2x Super Lemon Haze

pineappleexpress

Kıdemli Üye
bu arada ısıdan mı yoksa vantilatörün çok rüzgar üfürmesinden mi yada her ikisinin kombinasyonu mu bilmiyorum ama yapraklarda yırtılma ve delinmeler de devam ediyor bi süredir. dediğim gibi ;

Son düzenleme:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
bu arkadaşlar başta inatla boya gitti şimdi de gitmiyor :) gübresi mi az geliyor ışık mı yetmiyor nedir anlamadım ama ufacık kaldılar, milletin bitkisi bu kadar zamanda orman oluyor :) ben ne yapıyosam yapmayın beyler :D buraya gelmeyiin :D

şu grow tipsleri ve yaprakları budasam büyüme hızlanır mı acaba?

Son düzenleme:

thrasher

Kıdemli Üye
kankam ışık stresi olsa yapraklarda yukarıya kıvrılmalar olur eski yaprakları buda havalandırmanı güzel yap duvardan bitkiye vursun direk bitkiye vurma ışı mesafenı 60 70 arası tut içeriyi güzel havanlandırman lazım bide an revive al

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kankam ışık stresi olsa yapraklarda yukarıya kıvrılmalar olur eski yaprakları buda havalandırmanı güzel yap duvardan bitkiye vursun direk bitkiye vurma ışı mesafenı 60 70 arası tut içeriyi güzel havanlandırman lazım bide an revive al

kankam sağol tavsiyelerin için vaktini ayırdın :) ışık stresi değil de bazen buhar mak su kalmadıysa ışıktan dolayı 28 dereceye çıkıyo kabin. acaba o yaprakları kurutuyor da rüzgarla bir delinmeler yırtılmalar mı oluyor diye düşündüm. rüzgar teğet geçiyor şuan ama duvardan vurdurayım bir de dediğin gibi kankam.

son olarak ışık 55 cmdeydi 60'a çektim belki biraz ışığa yönelmek ister de uzar diye bi kaç gün önce ama 70e deniyim bir de o zaman.

an revive var ufakken stres yaşadığı zaman kullanmıştım. arada ışıklar kapandıktan sonra 0.5lt ye 0.5 ml olacak şekilde revive ile sprayliyorum. ama sulamalarda kullanmadım uzun zamandır. bir dahaki boş sulamada vereyim olmazsa.

tekrardan teşekkür ederim.

thrasher

Kıdemli Üye
kankam sağol tavsiyelerin için vaktini ayırdın :) ışık stresi değil de bazen buhar mak su kalmadıysa ışıktan dolayı 28 dereceye çıkıyo kabin. acaba o yaprakları kurutuyor da rüzgarla bir delinmeler yırtılmalar mı oluyor diye düşündüm. rüzgar teğet geçiyor şuan ama duvardan vurdurayım bir de dediğin gibi kankam.

son olarak ışık 55 cmdeydi 60'a çektim belki biraz ışığa yönelmek ister de uzar diye bi kaç gün önce ama 70e deniyim bir de o zaman.

an revive var ufakken stres yaşadığı zaman kullanmıştım. arada ışıklar kapandıktan sonra 0.5lt ye 0.5 ml olacak şekilde revive ile sprayliyorum. ama sulamalarda kullanmadım uzun zamandır. bir dahaki boş sulamada vereyim olmazsa.

tekrardan teşekkür ederim.
estağfurullah kankam umarım bol bol sömeklerin olur

Führer

Üye
Kanka @thrasher in dediğine katılıyorum, ışıkla alakalı en ufak bir şey göremedim. Ekstra olarak o kadar yorulmuş bitkiye ben lst yapmazdım şahsen kanka

Son düzenleme:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
72 (1).jpeg72 (2).jpeg72 (5).jpeg

çiçeklerden birinin yapraklarında ph dalgalanması (ki öyle bir hata yaşamadım), calmag eksikliği ve hatta bazı mikroların eksikliği gibi belirtiler var. beslemeyi yaptım 1.5 lt sulama ile bakalım taze yapraklar toparlarsa artık bu hafta bloom periyotuna geçicem artık ne olcaksa olsun. sıktı bitmeyen dertleri. büyüsünler derken mayıs gibi sıcak bi yada çiçeklenme ve hatta kurutma yapmaya çalışıcam bakalım daha orada nasıl çuvallıcaz..

pineappleexpress

Kıdemli Üye
78 (3).jpeg

son hali bu kadar oldu ancak. bloom evresine dün itibariyle geçtik artık. bakalım buradan sonra büyümesi veya dal kalınlaşması nasıl olacak. çok stres yaşamış bitkiler, umarım erkek çıkmaz :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye

evet bloom ilk haftanın ortasındayız. ilk bloom gübreleri ile sulamayı yaptım az önce 1.5Lt/saksı olmak üzere. altlardan yan dal veya yaprak budamalı mıyım acaba kararsızım.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
bloom 1. hafta tamamlandı 2. haftaya geçtik.

herhangi bir pistil oluşumu yok. çiçeklenme evresinde ilk 2 hafta aşırı uzama gözlemleniyor diyor herkes normalde. ancak bende öyle bir şey olmadı. belki uzun süre veg dönemde kaldığından veya bu dönemde yaşadığı ağır stresten olabilir.

ayrıyetten bu hafta kabin 2 kez 30 dereceleri, %30 nemi gördü. normalde ışık açıkken 20-26 derece sıcaklık ve %45-60 arası nem oluyor. dün sulama günüydü ancak karanlık evreye geçmişti eve geldiğimde. bu sabah ise yapraklar ölü gibi kendini salmıştı susuzluktan.

AN grow, micro, bloom, sensizhym, bud candy, rhino skin ve revive de katarak 2şer Lt suladım ve 1 saat sonra kendine geldi. sulama 6.1 pH, 22 derece sıcaklıkta, 600ppm su ile yapıldı. 4mL grow, 4mL micro, 4mL bloom, 2'şer mL yan besinlerden ekledim litre başına. nasıl 600ppm oluyor anlamadım. heralde alettew sıkıntı var. bu stres uzamayı veya çiçeklenmeyi ne kadar geciktirir görcez.. bir dahaki sulama calmag. sonra gübreli sulamaya yan besin olarak big bud da girecek. daha sonra nirvana ve b52 de takvime uygun ekleyerek devam.

dileğimiz kazasız belasız overdrive, flawless finish ve flush'ı da atlayıp bu macerayı daha fazla problem yaşamadan artık ne hasat gelirse tamamlamak :)

Son düzenleme:

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka ben açıkçası çok da bir şey yapamadım konu ile ilgili. ne sıcaklık vs dışarı atmak için daha güçlü bi çıkış fanı alabiliyordum, ne de başka bir ışık. içeri hava veren bir fan var zaten. 2 vantilatör, 2 nem makinesi var. bunlara rağmen sıcaklık nem makinelerinden biri durduğu an 28lere çıkıyordu, cobledim ve çıkış fanı sağolsun. muhtemelen sıcaklık+ rüzgar etkisiydi. o sıra havalar bi ısındı, sıcak yaptı. havalar soğuyunca yeni gelen yapraklarda yırtılma olmadı bir daha. kabinin bulunduğu odada balkon kapısı sürekli açık. oda 12-18 derece arası falan oluyor aşağı yukarı. bu durumda da kabin 22-24 derece arası kalıyor nem %50-55 iken. yani bu şartlarda yırtılmam olmadı. sıcaklığa dikkat. muhtemelen yapraklar kuruyor ve rüzgarla falan parçalanmaya başlıyor ufak ufak.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka bu yavrular çok uzun veg dönemde kaldı, o yüzden grow, micro, bloom 4'er mL veriyorum. başlarda 1er mL ile başlayıp artırdım veg in sonlarına doğru 4'er mL e çıkardım. yan besinleri de 1'er mL ile başladım şuan 2'şer mL veriyorum. bu değerler hep litre başına tabi. veg boyunca 2 sulamada bir boş suladım. şuanda da 2-3 sulamada bir calmag ile boş geçiyo gibi oluyorum.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
Çiçeklenme döneminde grow gübresini azaltarak 3 haftanın sonunda grow ve cal mag gübresini kesmemiz lazım.Doğrumu?
valla AN çizelgesinde grow gübresini azaltmıyor. ben ilk 3 hafta tam verdim. 1-2 hafta 3, sonra 2,1 diye sona doğru azaltırım iyice diye düşünüyorum.

calmag'i kesmiyoruz kanka. seyreltiyoruz sıklığı. zaten normalde ihtiyaca göre gözlemleyerek vermek gerekiyor ama ben boş sulamada veriyorum calmag, göze alamıyorum eksik muhabbetini. bloom dönemde bitkinin fosfor ve kalsiyum ihtiyacı oldukça artıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********