Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

Aemili31

Müptezel
RE: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

Birde bu çipler her biri kaç lümen ışık sağlıyor gençler baktım ama bulamadım ben

edizparlar

Yeni üye

problem yaşayan oldu mu? bana 12 gündür yola çıktı yazıyor ve 16 gün bitiyor siparişi vereli. hala menşei ülkesinden yola çıktı demesi normal mi? kaç günde iletilecek bunlar? verilen tarihten erken geliyor mu o tarihten sonra mı geliyor

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Cvp: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

edizparlar' Alıntı:
problem yaşayan oldu mu? bana 12 gündür yola çıktı yazıyor ve 16 gün bitiyor siparişi vereli. hala menşei ülkesinden yola çıktı demesi normal mi? kaç günde iletilecek bunlar? verilen tarihten erken geliyor mu o tarihten sonra mı geliyor

Şuana kadar  4 defa  aldım en erkeni 12 gün içinde gelmişti  en uzunsa  26 günde teslim aldım   genelde 15-20 gün içersin de gelmiş oluyor  takip kodunu ptt üzerinden  girerek kontrol edin  en günceli çıkar orada.

edizparlar

Yeni üye

red_Cliffe' Alıntı:
edizparlar' Alıntı:

Şuana kadar  4 defa  aldım en erkeni 12 gün içinde gelmişti  en uzunsa  26 günde teslim aldım   genelde 15-20 gün içersin de gelmiş oluyor  takip kodunu ptt üzerinden  girerek kontrol edin  en günceli çıkar orada.
eyv kral

polat98

Yeni üye

küçük esnaf fanlar ile ledlerin adaptörü farklı mı yoksa fişler aynı adaptörde mi bağlanıyor

Ü

Üye silindi 13123

Guest

polat98' Alıntı:
küçük esnaf fanlar ile ledlerin adaptörü farklı mı yoksa fişler aynı adaptörde mi bağlaıyor

ledler kendinden driverli adaptör gerekmiyor.

polat98

Yeni üye

polat98' Alıntı:
küçük esnaf fanlar ile ledlerin adaptörü farklı mı yoksa fişler aynı adaptörde mi bağlaıyor

öyle değil tam anlatamadım fanların adaptörü var    ledlerin prizi farklı değil mi

Ü

Üye silindi 13123

Guest

polat98' Alıntı:
polat98' Alıntı:

öyle değil tam anlatamadım fanların adaptörü var    ledlerin prizi farklı değil mi

Evet ledlerin hepsi paralel bağlı ve  tek fiş ile çalışıyor   fanlar ise   12v 10 amper adaptöre bağlı öyle çalışıyor.

d34th3b3d

Yeni üye

kanka gayet başarılı olmuş eline sağlık.Peki koku olayını nasıl çözdün kısaca ondan da bahsedermisin ?Çok kişiden duydum 1 veya 2 bitki çok koku yapmıyor diyorlar.

Ü

Üye silindi 13123

Guest

d34th3b3d' Alıntı:
kanka gayet başarılı olmuş eline sağlık.Peki koku olayını nasıl çözdün kısaca ondan da bahsedermisin ?Çok kişiden duydum 1 veya 2 bitki çok koku yapmıyor diyorlar.

kabinimin  bulunduğu yer itibari ile  koku sorunum olmadı bu yüzden karbon filtre  kullanmadım  fakat  çok  fazla bir koku oluşmuştu  eğer riskli bir yerde yapıyorsan  karbon filtre şart  bu iş için.

d34th3b3d

Yeni üye

Küçük Esnaf' Alıntı:
d34th3b3d' Alıntı:

kabinimin  bulunduğu yer itibari ile  koku sorunum olmadı bu yüzden karbon filtre  kullanmadım  fakat  çok  fazla bir koku oluşmuştu  eğer riskli bir yerde yapıyorsan  karbon filtre şart  bu iş için.

eyw kanka saolasın,Birde senin tavsiye ettiğin ledlerden sipariş verecem ama birde şöyle bir ürün var.Senin ürünlerin maliyeti 500 600 tl gibi demişssinya bu üründe 750 ye geliyor 1000w olanı seninki 500 w hangisini almak daha mantıklı olur sence aşağı yukarı fiyatları aynı ama watt değeri 2 katına tekabül ediyor https://tr.aliexpress.com/item/32999138784.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7258b155KSHDwu&algo_pvid=89460990-edee-46ac-afae-8b4422f25a90&algo_expid=89460990-edee-46ac-afae-8b4422f25a90-0&btsid=48f1551c-00ea-40c2-a1aa-5e20f373a8aa&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

Ü

Üye silindi 13123

Guest

d34th3b3d' Alıntı:
Küçük Esnaf' Alıntı:

eyw kanka saolasın,Birde senin tavsiye ettiğin ledlerden sipariş verecem ama birde şöyle bir ürün var.Senin ürünlerin maliyeti 500 600 tl gibi demişssinya bu üründe 750 ye geliyor 1000w olanı seninki 500 w hangisini almak daha mantıklı olur sence aşağı yukarı fiyatları aynı ama watt değeri 2 katına tekabül ediyor https://tr.aliexpress.com/item/32999138784.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7258b155KSHDwu&algo_pvid=89460990-edee-46ac-afae-8b4422f25a90&algo_expid=89460990-edee-46ac-afae-8b4422f25a90-0&btsid=48f1551c-00ea-40c2-a1aa-5e20f373a8aa&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

Bunlar çakma değerler veriyor  örnek verecek olursak  1000w yazıyor fakat 11 bin lümen veriyor  yani 100-150 w kadar ışık veriyor bu yüzdende 150 w tüketimi oluyor bu ışıkla  1 bitki anca yetişir fakat benim sistemimle   5 kök yetişir.Bu tarz ledleri önermem yanıltıcı  rakamlar veriyorlar   tepesine yazıyorlar 1000w 2000w  diye millette kanıp alıyor sonuç hüsran oluyor sonra  iyi olanlarıda var   fakat    en az 3-4 milyar fiyatları .

d34th3b3d

Yeni üye

Küçük Esnaf' Alıntı:
d34th3b3d' Alıntı:

Bunlar çakma değerler veriyor  örnek verecek olursak  1000w yazıyor fakat 11 bin lümen veriyor  yani 100-150 w kadar ışık veriyor bu yüzdende 150 w tüketimi oluyor bu ışıkla  1 bitki anca yetişir fakat benim sistemimle   5 kök yetişir.Bu tarz ledleri önermem yanıltıcı  rakamlar veriyorlar   tepesine yazıyorlar 1000w 2000w  diye millette kanıp alıyor sonuç hüsran oluyor sonra  iyi olanlarıda var   fakat    en az 3-4 milyar fiyatları
eyw kanka çok sağol

polat98

Yeni üye

3 tane cob lede aluminyum bloğu kaçlık kestireyim çok büyük durmasını istemiyorum kankam ölçü verir misin

bide o aluminyum bloğa göre fan atabilir misin zahmet olmassa 3 tane fan olacak dimi her lede bir tane

alicannn123

Yeni üye

polat98' Alıntı:
3 tane cob lede aluminyum bloğu kaçlık kestireyim çok büyük durmasını istemiyorum kankam ölçü verir misin

bide o aluminyum bloğa göre fan atabilir misin zahmet olmassa 3 tane fan olacak dimi her lede bir tane

kankam bende ayni sekil 3 led yapacam arkasin sorusunh soracaktim ki arkadas sormus bile.Kullandigin fanlarin linki atabilirmisin ve gorultu seviyesi nasil ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest

alicannn123' Alıntı:
polat98' Alıntı:

kankam bende ayni sekil 3 led yapacam arkasin sorusunh soracaktim ki arkadas sormus bile.Kullandigin fanlarin linki atabilirmisin ve gorultu seviyesi nasil ?

her led  için bi en az 20 cm  olması gerekiyor soğutucu blok  fan ise herhangi bir 8 cm pc fanı kullanabilirsiniz aşşa yukarı hepsi aynı işi  görecektir ses olarakta pek farkları olmaz diyebilirm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1