Bir Genç Cigaratör 2. Günlüğü

23.02.2021
Kankalar selam,

Fena sayılmayacak ilk growumdan sonra 2. growuma başlıyorum ilk denememde Photo bitki yetiştirmiştim.
Şimdi auto denemek istedim. Tohumlarımı yabancı bir internet sitesinden sipariş ettim. 1 adet Bluedreamatic (****), 1 adet Blueberry (42Buds), 1 adet Girl Scout Cookie (****), 1 adette Pineapple Express(...'s Farm)
Çadırın içi çingene çadırına dönmez umarım :D hepsi farklı genetiklerin 50k civarı lümen değerim var yeter diye düşünüyorum. TaNg çizelgesi uygulayacağım umarım bu sefer daha başarılı olurum. 20/4 ışık döngüsü uygulayacağım. LST yada Topping yapmayı düşünmüyorum ama eminde değilim bu konuda deneyen arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirse çok iyi olur. Konuyu elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

Dumanınız bol olsun

04.03.2021
Kankalar ben bi çılgınlık yaptım beklediğim 2. part tohumlarım geldi. Gelen tohumlardan iki tane daha attım toprağa :D
1x Bruce Banner #3
1x Auto Jack
Bu tohumlar henüz patlamadı 03.03.2021'de salladım toprağa yarın falan baş gösterirler
Diğer bitkilerimde biraz sıcaklık stresi var bi ara sıcaklık 33 dereceye çıktı sıcaklık birkaç saatliğine onun dışında bir sorunum yok yarın gübreli su başlayacağım Tang çizelgesindeki ölçüler doğrultusunda
Bitki sayısını altıya çıkarınca ışıklarım yetersiz kalacak sömeklenmede bu yüzden bir çılgınlık daha yapıp Spider Farmer SF4000 sipariş edeceğim para denkleştirmeye çalışıyorum umarım halledebilirim. En kötü bu ışıklarla devam edeceğim olduğu kadar 40k lümen değerim var toplamda
Gelişmeler oldukça güncellemeye devam edeceğim kankalar

Dumanınız bol olsun

09.03.2021
Selam tohumsuzlar,

4 Martta ektiğim bruce banner patlamadı. Şuan 5 kankam ile yola devam ediyorum. İlk ektiğim 4 bitkide Great White toz mikoriza kullandım 50 litereye 113 gr ölçüsünde sonradan ektiğim 2 bitkide kullanmadım birisi zaten patlamadı. Diğerinin gelişimi de ilk 4üne göre yavaş gibi gözlemliyorum. Ama mikoriza kullandığım 4 bitkide ciddi fark olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz daha 15. günlerindeler ve gelişimleri bana çok umut veriyor :D Tang çizelgesi uyguluyorum ama kendimce bazı dokunuşlra yaptım. Mesela voodoo juice kullanılabilir demiş. Ben iki kere voodoo 1 kerede tarantula verdim. bloom a söylediği ölçülerde devam ediyorum. Voodoo ve tarantulaya ek olarak 2 seferde cal mag verdim. Hepsi 1 LT/1 ML oranlarında. ppm ölçüp veriyorum gübre yanığı olacağını sanmıyorum. Henüz lst ve topping uygulamadım. Gördüğüm kadarıyla Tang ikisini de uygulamamış bununla ilgili bir yazısı olmasa da görsellerden öyle anladım. Belki lst uygulayabilirim bitkilerin gelişimine göre hareket edeceğim. İlk hedefim stres yaşamamak. Sistemi ilk kurduğumda sıcaklık 33 dereceye birkaç saatliğine eski yapraklarda sıcaklık stresi var. Ve fotoğraflar su verilmeden önce çekildi o yüzden yaprakları biraz düşük
Işık konusuyla ilgili SF4000'e param yetmedi. O yüzden Mars hydro 2000 alacağım elimdeki ışıklara ek olarak yeter diye düşünüyorum yetmezse de amına koyarım iliğim kurudu :D

Yorumlarınızı bekliyorum kankalar bu parti beni çok heyecanlandırıyor :D

Dumanın bol olsun.

19.03.2021
Kankalar merhaba,
Bitkilerimin 26. günü çiçeklenmeye başlayalı 4-5 gün oluyor. Küçükte diğer 4 ablasının arkasından geliyor fena değil.
Tang çizelgesine tam olarak uymuyorum bud factor verdim bu hafta haftayada big bud vereceğim. Eğitim uygulamadım.

26.03.2021

Kankalar olaylar hızlandı.
Bitkiler bence çılgına dönmüş durumda bugün 30. günleri bu growdiareste gördüklerim gibi olacak gibi hissediyorum fena keyif veriyor bu parti.
Bazı sıkıntıları var ama dengeyi kuruyorum bi şekilde tangden iyice koptum artık b-52 voodoo cal mag carboload bid bud bud factör x ne varsa veriyorum her sulamada bloom vermiyorum. bi sonraki sulamayı boş su ile yapcam korkuyorum birazda yakıcam diye yaprak uçları yanmış çünkü inceden varsa görüş önerileriniz mutlaka bekliyorum kankalar biraz hareketlensin günlük ihtiyacım var farklı yorumlara. son fotoda köklerin alttan çıktığı saksı 30 litrelik saksı bence başta kullandığım mikorazonun etkisi o tamamen baya memnun kaldım üründen

31.03.2021
Kankalar selam,
Yarrak gibi bir durum oldu blueberrynin üzerine vantilatör düştü ana dalı ve yan dallardan bitanesi kırıldı kopardım attım. Bitki streste ama toplarım bir haftaya ben onu kendime inanıyorum :D hasat miktarı biraz düşer ama sağlık olsun yapacak bişey yok bitane boş sulama verdim şimdiye kadar yanacak gibi oldular. Tangden iyice koptum her sulamada bitki başına (Küçük olan hariç o daha çiçeklenmedi) 2ml bloom a&b 1 ml big bud, 1ml bud factor, 1 ml b52, 1 ml carboload veriyorum. Girl scout cookie ara ara yapraklarını salıyor belki genetikten olabilir diye düşünüyorum anlamadım neden böyle yaptığını sulamanın ilk günü böyle bikere uyuyor sonra düzeliyor belki 1.5 litre su fazla geliyor olabilir diye düşünüyorum başka bişey gelmiyor aklıma sizin var mıdır bir yorumunuz.

01.04.2021
Kankalara selam oltaya devam. Kırılan bitkim iki günde düzeldi maşallah. Diğerleri de fena değil gibi bugün biraz budama yapacağım alt sömek dalları ışık alsın diye.

04.04.2021
Kırılan bitkide sıkıntı yok düzeldi kalan dallar ile yola devam ediyor. Büyük bitkide overdrive başladım erken olmamış değil mi?

10.04.20211
Dewamke

Son düzenleme:

CahilKush

Doktor
Kankalar selam,

Fena sayılmayacak ilk growumdan sonra 2. growuma başlıyorum ilk denememde Photo bitki yetiştirmiştim.
Şimdi auto denemek istedim. Tohumlarımı yabancı bir internet sitesinden sipariş ettim. 1 adet Bluedreamatic (****), 1 adet Blueberry (42Buds), 1 adet Girl Scout Cookie (****), 1 adette Pineapple Express(...'s Farm)
Çadırın içi çingene çadırına dönmez umarım :D hepsi farklı genetiklerin 50k civarı lümen değerim var yeter diye düşünüyorum. TaNg çizelgesi uygulayacağım umarım bu sefer daha başarılı olurum. 20/4 ışık döngüsü uygulayacağım. LST yada Topping yapmayı düşünmüyorum ama eminde değilim bu konuda deneyen arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirse çok iyi olur. Konuyu elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

Dumanınız bol olsun
Kankam Lst kesin yap bence ama 1 adet topping'in zararı olmaz yararı olur al kelleri işid militanı gibi :D

CahilKush

Doktor
autoda topping çok önerilmiyor, yapan memnun kalan varsa yazsın bilgilenelim
Var kankam yapmadığına pişman olanda var yapmak yapmamak senin elinde tabi ki auto'da topping neden önerilmez Auto'da amaç kısa dönem de hasat almaktır topping gibi bir işlem yüksek stresli olduğundan bitkinin hasat süresi uzar ama vereceği sonuç üzmez.

delelet

Üye
Var kankam yapmadığına pişman olanda var yapmak yapmamak senin elinde tabi ki auto'da topping neden önerilmez Auto'da amaç kısa dönem de hasat almaktır topping gibi bir işlem yüksek stresli olduğundan bitkinin hasat süresi uzar ama vereceği sonuç üzmez.
eyvallah kanka, hiç denemedim, photoyla denemek istiyorum, dediğin gibi autoda amaç erken hasat

CahilKush

Doktor
eyvallah kanka, hiç denemedim, photoyla denemek istiyorum, dediğin gibi autoda amaç erken hasat
Evet kanka ben şuan 2 Blue Dream Auto ektim kesinlikle 1 adet topping atacağım 2 sebebi var Sativa ağırlıklı ve çok uzasın istemiyorum ve 10 gün beklerim bi tık daha fazla hasat alırım 20 gün içerim o fazlasını :D

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Hayırlı olsun öncelikle,lst yapmalisin muhakkak ara dalların gelisimi ilerid hasat konusunda seni tatmin edecek sonuçlar çıkarır,şuan için erken ama bitkin sağlıklı bir sekilde gelismeye devam ederse bir topingin kimseye bir zarari dokunmaz hem alanı kontrol etmis olursun bu işlem 5 gün kadar geri atabilir seni tek sorun o kazasız belasız iyi growlar dilerim.

CahilKush

Doktor
kanka topping 10 gün de atabilir 20 gün de belli olmaz bu işler, bol sömekler
yok kanka ben hasatı 10 gün geç alırım manasın da söyledim yoksa bence en uygun topping zamanı 5 boğum diye düşünüyorum zaten takipte olduğum çoğu usta insan da bu yönde yorumlar çünkü 5 boğuma kadar bitki yaprak kelle üretmekten ise kök gelişimine daha yoğunlaşır ve senin bu aşamada yapacağın yüksek stresli işlem bitkinin kök gelişimini kötü yönde etkiler şahsen kendi denek bitkilerim de bazılarına 3. boğum da attım bazılarına 5. de ve 3 te attıklarım daha sağlıksız kalıp bazıları da öldü halbuki 5. boğumdakiler ile aynı şartları yaşadılar.

delelet

Üye
yok kanka ben hasatı 10 gün geç alırım manasın da söyledim yoksa bence en uygun topping zamanı 5 boğum diye düşünüyorum zaten takipte olduğum çoğu usta insan da bu yönde yorumlar çünkü 5 boğuma kadar bitki yaprak kelle üretmekten ise kök gelişimine daha yoğunlaşır ve senin bu aşamada yapacağın yüksek stresli işlem bitkinin kök gelişimini kötü yönde etkiler şahsen kendi denek bitkilerim de bazılarına 3. boğum da attım bazılarına 5. de ve 3 te attıklarım daha sağlıksız kalıp bazıları da öldü halbuki 5. boğumdakiler ile aynı şartları yaşadılar.
hasatı dedim zaten kanka öğrendiğim kadarıyla 10-20 gün uzatabilir diye, topping hiç yapmadığımdan tecrübem yok bu konuda

CahilKush

Doktor
hasatı dedim zaten kanka öğrendiğim kadarıyla 10-20 gün uzatabilir diye, topping hiç yapmadığımdan tecrübem yok bu konuda
O kadar etkilemez kanka topping'i doğru aşamada yapmak ve onunla beraber ekstra bir stress yaratmamakta epey fayda var mesela dikkat ettiğim bir husus arkadaşların çoğu deneyimsizler özellikle topping atıp bitkiye birde lst uyguluyor tamam adı üstünde düşük stres eğitimi ama topping gibi ekstra stresli bir işlemle birleşince oluyor sana bol stres o yüzden topping yapıp bitkiyi 1 hafta rahat bırakıp mutlu edip sonra yeni gelen güzel başlarla beraber LST yapmak en iyisi kanısındayım :)

Kankalar selam,

Dumanınız bol olsun
Kanka turkiyede degilsin sanirim eger oyleyse bu genetiklere nerden ulastin barnys farm gibi

Kankam Lst kesin yap bence ama 1 adet topping'in zararı olmaz yararı olur al kelleri işid militanı gibi :D
Kanka bluedream sativa baskın çok uzamasın diye ona atayım diğerlerine de lst yapayım diyorum. Şey tam oturmuyor ama kafamda bloomda lst yapılmaz diye kaldı aklımda bikaç yerde görmüştüm bu bitki 25 günlükken çiçeğe başlasa ne ara topping yapıcam ne ara lst uygulayacağım bide TaNg kendi bitkilerinde topping yapmamıştı bakalım onu işin akışı içerisinde kararlaştıracağım :D eyvallah güzel yorumların için

Stilinski

Yeni üye
O kadar etkilemez kanka topping'i doğru aşamada yapmak ve onunla beraber ekstra bir stress yaratmamakta epey fayda var mesela dikkat ettiğim bir husus arkadaşların çoğu deneyimsizler özellikle topping atıp bitkiye birde lst uyguluyor tamam adı üstünde düşük stres eğitimi ama topping gibi ekstra stresli bir işlemle birleşince oluyor sana bol stres o yüzden topping yapıp bitkiyi 1 hafta rahat bırakıp mutlu edip sonra yeni gelen güzel başlarla beraber LST yapmak en iyisi kanısındayım :)
Dostum Merhaba, kelle uçurma nasıl yapılıyor tam olarak, ne zaman başlanıyor, topping nedir; lst nedir? Bilgilendirirsen sevinirim. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ****** hahahaha* ********* ********** ****** ***** ** **** ********* ***** ******** *** hahahaha* *** *** ***** ********** ***** *** ********* ********** ******** hahahaha ********
    +1
  • Emmy Emmy:
    ******** ******** hahahaha* ***** *** ****
    ******** ** hahahaha***
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    **** ***** hahahaha****** ******
  • Emmy Emmy:
    **** hahahaha** ** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ******* ****** ***** ***** ***** ******* ********** hahahaha****
    ******** ***** ****** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    ***** ******** *** *** ******** ********* ***** ***** *** ****** ****** ***** *******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    **** ***** hahahaha ** ******** *********
    hahahaha*** **** ********** ***** hahahaha* ** **** ********* hahahaha** ** ** *** **** ** ****** *********
  • D Chat bot:
    hahahaha *** ****** *** *****
  • D Darkroom420:
    *** ***** hahahaha* **** *** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    ********* ******** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** *** *******
    ** *** ******** hahahaha* ***** ****** *** ** ***** ** hahahaha* ********* *** ***** ******* ***
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ** ***** ******* ******* ****** ****** **** ***** ** **** hahahaha
    Emmy Emmy: ***** ***** ** ***** ******* ******* ****** ****** **** ***** ** **** hahahaha