Yeni kurulum hakkında

Sarii

Üye
Kanka bunlar hiç bir boka yaramayan anca skulent belki bakabilecegin bir ışık bundan bin tane alsan anca bir kenevir bakarsın ben yarın uyanınca bulucam sana bı ışık formülü merak etme şuan kafam kaldırmıyor yatsmiyorumda düzgün bı uyuyom bı uyaniyom saçma durumdayım
Valla dün gece sen yazdıktan sonra gördüm bunu 10 dk sora. Ben de öyle çok sıkıntı çektim rahatsız etmeyeyim dedim yazmadım :) unutuyodum az kalsın valla. Aga ben karar verdim, 1 kök yani 1 saksı ile baslicam. Bir arkadaş torch ampul ile buyutuyormus, 4-5 tane al plastiğini çıkar ısısı da yeter dedi. Ya öyle yapicam ya da dediğin gibi Samsung Xiaomi ışık falan bakicam. başlangıcı vereyim bi ise gidip geleyim ufaktan toparlanayim öyle profesyonel set yaparım anca:)

Bu torch ampullerle duymuş muydun daha önce? Çok uzun süre konuştuk tanisiyoduk da az buçuk tek tek kendi resimlerini attı. Şaşırdım valla ya..

Yani agam, tek cümle kısa özet. Yapmam lazım ama ne yazık ki suanlik minimum gider ile :( türk alman İngiliz forumları araştırma halindeyim. Size de o yüzden danıştım tek 1 saksı için tam profesyonel fiyatlar veriliyor. Hepiniz öyle başlamış olabilirsiniz anlıyorum ama şuan imkân el vermiyor.

Valla dün gece sen yazdıktan sonra gördüm bunu 10 dk sora. Ben de öyle çok sıkıntı çektim rahatsız etmeyeyim dedim yazmadım :) unutuyodum az kalsın valla. Aga ben karar verdim, 1 kök yani 1 saksı ile baslicam. Bir arkadaş torch ampul ile buyutuyormus, 4-5 tane al plastiğini çıkar ısısı da yeter dedi. Ya öyle yapicam ya da dediğin gibi Samsung Xiaomi ışık falan bakicam. başlangıcı vereyim bi ise gidip geleyim ufaktan toparlanayim öyle profesyonel set yaparım anca:)

Bu torch ampullerle duymuş muydun daha önce? Çok uzun süre konuştuk tanisiyoduk da az buçuk tek tek kendi resimlerini attı. Şaşırdım valla ya..

Yani agam, tek cümle kısa özet. Yapmam lazım ama ne yazık ki suanlik minimum gider ile :( türk alman İngiliz forumları araştırma halindeyim. Size de o yüzden danıştım tek 1 saksı için tam profesyonel fiyatlar veriliyor. Hepiniz öyle başlamış olabilirsiniz anlıyorum ama şuan imkân el vermiyor.
Torchla yapabilirsin dostum ben 2 dir grow yapıyorum torchlarla kısmet olmadı profesyonel sisteme gecmek sorun yok idare edersin

CahilKush

Doktor

Yok be kanka ben clf ampullerle kendim bı ışık yapıp başlamıştım bence torch işi olur ilk el günahı yoktur zamanla dediğin gibi gel git buyutursun sistemi hem deneyim olur her şey gönlünce olur bir soru olursa yazarsın yardımcısı olunur el geldikçe

Sarii

Üye
Torchla yapabilirsin dostum ben 2 dir grow yapıyorum torchlarla kısmet olmadı profesyonel sisteme gecmek sorun yok idare edersin
Cansın kanka. Önerdiğini marka watt vs var mıdır? Şimdi ilk başladığım için biraz da hızlı sonuç alıp tempoyu kaybetmemek için auto tohum falan öneriyorlar. Doğru mudur ? Yani tohum ve torch için önerin var mıdır?

Sarii

Üye
Yok be kanka ben clf ampullerle kendim bı ışık yapıp başlamıştım bence torch işi olur ilk el günahı yoktur zamanla dediğin gibi gel git buyutursun sistemi hem deneyim olur her şey gönlünce olur bir soru olursa yazarsın yardımcısı olunur el geldikçe
Eyvallah kanka cansın be :) önerin var mıdır hızlı hasat edilebilen bi tohum?

CahilKush

Doktor
Peki uzun dönem önereceğin ne zaman hasat alınır kanka ? Ampulü araştırıyorum hemen :)
Dostum tohuma mecbur para bayilacaksan sponsordan blue dream al kafasını sevdiğim yetiştirmesi kolay yüksek hasat veren gün içinde içime uygun çünkü sativa baskın enerjik olursun başlangıç için mükemmel bence zamana gelirsek valla ne diyim ki üzgünüm ama 60 gün gelişimde kalsa 60 günde çiçek aşaması 4 ay 15 günde kurudu hesap ortada ama şöyle bir çakallık yapabilirsin tek bitkiyi 60 gün buyutmektense iki bitkiyi 30 40 gün buyutursun seni bir tohum masrafına sokar ama 30 20 günden kurtarır aşağı yukarı tek bitkiden alacağını almış olursun atıyorum tek bitki 30 litre saksıda yapmaktansa 15 15 ayrı saksıda yapıp ikisini büyütüp daha az sürede tek bir bitki yapmış gibi olursun ;)

Sonne

Kıdemli Üye

Kardeşim konunu şimdi gördüm. Bu aldığın karar için senin adına çok mutlu olduk emin ol. Hocam benim nacizane fikrim 1 bitki bakacaksan 3 tane 6400 kelvin (beyaz ışık) 50w torch led alırsan grow dönemi için yeterli olacaktır. Çiçeğe sokacağın zaman yine 3 tane 3200kelvin (gün ışığı) 50w torch alırsın yeterli olacaktır.
şimdi elindeki parayla sana lazım olanları çok rahat alabilirsin. Odan müsaitse kabine bile ihtiyacın yok inan bana.
ihtiyacın olanlar,
15 lt 1 saksı 20 tl
Çok çok ucuz olmayan toprak 50 tl
1 tane zaman saati (ışık saatini otomatik yapabilmek için) 100 tl
3 beyaz torch 250-300 tl bandındA (benim önerim cata marka bir 50w torch alman. Lümen i diğerlerine göre çok daha yüksek bize de lazım olan şey lümen.
Günışığı torchlarını 2 ay sonraya doğru da alabilirsin.
odanın kenarında açıkta bile yapsan yetiştirebilirsin. Ufak bi vantilatör koyarsın hafiften esinti yapsın odanın camını içerisi soğuk olamaycak kadar ufaktan açarsın hava girer içeri.
fikir veren arkadaşlar tabiki en iyi sonucu alabilmen için fikirler sunuyorlar. Bütçesiz de bu iş olur yani. Aklına takılan bişy olursa yaz takipteyim.

tiger4

Yeni üye
Dostum tohuma mecbur para bayilacaksan sponsordan blue dream al kafasını sevdiğim yetiştirmesi kolay yüksek hasat veren gün içinde içime uygun çünkü sativa baskın enerjik olursun başlangıç için mükemmel bence zamana gelirsek valla ne diyim ki üzgünüm ama 60 gün gelişimde kalsa 60 günde çiçek aşaması 4 ay 15 günde kurudu hesap ortada ama şöyle bir çakallık yapabilirsin tek bitkiyi 60 gün buyutmektense iki bitkiyi 30 40 gün buyutursun seni bir tohum masrafına sokar ama 30 20 günden kurtarır aşağı yukarı tek bitkiden alacağını almış olursun atıyorum tek bitki 30 litre saksıda yapmaktansa 15 15 ayrı saksıda yapıp ikisini büyütüp daha az sürede tek bir bitki yapmış gibi olursun ;)
kanka blue drem uzun dönem mi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *