Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

Ritimetkisi

Yeni üye
Cvp: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

Redcliffe318' Alıntı:
Ritimetkisi' Alıntı:
Agacım şimdi şöyle kafanı karıştırıcam k.bakma 
Şimdi Benim alan 2x3 
1 yada 2 eleman istiyorm yani şartlar duruma göre. Gr olarak verim alırmıyım. :)  
Elk fazla girmeden hani aylık 120 130 
Senin tecrübene dayanarak 5 led birleştirdiğim zaman benim iş tamam. Teşekkürler ustacım.
Kafamı karıştıran bu aliexpressten ne kdr zamanda elimize geçiyor. 3 aylık süre veriyor sitede 3 ay çok bi zaman başka bi sitede Creelerin Ledini buldum hemen gelir. onun için sana sundum fakat tabi driver olayıda var. nası olcak bilmiyoz walla :)
Kanka aliden al dediğim sistem yap çok daha  kolay olur senin için kargo  takipli  seçersin 5-10 tl verip  max 15-20 gün içinde gelmiş olur kapına 20 günü  geçmiyor genelde.2 bitki için 300W cob yapabilirsin faturan  150 gelir  seni tatmin edicek bi hasat alırsın.Tabiki lenste almalısın  verimini  arttırır.

Kanka siparişimi verdim 8 adet nolur nolmaz fazla mal göz çıkarmaz. Fakat ücretsiz shipping seçtim yalnışlıkla.Ne kadar zamanda gelir bilmem.:( şimdi ödemeyide aldı benden ::( siparişi iptal et var ama iptal etsek kimbilir neler olur ::(  300wtan kastın nedir tanesi 50w dan 6 adetmi led koyucaz. ?

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Ritimetkisi' Alıntı:
Redcliffe318' Alıntı:
Kanka aliden al dediğim sistem yap çok daha  kolay olur senin için kargo  takipli  seçersin 5-10 tl verip  max 15-20 gün içinde gelmiş olur kapına 20 günü  geçmiyor genelde.2 bitki için 300W cob yapabilirsin faturan  150 gelir  seni tatmin edicek bi hasat alırsın.Tabiki lenste almalısın  verimini  arttırır.

Kanka siparişimi verdim 8 adet nolur nolmaz fazla mal göz çıkarmaz. Fakat ücretsiz shipping seçtim.Ne kadar zamanda gelir bilmem. 300wtan kastın nedir tanesi 50w dan 6 adetmi led koyucaz. ?

Evet kanka  6x50 300W   kargoyu muhakkak takipli seç yoksa gelmeyebiliyor.

Ritimetkisi

Yeni üye

Redcliffe318' Alıntı:
Ritimetkisi' Alıntı:
Kanka siparişimi verdim 8 adet nolur nolmaz fazla mal göz çıkarmaz. Fakat ücretsiz shipping seçtim.Ne kadar zamanda gelir bilmem. 300wtan kastın nedir tanesi 50w dan 6 adetmi led koyucaz. ?

Siparişi oluşturduk ya ::( iptal etsek noluyor ? ödemeyi aldılar . ::(   mesaj attım ama inş düzeltebilirim durumu :(

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Ritimetkisi' Alıntı:
Redcliffe318' Alıntı:

Siparişi oluşturduk ya ::( iptal etsek noluyor ? ödemeyi aldılar . ::(   mesaj attım ama inş düzeltebilirim durumu :(

onaylanmadı ise iptal et para geri yatıyor 3-4 gün içinde .Tekrar satın al takipli seçerek.

Kubilay06

Yeni üye
RE: COB LED GEREKENLER VE MONTAJ

Kanka bu paralel devre yapıyorum da bu LED soketine aynı yere 2 kabloyu birleştirip sokuyorum ama çok dandik duruyor tehlikeli gibi . Başka bir cozum varmıdır .

Kubilay06' Alıntı:
Kanka bu paralel devre yapıyorum da bu LED soketine aynı yere 2 kabloyu birleştirip sokuyorum ama çok dandik duruyor tehlikeli gibi . Başka bir cozum varmıdır .

Mesela her ledten birer faz ve nötr çeksek, prizden gelen notr ve fazı uzun kablo şeklinde , her ledin bağlandığı noktada baglasak, üçlü priz gibi yani.

Kubilay06

Yeni üye

Kubilay06' Alıntı:

Kubilay06' Alıntı:

Mesela her ledten birer faz ve nötr çeksek, prizden gelen notr ve fazı uzun kablo şeklinde , her ledin bağlandığı noktada baglasak, üçlü priz gibi yani.

https://youtu.be/PldiKasaA4k
1.20 saniyedeki gibi yani , güç kaybı olurmu lumene felan zararı varmidir

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Kubilay06' Alıntı:
Kubilay06' Alıntı:

https://youtu.be/PldiKasaA4k
1.20 saniyedeki gibi yani , güç kaybı olurmu lumene felan zararı varmidir

Olması gereken o şekil kanka  yani  aynı  çoklu prizlerin mantığıyla olucak  paralel bağlantı yeterli  hangi şekilde olursa  olsun verim düşmez.

lemonhaze15

Yeni üye

Merhaba bende bu işe kalkıştım sipariş verdim cobledleri işlemci fanına bağlayıp soğutucam tek tek 
Aldığım ledler https://tr.aliexpress.com/item/4000096787572.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77714c4djE7d3n
7 tane 100w aldım w/80 lümen veriyor ledler 
şimdi sorum ben elektrikten kısmak istiyorum 4-5 bitkilik alanım var sence kaç watt yapayım 
diyelim 700w yaptım aylık elektrk ne kadar yakar 0,57krş bizim burda yardımcı olursan sevinirim.

Ü

Üye silindi 15132

Guest

güzel sistem olmuş hocam ışığı nasıl halledicem diye düşünürken bu konu çıktı karşıma siparişleri verdim bekliyorum konu sabit +rep

Asalet

Yeni üye

sistem güzel hocam eline sağlık bende aynı ledler den sipariş verdim inş en kısa zamanda gelir aynı sistemi kuracam

Ü

Üye silindi 13123

Guest

lemonhaze15' Alıntı:
Merhaba bende bu işe kalkıştım sipariş verdim cobledleri işlemci fanına bağlayıp soğutucam tek tek 
Aldığım ledler https://tr.aliexpress.com/item/4000096787572.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.77714c4djE7d3n
7 tane 100w aldım w/80 lümen veriyor ledler 
şimdi sorum ben elektrikten kısmak istiyorum 4-5 bitkilik alanım var sence kaç watt yapayım 
diyelim 700w yaptım aylık elektrk ne kadar yakar 0,57krş bizim burda yardımcı olursan sevinirim.

https://www.ckbogazici.com.tr/tr/tuketim-hesaplama burdan bakabilirsin   tüketimi ve saati yaz  aylık faturan çıkıyor. 4 bitki için en az 40 k lümen lazım asgari  bunuda 450w led ile yaparsın  fakat güzel verim istiyorsan  900w yapmanı öneririm ve  o ledler yerine konuya eklediğim ledlerden alırsan aha iyi olur senin için.

edizparlar

Yeni üye

hocam selamlar. bu dediğin yerdeki ledlere denk tr içinde bulacabileceğimiz cob ledler var mıdır? 
bunun gelme süresi 15-20 gün sürer diyorsun uzun geldi bana. Onun yerine fiyatı artacak illaki ama tavsiye edersen tr içinde çok muhteşem olur.

Ü

Üye silindi 13123

Guest

edizparlar' Alıntı:
hocam selamlar. bu dediğin yerdeki ledlere denk tr içinde bulacabileceğimiz cob ledler var mıdır? 
bunun gelme süresi 15-20 gün sürer diyorsun uzun geldi bana. Onun yerine fiyatı artacak illaki ama tavsiye edersen tr içinde çok muhteşem olur.

Lehim gerektiren versiyonu var https://www.marketdijital.com/urun/powerlux-220v-50w-kirmizi-cob-led  

işini görür fakat fiyatı ali dekinden  2 katı daha pahalı ve lehimle uğraşman gerekecek.Aliden almanı öneririm daha ucuz ve  kolay  olur.

edizparlar

Yeni üye

edizparlar' Alıntı:

eyvallah reis. lehim falan hiç anlamam mekanik işlerden. en iyisi sipariş verip beklemek öyleyse, inşallah 20 günü geçmez. O zamana kadar başka ışıkla idare edicez artık toprağa ekince tohumu.

@psypanic abi hala cobledleri salma düşüncesinde misin :D

psypanic

Üye

edizparlar' Alıntı:
edizparlar' Alıntı:

eyvallah reis. lehim falan hiç anlamam mekanik işlerden. en iyisi sipariş verip beklemek öyleyse, inşallah 20 günü geçmez. O zamana kadar başka ışıkla idare edicez artık toprağa ekince tohumu.

@psypanic abi hala cobledleri salma düşüncesinde misin :D

Daha çok kurup kullanmanın peşindeyim. Mercekleri ile birlikte duruyorlar kenarda. Gelir kardeşim Ali'den kaç kişi aldı. bana 9 günde geldi diyorum. :) Ama elbet satacağım Cob'ları 1-2 dönem kullandıktan sonra. Hem de hazır sistemiyle birlikte.

AirBuss

Yeni üye

Ustad ledleri patlattım l-n olayını karistirdim l-ye siyah taktim n-ye kırmızı fotoda renk gözükmüyor usta bı yardım et kardeşine :/

Ü

Üye silindi 13123

Guest

AirBuss' Alıntı:
Ustad ledleri patlattım l-n olayını karistirdim l-ye siyah taktim n-ye kırmızı fotoda renk gözükmüyor usta bı yardım et kardeşine :/

kanka patlatma imkanın yok kazara seri bağlamışsındır  buda yanmaya sebep olmaz    + -  yerleri fark yapmaz  ister tam ters bağla hepsini önemli olan      her lede L kısmına aynı kabloyu bağlaman  yada N ye   yani bir N ye - öbürüne  +  gelen kabloyu bağlarsan olmaz normal  paralel bağlantı yapacaksın çoklu priz mantığı düşün.Googleye paralel bağlantı nasıl olur diye yazarsan yüzlerce video fotograf bulabilirsin.

hunapris

Yeni üye

500 w için aylık tüketim 250 tutmaz . fanlar dahil

Redcliffe318' Alıntı:
edizparlar' Alıntı:

Lehim gerektiren versiyonu var https://www.marketdijital.com/urun/powerlux-220v-50w-kirmizi-cob-led  

işini görür fakat fiyatı ali dekinden  2 katı daha pahalı ve lehimle uğraşman gerekecek.Aliden almanı öneririm daha ucuz ve  kolay  olur.
selam bu sitedeki ürün için sadece kırmızı led açıklaması var .full spectrum diye birşey yazmıyor .kırmızı led full spectrum mu oluyor

Organik

Kıdemli Üye

Üstadım 10 numarasın şiparişleri çektim bekliyorum .
Bir daha ki aya nasipse elime geçtiğinde konu açıp sizlerle beraber yürümek isterim takipteyim iyi hasatlar  :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1