Arkadaşlar vakit ayırırsanız sevinirim bişey denedim

Ü

Üye silindi 24689

Guest
kanka taştaş geçmene gerek yok grauwolf arkadaşın tavsiyesi üzerine aldım her hangi bi fayda sağlamayacaksan yorum yapıp zaman kaybetmene veya kaybettirmene de gerek yok :)
Kanka sana isik konusundaki makaleyi gönderdim. O lambalar cok yetersiz kalir. Ayrica sari renk , sari isik kirmizi girliklidir o lambalari tabiki cicekte takviye olarak kullanabilirsin. .Veg döneminde mavi agirlikli 6500 kelvin beyaz isik yada direk mavi isik kullanman gerekir.
Bak kanka bu 6.500 k isik dalga boylari. Yani o isigin icinde olan renkler
1618932705935.png
Buda 3.000 k isik dalga boylari.
1618932811917.png

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bize lazim olan veg döneminde mavi ve cicek dönemim de hem mavi hemde maviden daha kuvvetli kirmizi olan isiklar

Ü

Üye silindi 24689

Guest
yukarıdaki yorum yapan arkadaş olıur demişti 3 tane kullanırsan boşşuna aldım yani gitti 90 tl :)
Yok kanak bosa gitmez ,zamani gelince takviye olarak kullanirsin. Kanka cok kuvvetli led projektörler var bütceye uygun. ya mavi ve kirmizi yada beyaz ve sari renkli olanlara bak.

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bak kanka buda mavi tek renk isigin dalga boyu
1618934689636.png
Buda tek renk kirmizi
1618934735119.png
Bide su assagidaki linkteki bilgileri oku

Ü

Üye silindi 24689

Guest
İyide kanka bu led 14w. Prizden çektiği değere bakıyoruz. Bide lümen ine bide kelvin rengine. 10tanesiyle beyaz sarı karışık bi armatür yaparsan bundan iş görür 1bitkiye
Kanka o lambanin lümen gücü 1521 ve 10 tane takarsan 15210 lümen sari isik veriri ve da 250 umol/s ppf degeri dmektir cok ciliz klair

Tunç

Kıdemli Üye
çok sağ ol ilk olarak quantum board 240 watt almak ile başlayacağım yorumu yazdıktan sonra sipariş veririm kabin işini hallettim senin yazdığın yazıyıda okudum bi çok ışık çeşidinden bahsetmişsin fakat şu an son dediğin quantum boardı alacağım bu yeterli olur mu o gelene kadar güneşe çıkarsam öğlenleri nasıl olur

Tunç

Kıdemli Üye
çok sağ ol ilk olarak quantum board 240 watt almak ile başlayacağım yorumu yazdıktan sonra sipariş veririm kabin işini hallettim senin yazdığın yazıyıda okudum bi çok ışık çeşidinden bahsetmişsin fakat şu an son dediğin quantum boardı alacağım bu yeterli olur mu o gelene kadar güneşe çıkarsam öğlenleri nasıl olur
Güneş’in altına koyabilirsin led ışığın gelene kadar akşamları içeri al ama

Beyaz sarı karışık yazmıştım. Ne diyim. Fantezi arıyor arkadaş. Bende o fantezinin olurunü söyledim. :) belki bakarsın daha iyi olur.
koçtaşa gittim 50 w ampul sordum kaliteli olandan 50 yok büyük olarak 60 ve 100 var dedi 100 zaten sınır vs dedi bana bunu verdi ben de baktım üstünde 100w yazıyor daha iyi olur diye düşündüm fakat 14led yazan yere dikkat etmedim 14 led zannettim sadece bu işlerde amatörüm sizin gösterdiğiniz yol ile devam ediyorum fakat ben yanlış almış olsam bile senin link attığın ürün içinde şu an fantezi diyorsun anlamadım o da mı işe yaramayacak sipariş verdim çünki

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka sana LED tavsiyelerinde bulundum.Isik renkleri icin dalga boyu resimleri gönderdim. kullandigin isigin % 20.25 mavi % 60-65 kimizi olmaz ise bitkin tam büyümez ve sömekler tam gelismez. Sana gönderdigim linkteki bilgileri okuduysan bitki yetsitirmek icin hangi renk isik kullanman gerektigi yaziyor orada. Daha fazla masraf etmeden önce tam bilgiyi al sonra para harca.

Kanka sana LED tavsiyelerinde bulundum.Isik renkleri icin dalga boyu resimleri gönderdim. kullandigin isigin % 20.25 mavi % 60-65 kimizi olmaz ise bitkin tam büyümez ve sömekler tam gelismez. Sana gönderdigim linkteki bilgileri okuduysan bitki yetsitirmek icin hangi renk isik kullanman gerektigi yaziyor orada. Daha fazla masraf etmeden önce tam bilgiyi al sonra para harca.
kanka okudum ama dediğin sistemler biraz pahalı oluyor kendim alıp yapabilecek kadar pro. değilim aslında şu forumdan ist. bi kanka bulsam çok iyi ilerlerim fakat yasal değil dsfsdfsdf

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka önce konum verme. Ayrica o ektiklerinini icinde erkek bitkide cikacaktir onlari zaten ayirman gerekecek Kanka benim sana verdigin led tavsiyeleri 350.400 tl hal olacak . Eger bütcen onada uygun degilse Balkonda devam et derim cünki yeterli isik olmadan bitki büyümez gelismez

Kanka önce konum verme. Ayrica o ektiklerinini icinde erkek bitkide cikacaktir onlari zaten ayirman gerekecek Kanka benim sana verdigin led tavsiyeleri 350.400 tl hal olacak . Eger bütcen onada uygun degilse Balkonda devam et derim cünki yeterli isik olmadan bitki büyümez gelismez
350 400 ise hemen yaparım ben hep 2.5 3 k civarı buluyorum varsa bir link atar mısın daha sonrasında eğer almam gerekmiyor ise başka bir şey bu arada zaten öğlenleri balkona çıkartıyorum gece şu an aldığım ışıklarla kabinde takviye yapıyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka link atmak yasak ama san tekrar yaziyorum. Arastir bulacaksin verdigim bilgileri gir google ya bulacak. 50 veya 100 watt led projektör mavi ve kirmizi olacak lümen degerleri 4.000 4.500 olacak bul almadan ben bir göreyim buldugunu degerlerine bakayim. Kabin büyüklügünüde bilmem lazim

Kanka link atmak yasak ama san tekrar yaziyorum. Arastir bulacaksin verdigim bilgileri gir google ya bulacak. 50 veya 100 watt led projektör mavi ve kirmizi olacak lümen degerleri 4.000 4.500 olacak bul almadan ben bir göreyim buldugunu degerlerine bakayim. Kabin büyüklügünüde bilmem lazim
https://www.joom.com/tr/products/1492105633778600620-65-1-582-2796976738 kanka reklam amaçlı değil yardım amaçlı paylaşılabilr ya link mesela bunu buldum ve daha önceden de link paylaşılan bir çok konu gördüm kabin 60 en 60 boy 180 yükseklik ama kabinde değişiklik yapabiliriz

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Kanka Türkiye ici ara bir cok kanka buldu benim tavsiye ettigim LED projektörleri
Google ya ve ``50 watt led projektör kirmizi`` veya mavi bulacakin. Senin kabine 1 adet 50 watt mavi 1 adet kirmizi yeterde artar bile eger kabini büyütecek olursan ona göre isigida güclendirmemiz gerekir

Kanka Türkiye ici ara bir cok kanka buldu benim tavsiye ettigim LED projektörleri
Google ya ve ``50 watt led projektör kirmizi`` veya mavi bulacakin. Senin kabine 1 adet 50 watt mavi 1 adet kirmizi yeterde artar bile eger kabini büyütecek olursan ona göre isigida güclendirmemiz gerekir
kanka lütfen bi link paylaşta sipariş edeyim artık üzülüyorum bu yavrulara kendim alınca bok çıkıyor çöp oluyor ışıklandırmalar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ****** ** ****** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    ********** ********** **** **
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** hahahaha hahahaha* ********* ***** *** ****** hahahaha*
  • içiciadam içiciadam:
    ** ********** ********** **** **
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ****** ***** hahahaha ****** ******** *** ******* ** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    ********** hahahaha ***** ***** ****** hahahaha ******
  • içiciadam içiciadam:
    ******* *** ***** ******* ****** ****** ****** **** ******* ********* ***** ****** *********
  • Houp53 Houp53:
    * ********** *** **
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ***** ****** *** **** **** ****** ********* *** ****** hahahaha** ** ******* * ********** hahahaha ***** ***** ****** hahahaha ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ****** *** ******** ******** hahahaha**** ****** ********** *******
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Narkotik Narkotik:
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ****** ***** ***** ******** **** ****** *** ****** ********* ***** ***** ******* hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** *****
    Houp53 Houp53: hahahaha***** *****