Arkadaşlar vakit ayırırsanız sevinirim bişey denedim

Arkadaşlar selam içtiğim otların tohumunu ayıklayıp bir kutuya koyuyordum ve bi gün toprağa atayım dedim hepsi filizlendi ölmedi şimdi kıyamıyorum ölsünler istemiyorum ne yapayım dolabın içinde yetiştiriyorum şuan için nette bulduğum 102 ledli bi ışıklandırma aldım ve led ampuller var görsel eklemeye çalışacağım IMG_20210419_232943.jpg

Papik

Yeni üye
Böyle olmaz kanka en azından tourch led al araştır kaç lümen kaç bitki bakar yapştır şuanlık bunlar böyle olmaz

cannabis16

Ordinaryüs
ışık yetersizliğinden uzayıp durmuşlar..güçlü ışık kaynağını arıyorlar...sen bu bitki yetiştirme işini çok hafife alıyorsun..öyle tohum ekmekle,atıp filizlendirip bi led altına koymakla bu işler olmaz..bu bir canlı ve her canlı gibi ihtiyaçları var..
growun mantığını kavramanız için okumanızı öneririm başlıklı bir konu açmıştım..onu oku baştan sona..kafanda bişeyler canlanır..hiç bişey bilmeden sana hangi bişeyi kim neden anlatsın..
araştır,irdele sonra giriş işe..

Ü

Üye silindi 24689

Guest
cannabis 16 cok hakli. O görüdüm isiklarla bir yere varamazsin

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Böyle olmaz kanka en azından tourch led al araştır kaç lümen kaç bitki bakar yapştır şuanlık bunlar böyle olmaz
Kanka tesadüfen senin bir yorumunu okudum. Acizane fikrimi yaziyorum Isik seciminde lümen degeri yaniltir ppf degeri daha dogru olur benim bildigim. Kizma seni düzelmek gibi bir niyetim yok sadece bildigimi paylastim

hangi ışıktan layım maliyeti fazla olmayan bi sistem ne öönerirsiniz aliexprese baktım ama ampuller kırık gelir diye çekiniyorum

ışık yetersizliğinden uzayıp durmuşlar..güçlü ışık kaynağını arıyorlar...sen bu bitki yetiştirme işini çok hafife alıyorsun..öyle tohum ekmekle,atıp filizlendirip bi led altına koymakla bu işler olmaz..bu bir canlı ve her canlı gibi ihtiyaçları var..
growun mantığını kavramanız için okumanızı öneririm başlıklı bir konu açmıştım..onu oku baştan sona..kafanda bişeyler canlanır..hiç bişey bilmeden sana hangi bişeyi kim neden anlatsın..
araştır,irdele sonra giriş işe..
çok okudum herkes farklı birşey önermiş güneşe çıkar diyende oldu zaten tohumlar çok eskiydi çıkacaklarını tahmin etmemiştim çıktılar biraz büyüdüler o yüzden şimdi gerekli ekipmanı sağlayıp iyi olanı yapmaya çalışıcam dostum birşeyi hafife aldığım yok bilgi edinmeye çalışıyorum okumasam bu forumada ulaşamazdım kimisi led diyor kimisi 400w hps al diyor

cannabis16

Ordinaryüs
en iyi ışık Metal Halide ile HPS ışıklardır..bunlara HID ışıklar denir.. ama bu ışıklar çok ısı üretir,bu ısıyı kontrol altına alman için kuvvetli fanlar,cooltube tarzı bi lamba kafesi ve alimunyum borularlaa o ısıyı dışarı atman gerekir..önümüz yaz..oda sıcaklığı 20 lerde olacak,HID ışıkla kabin içi 40 derecelere çıkar ve bitkiler ölür..
LED ışıklarda quantum board 240 wattlık çok idealdir..veya cree clue tarzı yeni nesil Ledlerden 400 watt civarı çok ideal olur....1000 wat 1500 wat vs diye satılan çinli ledlere hiç bakma..ben denedim çok yetersizler
sende araştır yabancı forumlarda..irdele heryeri..best cannabis grow LEDs yaz binlerce sayfa çıkar..çevir google da..bilgiye doy,sonra yoluna karar ver

Ü

Üye silindi 24689

Guest
çok okudum herkes farklı birşey önermiş güneşe çıkar diyende oldu zaten tohumlar çok eskiydi çıkacaklarını tahmin etmemiştim çıktılar biraz büyüdüler o yüzden şimdi gerekli ekipmanı sağlayıp iyi olanı yapmaya çalışıcam dostum birşeyi hafife aldığım yok bilgi edinmeye çalışıyorum okumasam bu forumada ulaşamazdım kimisi led diyor kimisi 400w hps al diyor
Kanka led de olur hps te . Hps elektirk faturasi cok yüksek gelir yrica cok sicaklik üretir. Led al ama doru secimi yap. Istersen ben isik secimi konusunda bir makele yayinlamistim sana gönderebilirim bilgi amacli. Isik cok cok önemli

en iyi ışık Metal Halide ile HPS ışıklardır..bunlara HID ışıklar denir.. ama bu ışıklar çok ısı üretir,bu ısıyı kontrol altına alman için kuvvetli fanlar,cooltube tarzı bi lamba kafesi ve alimunyum borularlaa o ısıyı dışarı atman gerekir..önümüz yaz..oda sıcaklığı 20 lerde olacak,HID ışıkla kabin içi 40 derecelere çıkar ve bitkiler ölür..
LED ışıklarda quantum board 240 wattlık çok idealdir..veya cree clue tarzı yeni nesil Ledlerden 400 watt civarı çok ideal olur....1000 wat 1500 wat vs diye satılan çinli ledlere hiç bakma..ben denedim çok yetersizler
sende araştır yabancı forumlarda..irdele heryeri..best cannabis grow LEDs yaz binlerce sayfa çıkar..çevir google da..bilgiye doy,sonra yoluna karar ver
çok sağ ol ilk olarak quantum board 240 watt almak ile başlayacağım yorumu yazdıktan sonra sipariş veririm kabin işini hallettim senin yazdığın yazıyıda okudum bi çok ışık çeşidinden bahsetmişsin fakat şu an son dediğin quantum boardı alacağım bu yeterli olur mu o gelene kadar güneşe çıkarsam öğlenleri nasıl olur

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Kanka ölmemişler ama yaşıyorda sayılmazlar :D Arkadaşlar zaten söylemiş ışık yetersizliğinden gelişememişler sadece ışığa erişmek için boy atmışlar. Işık olayını hemen çözersen bu kızlarda birşeye benzeyebilir. Öğlenleri değilde bütün gün ışığından faydalanman daha iyi olur zaten şuan ne oldukları belli değil dikkat çekmezler. Quantum board yeterli olacaktır zaten hepsi dişi çıkmayacak büyük ihtimal tabi şansınada bağlı hepsi dişi çıkarsa en sağlıklılarından 3 tanesini ayır onları büyüt zaten verimleri çok iyi olacak gibi durmuyor şu aşamada.

Papik

Yeni üye
Kanka tesadüfen senin bir yorumunu okudum. Acizane fikrimi yaziyorum Isik seciminde lümen degeri yaniltir ppf degeri daha dogru olur benim bildigim. Kizma seni düzelmek gibi bir niyetim yok sadece bildigimi paylastim
Tourc led kanka ampül zaten forumda Veg dönemini bu ampülle geçirenler var Par ppdf ölcülcek kadar kıyak bişey değil arkadaşın elindekinden iyidir en azından o bakımdan

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Tourc led kanka ampül zaten forumda Veg dönemini bu ampülle geçirenler var Par ppdf ölcülcek kadar kıyak bişey değil arkadaşın elindekinden iyidir en azından o bakımdan
Karar senin kanka ister lay lay la yetistir istersen hakkini vererek. Kusuruma bakma ben bazen kendimi kaybediyorum herkes benim kadar iyi sigara icsin istiyorum ve bu yüzden araya giriyorum

Papik

Yeni üye
Bilader farkınsaysan Bitki benim bitkim değil içiosan da biraz ağzına iç sapıtıyosun,adam fs dandik ampül almış Onla olmaz veg için Tourch al en azından düzğün bi led alana kdr sallar dedik sen lafı neresinden anladıysan ;)

Papik

Yeni üye
Karar senin kanka ister lay lay la yetistir istersen hakkini vererek. Kusuruma bakma ben bazen kendimi kaybediyorum herkes benim kadar iyi sigara icsin istiyorum ve bu yüzden araya giriyorum
Hamburg
Auto tohumlarada bastan sona 18/6 tavsiye edilen deger. Skinti olmaz. Kanka isik gücü`` lümen degerleri`` önemli dikkate al. Az isik az hasat yeterli isik iyi hasat.
Hamburg
veg. 30.000 cicek 50.000 lümene ihtiyac var. Senin yapman gereken bu gücte isik vermen. Bir luxmetre al ve isigi ölc. 240 watt gücündeki LED tahminim 20-22. bin civarinda lümen gücüne sahiptir. Lümen isik kaynagindan 1 metre uzaklitaki isik aydinlatma gücü demektir. 1 lux= 1 lümen olarak hesap edilir. Lambani asagi indirisen daha yüksek lümen gücü yakalarsin. Lambayi bitkiden 50cm. uzakliga kadar indirebilirsin ??? Bu ne çelişki ? Duvarına ğir kontrol et istersen müdür ..

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bilader farkınsaysan Bitki benim bitkim değil içiosan da biraz ağzına iç sapıtıyosun,adam fs dandik ampül almış Onla olmaz veg için Tourch al en azından düzğün bi led alana kdr sallar dedik sen lafı neresinden anladıysan ;)
salla be kanka bazen diyorum kendime neden bukadar .ötümü yirtiyorsun. Anlamiyorlar ki dangalaklar, Ama anliyan 3-5 kisi var onlar gibisini ne yardim etmek icin hala yaziyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Hamburg
Auto tohumlarada bastan sona 18/6 tavsiye edilen deger. Skinti olmaz. Kanka isik gücü`` lümen degerleri`` önemli dikkate al. Az isik az hasat yeterli isik iyi hasat.
Hamburg
veg. 30.000 cicek 50.000 lümene ihtiyac var. Senin yapman gereken bu gücte isik vermen. Bir luxmetre al ve isigi ölc. 240 watt gücündeki LED tahminim 20-22. bin civarinda lümen gücüne sahiptir. Lümen isik kaynagindan 1 metre uzaklitaki isik aydinlatma gücü demektir. 1 lux= 1 lümen olarak hesap edilir. Lambani asagi indirisen daha yüksek lümen gücü yakalarsin. Lambayi bitkiden 50cm. uzakliga kadar indirebilirsin ??? Bu ne çelişki ? Duvarına ğir kontrol et istersen müdür ..
Kanak millet beyaz isik kullaniyor iste benim hesaplattigima göre bu degerler cikiyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ******* ***** hahahaha *******
  • T Turco:
    ********* *** **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ***** hahahaha** ********** ******** ** ***** ***** ******* ******
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ******* ****** ***** ****** ***** ******** hahahaha ********* ******* *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • T Turco:
  • H happyworld:
    ********* ******** ***** ******* hahahaha **** *** *** ***** ********
  • T Turco:
  • T Turco:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** ******** ** hahahaha* *** ***** ***
  • H happyworld:
    **** **** *** ****** hahahaha
  • T Turco:
    ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ***** ****** hahahaha***** **** ****** *** **** ******** ******** ******** ****** ****** *** **** *** ****** ******** ****** *** **** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
  • Growerdigi Growerdigi:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    Growerdigi Growerdigi: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**