El yapımı grow kabin yaptım

Eline sağlık kanka ☺️. El emeği göz nuru güzel olmuş. Kanka öncelikle koku sorunu yok diye düşünüyorum ☺️. Havalandırma için kabinin alt kısımlarına delikler aç hava girişi sağlasın. Kullandığın ışıkla ilgili forumda çok tartışmalar çıktı zamanında, ☺️. Ama olmaz diyemem sonuçta orda farklı spectrumlarla grow tartışması vardı.☺️. Çiçeğe aldığında yada ek yapman gerekirse en iyisi torch kanka bütçe dostu ☺️. Kabinin boyu ile ilgili lst eğitimi sorunlarını çözecektir. Eğer tohum alacaksan çok uzamayan bitkileri seç bence☺️. Hızlı hasat istiyorsan sog yap derim vakit varsa tek ve güzel bir bitki yapılır bence. Kolay gelsin ☺️.

@amnesiaturk23 kanka sog hakkında biraz bilgi verir misin
Tabii kanka ☺️. Sog ( sea of green) kısaca, çok bitki, kısa veg ve hızlı hasat. Çok bitki olduğu için hasatta verimli olur. Tohum bankalarında verilen M2 miktarıda çoğunlukla sog baz alınır. Kankanın kabinine göre şöyle örnek vereyim. 20 cm lik 9 kare saksı koyabilir kabinine 1 ay veg ile genetikde önemli, ortalama 90/100 de hasat olur. Kabinin bitkiyle dolması sebebiyle yeşil deniz diyorlar eğitimin ismine ☺️.

Tabii kanka ☺️. Sog ( sea of green) kısaca, çok bitki, kısa veg ve hızlı hasat. Çok bitki olduğu için hasatta verimli olur. Tohum bankalarında verilen M2 miktarıda çoğunlukla sog baz alınır. Kankanın kabinine göre şöyle örnek vereyim. 20 cm lik 9 kare saksı koyabilir kabinine 1 ay veg ile genetikde önemli, ortalama 90/100 de hasat olur. Kabinin bitkiyle dolması sebebiyle yeşil deniz diyorlar eğitimin ismine ☺️.
Teşekkürler hocam ☺️

Benim bitkim auto daha çok küçük 20 4 ışık mı vermeliyim yoksa 24saat ful mü

VendettaX

Ordinaryüs
Kanka çiçekte her 3 torchun 1 i beyaz olabilir her ışık spectrumdan yararlansın bende öyle yapıyorum ama sarı ışık agirlikli olsun avuç içi kadar ana cilalar doluyor torch ile

Nazim_Red

Doktor
Tek bitkiye bu ışık fazla mı kanka, kısacası ışığın fazlasının zararı oluyor mu? 35 cm den 55 çektim asagi pençeler vardı biraz yeni yeni düzeliyor

Tek bitkiye bu ışık fazla mı kanka, kısacası ışığın fazlasının zararı oluyor mu? 35 cm den 55 çektim asagi pençeler vardı biraz yeni yeni düzeliyor
Kanka tek bitkiye çok o kadar ışık. 3 iyidir bitkin büyükse belki 4 yeter. 2 sarı bir beyaz güzel olur çiçekte. Telden lux ölç kanka. 40/50 k çiçekte iyidir. Oto ise bitkin 35 k olur. Ona göre mesafe ayarlarsin.

Night owl

Müptezel
Öncelikle eline sağlık güzel çalışma olmuş kankalar ın dediği gibi ışığı geri iade et onun yerine fp ürünü olarak cob Led almaya bak olmadı torch ama bu Işık iş yapmaz söyliyim sana ikincisi marangoz kankaya katılıyorum bu hiç sağlam gözükmüyor grow başladıktan sonra başına iş alma derim içten 4 ayak ya tahta yafa demirle sağlamlaştır öyle başla

https://ibb.co/PWsJPWr kabin ısınıyor bir de 28derece fln ortalama camı açıyorum suanlık odanın ama havalar ısınınca napcam bilmiyorum öneriniz var mı
Selam kanka , şimdilik iki lamba yak, her bitkinin üstünde bir tane olsun .50w ve üzeri ise lambalar 50 cm yap 30 w da 30 cm . Bitkilerin büyüdükçe ekleme yaparsın. Az lamba yakman ısıyı da düşürür. Ama ileride içerideki sıcak havayı atman gerekecektir . belki bir PC fanı daha eklersin çıkışa kanka. ☺️

Selam kanka , şimdilik iki lamba yak, her bitkinin üstünde bir tane olsun .50w ve üzeri ise lambalar 50 cm yap 30 w da 30 cm . Bitkilerin büyüdükçe ekleme yaparsın. Az lamba yakman ısıyı da düşürür. Ama ileride içerideki sıcak havayı atman gerekecektir . belki bir PC fanı daha eklersin çıkışa kanka. ☺️
Kanka kabinler karışmış bende ☺️. Havalandırma yok galiba sende . Ama yapmalısın ☺️

Kanka kabinler karışmış bende ☺️. Havalandırma yok galiba sende . Ama yapmalısın ☺️
Kanka çadırın üstü komple açık kapısı da açık kapıya bi tane vantilatör koyuyorum ısınan hava yükselsin yukardan çıksın diye de üstü hep açık oluyor sadece ışığı kapatınca üstünü kapatıyorum suan başka havalandırmaya gerek var mı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ********** ***** hahahaha**** ******* **** ******** ********** ******** ****** hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
    ******* * ******* *** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** ********** ****** ***** ********* ****** *** ******* hahahaha ******* ********* **** ****** ***** ***** ********** hahahaha* ****** ***** ******** ***** ******** ** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ***** **** ******* hahahaha ***** ******* *********
    **** ****** * * **** ********* ***** hahahaha***
  • Ceess Ceess:
    **** ********* ****** ***** ********* ** ***** ****** ******* ********* ******* ********* ****** ******** ***** ** ***** ***** ******* **** ***** ********* ********** ******** *******
  • Ceess Ceess:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
    ********* ******* ****** ***** **
  • Ceess Ceess:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ****** ******* ********* ********* *** ***** ********* ******* hahahaha**** ******* ******* ****** ********** **** ***** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ******* ********* ***** **** ****** **** ***** ******* ******* **
  • Ceess Ceess:
    **** *** *** ******* **** *** ********* *** ********* ********* ********** ***** ********* hahahaha* ***
  • Ceess Ceess:
    ********* ****** ***** ********** ******* ****** *** ****** *** ******** ********
    **** ******* ****** ********** ******* ******** hahahaha *** * ** ***** ******** ******* ********* ********** ******** ********* ***** ******* ********* ****** ***** *** ******** ******* ***** ********* ****** ********
  • Ceess Ceess:
    **** ********** ****** **** ********* ** ********** ****** ********* ** ******* ********* ***** hahahaha *** hahahaha****** ** ******** ** ** *** *** ******** ******* ******
    ****** ***** ** *** **** ********** **** ***** hahahaha* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • Ceess Ceess:
    **** ****** hahahaha**** ******* ********** ******* **** *** ******** ** ***** ******* ******* *** ***** ****** hahahaha* ***** ******* ****** hahahaha hahahaha**
    ******** ***** ****** ******** *** ***** ********* hahahaha** ***** ********** ********* hahahaha***** *** *** ******* ****** ********* ******
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    *** **** ****** ****** ******** ******** ***** ****** ******** *** ***** ********* hahahaha** ***** ********** ********* hahahaha***** *** *** ******* ****** ********* ******
    bandaleros bandaleros: *** **** ****** ****** ******** ******** ***** ****** ******** *** ***** ********* hahahaha**...