Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24060

Guest
Son tohum kaldı bozulmadan onuda ekleyim kankam sonrası solüsyon basıcam komple dala. Tohumlu cigara yapıcam yarısını. Bol miktarda tohum stoğu sonra uykuya alıcam hepsini.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka doğada suyu arıtmak için belli bir katmanı kömürden yapıyorlar onun sebebi arındırıcı özelliği olduğu için, yani demek istediğim u şeklinde baca parçasına kömür tozu doldur aga filtre görevini görür diye düşünüyorum zaten fazla para tutmaz en azından denemiş olursun doğada karbon içeriği en fazla kömür diye biliyorum,
Kankam elimde canlı karbon var onları da değiştireyim sonra yeni filtre alıcam. Filtre gerçekten yetersiz bu bitkiye bu growda 3 ay veg tuttum aşırı koku saldı. Growsan ın o ucuz kombini almıştım acil oldu biraz. Yetersiz geliyor bitki büyüdüğünde. Bacaya veremem apartamaın çatısında mangala çıkıyorlar.

husyn

Doktor
dostum, sulama konusunda kaynaklarda geçen yerleri okuman için ekliyorum belki okumamışsındır
Düzenli yağışlar, özellikle tohum ekiminden sonraki ilk 6 hafta boyunca oldukça faydalıdır. Topraklar iyi drene edilmelidir. Nemli, aşırı sulanmış veya suyla doymuş topraklar çok zayıf bir şekilde tolere edilir (3 haftaya kadar genç bitkiler, ıslak topraklara ve taşkınlara karşı çok hassastırlar). Büyük
çaplı kenevir ekimi genellikle, sulama ihtiyacı olmayan yeterli yağış alan bölgelerde gerçekleştirilmektedir. Tohumlar ekildiğinde toprak tavında olmalı veya çimlenme gerçekleşinceye kadar yeterli sulama yapılmalıdır. Endüstriyel kenevir kuraklığa duyarlı ve vejetasyon periyodu boyunca, özellikle de büyümesinin ilk 6 haftasında, bol miktarda neme ihtiyaç duyar. Avrupa’da bir vejetasyon süresi boyunca 500-700 mm yağışa ihtiyaç vardır. Ancak Lisson ve Mendham (1998), iklim şartlarına bağlı olarak, yıllık 250-600 mm yağışın yeterli olduğunu, belirtmişlerdir. Yeterli kök gelişimini sağlamış bitkilerin nispeten kuraklığa daha dayanıklı olmakta, şiddetli kuraklık durumunda bitkiler cılız kalmakta ve normal gelişme periyoduna göre daha erken generatif faza girerek, çiçek ve tohum bağlamaktadırlar.
Kenevir bitkisi kurak koşullarda olduğu gibi, toprağın çok fazla su ile dolduğu durumlardan da olumsuz etkilenir ve bu durum bitkinin büyümesini yavaşlatarak, zamanla ölümüne bile neden olabilir.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam zaten bu susuz kalma ile bol sulama ikiside öldürüyor bitkiyi. Nemli ve hava geçirgenliği olan toprakları çok seviyor. Zaten benim saksılarda delik deşik yaptım ben hep.

husyn

Doktor
saksıyı havadar yapmana gerek yok, ne yaptığını bilmekle alakalı aslında çok sulayıp havadar saksı yerine düzenli dengeli sula yaptığında uçmasın, ben sana şunu şöyleyeyim anla 10lt saksımı 15gün hiç ilgilenmeme gerek kalmadan ayarlaya biliyorum, öğle bir sistemde yok, bir 60tl aldığım ph, nem ölçerim var sadece

Ü

Üye silindi 24060

Guest
saksıyı havadar yapmana gerek yok, ne yaptığını bilmekle alakalı aslında çok sulayıp havadar saksı yerine düzenli dengeli sula yaptığında uçmasın, ben sana şunu şöyleyeyim anla 10lt saksımı 15gün hiç ilgilenmeme gerek kalmadan ayarlaya biliyorum, öğle bir sistemde yok, bir 60tl aldığım ph, nem ölçerim var sadece
Onu nasıl yapıyorsun kankam.

husyn

Doktor
birde senin bitkinde tuzlanma olabilir, mobilden eksikliği öğle kolay kolay olacak şey değil, hareketsiz elementler kullanıyorsan birikmiş olabilir

Ü

Üye silindi 24060

Guest
birde senin bitkinde tuzlanma olabilir, mobilden eksikliği öğle kolay kolay olacak şey değil, hareketsiz elementler kullanıyorsan birikmiş olabilir
Birikme vardı kankam benim bitkide şuan nitrojen eksikliğine geçti işte büyük fan yaprakları sararma yapıyor. Buda çiçeklenmenin ilerleyen zamanlarında normal olarak karşılanıyor bir yandan iyi olduğu söyleniyor. Sömeklere sıçrama yapmadığı sürece sıkıntı yok diye düşünüyorum. Fan yaprakları düşsün bitki açılsın diye bekliyorum. Saksı ve altlık sistemini değiştirmem lazım yeni bişiler saksıdan akan su ile saksının temasını kesmem lazım metal ayak gibi. Tahta kullanıyordum oda küf ve koku yaptı geçen grovda.

husyn

Doktor
kanka benim saksılarım dar uzunlar, çap 17cm boy 40cm, sulamayı yaparken mesela su bardağı olarak parça parça yapıyorum ama aralarında 5-10dk beklemelerle yapıyorum kenardaki topraklarda emsin diye eğer direk sularsan saksı ortasından direk alttan çıkmaya başlayacak, yani 15 gün bakmayacaksam fazla suluyorum ama suyun büyük bölümü 3 gün içinde gidecek kadar, neden çünkü çok sulu ortama bitki 3 gün sıkıntısız kalıyor sonra sıkıntılar veya gelişimde yavaşlamalar başlıyor yani stres, toprak kurusa bile bitki onada 2-3 gün sıkıntı çıkarmıyor

Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka benim saksılarım dar uzunlar, çap 17cm boy 40cm, sulamayı yaparken mesela su bardağı olarak parça parça yapıyorum ama aralarında 5-10dk beklemelerle yapıyorum kenardaki topraklarda emsin diye eğer direk sularsan saksı ortasından direk alttan çıkmaya başlayacak, yani 15 gün bakmayacaksam fazla suluyorum ama suyun büyük bölümü 3 gün içinde gidecek kadar, neden çünkü çok sulu ortama bitki 3 gün sıkıntısız kalıyor sonra sıkıntılar veya gelişimde yavaşlamalar başlıyor yani stres, toprak kurusa bile bitki onada 2-3 gün sıkıntı çıkarmıyor
Kankam benim alan girişi dar içi geniş bitki büyüdüğünde ben her tarafına ulaşım sağlayamıyorum bitkiyi kaldırdığımda bu kezde ışığa mesafe kalmıyor. Bitki çiçekte zorlanıyorum. Işık benm alana fazla geliyor mesela sürekli ışık stresi yüzünden Revive kullanıyorum.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
sen bana toprak ph söyleye bilsen ben konuyu başka yerlere getire bilirim
Toprak ph ı nı hiç ölçmedim kankam. Ölçerim de yok zaten. Ph kiti (renkli keğıt) bile geçen hafta aldım sıkıntı büyüdüğü için. Önceden 45 gün veg tutar 8 hafta bloom böyle sorun çıkmadan hasata giderdim. Yavaş yavaş tamamlıcam malzemeleri. Kankam yüklü miktar nakit çıkışı yapamıyorum. Hanım bitkiyi kıskanıyor fazla masraf yapıp onunla çok ilgileniyorsun deyip. :D ah be kankam. Neler alacam ben ona ama işte.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bu senin kullandığın ph ölçer falan hangini kullanıyorsun. Adva çok pahalı geldi bana çok güzel ama şuan alamam. Sarı renkte var Bi tane 60 TL civarı yorumlara bakıyorum biri olumlu 3 olumsuz yazmış.

husyn

Doktor
benim kullandığım bu kanka, ph ve nemi katı ortamın ölçüyor sulu ortamı ölçmez, ışığıda 2000lümene kadar ölçüyor
1668212248539.png

Ü

Üye silindi 24060

Guest
olabilir kıskançlık ama çok güzel bir hobi olarak görüyorum, sonundada mutlu ediyor ne olsun demi
Ewet. Balkonda peyote kaktüsü 1 tane, 2 anaç 2 de köklenmiş çelik sanpedro kaktüsüm, yeni aldım çarkı felek, birde aloevera var kankam bir saksı. Birke 2 saksı kızlarım var. Balkon ve gardrop benm yaşam alanım. Hobi bahçem. :D

Ü

Üye silindi 24060

Guest
benim kullandığım bu kanka, ph ve nemi katı ortamın ölçüyor sulu ortamı ölçmez, ışığıda 2000lümene kadar ölçüyor
Ekli dosyayı görüntüle 15240
Anladım kankam. Elimdeki grow bitince yeni gübre siparişi giricem arasına bunu da katıyım. Ph ölçer de alıcam zaten keğıt tan memnun kalmadım. Kankam birde ha deyince alamıyorum. Temiz kart sahibi ve temiz adres ayarlamam gerekiyor. Ha deyince bulunmuyor. :D

husyn

Doktor
kanka benim ph kontrolü yapıyorum ama hiç ayarlama yapmama gerek kalmıyor bazen kalsiyum uygulaması yapıyorum onda ph artıyor ama 1 hafta müdahale etmiyorum ve en az bir sulama daha geçirdiğimde genede ph düzelmemişse müdahale ediyorum, şimdi iki tarz gübre var kanka hareketli ve hareketsiz, hareketli gübreler alkol gibi uçuyor, harekesiz gübreler olduğu yerde duruyorlar birde bunlar kimyasal ürün içerikli ise toprakta başka minerallerlede bütünleşip bitki kökleri tarafından alınmayacak hale geliyorlar, ben o tarz gübreleri çok ama çok az miktarda toprak uygulaması yapıyorum

Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka benim ph kontrolü yapıyorum ama hiç ayarlama yapmama gerek kalmıyor bazen kalsiyum uygulaması yapıyorum onda ph artıyor ama 1 hafta müdahale etmiyorum ve en az bir sulama daha geçirdiğimde genede ph düzelmemişse müdahale ediyorum, şimdi iki tarz gübre var kanka hareketli ve hareketsiz, hareketli gübreler alkol gibi uçuyor, harekesiz gübreler olduğu yerde duruyorlar birde bunlar kimyasal ürün içerikli ise toprakta başka minerallerlede bütünleşip bitki kökleri tarafından alınmayacak hale geliyorlar, ben o tarz gübreleri çok ama çok az miktarda toprak uygulaması yapıyorum
Kankam maşallah ziraatçi gibi adamsın biz toprak üstüne zorla uğraşıyoruz sen toprağın altına bile müdehale ediyorsun. Sen şimdi hangi gübre nin toprakta nasıl tepki vereceğini bildiğin için sıkıntı yaşamıyorsun. Öğrenicez kankam bizde Öğrenicez. Önemli olan topraktaki ph ve alkali durumu yani.

husyn

Doktor
ayır kanka toprağın kendisi sana demiştim hatırlarsan toprak bazı hataları kendisi düzeltiyor diye, ben hep çeşme suyu veririm hiçte beklemem çeşmeden aldığım gibi uyguluyorum ama toprak ph ortalama 6,5

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********