Yeni başlayan için uygun fiyatlı ışık ve carbon filtre önerisi var mı ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 31138
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 31138

Guest
2 adet auto düşünüyorum.Sadece okuduklarım kadar bilgi sahibiyim.Aşağı yukarı başladıktan sonra neler yapmam gerektiğini biliyorum fakat tabiki başladıktan sonra yardımlarınıza ihtiyacım olacaktır.
Kabin havalandırma bir tık daha kolay tabi ama karbon filtre ve ışık konusunun önemli olduğunu düşünüyorum.Bu konuda en uygun yollu önerilerinizi bekliyorum.teşekkürler

alfredferide

Yeni üye
2 adet auto düşünüyorum.Sadece okuduklarım kadar bilgi sahibiyim.Aşağı yukarı başladıktan sonra neler yapmam gerektiğini biliyorum fakat tabiki başladıktan sonra yardımlarınıza ihtiyacım olacaktır.
Kabin havalandırma bir tık daha kolay tabi ama karbon filtre ve ışık konusunun önemli olduğunu düşünüyorum.Bu konuda en uygun yollu önerilerinizi bekliyorum.teşekkürler
4 beyaz 4 Sarı torch led işini görür ben o şekilde yapıyorum yetiştirme günlüğünden bakabilirsin neye benzediğine. Ucuz yollu karbon filtre olayını ben de araştırıyorum

higthead

Jolly Green
Dostum alanın kaça kaç? Ona göre link paylasımı yapalım.

Kabinlerde kullanılıcak gırıs cıkıs karbon fıltre ler yazıyor bı konuyu oku derim.

Sponsorumuz Dr.Karbonfiltre ile iletişimede geçebilirsin yardımcı olurlar.

Ü

Üye silindi 31138

Guest
Dostum alanın kaça kaç? Ona göre link paylasımı yapalım.

Kabinlerde kullanılıcak gırıs cıkıs karbon fıltre ler yazıyor bı konuyu oku derim.

Sponsorumuz Dr.Karbonfiltre ile iletişimede geçebilirsin yardımcı olurlar.

Haklısınız yazmam gerekirdi.Alanım için bez dolap kullanıcam şuan 100 genişlik 140 yükseklik 50 derinlik olan bir dolap kullanmayı düşünüyorum. 2 auto için uygun mu sizce ?

higthead

Jolly Green
140 yukseklık kurtarmayabılır ama ıyı saglam egıtım ıle kısa tutup kurtarabılırsın. Şöyle düşünelim 15 lt saksıda 2 auto yapsan (15 lt altına dusme) saksı yuksekliği 20 cm bitkide 80cm uzasa, ışığın için 40cm kalıyor. Eğer 80cmden fazla uzatırsan bıtkılerı ısık cok yakın olacagından ısık stresı yasatırsın. Boyu uzatabılme durumun olursa efsane olur.

Ü

Üye silindi 31138

Guest
Boyu 20-30 cm uzatsam herhalde kurtarır gibi ona göre bi bez dolap bakayım o zaman kurtarırsa.karbon filtreyi de 360m3 almayı düşünüyorum.Ledleri de xyo 400 watt cob led almayı düşünüyorum.Geri kalanı zaten gübre falan onlar aşağı yukarı belli şeyler

higthead

Jolly Green
Boyu 20-30 cm uzatsam herhalde kurtarır gibi ona göre bi bez dolap bakayım o zaman kurtarırsa.karbon filtreyi de 360m3 almayı düşünüyorum.Ledleri de xyo 400 watt cob led almayı düşünüyorum.Geri kalanı zaten gübre falan onlar aşağı yukarı belli şeyler

Dostum boyu uzatmalısın sıkıntı yaşamamak adına.

Normal seri vortıce fan set 255m3 cıkıs fan 360m3h karbon fıltre set

yada butcen var ise quite serisi alabılırsın aynı m3 veya m3h fan set

Giriş ise

100m3 drslient aksiyel tipi fan

Ü

Üye silindi 31138

Guest
60x60x160 kabin almaya karar verdim yerimde ona uygun zaten.Ledi xyo 550w cob led karar verdim.Herşey güzelde şu karbon filtre çok pahalı ya :(

higthead

Jolly Green
60x60x160 kabin almaya karar verdim yerimde ona uygun zaten.Ledi xyo 550w cob led karar verdim.Herşey güzelde şu karbon filtre çok pahalı ya :(

Dostum madem butce bıraz sorun ozaman aksıyel tıpı fanla cıkıs yaparsın.

Yada az bucuk butcem var dersen

normal seri vortıce fan karbon fıltre set.

Girişin ise 100m3 drslient aksıyel tıpı fan. Aslında sadece cıkıs ile yan pencerelerı acarak pasıf havalandırmada yapabılırsın ama gırıs fanıda koysan guzel olur sana kalmış.

Ü

Üye silindi 31138

Guest
Dostum madem butce bıraz sorun ozaman aksıyel tıpı fanla cıkıs yaparsın.

Yada az bucuk butcem var dersen

normal seri vortıce fan karbon fıltre set.

Girişin ise 100m3 drslient aksıyel tıpı fan. Aslında sadece cıkıs ile yan pencerelerı acarak pasıf havalandırmada yapabılırsın ama gırıs fanıda koysan guzel olur sana kalmış.

Giriş fanı koyulur sıkıntı yok da aksiyel fan koysam koku sıkıntısı olur mu

Ü

Üye silindi 31138

Guest
Dostum drkarbonfıltrenın urunlerı zaten koku sıfırlamak ıcındır=))) forumun yarısından cogu drkarbon urunleri kullanıyor.
İsmi değişti aksiyel fan oldu ya o yüzden sordum firmayla da iletişime geçtim ses izoleli yaptırınca yine maliyet artıyor.mecbur dolabı bez dolaba çeviricez :) 300 tl o , 1600 tl 550w xyo cob led ışık, 3.000 tl aksiyel fan ses izoleli.
Gübre vs için de hem araştırıyorum hemde işe başlamadan öğrenilmiyor bi başlamak lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    *** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ****** ***** ******* ********** ******** ******** **********
  • S SuperKafa:
    ********* ****** *** ******** *
  • S SuperKafa:
    *** ** ***** *
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ****** hahahaha
  • deyorke deyorke:
  • S SuperKafa: