BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
40cm de genelde çok sorun olmuyo kanka altına düştüğünde üst iri yapraklar uçlardan yanıyo, tabi sıcaklıkta yüksek seyrediyo bu aralar onunla birleşip dahada hızlı yanabilir
Ben yaprakları inceledim bence sorun gözükmüyor kanka run off ppm olayını bilmediğim için bişey diyemiyorum ama çiçeklerin sağlıklı görünüyor genel olarak

Myhtra

Müptezel
06.09.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 32.GÜN

Dostlarım selamlar , Yaklaşık 10 günlük aradan sonra güncellemeleri size aktarmak için detayları paylaşmak istiyorum. Hafif bir budama yapıldı.

Bitki başı 5 LT sulama yapıldı. Sulama sıklığını haftada 2 ye çıkardım. Salı ve Cumartesi günleri yapacağım bir dolu bir boş olarak. Ak 48 önde gidiyor muhtemelen önce hasat ederim gibi duruyor

VERİLER : Sıcaklık 25-27 / Nem : 55-60 / Sensi bloom A-B 3ML / Big bud 2ML / Bud candy 2ML / Bud Factor X 2ML / 6.2 PH / 1600 PPM / Işık mesafe 40 cm / Lux 300k

GENEL​

AK 48​

BİG BUD​

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum acılen bıraz daha budama yap dalları hafften saga sola aç somek dalları bıraz fazla yan yana lar ac onları.5 yapraklıları alabılırsın. Bitkiye tepeden bakarak dalları ac ısık alıyormu dıye bak golge fanlar hangısı bakarak onları al işin kolaylaşır. Dostum onndekı bos sulamanda alttan 1.5lt su akıtttt yukleme oncesı ıyıce topragı rahatlatalım.< ppm sevıyelerın yuksek. Sonra 1 dolu bir boş gitme 3 gune 1 sulaman oldugunu var sayarsak haftada 2 sulaman olur takvımdekı yazan oranların yarısı vererek devam et. haftalık verdıgın ml ler tamamlanmıs olur. Sonlara dogru yaklasıyorun inceden yuklenıcez bu sekıl 3-4 sulamadan sonra durumuna gore bos yapar veya yapmayız. Yeterkı dolu sulamalarda alttan 300-500 ml akıt ki oncekı gubre tuzları aksın. Geri kalanı maşallah çok iyi olucaklar onndeki hafta daha hızlı dolmaya baslıcak=)

Myhtra

Müptezel
Dostum acılen bıraz daha budama yap dalları hafften saga sola aç somek dalları bıraz fazla yan yana lar ac onları.5 yapraklıları alabılırsın. Bitkiye tepeden bakarak dalları ac ısık alıyormu dıye bak golge fanlar hangısı bakarak onları al işin kolaylaşır. Dostum onndekı bos sulamanda alttan 1.5lt su akıtttt yukleme oncesı ıyıce topragı rahatlatalım.< ppm sevıyelerın yuksek. Sonra 1 dolu bir boş gitme 3 gune 1 sulaman oldugunu var sayarsak haftada 2 sulaman olur takvımdekı yazan oranların yarısı vererek devam et. haftalık verdıgın ml ler tamamlanmıs olur. Sonlara dogru yaklasıyorun inceden yuklenıcez bu sekıl 3-4 sulamadan sonra durumuna gore bos yapar veya yapmayız. Yeterkı dolu sulamalarda alttan 300-500 ml akıt ki oncekı gubre tuzları aksın. Geri kalanı maşallah çok iyi olucaklar onndeki hafta daha hızlı dolmaya baslıcak=)
Kanka strese sokmamak için budamadan çekiniyorum baya bi budama yaptım dün akşam ondan çekiniyorum ancak üstten bakınca gölge yapanları alacağım son kez. Toprağa 5 lt su giriyor alttan akan miktar çok az vallahi anlamadım köklenmemi çok fazla olmuş tam ortadan akıtıyorum yanlardan da kaçmıyor su. Salı cumartesi günlerini sulama düzenine koydum artık bu cumartesi boş sulama geçerim haftaya gübre miktarını 2ye bölerek girerim artık dediğin gibi tam doz girdim gübre bakalım nasıl tepki verecekler.

higthead

Jolly Green
Dostum An köklendiricilerinin başarısıdır bu Sonlara dogru kokler ıyıce olgunlasır ve su alımı artar ama ama en sonlara dogruda su alımı azalır. Ben 20 lt saksıma alttan yarım lt aksın dıye 6.5 lt su verdıgımı bılırım ama çok vodoo pırhana ve tarantula 3lusunu yuklemekten oldu =) Aynen onndekı bostan sonra bos sulamaları dedıgım gıbı yap sonlara yaklasıyosun yuklenelım. 42 gün falan sulama gunune gore 1-2 yukarı assa gun over baslıcaz.

Myhtra

Müptezel
Dostum An köklendiricilerinin başarısıdır bu Sonlara dogru kokler ıyıce olgunlasır ve su alımı artar ama ama en sonlara dogruda su alımı azalır. Ben 20 lt saksıma alttan yarım lt aksın dıye 6.5 lt su verdıgımı bılırım ama çok vodoo pırhana ve tarantula 3lusunu yuklemekten oldu =) Aynen onndekı bostan sonra bos sulamaları dedıgım gıbı yap sonlara yaklasıyosun yuklenelım. 42 gün falan sulama gunune gore 1-2 yukarı assa gun over baslıcaz.
Valla kanka 1.5 lt su akması için 10 ar litre boş giricem gibi duruyor bakalım. Ben bugün üstten gölge yapan yapraklara sağlam bir budama yaptım kızların stresi kolay atlatması için yapraktan aloa verayıda bastım. Over geçmeden önce mutlaka haberleşiriz buradan sağol yardımın için.

higthead

Jolly Green
Dostum artık sondasın bırak artık aleo vera ları falan=) artık bırsey olmaz olgunlastı bıtkın. Yaprakları buda. 5lt sulaman var ise birdahaki sulama 5.750 ayarla bıtkı bası ve sulamaya basla baktın alttan akıyor kes sulamayı kalan mıktarı at veya hepsını verdıysen bıdahakı sulama aynı devam alttan akan ltnı bulmus oluyorsun.

Myhtra

Müptezel
Tamam kanka tavsiyeler takip
Dostum artık sondasın bırak artık aleo vera ları falan=) artık bırsey olmaz olgunlastı bıtkın. Yaprakları buda. 5lt sulaman var ise birdahaki sulama 5.750 ayarla bıtkı bası ve sulamaya basla baktın alttan akıyor kes sulamayı kalan mıktarı at veya hepsını verdıysen bıdahakı sulama aynı devam alttan akan ltnı bulmus oluyorsun.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çiçekler gayet güzel görünüyor kanka son 4-5 hafta kaldığına göre artık vejetatif büyemenin durması lazım ve sadece sömeklerin gelişmesi lazım 2 hafta içinde potansiyelini koyar ortaya çiçek

Myhtra

Müptezel
Çiçekler gayet güzel görünüyor kanka son 4-5 hafta kaldığına göre artık vejetatif büyemenin durması lazım ve sadece sömeklerin gelişmesi lazım 2 hafta içinde potansiyelini koyar ortaya çiçek
Eyvallah kanka aynen öyle sömekcikler iyice sömek olmaya başladı yapraklar çekiliyor iyice bakalım tam doz gübrelerle destekliyoruz kızları ne çıkacak merakla bekliyorum :)

Myhtra

Müptezel
10.09.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 36. GÜN
Dostlarım merhaba

bugün boş sulama günüydü sizlerle paylaşmak istiyorum

VERİLER : Sıcaklık 25-28 / Nem 55-65 / pH 6.3 / mesafe 40 cm / lux 300 K

@higthead usta sana sorum şudur

15 lt sulama yaptım bitki başı 7.5 lt , 10 lt si pekmezli 6.0 pH , 5 lt si boş 6.5 pH , alt tabak doldukça ppm ölçtüm yaklaşık 3 lt den fazla su akıttım alttan ppm 2700-2800 arası çıktı hep ilk akan ppm ölçtüğümde yüksek gördüğüm için toprak baya yıkansın diye 5 lt daha ekledim normalde 10 lt sulama yapacaktım şuan kızlarda herhangi bir sıkıntı yok gözüküyor önümdeki sulama salı günü haftalık gübreyi /2 yaparak ver demiştin aynen bu takvimde devam edeceğim ekleyeceğin bir durum var mı ? Bitkilerin en uzun sömeklerini çektim big bud biraz geriden geliyor gibi bitkiyi kesmeden karanlığa nasıl alacağım Akyı önce hasat edersek şayet ?​

GENEL​

AK 48​

BİG BUD​

higthead

Jolly Green
Dostum biraz boş sulamayı abartmışssın=)) Önemli değil toprağı iyi rahatlattın güzel oldu bidaha bu denli boş sulamalarında son lt lere calmag ekle. Çeşme suyu kullanıyorsan okydır. Önndeki sulama ana gübreleri yarım yan gübreleri tam doz ver 2ml şeklşinde lt ye. Yüklenelim biraz kızımıza=) Temiz yaprak ucu yanması vs yok biraz yakalım yüklenelim sömeklere.

Myhtra

Müptezel
Dostum biraz boş sulamayı abartmışssın=)) Önemli değil toprağı iyi rahatlattın güzel oldu bidaha bu denli boş sulamalarında son lt lere calmag ekle. Çeşme suyu kullanıyorsan okydır. Önndeki sulama ana gübreleri yarım yan gübreleri tam doz ver 2ml şeklşinde lt ye. Yüklenelim biraz kızımıza=) Temiz yaprak ucu yanması vs yok biraz yakalım yüklenelim sömeklere.
Kankam topraktaki ppm dengesizliği kafamı bulandırdı dediğin gibi yüklemeden önceki son rahatlama oldu toprağa. Çeşme suyu kullanıyorum dinlendirerek. Yapraklar temiz tavsiyelerini takip edeceğim. Dediğim gibi ak önden gidiyor eğer önce kesecek olursak karanlık olayını nasıl halledeyim peki kabin içinde big bud hala gelişiyor olacak kafamı kurcaladı o konu.

higthead

Jolly Green
Dostum karanlık olayı vermıceksın son gune kadar bıtkıyı ısıkla olgunlastırıcaz sadece belkı kurutma yerıne koyman 1-2 gun ara olabılır karanlık yapmıcaz.KAranlık yerıne kecılı bos sulamalı daha da ısık altında olgunlastırcaz son gune akdar zorlayıp.

Myhtra

Müptezel
Dostum karanlık olayı vermıceksın son gune kadar bıtkıyı ısıkla olgunlastırıcaz sadece belkı kurutma yerıne koyman 1-2 gun ara olabılır karanlık yapmıcaz.KAranlık yerıne kecılı bos sulamalı daha da ısık altında olgunlastırcaz son gune akdar zorlayıp.
Anladım kanka tamamdır salı günü sulama olacak detayları paylaşırım yine teşekkürler

Trellion

Kıdemli Üye
Hadi bakalım bro ben biraz önden gidiyorum takipte kal güzel grow yaptık senle beraber, seninkiler de efsane duruyor umarım güzel hasadın olur, takipteyim sevgiler :)

Myhtra

Müptezel
Hadi bakalım bro ben biraz önden gidiyorum takipte kal güzel grow yaptık senle beraber, seninkiler de efsane duruyor umarım güzel hasadın olur, takipteyim sevgiler :)
Aynen kankam sürekli takipteyim maşallah kızların gümbür gümbür çarşafa girene kadar takipteyim kafa raporu verecen daha :) overi kaçıncı gün girmeye başladın kanka

Myhtra

Müptezel
13.09.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 39. GÜN
Dostlar selamlar ,

bugün gaza bastığımız gün artık sonlara yaklaşırken yarım doz ana tam doz yan gübre verdik kızlara. Durumlar iyi , toprağın ppm normal seyrediyor dal araları açıldı gölge yapan fanlar alındı. Alttan yaklaşık 250 ml su akıttım. Bir sonraki sulama cumartesi günü olacak over girebiliriz diye düşünüyorum takvimdede o şekilde gözüküyor. Big bud geriden geliyor hala :(

VERİLER : sıcaklık 25-27 / nem 50-60 / ppm 1450 / run off ppm 1800 / pH 6.3 / ışık mesafe 40 cm

Bitki başı 5 LT sulama yapıldı.
Sensi A-B 10 ml
Bud candy 10 ml
Big bud 10 ml
Bud factor x 10 ml
B52 5 ml

KABİN​

AK 48​

BİG BUD​

higthead

Jolly Green
Dostum someklerdeki uzun dallı fanları kopar at artık hemen yap somek ıcı fanları elleme sadece ana sapı uzamıs fanları alıcaksın .Çooook kontrollü gidiyorsun yüklen şu bitkiye artık dahada bassın trikomu. Kabın ıcı sıcaklıgı dusurebılırsen daha efsane olur. Run off suyunu 500ml e cıkarırsan daha sağlıklı olur ama sona yaklaştın daha dolucak sömekler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********