Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

denizlobi

Yeni üye
Cvp: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

Kanka ledlerim ve merceklerim geldi hemen tesisatı kurdum anlattığın gibi. 25 cm alüminyum bloğa 3 led ve 2 fan monte ettim ama çok ısınıyor. Alüminyuma dokununca el yakacak dereceye geliyor. Kabinin derecesini 8-10 derece yükseltti. Isı olayı falan çözülür de yangından korkmadım değil :) Siz de nasıl ısınma durumu ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest

denizlobi' Alıntı:
Kanka ledlerim ve merceklerim geldi hemen tesisatı kurdum anlattığın gibi. 25 cm alüminyum bloğa 3 led ve 2 fan monte ettim ama çok ısınıyor. Alüminyuma dokununca el yakacak dereceye geliyor. Kabinin derecesini 8-10 derece yükseltti. Isı olayı falan çözülür de yangından korkmadım değil :) Siz de nasıl ısınma durumu ?

20-25 cm lik bir bloğa en fazla  1 led takılabilir  yoksa ısınır  benim   bloklar 80 cm   4 led takılı  her birinde sen    3 katı fazla takmışsın  ısınması normal :D

RE: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

https://tr.aliexpress.com/item/33013668442.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4b2d3c00GQxezd&mp=1
kanka senin yaptığın malzemenin hazırlanmış hali, üretici firma da aynı. yapım aşamasını kendi gerçekleştiremeyecek biri için düşünerek elektrikçiye ödenecek işçilik parası dahil şekilde senin harcadığın miktara denk geliyor hemen hemen. fikrin nedir set hakkında? alıp denemeyi düşünüyorum açıkçası watt değeri dürüst gibi geldi bana

polat98

Yeni üye

davenothere' Alıntı:
https://tr.aliexpress.com/item/33013668442.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4b2d3c00GQxezd&mp=1
kanka senin yaptığın malzemenin hazırlanmış hali, üretici firma da aynı. yapım aşamasını kendi gerçekleştiremeyecek biri için düşünerek elektrikçiye ödenecek işçilik parası dahil şekilde senin harcadığın miktara denk geliyor hemen hemen. fikrin nedir set hakkında? alıp denemeyi düşünüyorum açıkçası watt değeri dürüst gibi geldi bana

150wtu toplam 140lira civarına geliyor bunda 100wtu 200lira

Küçük Esnaf' Alıntı:
denizlobi' Alıntı:

20-25 cm lik bir bloğa en fazla  1 led takılabilir  yoksa ısınır  benim   bloklar 80 cm   4 led takılı  her birinde sen    3 katı fazla takmışsın  ısınması normal :D
Kanka 17cm 17cm 16cm olarak kestirsem olur mu 100cmlik almak istemiyorum

Ü

Üye silindi 13123

Guest

davenothere' Alıntı:

Hocam şöyle bir durum var ama  orda verdikleri  değerler yanlış  500w yazmışlar  650 tl ye fakat   o aslında   250 w   yani 250 w yı 650 ye almış oluyorsunuz  yanıltıcı rakamlar vermişler attığın linkte.Ledler 50 şer watt  500w  diye sattıklarında 5 led bulunuyor ::D   aslında  10 led olmalıydı.Her halukarda  kendin alıp yapman yada yaptırman  çok çok daha ucuza gelicektir neredeyse yarı yarıya fiyat farkı olacaktır.

RE: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

Hocam 100w lık led kullandıklarını söylüyorlar. 100w lık led olayi sahte mi ?

Birde photo için bu verdiğin aralık uygunmudur. Bi sakıncası olur mu?

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Dr fuigo' Alıntı:

100 olayı sahte kanka  resimlerden görülüyor  50 w lik chip kullanıyorlar  lens ekledikleri için 100 w gibi  piyasaya sürüyorlar  lens verimi  arttırdığı için .Auto photo  fark etmes  kanka  full spectrum olanı alıp 2  sindede  kullanabilirsin.

Respect99

Yeni üye
Cvp: Cob led için gerekenler ve montaj

redCliffe' Alıntı:
Dr fuigo' Alıntı:

100 olayı sahte kanka  resimlerden görülüyor  50 w lik chip kullanıyorlar  lens ekledikleri için 100 w gibi  piyasaya sürüyorlar  lens verimi  arttırdığı için .Auto photo  fark etmes  kanka  full spectrum olanı alıp 2  sindede  kullanabilirsin.

Kanka bişe sorcam bende bu ledlerden sipariş verdim kargo takibine girdiğimde taşıyıcı firmayı değiştir diye bir yer var, normalde Chima post PTT kargoya çevirmek gerekiyor mu  yoksa hiçbir işlem yapmamiza gerek yokmu??

Kanka senden aldiğim ilhamla verdim siparişi 6 adet aliyorum. Çin tatili bişe geveledi satici. Baktım tatilleri 18 ocakta bitmiş normalde. Bakalım ne zaman kargolar ledleri. 
Termal pedide çinden sipariş ettim burda pahalıydı madem beklicez oda ordan gelsin dedim. 
300w lik güzel bir dizayn yapmayı düşünüyorum. Umarım pişman olmayız.

Escop952

Yeni üye
Kanka sadece ledlerin yaktığımı 250 tl ben 300 w yaktım 18/6 bir ay 256 geldi **** aynı marka led Ama ailemle yaşıyorum evin yaktığıyla birlikte

Escop952' Alıntı:
Kanka sadece ledlerin yaktığımı 250 tl ben 300 w yaktım 18/6 bir ay 256 geldi **** aynı marka led Ama ailemle yaşıyorum evin yaktığıyla birlikte

Kardeş 150 tl civari yakmişsin işte. Çok basit hesabı  var. Bulunduğun elektrik dagitim şirketinin size uyguladiği tüketim bedelini öğren yaz buraya tam hesabı çıkaralım.

Dr fuigo' Alıntı:
Kanka senden aldiğim ilhamla verdim siparişi 6 adet aliyorum. Çin tatili bişe geveledi satici. Baktım tatilleri 18 ocakta bitmiş normalde. Bakalım ne zaman kargolar ledleri. 
Termal pedide çinden sipariş ettim burda pahalıydı madem beklicez oda ordan gelsin dedim. 

kanka led alıyok diye çinden ledlerin yanı sıra 2019 ncov virüsü de gelmesin ?

darkbiohazards' Alıntı:
Dr fuigo' Alıntı:

kanka led alıyok diye çinden ledlerin yanı sıra 2019 ncov virüsü de gelmesin ?

Valla kankam düşünmedim değil. Virüs dişarda yaşiyamiyormuş. Kargoda ölür. Diğer türlü zaten tamamen gümrük kapatilması gerekir.

edizparlar

Yeni üye
bu cobları montaj için götürdüğüm elektrikçi 30-35w çeker prizden bunların tanesi dedi 50w çekmez dedi, doğruluğu var mı? hem elektrik faturasından da yırtmış oluruz :D

Ü

Üye silindi 13123

Guest

edizparlar' Alıntı:
bu cobları montaj için babuşürdüğüm elektrikçi 30-35w çeker prizden bunların tanesi dedi 50w çekmez dedi, doğruluğu var mı? hem elektrik faturasından da yırtmış oluruz :D

Tam soğutulduğunda 47  çekiyor eğer soğutma yetersiz gelirse fanlar yada aliminyum blok ufak ise daha  çok ısınır ve ısındıkça çektiği  watt düşer  ve lümende aynı oranda düşer.Ölçerek test  etmiştim.

edizparlar

Yeni üye

[quote pid='45562' dateline='1581692326']
@redcliffe
[/quote]

500w 4 bitki için dizdim reis lensler 60-120 derece karışık. 
benim oda soğuk olduğundan coblara fan takmadım başta takılıydı sonra bi de takmadan deneyeyim dedim. bi sıkıntı olmadı ve ortamın derecesini benim istediğim derecelere getirdi 17/18’den 21-22 derece oldu şuan dolayısı ile ısıtıcı sorununu çözdü.

ondan dolayı fan takmayı düşünmüyordum lakin lümenini düşürür diyorsun, farkettirecek derecede düşürür mü? en azından tam soğutma değil de her bir bloğa 1 adet taksam (100cm  doğramaya 4 cob)

Ü

Üye silindi 13123

Guest

edizparlar' Alıntı:
@redcliffe

[/quote]

Fan olmadan ledler neredeyse  2 katı fazla ısınır yani 25w çekecek düzeye gelir buda lümeni  yarıya düşürür 4 cobdan 20 k lümen yerine 10 k  lümen alırsın fan takman şart  en az   100 cm  bloğa 4 adet tak. Isı  sorununu  cobların üstünden aşşaya üflücek şekilde  bi vantilatör takarak çözebilirsin  sıcak havayı aşşaya üfler  kabini ısıtır veya giriş çıkış fanlarını  küçültebilirsin yada önlerini biraz kapatırsın buda ısıyı biraz yükseltir.

edizparlar

Yeni üye

edizparlar' Alıntı:
@redcliffe

500w 4 bitki için dizdim reis lensler 60-120 derece karışık. 
benim oda soğuk olduğundan coblara fan takmadım başta takılıydı sonra bi de takmadan deneyeyim dedim. bi sıkıntı olmadı ve ortamın derecesini benim istediğim derecelere getirdi 17/18’den 21-22 derece oldu şuan dolayısı ile ısıtıcı sorununu çözdü.

ondan dolayı fan takmayı düşünmüyordum lakin lümenini düşürür diyorsun, farkettirecek derecede düşürür mü? en azından tam soğutma değil de her bir bloğa 1 adet taksam (100cm  doğramaya 4 cob)
[/quote]

anladım reis teşekkür ederim bilgilerin için. var ol

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****