İLK KUBARIMI BASTIIIIIM

istr

Ordinaryüs
kanka detaylı bilgilendirme yazısı gelir mi?
kankam kubar yapacağın tozu pişirme kağıdında bir araya getir, kağıdı ikiye veya resimdeki gibi cigara ortada kalacak şekilde katla, kaç kat olduğu çok ırgalamıyor, sonra kavanoza sıcak su doldur oklavayla hamur açar gibi gez üstünde bastırarak 5 6 dk, yumuşak bi kıvam alacak, al onu koy cıgaraya veya kapa fenasal, ben enayi gibi biriken tozu direk sigaraya koyup içiyodum, ziyan ediyomuşum

YAGA

Kıdemli Üye
kankam kubar yapacağın tozu pişirme kağıdında bir araya getir, kağıdı ikiye veya resimdeki gibi cigara ortada kalacak şekilde katla, kaç kat olduğu çok ırgalamıyor, sonra kavanoza sıcak su doldur oklavayla hamur açar gibi gez üstünde bastırarak 5 6 dk, yumuşak bi kıvam alacak, al onu koy cıgaraya veya kapa fenasal, ben enayi gibi biriken tozu direk sigaraya koyup içiyodum, ziyan ediyomuşum
Kanka sorması ayıptır toz nasıl birikiyor? Hasatta hiç dikkat etmedim. Ağız tadıyla katkısız kubar içmeye niyetim var benimde

MrDaltoN

Üye
Kanka sorması ayıptır toz nasıl birikiyor? Hasatta hiç dikkat etmedim. Ağız tadıyla katkısız kubar içmeye niyetim var benimde
Kankacım ben grinder içinde biriken tozları yaptım, yapımına geleyim ufak bir pişirme kağıdını alıyorsun arasına sigara tozunu döküp sanki çarşaf kıvırır gibi tozu arada döndürüyorsun (maksat her yere eşit dağılması) ardından bir tavanın altını biraz aç pişirme kağıdını içindeki sigarayı görseldeki gibi yapacak şekilde 2 yada 3 kat katla fazla katlarsan ısıyı almıyor pişme süresi muamma. Isıttığın tavaya plakanı at çevirerek pişir ama yumurta gibi düşün 1 2 dkdan fazla pişirirsen yakarsın çevire çevire 1 2 dk bekle ocak kısık yansın. Pişirme kağıdı gözle görülür derecede şişecek, ardından pişirme kağıdını mermere koy ve üstüne sert topuklu bir ayakkabıyla 15 20 saniye bas ama ayağını çevirme sonra kubarının tadını çıkar. Bende çok fazla bilgi sahibi değilim yanliş birşey yapıyorsam benide düzeltin

YAGA

Kıdemli Üye
Eyvallah kankam ağzına sağlık, teşekkür ediyorum. Youtube'da ve forumda vardı sanırım, senin verdiğin bilgilerlede harmanlayıp denicem inşallah

istr

Ordinaryüs
Hasattan sonra istersen sömekleri veya şeker yapraklarını eliyerek toz elde edebilirsin, veya elekli grinder al, her 3 4 gramda bir bi sigaralık kubar çıkıyor

istr

Ordinaryüs
Kankacım ben grinder içinde biriken tozları yaptım, yapımına geleyim ufak bir pişirme kağıdını alıyorsun arasına sigara tozunu döküp sanki çarşaf kıvırır gibi tozu arada döndürüyorsun (maksat her yere eşit dağılması) ardından bir tavanın altını biraz aç pişirme kağıdını içindeki sigarayı görseldeki gibi yapacak şekilde 2 yada 3 kat katla fazla katlarsan ısıyı almıyor pişme süresi muamma. Isıttığın tavaya plakanı at çevirerek pişir ama yumurta gibi düşün 1 2 dkdan fazla pişirirsen yakarsın çevire çevire 1 2 dk bekle ocak kısık yansın. Pişirme kağıdı gözle görülür derecede şişecek, ardından pişirme kağıdını mermere koy ve üstüne sert topuklu bir ayakkabıyla 15 20 saniye bas ama ayağını çevirme sonra kubarının tadını çıkar. Bende çok fazla bilgi sahibi değilim yanliş birşey yapıyorsam benide düzeltin
Kankam bunlar çok komplike ve dediğin gibi yakma riski de var, onun yerine sıcak su dolu bir kavanozla oklavayle üzerinden geçer gibi geçmek çok daha mantıklı geliyor bana, 4 5 dk da hallediyosun, ocak mocak mutfakla uğraşmıyosun, yakma riskin de olmuyor. Kıvamı da orantılı oluyor, sendeki yöntemin var mıdır bir artısı ?

MrDaltoN

Üye
Kankam bunlar çok komplike ve dediğin gibi yakma riski de var, onun yerine sıcak su dolu bir kavanozla oklavayle üzerinden geçer gibi geçmek çok daha mantıklı geliyor bana, 4 5 dk da hallediyosun, ocak mocak mutfakla uğraşmıyosun, yakma riskin de olmuyor. Kıvamı da orantılı oluyor, sendeki yöntemin var mıdır bir artısı ?
İnan hiç bilmiyorum ilk kez bastım konu başlığındanda göründüğü gibi

Avare

Doktor
Kubarı sigara jelatinine koyup ağzını mühürlüyoruz.
Daha sonra bir kaç kat ıslak gazete kağıdı ile kaplıyoruz üzerine aleminyum folyo kaplıyoruz 1-2 dakika güzelce ateşte her yerini gezdirerek İki adet düz taş,mermer, fayans vs arasına koyup üzerine basıp ağırlık uyguluyoruz beeee tadaaaaa kubarımız hazır.

Eğer evde isek istr nin formülü daha bir hoş ocakta ısıtmaya da gerek yok miss gibi kavanozla halledersin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** *** **** **
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ******* **** ********** ***** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ******** hahahaha*
    ******* ********* ****** **** ********* hahahaha*
    ****** *** ****** hahahaha*** ****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ****** ********** * ***** *** hahahaha** ****
    **** ****** hahahaha *** ****** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    hahahaha ***** **** hahahaha* ***** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ******** * ** ***** ** **** **** ****** hahahaha hahahaha**** *****
    +1
    ******* ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ******* ******** *** ******** **** **** ****** ** *** *** **** ***** hahahaha*** ***** **** ***** hahahaha** ********* ******** **
  • Emmy Emmy:
    ****** ****** ******* *** ***** ******* hahahaha********* hahahaha* ******** **** hahahaha* ** ** ******** ** ****** ******* hahahaha** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    Ü Üfürükçü gargamel: ****** ****** ******* *** ***** ******* ********* ***** *****