2. GROW 3 GENETİK. Hadi bakalım hayırlısı :)

higthead

Jolly Green
9 Sayfanın 9 undaki tüm mesajları okudum. Benim de ilk grow'um ve ışık olarak qb kullanıp, gübrelerimi telafisi oluyor nasılsa diye biobizz tercih ettim. Hemen hemen aynı sorunları ben de yaşadım. gerek @higthead gerekse @OttoMan47 ve hatta @Kanka bile sağ olsunlar ellerinden geldiğince yardımcı oldular. Zaten bu forumdaki herkese o kadar şaşıyorum ki millet yardımcı olabilmek için can atıyor. chatte yazdığım hiç bir soruya cevap alamadığım olmadı. Neyse konumuza dönelim. Konunun birinde yine kıdemli bir arkadaş "Abi abartmayın sonuçta bu da domates gibi salatalık gibi bir bitki. Sadece biz en iyisi için bu ayarlamaları yapıyoruz kasmayın demişti." Şimdi ona o kadar hak veriyorum ki anlatamam. Ölü ve okşama misali çok kurcalamadan canlıyı rahat bırak dostum. Sende benim gibi milyar milyar bayılmışsın. Sana benim bu acemilikle ve bu kadar ustanın arasından verebileceğim naçizane tavsiyem şu evrede ışığının mesafesini olması gerekenden 10 cm uzaklaştırman. 15 litrelik saksıya 3 Litre den fazla su vermemen ve nem makinalarını kapatman. (Kapalıyken bile 40-50 nin altına düşmeyecek nasılsa). Bu minik de benim. bu da çok çekti garibim =) . İyi growlar =)

Brom olsun ilk grow un gunahı olmaz bak neler tecrube ettın ogrendın. En önemlisi ph biliyosun hatanı=)))) bu grow unu bu sekıl bıtır zaten 2. growunda uçuışlarda olursun. Aynı şekilde devam güzel gidiyorsun.

Dostum benim de ilk growum 1 hafta önce başladı. Öncelikle açtığın günlük için sonsuz teşekkür ederim ve emeğin için. O kadar çok önemli bilgiler edindim ki senden ve bilgi veren diğer üstadlardan. dışardan bakan bizi deli zannedebilir ama growun içine giren, otu seven bilir bu işlerin nasıl bir keyif olduğunu. bu konularda sizlere göre çok daha tecrübesizim ancak, başlamadan evvel son 1ay sürekli bilgi kovaladım. naçizene bazı fikirlerim var (yanlışım varsa uyarın lütfen)

1- ilk 1-2 hafta nem oranın çok düşük, son 1-2 hafta ise nemi düşürmekte geç kaldın gibi hissettim.

2- Genelde bu işi yurtdışında yapan bloggerler, sulamayı 1 saf su 1 gübreli su şeklinde periyoda bağlıyor. buna rağmen ayda 1 yada 45 günde bir flus atıyor. sen her sulamada sıvı gübre verdin sanırım.

3- yine ilk haftalarda sıcaklık 30u geçti senin. ancak özellikle uyarıyorlar indoorda 30 bile fazla 25-28 arası sabitleyin diye.

çok sevdiğim 2-3 üstad var videolarını izlediğim. ışık periyodları şöyle;

filizlenen tohumu toprağa ilk verdiği gün 24 saat aralıksız ışık (fan çalışmıyor, sıcaklık 25 nem 80, ışık yakınlığı 25-30 cm,Su ve gübre sadece ışık kapatılınca veriliyor)

2. gün itibari ile 18/6 ışık döngüsü başlıyor

7. gün itibari ile 18/6 ışık döngüsü devam, fanlar ve karbonfiltre çalıştırılıyor, karbon 24 saat fanlar 30/15 dk döngü, sıcaklık 26-27, nem 75-80, ışık yakınlığı 35-40 cm

Çiçeklenmeye kadar böyle, çiçeklenme il birlikte ışık 12/12 periyot. sıcaklık 25-28 , nem 45-60, ışık yakınlık 40-50

ben bu reçeteye göre growumu deneyeceğim ve sonuçları paylaşacağım.

emeklerin ve sayende edindiğim yeni bilgiler için sana ve tüm emektar gönül dostlarına saygılar, hürmetler
Dostum öncelikle teşekkür ederim,
Nem konusunda haklısın,aynı şeyden bende muzdaribim.
Işık konusuna gelince ustalar en doğrusunu yanıtlar. Fakat ben auto ektiğim için Işık hiç 12/12 olmaz. Veg döneminde 18/6 ise deneyenler var ben hiç öyle deneyip gözlemlemedim belki de daha verimli olur.
Sulama ise ilk grow da gübreli gübresiz olarak gittim duruma göre, ama bu grow da düne kadar gübre girdikten sonra hiç boş sulama yapmadım ta ki düne kadar. Bu da benim açımdan Ar-Ge idi.
Dumanın bol olsun

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam dostum bak nem makinelerin kapanınca yapraklar kendine geldi sorunu sana şöyle anlatayım çiçeklerin bodur ve çok yapraklı hem nem makinesi çalışıyor hemde suladığın suyun buharlaşması sonucu çıkan nem direk yapraklara nufus ediyor sen dışarıda %40-50 nem ölçüyorsun ama o yaprakların arasındaki nem %90 ın üzerinde gelelim yapraklardaki yanıklara calmag çok iyi bişey değil fazlası cidden zarar ayda bir kere litre başı 1-2ml boş sulamada kullan yeter ayrıca gübre takvimleri haftalık ayarlanmış yani sen haftada iki kez suluyorsan ya bi boş bi dolu yap yada haftalık gübre miktarını ikiye böl kademeli arttırırsın sonra ilk sinyali yaprak uçları verir ve hemen hemen tüm olgun yapraklarda olur eğer ilerlemiyorsa çok sorun olmaz ama baktın büyüyor ph ayarlı su ile 10lt kadar flush at ilk beş litreyi sulama gibi son 5 litreyi saksıya havuz gibi dolacak şekilde boşalt bir hafta rahat bırak çiçekler kendine gelsin ve sonra şu çok sorunlu olan olgun yapraklarını buda dostum alacağın hasat ilk sefer için seni tatmin eder sonraki growda işine yarayacak o kadar sorun yaşadın ki bidahaki growda sen bile şaşıracaksın :)

Selam dostum bak nem makinelerin kapanınca yapraklar kendine geldi sorunu sana şöyle anlatayım çiçeklerin bodur ve çok yapraklı hem nem makinesi çalışıyor hemde suladığın suyun buharlaşması sonucu çıkan nem direk yapraklara nufus ediyor sen dışarıda %40-50 nem ölçüyorsun ama o yaprakların arasındaki nem %90 ın üzerinde gelelim yapraklardaki yanıklara calmag çok iyi bişey değil fazlası cidden zarar ayda bir kere litre başı 1-2ml boş sulamada kullan yeter ayrıca gübre takvimleri haftalık ayarlanmış yani sen haftada iki kez suluyorsan ya bi boş bi dolu yap yada haftalık gübre miktarını ikiye böl kademeli arttırırsın sonra ilk sinyali yaprak uçları verir ve hemen hemen tüm olgun yapraklarda olur eğer ilerlemiyorsa çok sorun olmaz ama baktın büyüyor ph ayarlı su ile 10lt kadar flush at ilk beş litreyi sulama gibi son 5 litreyi saksıya havuz gibi dolacak şekilde boşalt bir hafta rahat bırak çiçekler kendine gelsin ve sonra şu çok sorunlu olan olgun yapraklarını buda dostum alacağın hasat ilk sefer için seni tatmin eder sonraki growda işine yarayacak o kadar sorun yaşadın ki bidahaki growda sen bile şaşıracaksın :)
Selam dostum, evet dediğin gibi nem makineleri kapanınca yapraklar coştu ve son boş sulamanın da etkisi olduğunu düşünüyorum.
Ama hemen tepki vermeleri çok çok tatmin etti beni umudumu korumama yardımcı oldu.
İnsanın bebeği oluveriyorlar bi an da :)
Her sulama da ya da gün aşırı özellikle kart ve ışık kesen yaprakları buduyorum.
Sonraki growumda şampiyon çıkmazsa o çadırdan, kendime çok kızarım o kesin!
Şaşırmaya şu sıralar o kadar ihtiyacım var ki kanka inşallah dediğin gibi olur
Dumanın bol olsun.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
İnşallah kanka herkes ilk growda birçok sorunla karşılaşıyor ama sonraki growlarda her yaptığın hata sana tecrübe olacak ben ilk growumda 6çiçekten 70-80 gr aldım ama şuan iki çiçeğim var hedefim 200gr inşallah, sanada bol hasatlar kankam

1-) numara Jack Herer
B4B5AFCF-AD8F-4B01-B285-087E746BE899.jpeg
~~~~~~~~~~~~~~
2-) numara Grand Daddy Purple
C207134C-71DA-4F8A-BBC9-FA24D72AEC8E.jpeg
~~~~~~~~~~~~~~~~~
3-) numara Big Bud
D767F8CB-3D40-4426-ABC3-6CCBC7AA6626.jpeg
———————————

ÇADIR GENEL DURUMU
EBD7249B-BEFC-4981-A05B-D6DBEAE0601E.jpeg

hafif budama yapıldı
Işık 7-8 cm yukarı çekildi
Araları açılamıyor ışık altına girmediği için
En kısa zaman da güçlü Grow ışık takviyesi olacak
Isı 28 nem 40
Dumanınız bol olsun.

Son düzenleme:

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Işıklar kapalı iken dereceyi düşürme şansın varsa 18c ye kadar düşürebilirsin çiçeklenme orta döneminde gece gündüz ışık farkı ne kadar fazla olursa sömek gelişimi okadar iyi olur kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
    S SuperKafa: ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** ****...