdiysen genel bilgiye sahiptirsin. nem ortalama %50-60 arası olacak, sıcaklık 21-28 arası seviyor bebişler. sulama işlemleri biraz kafanı karıştırabilir, koyduğun toprağa göre toprağın kuruma süresi değişiyor. tabii sıcaklığa göre de; sana taviyesem elini toprağa daldır. nemli ise su verme, kuru ise su ver. ortalama benim sulamam 3 gün'de 1 gibi. genel olarak bu iş bekleme üzerine zaten. kafanın karıştığı yerlerde sorabilirsin buralardayım :)

Venom

Yeni üye

deadnull' Alıntı:
Venom' Alıntı:
Linkleri güncelledim ?

selamlar dostum, 

"403 Forbidden

nginx
"
Hatası çıkıyor linklerde. çok dişi çıkması bekleme dostum. yine de yapacağım diyorsan ve forumda birazcık gezdiysen genel bilgiye sahiptirsin. nem ortalama %50-60 arası olacak, sıcaklık 21-28 arası seviyor bebişler. sulama işlemleri biraz kafanı karıştırabilir, koyduğun toprağa göre toprağın kuruma süresi değişiyor. tabii sıcaklığa göre de; sana taviyesem elini toprağa daldır. nemli ise su verme, kuru ise su ver. ortalama benim sulamam 3 gün'de 1 gibi. genel olarak bu iş bekleme üzerine zaten. kafanın karıştığı yerlerde sorabilirsin buralardayım :)

Güncel şuan . Ne zaman büyük saksılara geçmem gerek ve gübre için okuduğum gübrelerden mi sipariş edeyim ? Kaç L saksılara almam gerek ve saksılar için toprak önerin nedir ?

deadnull

Yeni üye

Venom' Alıntı:
deadnull' Alıntı:
selamlar dostum, 

"403 Forbidden

nginx
"

Güncel şuan . Ne zaman büyük saksılara geçmem gerek ve gübre için okuduğum gübrelerden mi sipariş edeyim ? Kaç L saksılara almam gerek ve saksılar için toprak önerin nedir ?

selam dostum;

bitkilerinin ne olduğunu bilmediğim için genel olarak konuşacağım. Biobizz markasının "Light mix" toprağını tercih ediyor herkes. Benim tavsiyem ise "All mix" den yana olacak. ayrıca saksı olarak da ortalama 15-25 L arası bir tanesine yeterli olacaktır. Gübre konusunde ise ben yine seçeneğimi "Biobizz" den yana kullandım. İndoor setini aldım, sen outdoor olanını da alabilirsin. İyi forumlar.

Venom

Yeni üye

Teşekkür ederim ::) Şirinler ilerledikçe güncelleyeceğim . Bol esrarlı günler dilerim . 
İlk defa forum kullanıyorum o yüzden bir kusurum olursa affola :)

deadnull

Yeni üye

Venom' Alıntı:
Teşekkür ederim ::) Şirinler ilerledikçe güncelleyeceğim . Bol esrarlı günler dilerim . 
İlk defa forum kullanıyorum o yüzden bir kusurum olursa affola :)

selamlar dostum,

Ben teşekkür ederim, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler. Güncelleme yaptıkça eksiklerini ve artılarını bizler ile paylaşıp daha fazla bilgi sahibi olabilirsin. Forum olayına da çok fazla takılma. Kimse forum gibi kullanmıyor ::)

İyi forumlar.

cannabis16

Ordinaryüs

Venom' Alıntı:

güncellediğinde sorduğun soruya cevap vereyim.
daha saksı değiştirecek boyutta değil
2 hafta kadar daha büyüsün sonra ister hasada kadar tutacağın saksıya al,istersen saksı boyunu bi boy büyütüp büyümesini bekleyip sonra bi daha saksı değiştir.kafana göre

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    5.yaprak 5.yaprak: *****