Yeni başlayacak bir arkadaşınızım, destek lütfen :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum eger gübrelemeyi dogru sekilde yapacaksan tamam am ben biobizz outdoor gübre semasi bulamadim, özellikle baktim. Biobiobizz Almanya yada baktim. istesen bir de kendin bak.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum outdoor yapmak istiyorsun, hazir sivi gübreler genelde indoor icin. Outdoorda da kullanabilirsin ama sana yazdim sema olmadan olmaz. Ya yakarsin bitkiyi yada besinsizlikten öldürürsün. @OttoMan47 ustaya danis senin icin en uygun outdoor gübresini önerecektir sana. Indoor yapmak istersen gel bana sor.

5yaprak5

Yeni üye
Dostum outdoor yapmak istiyorsun, hazir sivi gübreler genelde indoor icin. Outdoorda da kullanabilirsin ama sana yazdim sema olmadan olmaz. Ya yakarsin bitkiyi yada besinsizlikten öldürürsün. @OttoMan47 ustaya danis senin icin en uygun outdoor gübresini önerecektir sana. Indoor yapmak istersen gel bana sor.
TM kralım kışında indor yapcam ozman sana danissam saol birde bitkye bakarmsin 7gunljk oldu sence nasıl https://resimyukle.org/i/XJSrH

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam indoorda gel bana ama baslamadan önce. Dostum nem durumu nasil toprak ne eger o gördügüm renkler isik yansimasi degil ise yani yapraklar yesil degilse bir sikinti var, ama tedirgin olacak bir durum yok su anda. Isteigim bilgileri ver lütfen. Nem, sicaklik ve toprak.

5yaprak5

Yeni üye
Tamam indoorda gel bana ama baslamadan önce. Dostum nem durumu nasil toprak ne eger o gördügüm renkler isik yansimasi degil ise yani yapraklar yesil degilse bir sikinti var, ama tedirgin olacak bir durum yok su anda. Isteigim bilgileri ver lütfen. Nem, sicaklik ve toprak.
Knk toprak olarak plağron ligmix kullanıyorum dışarda baktığım için nem pet yapıyor sıcaklıkta hava durumuna baktım 23 derece

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum kullanigin toprak ilk andan itibaren gübre vermen gereken bir toprak ve solucan gübresi iyi ama icinde gerekli her element yok. Iste o sana yazdigin renk konusu icin bitkine bir sekilde azot vermelisin. Eger elinde azot gübresi yoksa yarim cay kasigi kadar kahve telvesi koy bitkinin etrafin ve ml seklinde siringa ile o telvenin üzerinden su ver.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Pismemis kahve degil, dikkat et, kahve telvesive veya cay da iyisini görürür. Sabah kahvaltidan artan cayin telvesi.

5yaprak5

Yeni üye
Dostum kullanigin toprak ilk andan itibaren gübre vermen gereken bir toprak ve solucan gübresi iyi ama icinde gerekli her element yok. Iste o sana yazdigin renk konusu icin bitkine bir sekilde azot vermelisin. Eger elinde azot gübresi yoksa yarim cay kasigi kadar kahve telvesi koy bitkinin etrafin ve ml seklinde siringa ile o telvenin üzerinden su ver.
Azot gübre si olarak knk yanmış davar gübresi var guvercingubresi var

Ü

Üye silindi 25603

Guest
O gübrelerin hepsi benim bransimin disinda, o isin erbabini konuya davet ettim. Tamam eger renk isik yansimasindan dolayi öyle ise sorun yok.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tamam dostum ama o gübreler benin degil senin bransin., o zaman gördügüm o renk sikitisi var. yani azot istiyor bitki

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *