60wat torch ampul ile yetiştirme yapılırımı

mustafa65

Yeni üye
Bende torch ampulle yapıyorum kanka , 123,63,100 Kabinim , 12.5 lt 8 adet saksı var , 6 adet toch var 3 sarı 3 beyaz , şuan gayet güzel gidiyor gunlugumde de bakabilirsin . 3 yıldır bu şekilde ilerliyorum .
Kankam 4 adet bitkim var 60 Watt 8 adet torch aldım 4 sarı 4 beyaz yeterlimi sence vede tohumu attıktan sonra filiz döneminde ne kadar yakmam lazım yardımcı olurmusun

MarijaneyTR

Doktor
Kankam 4 adet bitkim var 60 Watt 8 adet torch aldım 4 sarı 4 beyaz yeterlimi sence vede tohumu attıktan sonra filiz döneminde ne kadar yakmam lazım yardımcı olurmusun
Bana göre yeterli kanka , fazla bile , filizlenme döneminde bir adet beyazın altında filizlendir, 1 haftalık olunca , kızlar 1 adet beyaz ampulün altında , büyük saksilara al , saksılara transfer ettikten sonra hepsinin üzerinde bir adet beyaz ampul yansın , 1 ay bu şekilde devam et 4 ampulle , ciceklenmeye girmeye 1 hafta kala sarılarıda ekle toplam 8 adet ampulle muhteşem bitkilerin olacaktır .

Işık mesafesi

İlk hafta 25.30 cm
Büyük saksılara aldıktan sonra 45.50 cm
Gelişim dönemi , 55.60 cm
Çiçeklenme döneminde bitkinin kafasından 10 cm yukarıda duracak ampül.
kanka peki 10 cm mesafeden ısıyı nasıl dağıtabilirim bitkiye zarar vermeden, sıcaklık daha 27-28 üstüne çıkmadı ama henüz bu kadar yakına almadım ışıkları

MarijaneyTR

Doktor
kanka peki 10 cm mesafeden ısıyı nasıl dağıtabilirim bitkiye zarar vermeden, sıcaklık daha 27-28 üstüne çıkmadı ama henüz bu kadar yakına almadım ışıkları
Çiçeklenme dönemine kadar , havalar - eksilere düşer kanka . Ben şimdiden 10 cm den veriyorum ciceklenmede bitkilerim .

Buradan mantık yürütebilirsin bugün paylaştım

fsho70

Yeni üye
Birde knk 4 tane beyaz 4 tane sarı aldım 80x80 160 kabinde 4 bitki bakacam şimdi sorun şöyle 4 beyazı tohumdan çiçeklenme kadar ilk 4 beyazı yakacam sonra someklenirken de diğer 4 sarıyı takip 8 ini birden mi yakacam

VendettaX

Ordinaryüs
1 beyaz yak fide dönemi ilk hafta sonra veg 2 3 4 beyaz arttırarak yak çiçeğe gitince sarıları ekle 4 beyaz 4 Günışığı yansın çiçeklenme in 4 haftasına doğru hepsini sarı yak kanka tavsiyem.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L letheriver:
    ******** ******* ****** ******** * **** ******* ********** ******* ***** ***
  • ThomasShelby ThomasShelby:
  • A alico1907:
    **** ********** ** ****** ***** **** ********** ******** *** ********* ********* ******* **** **** ***** ***** *** **** ********** *** * ******* ***** ********** ********** ** **** ** ********* ***** ** ***** ****** ******** ***** ******* *****
  • L letheriver:
    **** ****** *** ** * ***** *** ***** **** ***** ** ***** **** ******** **** **** *****
    *** *** **** hahahaha ***** *** ***** ***** ** *** **** * **** ***
  • L letheriver:
    ******* **** hahahaha*
    ***** * * **** ** **** **** ***** ** ******** ****** *** ** * ***** *** ***** **** *****
    ***** hahahaha ********** *** ***** ********* *******
  • G Groww1010:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • L letheriver:
    ***** **** ****** ******** *** ******* **** *** ***** ***** *** ********* ******* *** * ******* ******** ***** ***** **** **** ******* *** ******* ** ***** ****** ** ********** hahahaha*** *** ******** *** ** *** ******* ********
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha ********* ***** ********* ********** **
  • M majeste:
    ** ****** hahahaha ******* ****** ********
  • M majeste:
  • L letheriver:
    ******** ******* *** **** ***** ******** *** **** ****** hahahaha ******* ****** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ***** ********* **** ** ******** *** ***** hahahaha* ****
  • M majeste:
    ** ******* hahahaha**** ******* *** **** ***** ******** *** **
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    *** ******* ** **** ******* hahahaha* ***** ******
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    **** ******* ******* ********** ******** hahahaha*** * ******* ****** *** * * **** * * ****** ******* ******* ***** ***** ****** ********** *** ****** hahahaha** **** ******* **** ** ******** ******
  • L lityum:
    ****** **** ******** ********** ******* ****** **** ****** *** ******* ********** ********* *******
  • L lityum:
    ******** ***** ****** ********** ***** ******** ******* ***** **
    L lityum: ******** ***** ****** ********** ***** ******** ******* ***** **