2x Super Lemon Haze

pineappleexpress

Kıdemli Üye

toprak kurumadı. iki saksıya da birere fan koydum kuruması hızlansın diye. kuruyunca 10ar lt flawless'lı su ile başlıyorum flush'a inş. 6-8 saat sonrasında 20'şer lt duş ve sonra 5'er lt ya ph ayarlı temiz su, yada keçiboynuzlu daha ona karar veremedim. hatta trikom arttırdığı söyleniyor, buz da eklesem mi suya diye düşünmedim değil. ona da karar veremedim daha.

bu işlemi 2 kez yapmayı planlıyorum. sondaki 5'er lt suyu birinde boş birinde keçiboynuzlu olarak vermeyi düşünüyorum. ama hangisinde keçiboynuzlu hangisinde sade daha mantıklı olur bilemedim. trikomların durumuna göre ppm yeterince düşükse tek seferde de bırakabilirim ama temizlendiğinden emin olmak için tercihim 2.

karanlık evresiyle falan filan son 1 hafta - 10 gün hayırlısıyla. sonrasında 1 hafta kadar kurutma olur diye tahmin ediyorum. ufak ufak hasat ne gelecek meraklanmaya başladım :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
şu ana kadar 2 kere overdrive ile sulayabildim. 1 kez daha overdrive veya bloombastic ile sulamayı planlıyordum aslında ama trikomlar şüpheye düşürdü. hala içimde bu ufak öyle yapasım var ama gecikirim çok amerli bi sigara olur diye çekiniyorum.

(1 hafta kadar flush göz önünde bulundurularak) bu konuda herkesin görüşünü duymak isterim arkadaşlar :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye

pineappleexpress

Kıdemli Üye

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka ilk hasatı 1 aya alcam senin baya iyi gözüküyor sömekler dolgun mu dolgunsa son zamanlarda mi artıyor yogunluk . bide bu yakın çekimi neyle yaptın.
kanka benim de ilk grow olduğu için, sömekler dolgun mu olayının farkını anlayamıyorum, ama bana göre şişkin. overdrivedan sonra güzel şişti ve trikom patladı bence. yada zamanlama denk geldi, tecrübe ile öğreneceğim inş bir sonraki seferlerde bunun farkını. o yüzden biraz bi kere daha over vermeye taktım kafayı :D bi daha versem bidaha şişer mi diye :D

ama sorunu cevaplayacak olursam, son 1-2 hafta iyice şiştiğini söyleyen baya günlük gördüm. benimkiler daha şişer mi bilmiyorum..

kanka yakın çekimi microcase'in beyaz telefon aparatı ile yaptım. 55 tl olarak e-alışveriş sitelerinde bulabilirsin.

pineappleexpress

Kıdemli Üye
5'er Lt AN Flawless Finish ile yavaş yavaş suladım. 6 saat kadar sonra bebekleri duşa sokup bi 5'er-10'ar dakika yıkamayı planlıyorum. sonrasında da 10'ar Lt ph ayarlı keçi boynuzu özlü su ile sulayacağım. akşam gelişmeleri bildiririm :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
işlem tamamlandı. emdire emdire bolca su akıttım duşta. en son alttan akan su 250 ppm kadardı iki saksıda da. ph'ları da 6.8'di. sonrasında birini 6.35ph, diğerini 6.20 ph 10'ar lt keçiboynuzu özlü su ile suladım. bakalım toprak kuruyana kadar ne kadar sararma olacak yapraklarda, trikomlar nasıl değişecek :)

Ü

Üye silindi 20072

Guest
işlem tamamlandı. emdire emdire bolca su akıttım duşta. en son alttan akan su 250 ppm kadardı iki saksıda da. ph'ları da 6.8'di. sonrasında birini 6.35ph, diğerini 6.20 ph 10'ar lt keçiboynuzu özlü su ile suladım. bakalım toprak kuruyana kadar ne kadar sararma olacak yapraklarda, trikomlar nasıl değişecek :)
Takipteyiz kanka ellerine sağlık :)

pineappleexpress

Kıdemli Üye
evet toprak yarına kurur gibi. 1 kez daha aynı ritüeli uygulasam mı yoksa kessem mi bilemedim. çünkü yapraklarda çok bi değişiklik olmadı. biri 2-3 tane döktü, 2 tane de sararttı, diğeri 3-4 tane döktü ama kalanlar çok fazla ve yemyeşil. trikomlarda ise amberleşme göremedim.

muttymutty

Yeni üye
kanka inanmicaksin ayni zamanda ayni bitkiyi ekmisiz keske postu daha once gorseydim baya fikir alisverisi yapardik kisaca bende anlatayim sonucta ayni asamalardayiz. bnmde ilk growum ve bende baya bi sorun yasadim fazla sulama ve 18 derecenin altinda 1 hafta gecirdiler veg dönemi berbat gecti bende brz ümitsizlige kapilip daha kizlar küçücükken çiçege soktum. son cümleyi yazarken kendimi 13 yasinda kizini evlendiren bi baba gibi hissettim :( ne büyük bi hata yaptigimi da snnkileri görünce anladim sen 81. gün cicege sokmussun ben 60. gun soktum o aradaki 20 gün sabirsizligim bana pahaliya mal olmus bnmkiler baya kuçuk kaldilar gibi yarin foto atarim. bu arada sen kestin mi kanka

Maşallah bro , keske bnm 3 tane slh bu aşamada olsa :D 15.gündeler suan tavsiyelerin benim için önemli saksım 15 L an serisi gübreler mevcut neler önerirsin

pineappleexpress

Kıdemli Üye
kanka inanmicaksin ayni zamanda ayni bitkiyi ekmisiz keske postu daha once gorseydim baya fikir alisverisi yapardik kisaca bende anlatayim sonucta ayni asamalardayiz. bnmde ilk growum ve bende baya bi sorun yasadim fazla sulama ve 18 derecenin altinda 1 hafta gecirdiler veg dönemi berbat gecti bende brz ümitsizlige kapilip daha kizlar küçücükken çiçege soktum. son cümleyi yazarken kendimi 13 yasinda kizini evlendiren bi baba gibi hissettim :( ne büyük bi hata yaptigimi da snnkileri görünce anladim sen 81. gün cicege sokmussun ben 60. gun soktum o aradaki 20 gün sabirsizligim bana pahaliya mal olmus bnmkiler baya kuçuk kaldilar gibi yarin foto atarim. bu arada sen kestin mi kanka
kanka ben 72-73 günde falan çiçeğe aldım diye hatırlıyorum. kesmedim kanka dün yine aynı ritüel ile flush attım. kuruyunca hazır gibi olursa karanlığa alırım 2 gün, sonra da keserim.

olsun boyu değil işlevi :) hiç öyle kötü hissetmeye gerek yok kankam tecrübe ediniyoruz sonuçta. ilk growda kusursuz yapmak mümkün değildir zaten.

sen at fotoları bakarız birlikte yorumlarız kankam.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Melodirdy:
    ***** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ****** ********* ***** ********** hahahaha******* ********** ******* *** hahahaha**
  • M Melodirdy:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha ****** *** ** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ********* ** hahahaha ***** *** ******** ****** hahahaha*** ** ****** ******** ***** ********** ****** ******* ***** ***** ******* **** hahahaha****** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha *** **** ********** ******
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** ****** ****** ***** ***** ** ****** **** ******* hahahaha* hahahaha *** **** ********** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** *** hahahaha***** hahahaha* ****** ****** *** *** **** hahahaha********* ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** * ******** ****** ****** ******** ********* hahahaha*** ******
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ****** ******* **** ******* ********* *** hahahaha**** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**
  • T terbiyeligunahkar:
  • the imam the imam:
    *** ******* *** ** ******* ***** ******** ****** *** ********* ******** ********* ****** hahahaha ******* *********
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ***** ** hahahaha*** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ****** hahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    TabldotLife TabldotLife: ** ********