Ak48 İlk heyecan GROW :)

higthead

Jolly Green
Onündeki sulama günü tekrar foto paylaş duruma göre 12-12 ye alalım. Bua arada kızları cok zedeliyorsun yawas nazıkce egıtım ver dokun=))).

Tam sulamaya gecmen lazım gecınce zaten toprak oturucak cokucek toprak eklersın yoksa bu sekıl dewam.

higthead

Jolly Green
Aynen dewam bıobızz organık oldugu ıcın tuzlanma vs oyle kolay kolay olmaz. Sulamanı arttır onndekı sulama 2.5 lt cık. Sonra 3 lt cık sonra 3.5 lt sonra 4 lt.

casperalive

Kıdemli Üye
Onündeki sulama günü tekrar foto paylaş duruma göre 12-12 ye alalım. Bua arada kızları cok zedeliyorsun yawas nazıkce egıtım ver dokun=))).

Tam sulamaya gecmen lazım gecınce zaten toprak oturucak cokucek toprak eklersın yoksa bu sekıl dewam.
tamam dostum maksimum 3 güne kuruyor toprak walla kızlara çok nazik davranıyorum ama hastalığımdan ötürü bazen ellerim titriyor o arada yaprak uçlarını vs kopma oluyor ama sonra onlardan çok özür diliyorum :) elimde yarım paket daha aynı topraktan var. olmadı ekleme yapar yada yeniden alırım sorun değil.

higthead

Jolly Green
tamam dostum maksimum 3 güne kuruyor toprak walla kızlara çok nazik davranıyorum ama hastalığımdan ötürü bazen ellerim titriyor o arada yaprak uçlarını vs kopma oluyor ama sonra onlardan çok özür diliyorum :) elimde yarım paket daha aynı topraktan var. olmadı ekleme yapar yada yeniden alırım sorun değil.

Bosuna alma elındekını kullanırsın. Çok çökerse anca ozaman alırsın. Çok cokmesının nedenı senın ılk basta saksıya topragı nasıl koydugunla alakalı.

aynen öyle yapacağım dostum. o video da görülen içerden gelen ufak çiçeklerde sorun yok değil mi ?

Onları cıcegın 3. haftası alıcaz. En altta kalan somek dallarını vceya somekcıklerı kesıp atıcaz. Fanları falan buduyacaz.

Sen bı ara genel foto at hem boydan bakım hem ustten fotola hemde saksıdakı toprak hızasına bakalım. Egıtımı verdıkten sonra bıtkının tam ustunden tepeleme bak golge kalan yerler varsa acarsın kontrolu boyle sagla.

casperalive

Kıdemli Üye
Bosuna alma elındekını kullanırsın. Çok çökerse anca ozaman alırsın. Çok cokmesının nedenı senın ılk basta saksıya topragı nasıl koydugunla alakalı.

Onları cıcegın 3. haftası alıcaz. En altta kalan somek dallarını vceya somekcıklerı kesıp atıcaz. Fanları falan buduyacaz.

Sen bı ara genel foto at hem boydan bakım hem ustten fotola hemde saksıdakı toprak hızasına bakalım. Egıtımı verdıkten sonra bıtkının tam ustunden tepeleme bak golge kalan yerler varsa acarsın kontrolu boyle sagla.
Tamam dostum söylediklerinin hepsini yapıp bilgi paylaşacağım .

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dostum hepsinin bağını cözüp topraktan tepeye kadar 24cm "ceo 2" ise 30 cm :) hepsine aynı miktarda su ve gübre veriyorum. senin söylediğin gibi 3 gün sonra 1.5tl den 2.5lt çıkacağım yavaş yavaş 1lt artıracağım. bir sonraki sulama öncesi için yeniden resim paylaşırım seninle ama büyük ihtimalle akşam 22:00 dan sonra olur çünkü geceler sabaha kadar elektrik indirimli :)

Led mesafesi 65cm %60 açıklar. mesafe ve dimer oranı iyimidir ?

Gübreler ise LT Başına Bio Grow 2ml - Bio Bloom 1ml - Bio Heaven 2m - Alc-A-Mic 1ml - Activera 2ml - Top Max 1 ml vereceğim değil mi?

2 tane damacanayı 3 gün boyunca balkonda bekletiyorum ve ekstra olarak akvaryum pompası alıp içeriğinin oksijen değerini yükseltsem nasıl olur linkte bir örnek var dostum :)

kısa bir video : https://streamable.com/ypu3pf

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
1- Işığı 60cm indir. 3-5 saate Yapraklar pençe yapmaz ise 5cm daha ındır. dimmer kalabılır
2- Eğitim ilkine göre idare eder ellerine sağlık ama ana dalının yanlarından cıkan somek dallarına ısık gelmesını ayarla.
3- Gubreleme için en son bos sulama ne zaman yaptık? (en onemlı soru=) )
4- Damacanayı balkonda beklettiğinde sıcak olmuyormu balkonda içeri serin bir yerde beklet derim sularını.
5-Takvımde bıogrow ılk bloom ıllk 2 hafta her sulama bloom 1-2 haftada yazan ml lerı ver. 3. hafta bıogrow lt ye 1.5ml düş. bloom aynı 2ml
4.hafta dan sonra her sulama bıogrow takvımın tyarısı mesela 5.hafta bıogrow her sulama yazan ml yarısını ver mesela 4ml yazıyor sen onndekı sulama 2ml koy sonrakı sulama 2ml koy zaten haftada 2 sulamamız oldugu ıcın haftalık verdıgımız tamamlanıyor. Growları yarıya dusuruyorsun. bloom dewam. Zaten o zaman geldıgımızde yıne detaylı konsuruz hatrlatırsın bana.

Bu arada 12-12 ye ne zaman alalım? Fazla veg donemını uzun tutma 20lt saksıda kokler karısmasın.Senın ıcın evet guzel gelıstıler dıyorsan 12-12 ye alalım. boylarına bakama 2katı olucaklar bıtkı en hızlı bloom donemınde strech yanı esneme yapar 12-12 ye aldıgımızdan ıtıbaren bloom 3.haftaya kadar manyak gıbı uzucak dalları ıple acıcaz ozaman.

Biobizz cocomix liight mix2.jpg

casperalive

Kıdemli Üye
1- Işığı 60cm indir. 3-5 saate Yapraklar pençe yapmaz ise 5cm daha ındır. dimmer kalabılır
2- Eğitim ilkine göre idare eder ellerine sağlık ama ana dalının yanlarından cıkan somek dallarına ısık gelmesını ayarla.
3- Gubreleme için en son bos sulama ne zaman yaptık? (en onemlı soru=) )
4- Damacanayı balkonda beklettiğinde sıcak olmuyormu balkonda içeri serin bir yerde beklet derim sularını.
5-Takvımde bıogrow ılk bloom ıllk 2 hafta her sulama bloom 1-2 haftada yazan ml lerı ver. 3. hafta bıogrow lt ye 1.5ml düş. bloom aynı 2ml
4.hafta dan sonra her sulama bıogrow takvımın tyarısı mesela 5.hafta bıogrow her sulama yazan ml yarısını ver mesela 4ml yazıyor sen onndekı sulama 2ml koy sonrakı sulama 2ml koy zaten haftada 2 sulamamız oldugu ıcın haftalık verdıgımız tamamlanıyor. Growları yarıya dusuruyorsun. bloom dewam. Zaten o zaman geldıgımızde yıne detaylı konsuruz hatrlatırsın bana.

Bu arada 12-12 ye ne zaman alalım? Fazla veg donemını uzun tutma 20lt saksıda kokler karısmasın.Senın ıcın evet guzel gelıstıler dıyorsan 12-12 ye alalım. boylarına bakama 2katı olucaklar bıtkı en hızlı bloom donemınde strech yanı esneme yapar 12-12 ye aldıgımızdan ıtıbaren bloom 3.haftaya kadar manyak gıbı uzucak dalları ıple acıcaz ozaman.

Ekli dosyayı görüntüle 14689

@higthead dostum
1-led'i söylediğin gibi hemen yapıyorum.
2-eğitim için söylediklerini dikkate alıyorum.
3-hiç boş sulama yapmadım hep gübreli verdim :)
4-balkonum baya serin ama içeriye alıyorum hemen :)
5-gübreleme işini verdiğin receteye uyuyorum

12-12 alma işini bugün başlatabiliriz aslında ama şuan benim 18-6 yı şöyle kullanıyordum : akşam 23:00 da ledi açıyor ,gündüz 17:00 da kapatıyordum bu döngü içerisinde o zaman şuan led'i kapatıp şimdi. gece yeniden açsam bir sorun olur mu ?
akşam 22:00 da ledi açıp sabah 10:00 kapasam hemen ucuz elektirk kullanmış olurum :)

bu takvim vardı bende de :)

Biobizzz.jpg

higthead

Jolly Green
@higthead bir yerde okumuştum; saat dimini değiştirmeden önce 24 saat karanlıkta bırakın yazıyordu ne kadar doğru dostum ?

Dogru 12-12 oncesı 24 saat karanlık vermemızın sebebı bıtkının ısık zamanını resetlememiz ve çiçeğe hızlıca sorunsuz girmesi için. 24 saat vermedende çiçeğe geçer ama süre uzayabiliyor bitkinin 12-12 ye adaptesi vs. 24 saat veririsin karanlık sonra 12-12 devam. 12-12 de kabınde hıc bır sekılde ısık olmasın nem makınasının ısıgı vsvsvs yanıyorsa elektrk bant ıle kapat gerısı sorun yok bıldıgın.

casperalive

Kıdemli Üye
Dogru 12-12 oncesı 24 saat karanlık vermemızın sebebı bıtkının ısık zamanını resetlememiz ve çiçeğe hızlıca sorunsuz girmesi için. 24 saat vermedende çiçeğe geçer ama süre uzayabiliyor bitkinin 12-12 ye adaptesi vs. 24 saat veririsin karanlık sonra 12-12 devam. 12-12 de kabınde hıc bır sekılde ısık olmasın nem makınasının ısıgı vsvsvs yanıyorsa elektrk bant ıle kapat gerısı sorun yok bıldıgın.
@higthead tamamdır Dostum

higthead

Jolly Green
Saati tutturmak için diyorsan sorun yok. şöyle de yapabilirsin 6 saat ısıgın kapalı ya saatı tuturmak ıcın 3-4 saate kapatabılırsın. hem 29 degılde ornek 25 saat kapatmıs olursun.

casperalive

Kıdemli Üye
@higthead dün itibariyle 12-12 ye geçiş yaptım, bu akşamda 22:00 kızları uyandıracağım :)
Sulama zamanı bu akşam : Grow 2ml- blom 1ml- heaven 1ml - Alg A mic 1ml ve Topmax 1ml lt başına karıştırıp , saksı başına 2,5lt sulama yapacağım .
bugüne kadar hiç boş sulama yapmadım! bu bir sorun olur mu ?

higthead

Jolly Green
Sorun olmaz Sulamanı yapmadıysan boş sulama yapabılırsın alttan 1 lt lt falan akıtarak sulamanıda yaptıysan önndeki sulama boş keçili yaparsın.

casperalive

Kıdemli Üye
Sorun olmaz Sulamanı yapmadıysan boş sulama yapabılırsın alttan 1 lt lt falan akıtarak sulamanıda yaptıysan önndeki sulama boş keçili yaparsın.
@higthead dostum daha yapmadım sulama çünkü hala nem var toprağın içerisinde muhtemelen yarın sulama yapacağım. boş sulama yapıyım alttan 1lt olacak şekilde peki bu boş sulama ph yine ayarlamam gerekerir mi ? yoksa musluk suyu idealmidir ?

birde keçi boynuzu pekmezini ne kadar kullanmanlıyım bazı yazılarda 5lt suya bir yemek kaşığı söyleniyor. bunu ne şekilde yapmalıyım ? sulama miktarım 2.5lt olacak yarın

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum soguk sıkım organık kecıboynuzu pekmezını eczaneden hünnap marka alabılırsın basarılıdır. Boş sulamanda lt ye 1 tatlı kaşığı ekle ph ayarla ve sulamanı yap. Unutma sulamalar ph ayarlanmadan verilmez. Bitkinin en güzel besini alabilcegi ph aralığı 6.1 - 6.5 tir.
Şuan yapıcagın boş sulama topragı ılk defa tam ıslatıcak onn için yavaşça ve sulama lt yükselt. 2.5lt ile alttan akması imkansız.

casperalive

Kıdemli Üye
Dostum soguk sıkım organık kecıboynuzu pekmezını eczaneden hünnap marka alabılırsın basarılıdır. Boş sulamanda lt ye 1 tatlı kaşığı ekle ph ayarla ve sulamanı yap. Unutma sulamalar ph ayarlanmadan verilmez. Bitkinin en güzel besini alabilcegi ph aralığı 6.1 - 6.5 tir.
Şuan yapıcagın boş sulama topragı ılk defa tam ıslatıcak onn için yavaşça ve sulama lt yükselt. 2.5lt ile alttan akması imkansız.
Tamamdır dostum şimdi eczaneden alıyorum ürünü,her zaman ph ayarlı sulama yapıyorum. sulama yapar iken 2lt petin ağzına delikler açtım inceden inceye sulama yapıyorum herzaman. boş sulama ile pekmezi karıştırıp yapıyorum. toprak 3 güne kuruduktan sonra gübreli veriyorum ayrıca 2.5lt sulamayı 3lt çıkarıyorum.
boş sulamayı ne sıklıkla yapmalıyım ? 1 boş (keçiboynuzlu su) 1 gübreli iyimidir ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******** ******* ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** *** ***** ***** ********* ******** ***** ********** ********* ****** ******** ***** ********** hahahaha ** ** ******** ******* ******** ****** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • Night owl Night owl:
    **** ******* **** **** ** ***** *** **
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ******** **** ******* ***** ******* ********* **** **** ** *** hahahaha**** ******* ******* *** *****
  • M merto1835:
    hahahaha ****** ******** ** ****** ******
  • Mordecai Mordecai:
  • kkush kkush:
    ***** ****** *** ******* **
    +1
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    * ****** ********** ***** * ***** **** ****** **** ******* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ***** ***** ****** *** ******* **
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** ****** *** ****** **
    +1
  • kkush kkush:
    ***** ******** ***** ** ** ******** ****** hahahaha
  • M merto1835:
    hahahaha** *** * ****** ********** ***** * ***** **** ****** **** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* ****** ****** *** ****** **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ****** ****** hahahaha *** ******** **** ******* hahahaha ********** ***** ***** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** *** ****** ** **** hahahaha** ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ******* hahahaha***** ***** ********* ********** ********* * ****** ******* hahahaha*** ********** **
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** *** ** ***** ********* ******** hahahaha ****** ****** ****** hahahaha *** ******** **** ******* hahahaha ********** ***** ***** ********
    Bandaleros Bandaleros: ***** *** *** ** ***** ********* ******** hahahaha ****** ****** ****** hahahaha ***...