Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24060

Guest
ayır kanka toprağın kendisi sana demiştim hatırlarsan toprak bazı hataları kendisi düzeltiyor diye, ben hep çeşme suyu veririm hiçte beklemem çeşmeden aldığım gibi uyguluyorum ama toprak ph ortalama 6,5
İşte bende onu diyorum kankam direk çeşme suyu benim burada klorlu ve dinlenince ph 7 toprakta klor birikmiyormu sende. Gübreler bir miktar aşağıya çekiyor ph ı. Mesela ben hep Bio grow biobloom fishmix birde Revive bu lar ph ı bir miktar indiriyor.

husyn

Doktor
İşte bende onu diyorum kankam direk çeşme suyu benim burada klorlu ve dinlenince ph 7 toprakta klor birikmiyormu sende. Gübreler bir miktar aşağıya çekiyor ph ı. Mesela ben hep Bio grow biobloom fishmix birde Revive bu lar ph ı bir miktar indiriyor.
klor çok hareketli ve uçucu bir içeriktir, ondan korkma

husyn

Doktor
kanka duruma göre hepside sıkıntı çıkarırlar, mesela azot toprakta 2,5-3g geçtimi bitkine bir Fatiha okursun kalanda sallana sallana gider işte,

husyn

Doktor
yok kanka sıkıntı çıkmaz ama ben karşımdakini tam olarak ne yaptığınıda bilmiyorumki yani, ama maden suyu verende var 2-3 sulamada bir onu bir bardağa doldurup 1gün bekletmen lazım asidi gitmesi için

Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka duruma göre hepside sıkıntı çıkarırlar, mesela azot toprakta 2,5-3g geçtimi bitkine bir Fatiha okursun kalanda sallana sallana gider işte,
Bu başıma geldi daha önce azor tan yaktım çorbacı.
yok kanka sıkıntı çıkmaz ama ben karşımdakini tam olarak ne yaptığınıda bilmiyorumki yani, ama maden suyu verende var 2-3 sulamada bir onu bir bardağa doldurup 1gün bekletmen lazım asidi gitmesi için
Sade soda 2 veya 3 gün bekletip verdiğim zamanlar oluyor ayda 1 falan bitki resmen coşuyor ozman larda. 1 lt bir sade soda. Doğru sodada klor var. Bu arada klor bitkilere gerekliymiş. Baktım biraz da.

husyn

Doktor
Bu başıma geldi daha önce azor tan yaktım çorbacı.

Sade soda 2 veya 3 gün bekletip verdiğim zamanlar oluyor ayda 1 falan bitki resmen coşuyor ozman larda. 1 lt bir sade soda. Doğru sodada klor var. Bu arada klor bitkilere gerekliymiş. Baktım biraz da.
her şeyin bir kolayıda var kanka sade sodayı su petine koy salla kapağını aç şiş olmayana kadar tekrarla birazda fazladan yap birazda sulandır hiç bir şey olmaz

Ü

Üye silindi 24060

Guest
her şeyin bir kolayıda var kanka sade sodayı su petine koy salla kapağını aç şiş olmayana kadar tekrarla birazda fazladan yap birazda sulandır hiç bir şey olmaz
Öyle yapıyorum zaten kankam 1 lt dolduruyorum salla su ekle salla sonra su ekle ver.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam şimdi sen kloru kaybetme diyorsun gerekli. Birde toprak ph alkali ölç diyorsun. Suyun ph nı toprak halleder diyorsun dimi. Toparlayalım dersimizi. :)

husyn

Doktor
Kankam şimdi sen kloru kaybetme diyorsun gerekli. Birde toprak ph alkali ölç diyorsun. Suyun ph nı toprak halleder diyorsun dimi. Toparlayalım dersimizi. :)
Klor (Cl)
Bir mikro ve hareketli bitki besin elementi olan klor, kökler vasıtasıyla bitkinin oksijen alımını kolaylaştırması, toprak üstü yeşil aksamının ve kök gelişiminin sağlanması, kolay azot alımında büyük rol oynar. Bitkilerde klor, karbonhidrat metabolizmasını etkilediği ve yapraklarda nişasta toplanmasına yol açtığı görülmüştür. Klor bitkiler tarafından klorun iyon formu olan klorid olarak alınır ve tamamen eriyebilir formdadır. Sulamayla yıkanarak kaybolur. Klor hücrelerde su ve suda eriyen maddelerin hareketi olarak bilinen ozmoz olayında görev alır. Bitkilerin mineral maddeleri alması için gerekli olan iyon dengesini sağlamada ve fotosentezde görev alır. Klor yetersizliği durumunda, solgun kökler, kloroz (sararma) ve bronzlaşma gibi semptomlar görülür (Valdês, 2015; Small,2016) (Şekil 4.4b).

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam birde bu karbonat döker bizim eskiler özellikle lahana lara falan kurt böcü börtüye bahçelere. Oda ni yerde toprağı falan dengeli yor sanırım.

husyn

Doktor
aslında bu konuları abartan arkadaşlar, doktorların dediklerinin etkileri var, mesela suyu kaynatmak veya süzmek, ışıl işlem görmesi arınması için biz insanları rahatsız eden bazı bakteriler vardır çeşme suyunda örneğin helikobakteri ama bitki için hiç bir sıkıntı yok çünkü bu bakteriler baraja topraktan geliyorlar

husyn

Doktor
Kankam birde bu karbonat döker bizim eskiler özellikle lahana lara falan kurt böcü börtüye bahçelere. Oda ni yerde toprağı falan dengeli yor sanırım.
kanka karbonat böcekleri öldürmez, ama arındırıcı temizleyici bir etkisi vardır mesela sıkıntılı bir bölge var hasta intihaplı karbonat o bölgeyi temizlediği için doku hüçre kendini yeniler ve iyileşmeler gerçekleşir

Ü

Üye silindi 24060

Guest
aslında bu konuları abartan arkadaşlar, doktorların dediklerinin etkileri var, mesela suyu kaynatmak veya süzmek, ışıl işlem görmesi arınması için biz insanları rahatsız eden bazı bakteriler vardır çeşme suyunda örneğin helikobakteri ama bitki için hiç bir sıkıntı yok çünkü bu bakteriler baraja topraktan geliyorlar
Anladım kankam valla teşekkür eder Allah senden razı olsun derim . Doğal dengeyi fazla bozmamak gerek bitki su ilişkisi.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka karbonat böcekleri öldürmez, ama arındırıcı temizleyici bir etkisi vardır mesela sıkıntılı bir bölge var hasta intihaplı karbonat o bölgeyi temizlediği için doku hüçre kendini yeniler ve iyileşmeler gerçekleşir
Bitkilere pek bi faydası yok yani sadece haşere uzaklaşması için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kömür Kömür:
  • D Dr.Organic:
  • D Dr.Organic:
    ****** ** ******* **** ***** hahahaha** ***** ** ***** ***** **** *** **
  • D Dr.Organic:
    ********** *** ********* **** *** *** **** hahahaha*
  • Kömür Kömür:
    *** ******** **
  • Kömür Kömür:
    +1
  • D Dr.Organic:
    hahahaha*** ******* **** ******
    +1
  • D Dr.Organic:
    hahahaha***
  • Kömür Kömür:
    hahahaha***
    +1
  • G ganjasevdalısı:
  • B Bitkisever:
    ******* hahahaha ******* **** ********* hahahaha*** ******* **** *** hahahaha**** ******* ***** hahahaha** ******* ********* **** ******** ******** ******
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha********* hahahaha ******* **** ********* hahahaha*** ******* **** *** hahahaha**** ******* ***** hahahaha** ******* ********* **** ******** ******** ******
  • G ganjasevdalısı:
    ***** ****** ******* **** ** ******* hahahaha**** hahahaha ****** ******** ********
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    hahahaha**** ** ***** ****** **** ** ***** ****** ********* ***** hahahaha*
  • G ganjasevdalısı:
  • O obeb:
    ********* **** ********** ********* ** ******** ******* **** hahahahahahahaha
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ***** ********** *** ******** ***** hahahaha* ********** **** ***
  • O obeb:
  • blackmambaa blackmambaa:
    hahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ********* ** ****** *****
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ********* ** ****** ***** ** **** ********* ** **** ******* ****** ******** hahahaha**
    +1
  • L Levrekbaz45:
    ***** *** **** hahahaha ******** **** ****** *** ****** *******
    +1
    blackmambaa blackmambaa: ***** *** *** **** ***** ******* ******