Şu mantara bi çözüm bulalım

specer

Yeni üye
Tavsiye et tabii ki memnun kalmışsın. Sorun aynı mesajı bir kaç kere atmanızdan kaynaklı güvensizlik duygusu uyandırıyor olmasından ötürü sadece. Aşırı tekrar güvensizliğe itiyor hepsi bu.
millet 50 tane mantar sporu arıyorum yazmış bende her mj ye cvp verdim. nşye verdim. mantar yemiştim ilk mahsulümden insancıl bir duyguyla faydalansınlar diye.
ama şimdi ayıldığım için haklı olduğunuzu düşünüyorum keşke hem kendi hemde o adamın adresini vermeseydim. ne gerek varki. herkes kendi başının çaresine baksın.

carma6745

Kıdemli Üye
valla bizde çıktık bi maceraya. Cubensis Golden Teacher spor print bulduk. bu gün malzemeleri aldık. 200 tl lik bir alış veriş listesi. saklama kabı kavanoz neşter eldiven maske falan filan. saklama kabının içinde yapıcam aşılama olayını.
kontamine olmasını istemiyorum. you tube de birçok video falan var.
türkçe videolarda var doğa tarım diyee bi youtube kanalı var ( umarım youtube kanalı söylemek yasak değildir.) orada da adam anlatıyor. tabi sihirli mantar değil. onun yaptığı ama aşamalar hemen hemen aynı aslında bi konu açıp altına gün gün paylaşıcam ama konu açmayı beceremedim. nasip burayaymış. ortalama 40 günde hasat alacakmışım. 10 veya 15 gün aşılama sürüyormuş
yine 10 veya 15 günde vermikulit ve cocpeat a ekim sürüyormuş. misel ağı tamamen sarınca son kat yine bol vermikulitli az cocolu bir katman daha atılıyormuş. sonra 10 güne gelsin mushroomlar... konu açmayı becerebilirsem yazarım gün gün dostlar...

valla bizde çıktık bi maceraya. Cubensis Golden Teacher spor print bulduk. bu gün malzemeleri aldık. 200 tl lik bir alış veriş listesi. saklama kabı kavanoz neşter eldiven maske falan filan. saklama kabının içinde yapıcam aşılama olayını.
kontamine olmasını istemiyorum. you tube de birçok video falan var.
türkçe videolarda var doğa tarım diyee bi youtube kanalı var ( umarım youtube kanalı söylemek yasak değildir.) orada da adam anlatıyor. tabi sihirli mantar değil. onun yaptığı ama aşamalar hemen hemen aynı aslında bi konu açıp altına gün gün paylaşıcam ama konu açmayı beceremedim. nasip burayaymış. ortalama 40 günde hasat alacakmışım. 10 veya 15 gün aşılama sürüyormuş
yine 10 veya 15 günde vermikulit ve cocpeat a ekim sürüyormuş. misel ağı tamamen sarınca son kat yine bol vermikulitli az cocolu bir katman daha atılıyormuş. sonra 10 güne gelsin mushroomlar... konu açmayı becerebilirsem yazarım gün gün dostlar...
Hayırlı olsun kanka, ben de sipariş geçtim elime ulaşmasına henüz var mantar günlüğü çok mantıklı. Eğer yapabilirsem baş vermeye başladıklarında time lapse yapmak istiyorum :) Heyecan var şimdiden :D

blueprint ne kanka. ben onu bilmiyorum.
ben spor print aldım. benimkide yerli. eskiden bulunmuyordu ama galiba bu iş tr de yayılıyor artık. 3 günde geldi benimki.
Ben yurtdışında olduğumdan malesef hemen elime ulaşamayacak ama şafak sayar gibi sayıyorum :D Bu arada evet spor print benim aldığımda.

Gethron

Yeni üye
Dostum bende yerli bir vendordan alım yaptım , adam her aşamasında yanımda oldu islemleri yaparken hic zorlanmadık gayet memnun kaldık , zaten gonderigi print ertesi gün elimizede gecti , mantarlarimizin cikacagi zamani iple cekiyoruz

Pasha35

Yeni üye
Arkadaşlar @burnweedburn'den alışveriş yapan varmı aranızda ben görüştüm 490 TL ye spore print gönderip mahsule kadar her aşamasında eğitici olacağını söyledi ama daha önce 2 defa bu şekilde dolandırılmış biri olarak ne yapacağımı bilemedim.

Arkadaşlar @burnweedburn'den alışveriş yapan varmı aranızda ben görüştüm 490 TL ye spore print gönderip mahsule kadar her aşamasında eğitici olacağını söyledi ama daha önce 2 defa bu şekilde dolandırılmış biri olarak ne yapacağımı bilemedim.
Ben aldım kanka, sorunsuz şekilde spor printim elime ulaştı. Arkadaş zaten detaylı şekilde baştan sona tüm süreçte yardımcı oluyor.

Ben de açık konuşayım ilk başta dolandırılıcağımı sandım ama kişi öyle yardımcı oluyorki şaşarsın. Fiyatıda Spor + eğitim olarak düşünürsen baya makul(bence en azından).

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
  • Mest Mest:
  • lavrens lavrens:
    lavrens lavrens: ***** ******