BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
Dostum someklerdeki uzun dallı fanları kopar at artık hemen yap somek ıcı fanları elleme sadece ana sapı uzamıs fanları alıcaksın .Çooook kontrollü gidiyorsun yüklen şu bitkiye artık dahada bassın trikomu. Kabın ıcı sıcaklıgı dusurebılırsen daha efsane olur. Run off suyunu 500ml e cıkarırsan daha sağlıklı olur ama sona yaklaştın daha dolucak sömekler.
Kanka ana gübreyi tam doz mu girmeliydik ve sulama litresini arttırmalımıydık yanlış gibi hissettim. Havalar soğuyor bölgede sıcaklık dahada düşecektir giriş sürekli oda içinden çalışıyor.
yarın budamayı halledeceğim hocam

Myhtra

Müptezel
Selamlar , @higthead hocam sağlam şekilde budamayı yaptım bitkiyi iyice açtım stresi önlemek için yapraktan aloa Vera yapmama gerek var mı ? Birsonraki sulama günü 43. Güne denk geliyor big bud kesip overdrive mi girmeliyim tavsiyelerini bekliyorum slmlar

higthead

Jolly Green
Ellerine sağlık elleme stress yapsın ki trikomu bassın. Over zamanın gelmiş onndeki sulama lt 2ml over basla b-52 verme artık. over verıcez de 12-12 ye aldıgından berımı 43. gun yoksa 12-12 aldık 7 gun sonra saymaya basladıgında mı 43. gundesın?

Myhtra

Müptezel
Ellerine sağlık elleme stress yapsın ki trikomu bassın. Over zamanın gelmiş onndeki sulama lt 2ml over basla b-52 verme artık. over verıcez de 12-12 ye aldıgından berımı 43. gun yoksa 12-12 aldık 7 gun sonra saymaya basladıgında mı 43. gundesın?
Hayır ilk pistil günü saymaya başladık hocam 8-9 gün sürmüştü. Over girmeye başlayınca big bud kesmiyormuyduk hocam. Ve bu arada sulamayı 5.750 ye çıkartıcam

higthead

Jolly Green
Dostum bana somek fotosu atarmısın. Gün olarak bloom yanlış sayıyorsun tahmınımce. Şimdi ilk pistili dal aralarındamı yoksa üst sömeklerdemi gördün?

Myhtra

Müptezel
06.08.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 1.GÜN

Dostlar merhaba kızların yapraklarında lekeler oldu sulama günü boş mu dolu mu yapsam diye arada kaldım @higthead hocamın tavsiyesiyle ana gübrelerden girildi sadece. Ve run off ppm çok yüksek çıktı inşallah yakmayız kızları alttan 300 ml akana kadar sulandı.
ve diğer problem çiçeklenmeye geçmediler hala. Beyaz pistil başlangıçlarını bugün itibariyle gördüm 14 gün oldu 12-12 alalı. Alt dallar ve yaralı yapraklar budandı. Scrog file çekildi.

VERİLER : Sıcaklık 28-30 / Nem : 50-70 / pH 6.3 / PPM : 1100 / runoff 2000 / ışık mesafe 50-55 cm
Bitki başı 5 lt sensi a-b 10 ml eklenerek sulandı.

AK48

BİG BUD

SCROG FİLE
@higthead hocam bu güncellemede çiçek başlangıcı demişiz

higthead

Jolly Green
Tamamdır overa baslamıcaz. Şuan ortalama 34. gündesin 43 lerde basla overa. Bugun 35.gun de ve devam et bıgbud a. over ıcın pistillerin cok beyazdı beyaz kalmasının 2 nedenı vardır ya asırı lux pıstıllerı beyaz bırakır (1 growumda 1 bıtkım full beyaz kestım ama trıkomlar okydı) yada daha zamanı gelmedıgı ıcın poıstıller kızarmamıstır. Sayma şekli bitki ön çiçeğe girdiğinde 1 haftaya sömege oturmaya baslar bunun ıcın dal araları pıstıl cıkması preflower dır ustune 1 hafta koyup bloom saymaya baslanır.

Myhtra

Müptezel
Tamamdır overa baslamıcaz. Şuan ortalama 34. gündesin 43 lerde basla overa. Bugun 35.gun de ve devam et bıgbud a. over ıcın pistillerin cok beyazdı beyaz kalmasının 2 nedenı vardır ya asırı lux pıstıllerı beyaz bırakır (1 growumda 1 bıtkım full beyaz kestım ama trıkomlar okydı) yada daha zamanı gelmedıgı ıcın poıstıller kızarmamıstır. Sayma şekli bitki ön çiçeğe girdiğinde 1 haftaya sömege oturmaya baslar bunun ıcın dal araları pıstıl cıkması preflower dır ustune 1 hafta koyup bloom saymaya baslanır.
Çok geç çiçeğe girdi zaten nazlı bebeler. Haftaya overa başlamış oluruz , şuan tam doz ana yan gübre takvimiyle gidiyorum ?

Myhtra

Müptezel
17.09.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 39. GÜN ( PİSTİL BAŞLANGICINDA YANLIŞLIK OLDUĞU İÇİN 39 GÜN OLARAK SAYDIK )

Dostlarım merhaba herkese iyi haftasonları diliyorum. Günlüğü takip eden bir çok dostuma selam olsun sizin gibi bende merakla süreci takip edip yönetmeye çalışıyorum. Bloom gününü düzelttik ve tekrardan gübrelemeye devam ediyoruz. Salı günü yaptığım sulamada ana gübre yarı doz , yan gübre tam doz girmiştik şimdi ise ana ve yan gübre yarım doz olarak girdim.
Kafama takılan çözemediğim ppm sürekli yüksek çıkıyor son sulamada 1400 civarı ppmli sulama yapmıştım bugün yaptığım sulamanın run off ppm 2700 çıkıyor nerede yanlış yapıyorum üstatların görüşlerini bekliyorum.

VERİLER : Sıcaklık 25-27 / Nem : 55-60 / pH 6.3 / ppm 850 /
run off ppm 2700 / ışık mesafe 40 cm

Bitki başı 6 LT sulama yapıldı
Sensi A-B 11 ML
B52 6 ML
Bud Factor x 6 ML
Bud candy 6 ML

Big bud 6 ML

@higthead @OttoMan347 @TheGlobalDJ @Kanka @Xcd

GENEL​

AK48​

BİG BUD​

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Maaşallah kanka çok iyi ilerliyosun ve zurnanın zart dediği yere geldin artık bu saatten sonra yanık manık stress vs vs hepsini koyver gitsin artık kurtardın çiçeği şimdiden sonra sömekler hızla irileşmeye başlayacak ve vejetatif büyüme bitecek, ppm olayına hakim değilim organik yaptığım için ama bu dönemde potasyum, fosfor ve humik fulvik asit içerikli besinleri bolca daya meyve iriliği ve yağ üretimini bu şekilde maximum seviyeye çekmiş olursun onun dışında bişey yok hasat miktarını dört gözle bekliyoruz bakalım
Ben aldım hasatı keyifle üflüyorum

Myhtra

Müptezel
Maaşallah kanka çok iyi ilerliyosun ve zurnanın zart dediği yere geldin artık bu saatten sonra yanık manık stress vs vs hepsini koyver gitsin artık kurtardın çiçeği şimdiden sonra sömekler hızla irileşmeye başlayacak ve vejetatif büyüme bitecek, ppm olayına hakim değilim organik yaptığım için ama bu dönemde potasyum, fosfor ve humik fulvik asit içerikli besinleri bolca daya meyve iriliği ve yağ üretimini bu şekilde maximum seviyeye çekmiş olursun onun dışında bişey yok hasat miktarını dört gözle bekliyoruz bakalım
Ben aldım hasatı keyifle üflüyorum
Afiyet olsun kankam zaten yaprak uçlarında hafiften yanıklar başladı yükleniyoruz çünkü. Bu süreç en önemli süreç hergün takip ediyorum

Myhtra

Müptezel
20.09.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM 42.GÜN
kankalar selamlar , Artık sona yaklaşırken kızlara iyice yüklenmeye başladık. Salı cumartesi sulama yapıyorum bugün AK kızımıza over girmeye başladık detaylı fotoğrafları aşağıya bırakacağım. Saksının altından yaklaşık 350-400 ml su akıttım.

VERİLER : Sıcaklık : 24-25 / Nem : 50-55 / pH 6.3 / ppm AK(990) , B.bud(1100) / runoff ppm AK(3000) , B.bud (2700) / mesafe 40 cm

Bitki başı 5 lt sulama yapıldı.
AK48
Sensi A-B 10ML
Bud factor x 5ML
Bud candy 5ML
Overdrive 5ML

BİG BUD
Sensi A-B 10 ML
Bud factor x 5 ML
Bud candy 5ML
Big bud 5ML

GENEL​

AK48​

BİG BUD​

higthead

Jolly Green
Maşallah çok iyiler.Runoff suyu ppm bıraz fazla ama onemlı degıl sonlardasın. Devam önndeki sulama bigbud over için olmuş olur tabi yine cuma cumartesi genele bakarız.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** **** **
    **** ***** ******** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ********* hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • T Tropikal.MR:
    ******* *** ***** * ** ********** ****** hahahaha**** ** ******** *** ********* ****** hahahahahahahaha
  • O oziozi:
    +1
  • T Tropikal.MR:
    ****** *** ******* ** ***** ******** hahahaha**** ** hahahaha***** ******* ********* **** **** ********* ******* ********* ***** **** **** hahahaha********* ******* ********** ****** ********* ********* hahahaha ****** ****** ********** ****** hahahaha ****** **********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • I ıssızmüptezel:
    hahahaha ******* *** ******* ******** ***** ***** ********** ***** ********** **
  • VendettaX VendettaX:
    hahahaha******* ******* *** ******* ******** ***** ***** ********** ***** ********** **
    +1
  • I ıssızmüptezel:
  • L lityum:
  • L lityum:
    ********* **** hahahaha hahahaha**** ******* ****** ***** ******
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ***** *** hahahaha* ******** *** ***** *** ********* *********
    T Tropikal.MR: **** ******* ***** *** hahahaha* ******** *** ***** *** ********* *********