El yapımı grow kabin yaptım

Arkadaşlar merhaba, artık ne içtiğimi bilmemin yanısıra maliyetlerinde artmasından kaynaklı kendi takılacağım kadar bitki büyüteceğim. Kabin fiyatları malum, kendim yapmayı düşündüm ve şöyle bir şey yaptım yorumları alabilirim

G_man

Kıdemli Üye
Kanka valla ışığı ledciye gittim o da çok bilmiyordu bende bilmiyordum 100w bi projektör aldım ledli

boyutu ise 60x60x90h
kanka ışık için çok fazla bir şey diyemeceğim ama önemli olan bitkinin evrelerinde farklı değerleri karşılayabiliyor olması gerekiyor onun içinde forumda başlıklar var mobile uygulama indirip ışık ölçümlerine bak onun yeterliliğini öyle öğren.

Kabin boyutu iyi indica baskın photo bir tohum alıp lst yaparak bitkinin dalları yatay bir şekilde yayarsın 60-60 tek bitki bu şekilde güzel hasat alırsın ama o ışık yetersiz olursa hasat miktarı çok az olur.
Birde o ışığın ağırlığını karton çok uzun süre taşımaya bilir. Kabinin üstüne bir tane 60 cmlik paletimsi ince hafif bir şey koy kartonu ona tuttur direnç oluşturur.

cokorama

Üye
kanka telefonunda photone ve light meter (mavi sarı logolu) indirip olcsene lux degerini bitkinin gelecegi mesafeden

Nazim_Red

Doktor
kanka ışık için çok fazla bir şey diyemeceğim ama önemli olan bitkinin evrelerinde farklı değerleri karşılayabiliyor olması gerekiyor onun içinde forumda başlıklar var mobile uygulama indirip ışık ölçümlerine bak onun yeterliliğini öyle öğren.

Kabin boyutu iyi indica baskın photo bir tohum alıp lst yaparak bitkinin dalları yatay bir şekilde yayarsın 60-60 tek bitki bu şekilde güzel hasat alırsın ama o ışık yetersiz olursa hasat miktarı çok az olur.
Birde o ışığın ağırlığını karton çok uzun süre taşımaya bilir. Kabinin üstüne bir tane 60 cmlik paletimsi ince hafif bir şey koy kartonu ona tuttur direnç oluşturur.
Hayırlı olsun ısınır o led kartonu yakar ve ayrıca lumen değerleri bitkiyi yetiştirmek için uygun degil bilgin olsun giriş çıkış için delikler açarsın, alan küçük olduğu için de sıcaklık nem sorunun olacak

70 cm uzaklıktan verdiği değer ppfd olarak 260

40 cm den 600-700 arası

10 cm den 2900-3000
Daha önce o ışıklarla grow yapmaya çalışan bir çok arkadaş burda pişman oldu. Torç ampül almaya çalış veya cob led edin. Kabin güzel olmuş emek kokuyor eline sağlık. Ben bir marangoz olarak bi Kresteciden 4x4 çam ağaç al kabin boyutunda 4 adet u şeklinde kabinin içine monte et tam ortasına ayak kısmına da t şeklinde yap devrilmesin işığı oraya as pek bir para tutmaz bu şekilde çok tehlikeli önce güvenlik haydi kolay gelsin.

Abi çok doğru söylüyorsun ne yazık ki elimdeki parayla olan bu :)
Bunların yanı sıra artık gerçekten yoruldum. Altıüstü bi keyfimiz var içtiğimiz günlük bir joint itin çakalın keyfini bekliyoruz. O kadar para veriyoruz valla yoruldum daaaaa burada bi bitki atacağım tutarsa devamı gelir tutmazsa ben amsterdama yerleşiyorum yeter artık
Daha önce o ışıklarla grow yapmaya çalışan bir çok arkadaş burda pişman oldu. Torç ampül almaya çalış veya cob led edin. Kabin güzel olmuş emek kokuyor eline sağlık. Ben bir marangoz olarak bi Kresteciden 4x4 çam ağaç al kabin boyutunda 4 adet u şeklinde kabinin içine monte et tam ortasına ayak kısmına da t şeklinde yap devrilmesin işığı oraya as pek bir para tutmaz bu şekilde çok tehlikeli önce güvenlik haydi kolay gelsin.

Abi çok doğru söylüyorsun ne yazık ki elimdeki parayla olan bu :)
Bunların yanı sıra artık gerçekten yoruldum. Altıüstü bi keyfimiz var içtiğimiz günlük bir joint itin çakalın keyfini bekliyoruz. O kadar para veriyoruz valla yoruldum daaaaa burada bi bitki atacağım tutarsa devamı gelir tutmazsa ben amsterdama yerleşiyorum yeter artık
Tamam kardeşim kolay gelsin.

Melez

Müptezel
olmaz kanka bu kartonla bi cacik olmaz bu bitkiye nem lazim nem verirsen karton sonuxta bu yumusacik olur growun ortasinda cicegin ustune yikilir ayrica o isikta yetersiz daha buyuk bi isik takarsan bu sefer isigin agirliginida kaldirmaz karton baska bi yonteme gecmelisin

Kanka karton yerine bi tane kumaş dolap alabilirsin maksimum boyutu 120x60 civarı oluyor araştırıp bul ucuz bişey zaten 400-500tl. Onun dışında ışık olarak cob led tercih edersen yada beyaz sarı karışık torch led edinirse güzel sonuçlar alabilirsin. Totalde watt olarak 200-250 kullanırsan çiçekte de sömek olarak seni tatmin edecektir. Bol şans şimdiden bol hasatlar kankam :)

Bi marangoza git kanka ordan ucuza çita alabilirsin ben de yeni başladım marangozda kullanılmayan çıtaları al kestir adama üç beş bir şey verirsin belki istemez bile para sonra kartonu yaptığın çıtalara birleştir ha çitaları da çiviyle veya vidayla sabitle en üst de ışığı sabitleyeceğin bi çita almayı unutma

Üstü açık kalsın alt tarafta kapıyı da açık bırak ısınan hava yukarı çıksın eğer çok ısı sorunun oluyorsa odanın penceresini aç baya etki eder

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
  • T tayfurishere:
  • İstanbul İstanbul:
  • T tayfurishere:
    ********* hahahaha **** ****
  • İstanbul İstanbul:
  • T tayfurishere:
    * * ****** **** hahahaha* **
  • Coke Coke:
    * ***** * *
  • İstanbul İstanbul:
  • Coke Coke:
  • İstanbul İstanbul:
  • Coke Coke:
    *** ****** ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Coke Coke:
    ********** ****** *** **
  • İstanbul İstanbul:
  • T tayfurishere:
  • buranere buranere:
    ******* ********** ********** ******** *** ********* ***** **** ********** ****** ****** ****** **** ******** *****
  • T tayfurishere:
  • Coke Coke:
    *** *** ** hahahaha ****** ********* ********** **** ********* ********* ** ****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ** ****** hahahaha* ****** ****** **** ******** *****
  • T tayfurishere:
  • Coke Coke:
    **** ******** ***** ******* hahahaha * **** hahahaha**** ******* ********* * * ** **** ***** **** **** ******** *********
  • Coke Coke:
    ******* ****** ****** ******** **** ********** ** hahahaha
  • Coke Coke:
    ****** ***** ******* ** ***** ***** ******* ******* *** *** ****** ****** ****** ********** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ** ***** ****** ** ** ******* ********* *** ** ********** ****** ****** ***** ***** *****
    İstanbul İstanbul: ******* ** ***** ****** ** ** ******* ********* *** ** ********** ****** ****** ***** ***** *****