Ak48 İlk heyecan GROW :)

higthead

Jolly Green
yok hayır bıldıgımız bag bahce ipi. bıtkı buyudukce somek dalların orta hızasından ıp gecırıp hemen saksıyı ınce delık acıcaksın ıpı oraya baglayıp hafıf gerdırceksın ıpı saga sola acıcaksın dalları. daha ufak senınkıler daha degıl=)

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dostum slmlar , birr kaç yabancı forumda okuduğuma göre, led lerini 30. gün sonra dimeri %50 açık iken %70 lere yükseltmişler , bizim forumda ise fazla ışığın kızları strese soktuğunu okuyorum yine benim beyin yandı :)
Birde kızlarda eğitim zorlu geçiyor, yapraklar birbirinin içine girmeye başladı biraz karıştı . bir kaç gün bağlı olan bağlantıları açsam kendine geldikten sonra yeniden lst eğitimine geçsem olur mu ?

higthead

Jolly Green
Dostum bıtkı fılız ıken az ısıga ıhtıyac duyar bıtkı gelıstıkce ısık mıktarını donemıne gore arttırırsın. Kacıncı gundeyız ve bıtkının fotolarını vs paylaş. Eğitimi aynen salabılırsın 1 gün sal bıraz boya gıder ertesı gun tekrar baglayabılırsın. egıtımı cok ıyı ver dostum.

Bu konudakı arkadasın paylaştıgı gunluk tarzında yazmak ıstersen daha guzel ılerlenır.

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dostum 31. gündeyiz :) Birde karbon filitreyi ne zaman setup eklemem gerekiyor ?

IMG-0076.jpg

IMG-0077.jpg

IMG-0078.jpg

IMG-0080.jpg

IMG-0081.jpg

casperalive

Kıdemli Üye
Dostum bıtkı fılız ıken az ısıga ıhtıyac duyar bıtkı gelıstıkce ısık mıktarını donemıne gore arttırırsın. Kacıncı gundeyız ve bıtkının fotolarını vs paylaş. Eğitimi aynen salabılırsın 1 gün sal bıraz boya gıder ertesı gun tekrar baglayabılırsın. egıtımı cok ıyı ver dostum.

Bu konudakı arkadasın paylaştıgı gunluk tarzında yazmak ıstersen daha guzel ılerlenır.

bu arkadaşıda takip ediyorum ama bu şekilde bilgi benim için zor olacak,çok fazla vaktim yok. benim üstadım sen olduğun için senin engin bilgilerinle devam edeceğim :) Ama bu yardımlarının karşılığında bende sana güzellik yapmak isterim.

higthead

Jolly Green
bu arkadaşıda takip ediyorum ama bu şekilde bilgi benim için zor olacak,çok fazla vaktim yok. benim üstadım sen olduğun için senin engin bilgilerinle devam edeceğim :) Ama bu yardımlarının karşılığında bende sana güzellik yapmak isterim.

dostum resımler acılmıyor. Tamam herzaman destek sonsuz bılgı paylasımı oky ama elbecerını ılerlet hersey sende bıtıyor. Senın guzellıgın dusunmen yeter. Hadı su kızlara guzel bak=)

casperalive

Kıdemli Üye
dostum resımler acılmıyor. Tamam herzaman destek sonsuz bılgı paylasımı oky ama elbecerını ılerlet hersey sende bıtıyor. Senın guzellıgın dusunmen yeter. Hadı su kızlara guzel bak=)

dostum birde kabinden bazen efsane kokular geliyor ama zaman ,zaman :) Karbon filitreyi aktif hale getiriyim mi ?

higthead

Jolly Green
ılk 2-3 foto bıraz sıkısık gıbı somek dallarının uzaması lazım veg donemı senn elınde ıstedıgın gıbı egıtım ver. sulama mıktarın ne ama arttırman lazım toprak cok kuru.

casperalive

Kıdemli Üye
ılk 2-3 foto bıraz sıkısık gıbı somek dallarının uzaması lazım veg donemı senn elınde ıstedıgın gıbı egıtım ver. sulama mıktarın ne ama arttırman lazım toprak cok kuru.
dostum önceki gün 1lt saksı başına verdim gübreler ile 2ml biogrow-2ml bioheaven- 2mlacti vera ekleyip ph de 6.1 ellim ile kökü kontrol ettiğimde hala nemli idi toprak

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dostum 40. gün kabin sıcaklığı ortalama 25 ile 27 derece nem oranını asla %70 altına düşürmüyorum ama 2 kızın en alt bölgesinden çılgınlar gibi çicekler açmaya başladı resimlerde gördüğün gibi :) perşembe günü ışıklar kapanmadan önce 1.lt ye BioGroow 2ml -Bio Heaven 2ml - Acti Vera 2ml suyuda 6.5 ayarladıktan sonra 1.5lt sulama yapıldı.

@higthead dostum yakın çekim video yaptım 2 kızın dipleri böyle çicekler ile doldu !

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Maşallah çok iyiler. biraz yaprakları alabılırsın kapatan. 40. gundesın. onndeki sulama ne zaman???? ona gore 12-12 ye alalım artık. bu 40. gün yaprakları slm verdıgındenmı sayıyorsun? Nemi 60-65 lere cekebılırsın. bıraz sıcaklık artar. Klıma vs varsa sorun yok tabı.

Gözden kaçmış bildirim ksuurabklma=))

casperalive

Kıdemli Üye
Maşallah çok iyiler. biraz yaprakları alabılırsın kapatan. 40. gundesın. onndeki sulama ne zaman???? ona gore 12-12 ye alalım artık. bu 40. gün yaprakları slm verdıgındenmı sayıyorsun? Nemi 60-65 lere cekebılırsın. bıraz sıcaklık artar. Klıma vs varsa sorun yok tabı.

Gözden kaçmış bildirim ksuurabklma=))
bugün sulama yaptım.topraktan kafayı çıkardığı andan itibaren saydım dostum :)

higthead

Jolly Green
Sulamanı arttır 40.gundesin 1.5 lt nedemek=)) cık abı artık lt yukselt saksın 20lt alttan tam akması ıcın 4-4.50lt sulama olması lazım tabı sen dırek 4 lt sulama 500ml veya 750ml artırarak gıtç alttan su akıt topragı tam ıslat onndekı sulama.

casperalive

Kıdemli Üye
Sulamanı arttır 40.gundesin 1.5 lt nedemek=)) cık abı artık lt yukselt saksın 20lt alttan tam akması ıcın 4-4.50lt sulama olması lazım tabı sen dırek 4 lt sulama 500ml veya 750ml artırarak gıtç alttan su akıt topragı tam ıslat onndekı sulama.
boş sulama yapmoıyorum dimi dostum, takvimde ki gübrelere devam ediyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    F Firstgrow0: **