Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi

husyn

Doktor
Dostum, firma yaparız dedi almak istediğinde ben tekrardan iletişime geçeceğimi söyledim, sen almak istediğinde nasıl bir yol izleyeceğimizi sorarız

husyn

Doktor
Son düzenleme:

husyn

Doktor
Bununda 1m2 alanda nasıl göründüğünü göstereğim, kabin 1m x 1m kanka,

1670425992511.png1670426141203.png

kanka bu arada sistem max çalışınca 66000 lümen çok iyi bir rakam,

Son düzenleme:

husyn

Doktor
kanka sen bu ledin LH351B verilerine bakmışmıydın bilmiyorum ama ben sana lümen değerlerini paylaşayım birde okumaya çalışayım, şimdi açı kısmında lm etkilerini görüyoruz ben led açılarının 100derece yapınca 1m2 alanın içinde kalıyor ışık yani dışa çıkan kısım 200dereceye kadar bitkimize etkisiyok, yani biz 90-120 derece kısmı ilgilendiriyor (kabin 1,5x1,5m olsaydı açı değerimiz artacaktı) Tabi bütün ledlerde genel açıklama kısmındaki veriler en yüksek olan veri ama dağılıma bakınca işler değişiyor, ama benim incelediğim ledler arasında değerleri en çok bu hoşuma gitti, güzel olan tarafıda ledin kendisini kademeli olarak kullanımı ve verileri,
bitkimizin ilk zamanlarında 350mA olabilir 900 umol/s/m2 ortalama, 700mA de 1369.11 umol/s/m2 1050mA 1618.73 umol/s/m2 1500mA 2186.04 umol/s/m2, farkettinmi bilmiyorum bu aldığım değerler ledin en düşük değerleri, daha önceki hesapladıklarımızın değerleri hep en yüksek oladı
ben gene ara ölçüğü 30cm tüttüm, 25cm oninkinede bakalım,
350mA olabilir 980.31 umol/s/m2 ortalama, 700mA de 1775.45 umol/s/m2 1050mA 2330.96 umol/s/m2 1500mA 3147.89 umol/s/m2,
1670500245454.png

bu resim deki kabin 1m2 gene, led açıları 100derece kabin içine ışık dağılımı tam geliyor.
1670501944794.png

bu resimdeki ledlerin açısı 150derece
1670503734805.png

husyn

Doktor
kankacım sen kendi yapmaktan ciddiysen, ben daha kolay tercihler buldum onlar biraz daha pahalı ama yapımı ve sonradan değiştirili daha kolay olacak.
ben LH351B denemk için aldım ama daha deneyemedim,
ben sana cob led olanların daha kolay montaj ve sonradan değişimi daha kolay

1670963713865.png

yani 55000-60000 lümen güçünde oluyor her bir cob led ortalama 3800 lümen
COB LEDs LC026D serisi

ben her şeyine baktım senin ekliyeceğin hiç bir şey yok, kablosundan vidasına kadar ekledim.
Toplam 2800TL tutuyor.

şimdi, bunların 220v la çalışanı var onlarla bir çoğuşey alınmaz ve çok daha uçuza gelir, o şekilde lümen çok düşer ve ışık kalıtesi bozuk olur, akım kontrolu kaliteyi çok arttırır ve ledler daha kaliteli seçilir, ömrü daha uzun olur.

Resimde gördüğün sistem 400W, sistemi 150W kadar düşüre biliyorsun,

Ben bazı ayarlamalar yaptım sistem akımını kontrolü için sana onları değinmem gerek sen kararını ver,

Buda güzel oldu ve montajı en kolay bu, bir sonraki yenilenmede hem kolay hemde basit,

Son düzenleme:

husyn

Doktor
Ben led seçerken lümen değerlerine baktım ve uçuz olanı seçtim,

bu ledi seçersen; 1400TL daha eklerir,

LC019D SEBZE LEDİ 36vdc 540~1380mA​

bu ledi seçersen; 600TL daha eklerir,

LC040D 36vdc 1080~2760mA

Benim fikrimi soracak olursan 1kaç tene sebze ledinden aralara ekliyelim ondanda olsun,

Bu paylaştığım Cob led diyotlarını sende incele benim gözden kaçırdığım bazı şeyler olabilir,

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Kanka yeni bi konu acar misin bu yaptigini anlatan son halinde mutabık kaldigin sekilde incelemek isterim ilgimi cekiyor su projen
Ben led seçerken lümen değerlerine baktım ve uçuz olanı seçtim,

bu ledi seçersen; 1400TL daha eklerir,

LC019D SEBZE LEDİ 36vdc 540~1380mA​

bu ledi seçersen; 600TL daha eklerir,

LC040D 36vdc 1080~2760mA

Benim fikrimi soracak olursan 1kaç tene sebze ledinden aralara ekliyelim ondanda olsun,

Bu paylaştığım Cob led diyotlarını sende incele benim gözden kaçırdığım bazı şeyler olabilir,

husyn

Doktor
Simdi, aga bu cob led sistemi 400W ama 180W bizim için gerekli ortamı oluşturuyor, bu sonuça üretici firmanın beyan ettiği değerlerden varıyorum, ama daha sonra bazı konulara gireceğiz o konularda biz 300W değerlerine çıkabiliriz, kısa bir dönem için,

Ü

Üye silindi 30565

Guest
bu coblerden yaptığımız sistem sahidende basit ve kolay oldu, ledlerin değerleri buluna bileceklerin arasında en iyileri, bu sistemi en kolay bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
Cob diyotlari daha once alide gormustum fikir aklima gelmisti kanka ama yeterli teknik bilgimin olmamasindan planlamasini beceremedim o yuzden eskiz ve hayal olarak kaldi , kac w lik diyotlar kac w lik guc adaptorleri kac amperlik vs malzeme listesiyle yine oyoe bi sekil hazirlarsan cok makbule gecer gardasim tesekkurler kolay gelsin

husyn

Doktor
Cob diyotlari daha once alide gormustum fikir aklima gelmisti kanka ama yeterli teknik bilgimin olmamasindan planlamasini beceremedim o yuzden eskiz ve hayal olarak kaldi , kac w lik diyotlar kac w lik guc adaptorleri kac amperlik vs malzeme listesiyle yine oyoe bi sekil hazirlarsan cok makbule gecer gardasim tesekkurler kolay gelsin
kanka ben sistemi 20A üzerinde ayarladım bunun üstüne çıkaçağımız envanter piyasada yok, sisteme parçaları en iyilerini ekledim, yani ledler geçici ama donamım kalıcı, 20A ne olduğunu sistemi detaylandırırken anlatayım.

Ü

Üye silindi 30565

Guest
kanka ben sistemi 20A üzerinde ayarladım bunun üstüne çıkaçağımız envanter piyasada yok, sisteme parçaları en iyilerini ekledim, yani ledler geçici ama donamım kalıcı, 20A ne olduğunu sistemi detaylandırırken anlatayım.
Tamamdir kankam takipteyim bi etiket banada atsrsan sevinirim konuyu actiginda kal saglicakla

husyn

Doktor
arkadaşlar anlatmanın yanında size 1:1 ölçekte 3D görünüm açmanız için bir yötem göstereceğim, oradan ölçü bile alabilirsiniz görüntü kalitesi iyi değil ama iş görür

bu sayfaya giriş yapıp ücretsiz üye olun

Son düzenleme:

husyn

Doktor
şimdi size en son yaptığımız çalışmayı modelini paylaşıyorum, kablolama yok ama kafam güzel olunuca yaparım her açıdan bakabildiğiniz için kafanızda daha netleşir, bunu sadece örnek olsun diye yapıyorum bir inceleğin

bu linki bilgisayarınıza indirdikten sonra viewer.autodesk.com da giriş yapıp yeni dosya yükle değip indirdiğiniz dosyayı ekliyorsunuz

güzel bir görüntüleme programı

husyn

Doktor
birde bir konuda karar veremiyorum, programda daha iyi bakarsınız Cob ledleri 15adet fazlamı 12adete düşürmelimiyiz
bu cob ledler 60W tan 10W aralığında kullanılabilir ideal değeri 24.3W, 3 tanesi 255TL
piyasada satilan ful spektrum ledlerinde 4 kat daha güçlülür
başka konularda var onlarıda dillendireceğim dediğimde, adaptör aslında sistem 750W güçüne kadar çıkıla bilir ama fiyat firliyor onuda hallederizde küçük slım boyutunda bulamıyorum adaptör yere konulmaz sistemede olmaz, modelde bakın adaptörleri nasıl yerleştirmişim 400W güçündeler yetmiyor değiller 375W ta 30cm mesafeden bu değer 3687.52 umol/s/m2 ama bende olmuşken iyisi olsun diyorum daha sonra başka denemeler ve yollara bakarsanız elinizdeki iş görsün diye

Son düzenleme:

husyn

Doktor
merhaba,
bu sonucusu arkadaşlar, ayni zamanda bende bunu öneriyorum sebebi, led mondajı daha kolay ve değiştirilimide daha kolay,
benim seçtiğim led; LC040D Cob led, güzel bir led,
sistem güçü; 400W ama 375W diyelim hatta 350W çalışma boşluğu ondan,
etki alanı; 1m² 30cm mesafede

sistemi anlatalım şimdi,
arkadaşlar sistemin beyni bu arkadaş, her şey bunla ayarlıyacağız, bunun özelliklerini açıklamasını iyi okuyun, 20A güçünde ama bizim gibi kullanıcı için 15A, biz bunu 4A ile 11A arasında kullanacağız,
4A ayarlandığında; 23.600 lümen, 83.467 lüx, 30cm mesafe = 1.487 umol/s/m2 - 140W Güç tüketir.
10A ayarlandığında; 53.100 lümen, 187.802 lüx, 30cm mesafe = 3.347 umol/s/m2 - 350W Güç tüketir. değerleri çok iyi
1671450019826.png

size sistemin koblolanmış modelinide paylaşıyorum, nasıl açacağınızı daha önceki yazıda anlatmıştım

sipariş listesi, ben her şeyi ekledim

listede ürünleden mağazada kalmamış ürün olursa onlara bakalım tekrerdan, aklınıza takılan yerleri sorun

Toplam tutarı; 2.735TL, eğer dahada düşmesini işterseniz fiyatın ekranla voltaj sabitleğiciyi değiştirerek 200TL gibi rakamı alta çeke biliriz. led sayılarınıda azalta bilirir 3 tane azalsa 370TL daha geri alına bilir. herbircobled full spektrum 50w ledlerinden 6 kat daha güçlü

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A Ahmet84:
    hahahahahahahaha
  • A Ahmet84:
    hahahaha ** hahahaha ******* ***** ****** ****** ** *****
  • keşkaşif keşkaşif:
  • S sefilzenci:
    ******* ******* **** ** ****** *** *** ***** ******** hahahaha** ***** ******** ********** ** ******
  • S sefilzenci:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** *** ***** ******** ********** ***** hahahaha** hahahaha****** *** **** ** ***** ***** ******* **** ** ***** ********* *** *** *** * ******** ********** ******** *** *** ******* **** ********* ***** ** * ** *** hahahaha *** ***** ****** ******** ****** hahahaha*** *
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** *** ********* **** ****** ***** **** ******** ********** ***** hahahaha** hahahaha****** *** **** ** ***** ***** ******* **** ** ***** ********* *** *** *** * ******** ********** ******** *** *** ******* **** ********* ***** ** * ** *** hahahaha *** ***** ****** ******** ****** hahahaha*** *
  • C CHaRaMBoL:
    ***** *** ********* ******** *** ** ** ***** ****** ****** ****** **
  • C CHaRaMBoL:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** **********
  • A acemiöğrenci12:
    hahahaha ********* ********* ******* ********** ******** ********* ***** ****** ** *** ******* *** ***
    **** *** hahahaha***
  • A acemiöğrenci12:
    ***** ****** ***** ******** ********* ******** hahahaha *** ********** hahahaha
    *** *** ****** **** ** **** **** ******** ***** **** hahahaha
  • A acemiöğrenci12:
  • A acemiöğrenci12:
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** ********** ***** ****** ** ****** ****** ****** ***** *** *** ******* ******* ******* ***** ****** **** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha * *******
    C CHaRaMBoL: ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** ********** ***** ****** **...