İlk grow başlangıç

Senden ricam belli başlı inandığın kullanıcıların yorumunu dikkatine al takip et, bazı kullanıcılar sitede aktif kalma uğruna prim kasıyor bitkileri heba etme, her duyduğunu hemen uygulama danış sabırlı ol bekle bazen geç giriyoruz veya gözden kaçıyor insanlık hali
Abi çok yardımcı oluyorsun sağ olasın beklemeden bir şey yapmak istemiyorum zaten stresi geçmeden topping de yapmadım

Superrrr eline sağlık abim ❤️‍ topping vs girme biraz daha toplasın
Sağ ol abi sen böyle diyince mutlu oldum :) yok abi şuan beklemedeyim biraz büyüsünler bakalım
Abi bir de şey soracaktım bu benim çorbacı var ya o 3 4 litrelik bi plastik turuncu saksıda sence onu 11litrelik bez saksıma alayım mı saksı var boşta duruyor alırsam şuna çok strese girer mi

Nazim_Red

Doktor
Sağ ol abi sen böyle diyince mutlu oldum :) yok abi şuan beklemedeyim biraz büyüsünler bakalım
Abi bir de şey soracaktım bu benim çorbacı var ya o 3 4 litrelik bi plastik turuncu saksıda sence onu 11litrelik bez saksıma alayım mı saksı var boşta duruyor alırsam şuna çok strese girer miesim atar mısın
Rica ederim resim atar mısın

Nazim_Red

Doktor
Bu bi marketten aldığım çiçek toprağı içeriğini bilmiyorum gübresi kuvvetli değildir büyük ihtimal ama abi elimde bitbestin 5in1 toprağı var
Bitbest Bio 5 in 1 Kaktüs Aloevera Lithops Succulent Toprağı 10 lt
Evet güzel duruyor dene bakalım aktarabilirsin büyük saksıya ama kokleri hiç açma oynamadan yeri kadar çukur kazarak içine direk aktar, yeni toprak ıslaksa sulamayı bir gün sonra yaparsın

Evet güzel duruyor dene bakalım aktarabilirsin büyük saksıya ama kokleri hiç açma oynamadan yeri kadar çukur kazarak içine direk aktar, yeni toprak ıslaksa sulamayı bir gün sonra yaparsın
Tamam abi sağ olasın abi bir de benim alan dardı ya 55 40 170 içerde 6tane torch yanınca havalar ısınınca biraz sıkıntı olacak gibi nasıl üstesinden gelebilirim yani kabinin üstü ve kapısı hep açık vantilatör de çalışıyor ama ilerde ısınacak gibi

Nazim_Red

Doktor
Tamam abi sağ olasın abi bir de benim alan dardı ya 55 40 170 içerde 6tane torch yanınca havalar ısınınca biraz sıkıntı olacak gibi nasıl üstesinden gelebilirim yani kabinin üstü ve kapısı hep açık vantilatör de çalışıyor ama ilerde ısınacak gibi
Unutmadan en alt büyük yapraklara kadar toprak doldurabilirsin, gövde ne kadar içerde olursa o kadar kalın olur, soğutma ile ilgili bir çalışmam var tamamlandığında sana da atayım

@Nazim_Red abi çorbacıyı büyük saksıya alırken kökler zarar gördü gibime geldi tüm toprağı alamadım ama tam bitkinin toprağa girdiği yerden topluca kaldırıp aktardım ana saksıya biraz yaprakları fln yere eğildi gibi umarım solmaz :(

Melez

Müptezel
@Nazim_Red abi çorbacıyı büyük saksıya alırken kökler zarar gördü gibime geldi tüm toprağı alamadım ama tam bitkinin toprağa girdiği yerden topluca kaldırıp aktardım ana saksıya biraz yaprakları fln yere eğildi gibi umarım solmaz :(
kanka yapraklar yere egildiyse r.i.p belki yeserir ama en buyuk hatalardan biri saksi degisimi yaparken bitkinin iki yanindan avuc sokup bitkiyi kokleriyle kavradigini sanip cekince krinc krinc sekilde seslerin gelmesiyle bitkinin son nefesi verisi her zaman diyorum saksi aktarimi yaparken en verimli sonuc saksinin koselerden kesilip topragin kalip seklinde alinmasidir

kanka yapraklar yere egildiyse r.i.p belki yeserir ama en buyuk hatalardan biri saksi degisimi yaparken bitkinin iki yanindan avuc sokup bitkiyi kokleriyle kavradigini sanip cekince krinc krinc sekilde seslerin gelmesiyle bitkinin son nefesi verisi her zaman diyorum saksi aktarimi yaparken en verimli sonuc saksinin koselerden kesilip topragin kalip seklinde alinmasidi.
Zaten saksı değiştirmeden önce en alt yapraklar aşağı bakıyordu şuan da öyle bakıyor sadece biraz daha aşağı bakıyorlar üstteki yapraklar o kadar da aşağı bakmıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1