Yeni kurulum hakkında

Sarii

Üye
Kankalar selamlar herkese.

Çok detay girmeden kısa ve öz konuşucam.. Türkiye'de yaşıyorum, 10 küsur sene eroin bağımlılığım var. Suboxone denilen ilaçla bunu çözemiyorum.. maddeyi almıyorum ama başka maddeyi yani ilacı alıyorum.
Bi arkadaştan gerçek ırk bir sigara aldım ve o hafta oldukça zinde,ilaç yoksunluğu hissetmeden atlattim. Ve ilk defa ama ilk defa hayatımda Eroini bırakmak için bu kadar istekliyim! Nolur bana bı yardım edin:)

* Evde ufak bir kurulum yapmak istiyorum. Çok değil 2 saksı hatta 1 saksı bile yeter -başlangıç için -

* Işık.. Işık konusunda kafam çok karıştı.. Havalandırma konusunu nasıl yapabilirim? Hangi marka, ürünü almalıyım? Şu kumandalı rbg renkli ampuller oluyor, onlardan 5-6 tane alıp taksam olur mu ? Hem mor ışık,beyaz ışık vs. de var ?

Forumda yeniyim, sanırım doğru yere açtım konutu..hatam olduysa,aynı konu açılmış cevaplanmış ve görmemişsem affola.. Konuları forumda araştırıyor olucam kanka, sizden de cevap bekliyorum

Son düzenleme:

No Panic

Üye
Bende grow başlamadan önce herkes 3 anabaştan kaçmayacaksın demişti. İyi ki de dinlemişim ne koku problemim ne havalandırma problemim var. Eğer gizliliği önemsiyorsan ve bitkilerinin sağlıklı hızlı büyümesini istiyorsan bu 3 baştan kaçma. 2 Bitki için ideal bir kabin.

CahilKush

Doktor
Dostum öncelikle bu iğrenç bağımlılıkdan kurtulman için attığın yolda her güzel şey seninle olsun... Bir bütçe yazarsan sana daha net yardımcı oluruz ama hiç yoktan bı 5, k yı göze al güzel sonuçlar al

Aynen kardeşim bütçeni yaz , ayrıyetten insallah o illetten kurtulursun kardeşim konunun takipcisiym elimden ne gelirse yaparım

Sarii

Üye
Allah razı olsun cümleten. Kesin kararlıyım ya. 12 senesi var saydım da.. 12 sene boyunca her gün pilli bebek gibi madde almadan uyanmayı özledim valla. Konuya gelince kankalar; Şu sıralar elimde 1.5k kalıyor. Tam profesyonel set şuan benim için hayal yani :/ Evin bir odasını ona ayırabilirim, yer sıkıntı problemim yok. Aksine oturduğum yerde deli rüzgar oluyor yaz kış. 1. Katta oturuyorum.. Camı yukardan açılıyor ya sadece, o şekilde açmış olsam 1 kök ya da 2 kök için aşamaz mıyım koku problemini? Dış kapıya en uzak oda, binanın en köşesindeyim, havalanmaya çok müsait

Şöyle düşündüm affınıza sığınarak, en azından başlangıç için:) hor görmeyin (⁠◍⁠•⁠ᴗ⁠•⁠◍⁠)⁠❤

*Giysi dolabı ya da uygun, uzun bir koli, içine yalıtım malzemesi
*Forumda bir kaç kişi normal ampullerden bahsetmiş. Ama algıladığım kadarıyla ışığın kelvin ve watt değerleri çok önemli. Spektrum gibi şeyler..

*Toprak, gübre onları en azından şimdi dert etmiyorum ama, sizlere sorayım en minimum başlangıç ne önerirsiniz arkadaşlar? Son 2 senedir çalışamadım, işimde gücümde insandım, dünyam şaştı bundan ötürü bütçem suanlik böyle

Sarii

Üye
Aynen kardeşim bütçeni yaz , ayrıyetten insallah o illetten kurtulursun kardeşim konunun takipcisiym elimden ne gelirse yaparım

Brother, No Panic, CahilKush, Esrarcash31 .. her birinizden Allah razı olsun kanka ya. İnsanca duygular hissetmek, görmek ne kadar güzel bunca zaman sonra. Çevrem madde almak için binbir takla atan tiplerle dolu. Kendimi hiç bozmadım Allah'a şükür ama, yoruldum artık maddeden. Çünkü eroin apayrı bir alem. Birini öldürmeyin,onu eroine düşürün kafi.

CahilKush

Doktor
Dostum bütçenin 400 TL si cob LED ben şimdi senin için sahibindende araştırıp bakacağım bulucam Atıcam bir link dolap bedavaya bulursun yada yaratıcılikla kendin halladersin yüksekliği 100eninex50derinlikx150 yükseklik gibi bir şey içini mylar bulamazsan bunuda hurdacilardan bulursun gibi araba vb. Şeylerden çıkıyor ama bulamazsan aleminyum folyo ile kalkarsın içini bilgisayarcidan gidip fan dilenebilirsin tanıdık varsa verir çıkma birseylerden alabildince 12 v şeklinde bunu destekliyecek bir adaptör gerek onuda oradan dilenebilirsin dilenmek diyorum yanlış anlama ben ilk growa böyle başladım dikene diline hatta dur la bulursam Atıcam konuyu oradan bak görselini saksı herşey olur kes damacana boya siyaha al sana saksı yada işte teneke bidonlar büyük salça kutuları vb . Tohumlar artık bilmiyorum varda elinde daha önceden içtiğn sigaralar dan ayırdığın neden olmasın gübreler basit gelişim dönemi için güvercin boku çiçek için yarasa boku arada yumurtanın hasladigin su ile beraber şeker karıştırıp vermek derken en minimalde grow böyle olur kökü sofunun yok farz saydım.

Dostum bütçenin 400 TL si cob LED ben şimdi senin için sahibindende araştırıp bakacağım bulucam Atıcam bir link dolap bedavaya bulursun yada yaratıcılikla kendin halladersin yüksekliği 100eninex50derinlikx150 yükseklik gibi bir şey içini mylar bulamazsan bunuda hurdacilardan bulursun gibi araba vb. Şeylerden çıkıyor ama bulamazsan aleminyum folyo ile kalkarsın içini bilgisayarcidan gidip fan dilenebilirsin tanıdık varsa verir çıkma birseylerden alabildince 12 v şeklinde bunu destekliyecek bir adaptör gerek onuda oradan dilenebilirsin dilenmek diyorum yanlış anlama ben ilk growa böyle başladım dikene diline hatta dur la bulursam Atıcam konuyu oradan bak görselini saksı herşey olur kes damacana boya siyaha al sana saksı yada işte teneke bidonlar büyük salça kutuları vb . Tohumlar artık bilmiyorum varda elinde daha önceden içtiğn sigaralar dan ayırdığın neden olmasın gübreler basit gelişim dönemi için güvercin boku çiçek için yarasa boku arada yumurtanın hasladigin su ile beraber şeker karıştırıp vermek derken en minimalde grow böyle olur kökü sofunun yok farz saydım.
Knka banada bi öneri yaparmısın 8k var nasıl bi sistem kurabilirim gübreler tohumlar içinde

Sarii

Üye

Eline emeğine sağlık kardeşim. Cob LED dediğini bı kaç konuda gördüm burda baktım hatta fiyatlara. Ama işi bilmeyince hangisi olur anlamıyorsun Aynen araştırıp gördüğüm gibi, LED sadece pahalı ve dediğin gibi gerisi hallolur aslında. Tohumum yok ya. Onu da alicam.. Amacım ırk bi cigaralik büyütmek. Yani bizim türk otu gibi vs. değil yani..

Peki son olarak şunu sorsam;
Bu forumda bir kaç kişi 4-5 normal lamba ile de yapmış. Mümkün mü böyle bişi? Ya da kelvin değeri spectrum aralığı yüksek wattli normal ampul alsam 3-4 tane. Ya da LED şeritle mümkün mü kanka sence kendim yapmam ? Isı ve nem ölçer alicam, kabin hazirlicam, fanları ayarlicam.

Beni düşündüren suanlik ışık sistemi, ısıyı nasıl ayarlayacagim ve aldığım tohumun kof çıkmayıp gerçekten fide vermesi. Kimisi de ışıktan gelen ısı bile yeterli olur diyor, yalıtım iyi olursa..?

Sarii

Üye
Gübreler tohumlar içinde derken bunları da mı alman gerek ?

Şöyle bişi var kanka. Bir de böyle bişi;

300 LED'li, 4 sayfadaki

Bı de dediğin gibi yapıp ikinci el de bakayım temiz vardır belki

CahilKush

Doktor
Eline emeğine sağlık kardeşim. Cob LED dediğini bı kaç konuda gördüm burda baktım hatta fiyatlara. Ama işi bilmeyince hangisi olur anlamıyorsun Aynen araştırıp gördüğüm gibi, LED sadece pahalı ve dediğin gibi gerisi hallolur aslında. Tohumum yok ya. Onu da alicam.. Amacım ırk bi cigaralik büyütmek. Yani bizim türk otu gibi vs. değil yani..

Peki son olarak şunu sorsam;
Bu forumda bir kaç kişi 4-5 normal lamba ile de yapmış. Mümkün mü böyle bişi? Ya da kelvin değeri spectrum aralığı yüksek wattli normal ampul alsam 3-4 tane. Ya da LED şeritle mümkün mü kanka sence kendim yapmam ? Isı ve nem ölçer alicam, kabin hazirlicam, fanları ayarlicam.

Beni düşündüren suanlik ışık sistemi, ısıyı nasıl ayarlayacagim ve aldığım tohumun kof çıkmayıp gerçekten fide vermesi. Kimisi de ışıktan gelen ısı bile yeterli olur diyor, yalıtım iyi olursa..?
Kanka tam uyandım senden bildirim geldi gözüm kapal kuyum yazıyım tâbi ki mümkün clf ışıkla ve ya torchled ile yapman etmen ama aşağı yukarı işini görecek bir cob LED ile aynı paraya denk gelecektir aynı zamanda cob LED güzel ısıda üretir ben cobledin üstüne bir fan koymuştum yukarıdaki ısıyı aşağı yönlendirsin diye işimi çözmüştü tohum alacaksan üzücü haberlerim var bro alacağın tohum en aşağı 800 1000 TL tutacaktir yani bütçen bitti

CahilKush

Doktor

Şöyle bişi var kanka. Bir de böyle bişi;

300 LED'li, 4 sayfadaki

Bı de dediğin gibi yapıp ikinci el de bakayım temiz vardır belki
Kanka bunlar hiç bir boka yaramayan anca skulent belki bakabilecegin bir ışık bundan bin tane alsan anca bir kenevir bakarsın ben yarın uyanınca bulucam sana bı ışık formülü merak etme şuan kafam kaldırmıyor yatsmiyorumda düzgün bı uyuyom bı uyaniyom saçma durumdayım

CahilKush

Doktor
Dostum selam tam sana göre bı ilan bulmuştum yeni kondu ve sonra kapandı 6 k bir paraya saksı quantum board medya nem makinası saksı içeriyordu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******
    +1
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******* hahahaha ********* ********* hahahaha****
  • istr istr:
    ***** ** **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha** *** ****** ****
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • istr istr:
    ** ****** **
    +1
  • O obeb:
  • istr istr:
  • Dodo Dodo:
    hahahaha *** ********* ********** ****** ******
  • O obeb:
  • istr istr:
  • Dodo Dodo:
  • O obeb:
    *** ***** **
  • O obeb:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ******** * *** ********* ***** **** ******** ********* ********** ******* *** *********
  • O obeb:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ********** ** ********** ****** *** ***** ***** ***** ** ***** hahahaha**
    istr istr: ********** ** ********** ****** *** ***** ***** ***** ** ***** hahahaha**