240 w altında 3 bitki olur mu ?

weirdo

Üye
selamlar kankalar tohumlar belki patlamaz diye 240 w qb altına 3 auto tohum atmıştım şansıma üçüde tatlı filizler oldu bu ışık üçünü hasata kadar götürür mü yoksa en zayıf görüneni köklemem gerekir mi ? 2 bitki ideal 240w için sanırım 3 bitkiyi zorlasam hasattan çok düşer mi yoksa 3. bitkiyle bir gene ortalama aynı kafaya mı çıkar cevaplarınızı bekliyorum

nasa

Doktor
selamlar kankalar tohumlar belki patlamaz diye 240 w qb altına 3 auto tohum atmıştım şansıma üçüde tatlı filizler oldu bu ışık üçünü hasata kadar götürür mü yoksa en zayıf görüneni köklemem gerekir mi ? 2 bitki ideal 240w için sanırım 3 bitkiyi zorlasam hasattan çok düşer mi yoksa 3. bitkiyle bir gene ortalama aynı kafaya mı çıkar cevaplarınızı bekliyorum
quantum boardsa olur kanka yapıştır gitsin

weirdo

Üye
quantum boardsa olur kanka yapıştır gitsin
aynen kanka qb lmh mi ne öyle bi modeli tam aklımda değil şimdi bir de bir sorum olucak havalandırma yapma şansım olmadı işten atıltım cepteki para gübreye nem makinesine falan gitti havalandırma olarak dolabı aralık bırakıyorum yaşadığım yerde havanın sıcaklığı ve nem oranı iyi sence grow sonuna götürür mü ilk grow için havalandırmasız koku sorunum yok

aynen kanka qb lmh mi ne öyle bi modeli tam aklımda değil şimdi bir de bir sorum olucak havalandırma yapma şansım olmadı işten atıltım cepteki para gübreye nem makinesine falan gitti havalandırma olarak dolabı aralık bırakıyorum yaşadığım yerde havanın sıcaklığı ve nem oranı iyi sence grow sonuna götürür mü ilk grow için havalandırmasız koku sorunum yok
çıkış fanı değil ama giriş fanı şart dostum küçük bi tane al https://www.elektromarketim.com/aircol-100-kt-banyo-mutfak-ve-tuvalet-kanal-tipi-aspiratoru giriş fanını ayarla içerdeki hava bi şekilde dışarıya çıkar

weirdo

Üye
aynısı bende var dostum çıkış fanım iyi ama giriş fanı olarak bunu kullanıyorum bez dolabım var 140-100-50 çok ses yapmıyor elektrikçiye git bağlat prize takarak çalıştırıyosun ama illaki biraz ses yapar

C

Canna

Guest
240 watt 3 (yani 1 bitki olsada cicege kadar götürür) bitkiyi cicege kadar götürür, sonra kirmizi isik takviye yapmazsan nohut kadar sömeklerin olur.

C

Canna

Guest
Dostum ben bütün hazir full spectumlara karsiyim %90 ni 1000 umol/s ppfd degerine göre üretilmis. Bize lazim olan cicekte 1500 umol/s gücünde isik, asagida gönderdigim linkleri oku, ondan sonra hala kendin isik konusuna karar vermezsen yazarim sana, ama hatirlat bana. Bu konulari eski nikimle ben yayinladim

• Like
Tepkiler: Ted

higthead

Jolly Green
Dostum alanın kaca kac. 60x60 dan kucuk ıse o aksıyel fanla havalandırma olur buyuk ıse olmaz dostum.Bitki gelişimi,ni düşürürsün yeterli hava sirkulesı olmadan.

Arkadaşlar yeni başlıcak arkadaşlara ürün veya ürünler önermeden önce , kullancağı alanı , kullanıcagı ısıgı veya ne gibi şeyler düşüğnüyor soralım o şekilde ürün ve ürünler önerelim. Mesela bu arakadaşımız gitii o dandik ucuz aksiyel fanı aldı,sonra geldi buraya alanım şukadar şukadar dedi ve o aksiyel fan o alanı kurtarmadı diyelim. Eee şimdi ne oldu arakdaş boşu boşuna o ürünü aldı kargosunu bekledi etti hadi maddiyi boşver zamanından gitii. Tekrar yeni ürün aldı etti bu şekilde olduğu yerde sayar.

ayteach

Müptezel
Ürün bakmadim bile, cünki biliyorum yetmezzzzz. cicekte yetmezzzzzzzzzzz
Sen simdi diyorsun ki 240 watt qb cicekte bir bitkiye bile yetmez. Icinde ir ve uv olan modelleri de mi yetmez bende 240 qb kullanıyorum gayette guzel yetiyor 2 bitkiye. Niye boyle soyledin ki simdi anlamadim. Anlatmak istedigim sey quantumda zaten ekstra kirmizi isik var ki

ya nasıl 240w qb 1 bitkiye bile yetmez nohut kadar sömekleri olur bilmeden yanlış bilgi vermeyin milletin vebaline giriyosunuz tavsiye vercem konuya yorum yapcam diye yapmayın ya ben 120w qb ile 100 gram bitki yaptım photo 3.5 ayda erken hasat etmeme ragmen nasıl nohut kadar sömek olucak 240w qb nin altında yapmayın gerçekten. 3 auto bitkiyi 240w qb coşturur dostum kafan rahat olsun ışık dagılımını güzel yap yeter

ya nasıl 240w qb 1 bitkiye bile yetmez nohut kadar sömekleri olur bilmeden yanlış bilgi vermeyin milletin vebaline giriyosunuz tavsiye vercem konuya yorum yapcam diye yapmayın ya ben 120w qb ile 100 gram bitki yaptım photo 3.5 ayda erken hasat etmeme ragmen nasıl nohut kadar sömek olucak 240w qb nin altında yapmayın gerçekten. 3 auto bitkiyi 240w qb coşturur dostum kafan rahat olsun ışık dagılımını güzel yap yeter
ayrıca eklemek isterimki ilk growumdu ve 3 lü biobizz seti ile yaptım o growu yanında sadece yarasa gübresi kullandım

Ted

Üye
dostum seninki photoymuş belki ordan kurtarmışsındır

matata

Yeni üye
Bende 2 tane 110w lik quantum var 80x80 kabinde 2taneye cok guzel bakiyor ama isigin boyutu 32cm kare. 3. yu koysam isigin biraz disinda kalicak az isik alir. Belki 3.nun tepesine ciceklenmede extra bi 50w cobled yada 50w torch koyarsan kurtarir.cobled koyarsan @Canna nin dedigi kirmizi isigida saglamis olursun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
    +1
  • NewGardener NewGardener:
  • universesingularity universesingularity:
    ** ** * ***** **** ** ***** ****** **** ******** ****** **** ***** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • istr istr:
    ***** ** hahahaha* *** ***** *** *** ** ***** ********* **** hahahaha****
    ** **** ****** ***** hahahaha
    +1
  • istr istr:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** hahahaha* ***** ******
    +2
    **** hahahaha *** ******** *******
    +3
  • istr istr:
    +1
  • D Dr.Organic:
    ******* *** ******** **** hahahaha ****** ******* ****** *** **** **** **** ****** **** ****** ****** ***** ******
  • istr istr:
    ***** ***** ********* *** ****** ***** ******** hahahaha***** ***** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** ***** ********** ***** ** ******** **
  • D Dr.Organic:
  • istr istr:
    * ***** ** *** ****** ********* ***** ** *** ***** ***** ********** ***** ** ******** **
    ****** ** **
  • D Dr.Organic:
    ****** * ** *** ********* *** ***** **** **** ******* hahahaha
  • istr istr:
    ***** * ***** ***** hahahaha ******* **
    universesingularity universesingularity: * ****** *** ***** ***** ******